Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
1. aug 2010

@tanyja - moje babo je vzdy po kojeni nekludne, takze asi je to jedno, co zjem🙂
I ked fakt si davam na to pozor a nic z toho...

kaniska
1. aug 2010

@mirka285 ahoj! prosim ta, mohla by si mi poslat link, kde si nasla to dvd? marne ho zhanam uz asi tak pol roka, milujem kalanetiku! dakujem ti milion krat vopred!

adelaine
1. aug 2010

ahojte kocky,
tak som sem nakukla, a zase sa vam idem postazovat, ze co sa mi stalo...
tak uzivam tie naordinovane ATB, mozem kojit a maly vobec nechce prso!
kruti sa, vresti pri nom, a pritom je hladny ako vlk...
tak som ho musela dat na UM Nutrilon a este si aj mlieko odsavam,
potom som skusila dat moje mlieko do flase a tam ho vypil...ja tomu vobec nechapem 😒
som si myslela, ze nechce prsnik kvoli zmenenej chuti po ATB, a
on len vymysla...baby poradte, co s nim?

adelaine
1. aug 2010

@kafoditka a to sa da si odsat iba 3x denne?
boze, ja mam tak nabombovane prsia mliekom, snazim sa si
to tak casto neodsavat, aby sa zase rychlo neplnili,
ale nejde mi to..bolia k zblazneniu, ani studene
obklady nepomahaju...
ako si znizim produkciu?

oacka
1. aug 2010

zázrak nad zázraky - malá spala v noci 6 a pol hodiny v kuse, potom ešte 2x dve hoďky aj po ránu,čo ona nezvykne a celý deň spí,naje sa a spí..... to znamená,že zajtra si užijem... 😀 😀 😀
@adelaine to je otrasné,aké problémy mmôžu byť s kojením. čím častejšie odsávaš,tým viac mlieka sa tvorí... a malému si predtým dávala z fľaše? asi si zvykol,lebo to mu ľahšie ide,nemusí tak silno ťahať. netuším,ako ho to odnaučiť,hádam len stále prikladať,aby pochopil,že mliečko dostane z prsa... ja si ani neviem predstaviť,aké sú to také plné prsia...
ja mám na prsiach poriadne strie! 😠 😠 😠 a ne bruchu nič... aj vy máte?

strasska
1. aug 2010

@adelaine pit menej tekutin, odsavat mliecko do uvolnenie tlaku, resp. bolesti, nie viac
a co tak skusit odsat trochu mliecka z prsnika, dovtedy kym sa ti spusti mlieko aj v tom druhom a vtedy ho k tomu druhemu prilozit, to by sa uz nemusel tolko namahat so sanim. mozno triafam naslepo, ale nic mi nenapada 😖

@oacka wow, tak taku noc zavidim...hoci mne nase 3hodinkove intervaly vyhovuje, ale raz za cas ako bonus by som si dala povedat 😀
A ja to mam opacne, prsia nic, ale na bruchu by sme mohli hrat piskvorky ☹ 😠

adelaine
1. aug 2010

@strasska
stasi, mne tecie mlieko samospadom pomaly po nohach,
a on ho nechce 😢 😢 cista psychiatria...strasne reve, ked
mu davam prsnik do ust, az sa zadusa od placu,
tak vzdy rezignujem a dam mu tu flasu...

a odsavam si az ked ma prsia velmi velmi bolia,
dokonca mi mm bezal do lekarne kupit salviovy caj, udajne znizuje trosku
produkciu mliecka...tak uvidime...

vidim to tak, ze drobec bude na kombinovanej strave,
ale flaskou...

denisse
1. aug 2010

ahojte zienky ...
uz par dni vas len citam ...

vcera ma chytila nejaka depresivna nalada .. blizi sa den odchodu nasich, beru so sebou aj nelu na prazdniny, takze tu bude sama s malickou ... a tak to nejak na mna dolahlo, ja som v tomto strasna, ja si toto obdobie uplne malilinkeho babetka nedokazem poriadne uzivat, u mna prevazuje strach a obavy a stres nad radostou .. nedokazem si pomoct ... a kedze som tak daleko od nasich, od segry a od vsetkych kamaratov a znamych, tak na mna dolieha este viac pocit samoty ☹
neviem, ci sa niekto tak podobne citite, ja sa snazim tie pocity potlacit, ale najradsej by som bola, keby uz bolia aspon vianoce ...

@alllexa
ako casto a ako dlho masirujes malemu to nozku? mne dr kazala masirovat, ale neviem, kolkokrat denne a ako dlho to mam robit ...

co sa tyka mlieka, tak odvcera mam pocit, ze mam menej, ale na krizu v 3.tyzdnoch je asi este skoro ... ale je to len moj subjektivny pocit, mala papa a neplace,tak snad nie je hladna .. v utorok sa ideme vazit, tak uvidime ...

alllexa
1. aug 2010

@denisse - nebud smutna, ved uz si jednu fesandu uspesne vychovala, takzeked budes mat pochybnosti, mysli na to, ako si to zvladla s prvym dietatkom. Inak ja mam tiez stres, ze nieco pokazim, ze sa malemu nieco stane, pri najmensom mrnkani sa v noci prebudzam. Tiez uz by som chcela, aby bol vacsi, pevnejsi, nie taketo krehke miminko...
Mne doporucali masirovat nozku po kazdom prebalovani - t.j. asi 10 krat denne. A tak dlho, kym sa ten krem vstrebe, cca tri minuty. Ale to mi aj tak nevychadza, lebo vacsinou sa zaoberam niecim inym - ked mi place, tak sa ho snazim utisit alebo nakojit. Nejako na to zabudam, resp. myslim aj na ine veci - osetrujem mu zahnisane ocko:( A ked mi konecne zaspi, tak ho tou masazou nechcem budit.

denisse
1. aug 2010

@alllexa
mas na to nejaky specialny krem? ja jej to natriem hocicim mastnym (indulonou, olejom) a masirujem .. tiez sa snazim pri kazdom prebalovani, ja musim obidve nozky, takze urcite nevenujem kazdej tri minuty ... no na najblizsej poradni sa este pre istotu opytam ...

mojalili
1. aug 2010

@alllexa Mojej dcerke som musela tiez masirovat obe nozky, mala ich dokonca krcovite dovnutra, takze natahovanie svalstva a vytacanie noziciek bolo dost narocne. Ale teraz je v pohode, chodi pekne......Danko ma len jednu nozicku, ale sam ju vie dat do spravnej polohy, ale tak ci tak tiez nam kazal pediater masirovat nohu pri kazdom prebaleni.....a od zajtra zaciname chodit na rehabilitacie a cvicit Vojtovu metodu....

@denisse Mozno sa ti zda, ze mas malo mliecka preto, ze si smutna a mas depresivne stavy.....prosim hlavu hore, skus sa zamestnat s niecim, najst ci cas pre seba ked bude dcerka na prazndinach........skus to, aby si neprisla o mliecko, lebo tvorenie mlieka je hlavne o psychike... 🙂 A ked ti bude velmi smutno, prid sem na konik,, kludne nam povedz a pokecame s tebou 😉 😉 😉

denisse
1. aug 2010

@mojalili
dakujem 😉
som rada, ze som na konikovi a mam sa s kym porozpravat a poradit ...

tu nozicku mate az na votjtovku? no som zvedava, co povedia na najblizsej poradni nam ... a asi sa na to opytam aj ortopeda, ked pojdeme na kontrolu s klbikami ...

ericica
1. aug 2010

@denisse ja ma dost casto podobnr pocity 🙂 nehovorim ze stale ale taketo male baetko ti este nevie povedat ze co mu je ...my sme mali dobru noc len nadranom zacala vymyslat,ale potom zaspala...
vies kolkokrat aj mna uz napadlo nech su uz vianoce...asi tisickrat...hoci potom budem chciet vratit ten cas aby bolo zase babetko ale teraz ked je taka placliva by som ten cas preskocila 😒
uz sa tesim ked jej budem davat tuhu stravu a bude sa kupat spolu s rebecou....ja viem ze to rychlo ubehne ale niekedy je to dost narocne... ☹ ☹
@mojalili presne tak dojcenie je hlavne o psychike.....ja ked mala spi a len si pomyslim na dojcenie hned sa mi spusit mlieko samo od seba 😀

ericica
1. aug 2010

inac dnes mame na prd den....vcera som sa alllexe chvalila ze aky mame pekny rezim a dnes toto....hoci ja viem ze kazdy den nemoze byt rovnaky ale dnes aj malo spi a stale by chcela cici 😖

janka_michal
1. aug 2010

ahojte baby aj vasim malickym sa stale cka???posledne dva dni moja mala len cka aj sa na to zodudi..to takmer vzdy ked sa zobudi..vraj je normalne, ze male deti ckaju no mne sa to zda byt az prilis..no a este sa chcem spytat ked si odsavam to je take ako ked aj mala cuca?lebo vsak cim viac cuca tym viac mliecka sa robi no a ja neviem ci to odsavanie nahradi jej tahanie alebo nie..neviete niektora?

janka_michal
1. aug 2010

a este jedna vec..ako ste to mali ked ste dosli s malickymi z nemocnice???bo moja mala drnda sa tam naucila krasnse spinkat v noci od cca 8 do 23-24 ako kedy..a potom spala cca do 6 niekedy viac niekedy menej..a teraz ako sme od piatku doma tak sa len budi kazdu chvilu, dam ju na prsnik potiahne dvakrat a zaspi no a ked ju budim tak sa nechce zobduit..a potom za pol hodku je zase hore.ja uz neviem co am robit

miki060707
1. aug 2010

ahojte,
včera nás bola pozrieť kamarátka a doniesla malému tortičku ako darček a samozrejme aj oblečko....a kym sme ho prebalili v izbe, sońa otvorila krabicu a "ukradla" jednu kvetinky a sa schovala do kuchyne a potajomky ju jedla a potom videla, že som smutná, lebo aj s pismenka odlomila a vraví "ja som si myslela, že to je pre mňa tortička" 😉

miki060707
1. aug 2010

@denisse deni, tiež ťa veru chápem, ja keď som zostala soma doma s dcérou pred 3 rokmi, som mala depky ako to zvládnem, že čo mám s ňou robiť, lebo strašné plače a revy boli, odkázaná len na mne a čo ak niečo poserem....ale teraz som na tom uplne inak, teraz posielam mm s dcérou nech idu pekne babke a ja si toho drobca uplne vychutnávam, lebo viem, že ten čas rýchlo ubehne a už taký drobec veru u nás nebude......každé obdobie ma svoje čaro, .. 🙂
aj ja som taká rada, že som tu na konikovi a ked mi je smutné, prvé čo je, idem sem a prečítam, napíšem, že ako je to super, že niečo také existuje, že niekto reaguje tam na druhej strane, čo si napísala a písmenka nezostávaju nepovšimnuté.......

janka256
1. aug 2010

@zrzulka zrzi a tie vyrazticky ma na lickach? lebo moja Katka ked som ju kojila jej sa take robili a dr. mi vysvetlila ze to preto lebo rychlo pribera a pecen nestiha spracovat ale potom jej zmizli same od seba nic som jej na to nedavala 🙂

miki060707
1. aug 2010
miki060707
1. aug 2010

@janka256 inak aj náš Šimon ma takú pupáčkovú tváričku a to mal peknu a vôôbec nekojim, tak sa asi pleť čistí ....

erika, ja keď som čítala o tom ako máte super už režim som si vravela, že len nech vám to vydrží a vidiš, šak ja som malého chválila, že jaký je ani nezaplače a po dvoch týždnoch bol už u nás rev,...a teraz som ho okupkala, prebalila a konečne zaspinkal, ho trápilo bruško...ale už je fajn,...

alllexa
1. aug 2010

@janka_michal - aj mojmu sa dost casto cka, skoro kazdy den...
Inak, aj ten moj spal v nemocnici ukazkovo - kazde tri hodiny sa budil a doma skoro cely den place...

@miki060707 - krasne fotky, pekna torticka i babatko🙂

@denisse - ja na to davam telove mlieko pre babatka od Chicco, v nemocnici zase mali Johnson&Johnson.

@ericica - hmm, to chce asi cas, aby to nabehlo do spravneho rezimu... Mne zase casto hovoria, ze od tretieho mesiaca je to lepsie, aj ta detska kolika by mala skoncit...

alllexa
1. aug 2010

Ma tu niekto bolesti jazvy po epiziotomii aj po troch tyzdnoch? Len by som chcela vediet, ci je to normalne, ze ma ta jazva stale boli...

oacka
1. aug 2010

@denisse ja som mala také smutné pocity na začiatku. veľmi mi chýbal mm,hoci tu bol so mnou,no nejako sme sa míňali,keď prišiel z roboty,ja som stále dookola kojila, o osmej som šla spať,lebo aj malá spala, no vobec sme neboli spolu,cez deň somm sa stresovala,že malej nejako ublížim,že nemám mliečko...presne to poznám... to prejde! 😉

zrzulka
1. aug 2010

@janka256 na celej tvaricke ale aj na lickach... si ma ukludnila... on to nema nikde len na tvaricke a moze byt ze rychlo pribera... je z neho taky "tukinko" vsak uz vazime takmer 5 kil...

ericica
1. aug 2010

@alllexa ja som mala po prvom porode epizotomiu a veru som ju citila este dlho.....sice ma nebolela ako tesne po porode ale so ju intenzivne citila ,,,hlavne ked bola zmena pocasia.....no a o sexe ani nehovorim.....ale po case to preslo....teraz tam je vidiet uz len mini jazvicku....aspon tak mi mm hovoril ked ma holil 😀
@miki060707 pekna torticka.....a maly je cely tato... 😀 no veru deti sa menia zo dna na den....teraz taha uz vyse dvoch hodin.....a to sa chysta gratulovat k narodeninam malej susedke....som zvedava kedy sa zobudi 😖

ericica
1. aug 2010

@zrzulka aj moja to ma len na tvaricke....a aj my mame skoro 5 kg 😉 dufam ze nam to zmizne.....

ericica
1. aug 2010

ja sa chystam nie mala 😀 😀 😀 myslim gratulovat 😀 😵

ericica
1. aug 2010

@zrzulka preco si si vybrala z pasu mena a vel deti???

zrzulka
1. aug 2010

@denisse ja to tiez tak podobne citim i ked maleho si ovela viac vychutnavam ako misku. Ale tiez si hovorim nech uz ma aspon pol roka... teraz sa mi zda byt este tak strasne zranitelny. vela krat premyslam ci k nemu nemoze preniknut nejaka bakteria tak ako k miske... ale hned si poviem v duchu ze nie nemoze... ale aj tak je to total psycho takto zit ... nechodime s nim nikam, prevazne sme doma lebo tu sa citim v bezpeci ale zase je to na ukor rodinneho zivota.... ja ti neviem dokedy takto dokazeme fungovat... chranit ho... ale pred cim vlastne??? a pred kym? neboj nejako to zvladneme... ono se to vsakne 😀 chce to asi len trosku viac casu. ja som mala prve tyzdne po porode slzave udolie. tolko slz som nevypustila hadam za cely life co po porode ☹ ☹ ☹ vkuse som revala a nedalo sa to vobec ovladnut uz som myslela ze skoncim hadam na psychiatrii....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre