Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

aalexis007
24. jún 2010

Dobre ranko, tak sme si boli trosku polezat od pondelka v nemocnici. Stale nas trapila tachykardia maleho, tak si nas tam nechali na pozorovanie. Nastastie sa nam to celkom upravilo a vcera nas ani neviem ako prepustili 🙂 Taka som bola stastna, lebo to tam teda nieje bohvieco.

adelaine
24. jún 2010

dobre ranko koceny,
ja som zase celu noc poslickovala, spala som asi hodinku 😢 .
dufam, ze ma to prejde aspon cez den a pospim si aspon cez den...

ja som normalne bojim, aby som nieco nepresvihla, ze uz som
mala byt v nemocke, neviem kedy nastupia akoze tie " normalne"
kontrakcie...lebo mna to boli v kuse ci je den alebo noc ☹
a zase sa mi nechce utekat do nemocky zbytocne, len
si ma tam nechaju a rodit nebudem... 😢 😢 aach jaj

tutifruti
24. jún 2010

🙂 Dobré ráno... Gratulujem všetkým novým mamičkám a bábatkám... hlavne nech sú všetci zdraví a v poriadku....
Včera som bola v poradni... Som zatvorená.... hlavička nenalieha, krčok nemäkne.... tak to vyzerá, že ja tak skoro nepôjdem....
@rybanka chcela som sa opýtať.... či si nejak cítila, mala bolesti, ked sa ti trhala ta stará jazva po sekcii....
Ja poslíkov zatiaľ nemám....aj ked mám niekedy pocit, že krpec zo mna už vypadne, čo mi tak tlačí dole.... 🙂 Ale to je aj tým, že stále čosi je... Už aby boli prázdniny a babám skončila anglina, lebo už ledva z auta vystupujem.... Unavuje ma už všetko.... 😒
Už tretí den akože upratujem spálnu... No chápete.... jednu izbu.... vytiahnem jednu krabicu, upracem... hodinu oddychujem.... Dúfam, že do vianoc stíham... 😠

petrap001
24. jún 2010

dobre ranko.este zijem 😀 😀 spala som doteraz,nechapem 😕 vecer som volala este do nemocnice,ze co mam robit,tak mi povedala,ze to mam sledovat,ale ze si mozem kludne lahnut,ze keby mi zacali bolesti,alebo hocico,ze mam volat.a nic 😕 ale teraz ma boli tak divne brucho,tak ako ked pojete nejake blbosti,take jemne napnutie.o pol 11 mam poradnu,tak snad dovtedy budem ok a dufam,ze uz mi nieco povie normalne..

adelaine
24. jún 2010

@petrap001
hlavne tvojmu dokimu nejako naznac, ze nech ta kukne odspodu, ci sa neotvaras,
ked si vcera krvacala ...

karinnka
24. jún 2010

Dobre ranko 🙂 Tak po osmych hodinach mi v noci skoncili kontrakcie a do rana nic... 😒 a ja som sa uz tesilaaaa ze pojdem rodit 😀 Takto dlho som teda poslickov teda este nemala v kuse....ale tak zase aspon budem mat lepsie psychicku pripravu a ked to dorazi naozaj,tak si prve hodiny ani nevsimnem 😀
Takze prajem pekny snad slnecny den🙂

kukucka26
24. jún 2010

dobre ranko zienky ja mam poslickou kazdy den skoro cely den, som uplne otvorena vnutornu branku drzi jemna blanka, je to velmi skoro tvrdne mi brusko stale ale chvala bohu ze bez silnych bolesti aj ked niekedy ma boli v podbrusku a v krizoch

katty17
24. jún 2010

dobre ranko babulky.
tak dnes sa uz citim o hodne lepsie. konecneeee. jupiiii. len aby som to nezakrikla 🙂
alexa, este sa vraj neotvaram, cize zatial tam dolu je vsetko tak ako ma byt 🙂 .
miri, ja nemam ani odvahu meriavat si stehna, zadok a boky to uz ani nevravim 🙂 a ani si to nezapisujem,lebo mi som onemela od "uzasu" 😀 . ked sa kuknem na moju prvu fotku tu v albume a vidim ako som vyzerala este v lete. jooooooj, peknucka zmena za par mesiacov. chichichi. 🙂 . aspon budeme mat motivaciu do buduceho leta 😀 . ako vidim, tak i ja musim nabehnut na kupu toho stahovacieho pasu .
adelaine, tak tebe sa to uz asi naozaj blizi. uz vas tu je viace ktore ste v 39 tyzdni. budu nove deturence. jupiiiiiiiiiii 🙂
petra - ak si spinila na cerveno, tak by si mala urcite volat do nemocnice. ... nenechavaj to len tak.

katty17
24. jún 2010

peti, akurat som si precitala tvoju spravu ze sa uz citis ok. tak to je fajn. ale ak by si zacala krvacat, treba volat hned sanitku. pokial ide krvicka nesmie ta ani manzel previezt autom... !!!

janulienocka
24. jún 2010

dobre ranko, @adelaine ja by som na tvojom mieste este asi pockala, pred prvym porodom som mala asi tyzden v kuse bolesti ako pri menzese, hlavne v noci, som ani nespavala, oni sa len pomaly stupnovali, az nakoniec boli take silne ze uz som sa rozhodla ze radsej ideme do nemocky, a to si ma tam uz nechali ze som otvorena na 4 cm, ale teda nemala som pred tym ani kontrakcie, ani som nekrvacala, ani voda neodtiekla
ak ta to moc boli tak bez, ale ak je to take vydrzatelne tak cakaj, ale myslim si ze uz to vela nepotrva, par dni maximalne 😉

adelaine
24. jún 2010

@janulienocka
janka, ved to, nechcem ist zbytocne..vcera som bola otvorena na 2 cm..takze est nic moc...
ja len ze tie bolesti su dost svinske, neustupuju, uz som total vystavena...a
co potom, ked to nastupi v reali...
inak nie som ziadna fajnovka, MS som mala vzdy dost bolestivu,
mna skor trapia tie bolesti do chrbta, tie ked nastupia, nemozem ani lezat, ani
sediet, ani chodit.... ☹
ale ako pises, dufam, ze to dlho nepotrva 🙂

luminkasp
24. jún 2010

@mirka285, este dobre ze si sa nam na tej fotke postavila ku dveram, inak by sme neverili 😀 😀 😀

janulienocka
24. jún 2010

@adelaine, neboj uz ti to nepotrva dlho, a ja som sa tiez bala presne toho ze to este budu bolesti ked bude porod, ale bolo to super lebo som mala epiduralku, tak neviem ci aj ty uvazujes 🙂 ale inak aj bez epiduralky sa to bude dat vydrzat, tolke to prezili tak aj my urcite 🙂

adelaine
24. jún 2010

@katty17
katka, a vy co steporiesili s tou objednavkou? posielali ste to spat?
inak je to riadna sila, ale predajcovia s takym pristupom si nezasluzia zarobit 😠

adelaine
24. jún 2010

@janulienocka si zlata, dajem za povzbudenie 😉
a epiduralku chcem urcite, to bola jedna z prvych veci,
nad ktorymi som nevahala 🙂

mirka285
24. jún 2010

dobre ranko 🙂
@luminkasp vsak nazorna ukazka musi byt 😉 vidim ze sa tu veselo poslickuje,n darmo uz sa nam tie porody blizia...ja idem dnes do poradne,tak som zvedava co mi povie,potom sa ozvem,pa pa

petrap001
24. jún 2010

@adelaine hmm len problem je ze dnes idem k tej UNIVERZALNEJ doktorke,co ma kazdeho,od novorodencov az po starych dedov 😒 takze ona ta ma akurat stolik a lehatko a nic viac..ale po tej poradni asi aj tak pojdem do nemocnice,ja im neverim,ved tam bola krv tak asi to nieje je ok...blbci

luminkasp
24. jún 2010

@mirka285, ved ty to uz mas len za 10, dnes idete do poradne tri, tak uvidime 😉

adelaine
24. jún 2010

@petrap001 tak to je o nervy u vas s tou starostlivostou 😠
nad tebou cele tehu stali asi vsetci svati, ked si mala take pohodove tehu,
ze ti nic nebolo, bola si bez komplikacii, lebo tam u vas je to total o drzku,
ved ty si do tych akoze poradni ani chodit nemusela, ked ta ani nevysetrovali 😕

kukucka26
24. jún 2010

ako vam je uz dobre keby som uz bola 39 😉

alllexa
24. jún 2010

@adelaine - no to je fakt blbe, mat take bolesti:( A ani po tej teplej sprche nepresli? Predtym Ti to pomahalo... A to v akych intervaloch si mala tych poslickov?

maxara
24. jún 2010

Ranko krasavy,
tak ja som hore od 6tej, aj som vas pri ranajkach docitavala.. vcera som musela narychlo prchnut, kedze rano si pokojne spim pri otvorenych dverach do spalne polonaha a zrazu sa zobudim na to, ze nam niekto chodi po dome.. 😲 skoro som zdochla od strachu, psi boli ticho, tak som myslela, ze su zavrazdeni a potom som zacula klepkanie a miesacku a uvedomila som si, ze su to ti robosi, co nam dlazdia dvor. Akosi dosli bez toho, aby sme o tom vedeli (je to mm rodina, tak maju otvarac garaze a tak sa dostanu na WC, po dome sa nestraduju a vediet dali mm otcovi, ktory je v Prahe a tuto info nepovazoval za dolezitu natolko, aby nas nou otravoval 😒 ) .. Tak som vam to ani nepisala..
Samozrejme psi su zivi a zdravi 🙂 ja tiez a to, preco som vlastne poobede musela odist je, ze sme museli ist kupit cement, kedze nam nedali vediet, ze pridu.. tak mm isiel chudak rano do roboty vlakom a potom sa musel rychlo ponahlat vlakom domov, zobrat auto a juchuuu naspat do BA. Organizacia jak hovado.. dementi. No ale isla som teda s nim a stavili sme sa aj v tescu na nakup, kedze sme mali prazdno doma a tak mm konecne, ked mu realne hrozi, ze bude musiet byt dolezity, sa nechal povodit aj po tom detskom oddelenicku, dostal instrukcie, ake plienky, ake tampony do podprdky a aku odsavacku mi kupi v pripade potreby, ked to budem nahodou potrebovat do porodky. Kupili sme zeleninu a ovocie, velmi sa nam ziadalo, kedze na dovci sme prd makovy dostali vramci nasej plnej penzie (raz dusena kapusta a raz salat k staremu z mraznicky zohrievanemu reznu). No a ked uz sme prisli konecne o osmej domov, isla som pekne umyt chladnicku, lebo nas podnajomnik nam tam nechal zopar extra "stavnatych" (hnilych a plesnivych) kuskov jeho "cerstvej" zeleniny, ktorou sa posledne dni zivil. A kedze povedal, ze po zbytok veci sa zastavi a nejako sa k cinu nema, tak tuto cast zbytku som sa rozhodla mu vyrazit do bia. Takze mm sa pustil zatial co ja do chladnicky on do pripravy zeleninoveho salatu, ktory hned aj spraskal. Ja som sa ulakomila na cerstvu obrovsku pletenku s horcicou a sunkou. No a kedze som si potom myslela, ze puknem ako hnida pod nechtami, isal som spat. Mm si zopar krat grgol cibulovo cesnakovy smrad, skoro som vecer zdochla, ale nakoniec som nejako zaspala, hoci ma asi vsetko bolelo a tlacilo.. 😖
Rano som zacala vygrcanim pletenky s horcicou a sunkou, potom sprska a uz je celkom dobre, aj ked moj zaludok je pomerne labilny.. Zachvilku idem k zubarovi, teda az naobed a potom poobede zas na Kramare, kde sa dozviem moj ortiel, snad. Ale teraz som si merala tlak na svokrovom tlakomeri, takom lepsom a mam 125/79, rano 124/79 tak si myslim, ze asi tie lieky mi to pekne drzia a uvidim.. Ale pre istotu si beriem tasku so sebou, nie vsak rodiacu, ale este len provizornu, nejake nocne kosele, zupan (keby som mala kratku koselu, nech nestrasim na chodbe s celdovymi stehnami), papuce, hygienicke potreby, misku, pohar a pribor a normalne gatusky a podprdy, kym neporodim.. No snad tam neostanem.. Tak drzte palce.

@petrap001 Petka, ja si myslim, ze to bola ta zatka, taky hlienik s primesou krvi, asi nie cista krv, vsak? No uz sa ti to moze kazdu chvilu rozbehnut, tak drzim palce

@katty17 podla mna si mala kontrakcie, ono to tak bolelo aj moju kamosku, dokonca tak, ze zrazu ju do chrbta bodlo a uz sa ani postavit nemohla. No tak sa setri pekne. A s tou postielkou ako? Ja viem len potial, ze sa stratila z dorucovne.

izira
24. jún 2010

@petrap001 Dobre rano 🙂 som rada, ze sa citis dobre po tom vcerajsku. Dne sa urcite nenechaj ziadnym doktorom odbit a chod na kontrolu do nemocnice. Musia ti povedat ako to s tebou vyzera a to sa da len po vysetreni odspodu.

Ja som mala kontrakcie celu noc, moc som toho nenaspala, este aj drobec sa priplichtil do postele, tak sme to mali vesele... 😉 Este doobeda zabehnem do poradne a uvidime, co mi lekar povie.
Pekny den vam prajem 😎

alllexa
24. jún 2010

@maxara - Maxi, drzim palce na poradni, nech si Ta tam nenechaju! Tlak mas ukazkovy...
I ked podnajomnikove hniloby Ti ho museli este vcera zdvihnut🙂
Inak, Ty tusim stale nechces pribrat, ked sa tak zbavujes jedla🙂 Ale nie, jasne, ze to muselo byt neprijemne. Ja som zase typ, co nic nevyvrati, aj ked je mu zle...

maxara
24. jún 2010

@adelaine neboj, urcite vydrzis a urcite to uz bude zachvilu tu 🙂

katty17
24. jún 2010

babule, co sa tyka postielky tak ja som mala sto chuti zavolat tej tetuske a povedat co mam na srdci. ale prevzal to do ruk risi a cely vecer si vymienali stiplavucke smsky... ona vraj tento tyzden odcestovala na vystavu do talianska. chapete to??? najskor nam povedala ze napr. matrac bude zasielany teda dodatocne. vcera nam kurier volal, ze im nic nebolo zaslane dodatocne. tak nam vcera tetusa napisala ze este nebol vyexpedovany ci co... a ze teraz je v IT. tak do risiho sto certov. chytil mobil a uz to islo. ...
s kurierom sa risi dohodol aby nam zasielku so zatial dodanym tovarom podrzali. keby sme aspon kurierom nemuseli zaplatit za celu zasielku tak by sme to hned brali. ale nechcem platit aj za nieco co tam este nieje dodane, nie??? a mam strach ze by nam to tetusa nemusela poslat ked ssa vrati z IT.

tak jej risi napisal poslednu smsku ze je jedno ale nech nejako zariadi aby sme si mohli vyzdvihnut tovar od kuriera ale za ciastku ktora sedi len na tovar ktory je fyzicky tu v BA...

tak som zvedavucka.

katty17
24. jún 2010

maxi, a tie krcove bolesti v chrbate mozu byt aj kontrakcie? aj ked nepocitujem inu formu bolesti?

janulienocka
24. jún 2010

ahoj maxi 😵 , tak drzim palceky dnes nech ti vsetko dobre dopadne, aj ostanym v poradniach. ja poslickov moc nema, cim dalej tym menej 😕 , takze nemam pocit ze sa mi to nejak krati, najlepsie je ze chcem porod v termine od 3. do 5. jula 😀 , po tretom kvoli tomu ze mi uplynie tych 270 dni a mam na rok na matersku nejakych 500 Eur a do 5. jula preto lebo mi potom odchadza porodnik na dva tyzdne na dovolenku
Dobra som , ze ??? 😀

maxara
24. jún 2010

@alllexa 😀 no ja som pribrala zas tie dve kila, takze mam oproti vahe pred tehu fakt len +2kg, ale je to len voda.. a dufam, ze tam necham aspon 7 kg, to by ma velmi potesilo.. aj ked, nie su kila ako kila.. ja som totiz podla mna "schudla" zo svalov. Tuk mam teda poriadne nechutny a o to horsie, ze je teraz taky mlandravy. Nohy mam ako piliere na viadukte a biele, rovne, netvarovane, kolena mi hadam ani nevidno a ked som mala tie opuchnute nohy, tak az do pol stehien ☹ ale som sa teraz odvodnila aj bublinky som vylucila z jedalnicka, tak snad sa to polepsi.. pijem len vodu a jem normalne varene jedla, max tri taniere denne, viac sa do mna nezmesti. 😒 Rozmyslam, co si dam teraz pred obedom, aby som po zubarovi nebola hladna, nebudem moct jest asi aj dve tri hodiny..

izira
24. jún 2010

@janulienocka Drzim prsty aby ti termin vysiel...som sa musela usmievat ked som to citala, ale dovody su to naozaj padne...Tiez som myslela, ze by bolo fajn, keby sa maly narodil 3.7 - mam vtedy narodky, ale asi to bude skor...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre