Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

karinnka
4. jan 2010

Dobre rano 🙂
ericica mame rovnaky problem..odkedy som na PNke tak len vyspavam...Stale dufam,ze drobcek bude v noci spachtos ako moja prva,pretoze si ani neviem predstavit vstavat v noci aj 3-4krat... 😉 No co uvidime v juli 🙂

zrzulka
4. jan 2010

karinnka prespala celu noc bez kojenia? To nasa ani omylom. Prespavat celu noc zacala az ked mala 1 rok.... tak som zvedava na drobca co nam pripravi....ja si tiez rada pospim, ved kto nie?🙂

maaja
4. jan 2010

no s tym spanim - ja som cele vianoce spala takmer do jedenastej a maly marek so mnou ;) je ale pravda ze spat idem až po polnoci 🙂 takže dneska to bolo drsne, vsatavt uz o pol osmej 🙂

dior
4. jan 2010

ahojte cakam jednovajecne dvojicky,mam nizko placentu a aj krvacanie, nemate skusenost, kedy sa to povytiahne?

karinnka
4. jan 2010

zrzulka napapala sa o21.45 a vstala rano o 6.30....vsetci mi vraveli,ze je zazrak....tak sa uz teraz pripravujem,ze to tak uz nebude 🙂

rybaanka
4. jan 2010

Ahojte babulky tehulky 😎

aj ja sa sem vtierknem, sice mam termin koncom juna -27.6, ale aj prveho syna som prenasala, takze si myslim, ze realnejsi je jul 😀

vidim, ze nas je tu viac, ktore cakame uz druhe babo, to je supis 😀

zrzulka aj ja sa toho trosku bojim, ked ostanem s drobcami cele dni doma, ake to bude, no ale nejako to zvladneme, nie? V lete sa to urcite bude dat, ale desim sa zimy... ☹

zrzulka
4. jan 2010

Karinka tak to si mala super... ja som vstavala kazde 2 - 3 hodiny ale kedze sme boli prve mesiace v nemocnici tak mi to ani tak nejako nedoslo. mala spala so mnou v posteli, niekedy som ani nevedela ze cucka🙂))) No dufam ze tentokrat si to uzijeme pekne domka s rodinou....manzel pomoze tak to nejako zvladneme

Dior nepomozem, lebo s tymto som chvalabohu problem nemala....snad ostatne dievcata budu vediet....

rybaanka ja mam tiez podla PM termin koncom juna, tak sa kludne pridaj.... ja si zase hovorim ze v zime zacnem s obidvoma chodit na kurzy. v lete budeme vonku. verim ze to pojde.... V ba mas viac moznosti ... aj ti skor maleho zoberu do skolky ak by si chcela, ci nie???? Do sukromnej urcite.....

rybaanka
4. jan 2010

zrzulka no to je pravda, ale do skolky ho zatial nechcem dat, navyse je este dost malicky a este chceme na jar zvladnut oducenie od plienok, tak dufam, ze sa to podari, kym sa druhe narodi 😝

karinnka inak aj mne krasne spinkal odmalicka, aj ked som vstavala v noci, tak rekord som mala tusim 3x za noc, vacsinou sa budil jeden, alebo dva krat v noci a prespal mi celu noc, ked mal 10 mesiacov, potom som dostala mrchu a sam sa odstavil od mliecka a odvtedy krasne prespi celu noc 😵

rybaanka
4. jan 2010

dior ja ti tiez neporadim, ja som mala prve tehu totalne ukazkove-bezproblemove 😉

zrzulka
4. jan 2010

Rybaanka tak to mame rovnake plany na jar by som aj ja chcela zacat s oducanim od plienok, budeme sa vzajomne povzbudzovat🙂)))

ericica
4. jan 2010

no zrzka aspon to ze mala pojde do skolky len dufam ze nebude ziarlit ze budem s drobcom doma a ona bude musiet prec 😒
my uz chvalabohu plienky nemame v lete som ju oducila mali sme len na noc a na poobednajsi spanok ale teraz mame uz len v noci 😉 islo to hladko...
karinka aj moja mala sa zobudila v noci len raz na kojenie chvalabohu 🙂
maaji a to ked s tebou marek spal do 11 tak spal aj poobede??lebo moja ked rano potiahne ani za ten svet mi poobede nezaspi ☹

rybaanka
4. jan 2010

zrzulka to si pis, ale baby su sikovnejsie, tak dufam, ze sa nenechame zahanbit a zvladneme to aj my 😀

tak do 11tej som naposledy spala tusim tak 7 rokov dozadu 😲 ,ale aj to raz bude mozno 😅

sarai
4. jan 2010

ahojte. kedy vam zacalo rast brusko? ja mam prve tehu.

zajacik...
4. jan 2010

Vitam nove julovky Radusku a Rybaanku 🙂 Krasne sa rozrastame 😵
Diorka ani ja ti neviem poradit s tou placentou, ale drzim palce, aby sa dvihla vyssie 🙂
Miki babika by mala byt dobre chranena, tak verim ze ten uder po brusku nesposobi nic zle, davaj na seba pozor 😉
Ahojte ostatne babulky 🙂

maaja
4. jan 2010

rybaanka, aj ja mam termin 29.06. a tiez som radsej tu ;)

sarai, pri prvom mi brucho vykuklo niekedy okolo 18 tt ... teraz uz ho mam daaavno !!!

takyna
4. jan 2010

Ahojte babule, Diorik pisala som ti do nasej temy , ohladne placenty, viac sa mozno dozvies v teme konika, nizko placenta

zrzulka
4. jan 2010

Ericica ziarlivosti sa tak trosku obavam aj ja.... urcita davka urcite bude, tomu sa nevyhneme....Som zvedava do akej miery sa u prvorodenej prejavi. ja som bola strasne ziarliva... dufam ze nebude po mne. Medzi mnou a sestrou je presne taky isty vekovy rozdiel aky bude medzi nasimi drobcami....

Rybaanka ja sa obavam ze nas s odplienkovavanim predbehne uplne kazdy ale neriesim to. Dcera ma zdravotny problem jej sa vsetko tazsie vysvetluje. Ona ma 2 roky a jej ani len nevadi ked je precurana, prekadena... Pohoda, ma to na haku. uz sme aj skusali nocnik ale zatim nehrozi ani omylom.... No uvidime v lete, do akej miery nam dovtedy "vyspeje" Teraz zacina byt taka ze sa zaujima, ukazuje prstekom na obrazky aby som jej povedala co to je a tak podobne. takze trosku dopredu ide, i ked to ide strasne pomalicky.....Urcite by bolo pohodlnejsie pre mna keby uz plienky nemala ale ked bude mat tak sa nezblaznim. Aspon dufam🙂))))))

sarai
4. jan 2010

ja som zvedava, kedy mi zacne tak normalne rast. zatial ho mam vacsie vacsinou po jedeni a vecer. rano je zas mensie.

mirka285
4. jan 2010

ahojte babule,tak konecne som sa dokopala dnes a odfotila to moje brusko,mrknite do albumu,krasne vidno aj strie ktore mi ostali po prvom porode ☹

zrzulka
4. jan 2010

sarai ja to mam tak isto. ja tiez nemam nejako extra velke a rano akoby som ani brucho nemala🙂))) ale ani pri malej som nemala. ked ma viedli na porodnu salu tak na mna ta babena pozerala ze ci idem rodit a ked som porodila tak lekari krutili hlavou ze ako bola mala ulozena. mala takmer 4 kila....ja som vobec pocas tehu nikde nepribrala len do brucha....Robili si zo mna srandu ze vyzeram akoby som zhltla futbalovu loptu... Ono je to tak strasne individualne..... Neboj brusko urcite rast bude, zavisi aj od postavy aku mas.....

sarai
4. jan 2010

zrzulka, ale na fotkach mas pekne brusko 🙂

rybaanka
4. jan 2010

sarai tak mne pri prvom tehu vybehlo brusko neskor, presne si to nepamatam, ale teraz mi uz vyliezlo v 13tt a to som pri tom zatial na vahe nepribrala, ale brusko uz mam viditelne 😉

zajacik dakujeme za privitanie, zhodou okolnosti som s Radulkou bola v teme aprilovky 2008, aj sme sa raz spolu stretli na megastretku v Bojniciach 😉 a teraz budeme opat znovu v teme 😀

zrzulka a kolko si celkovo pribrala pri prvom tehu?Zaujima ma totiz kolko teda vazi dieta s plodovou vodou atd..., lebo moj Marko mal tiez skoro 4kila, ale ja som pribrala takmer vsade 😠 dokopy 20kg, takze dufam, ze tentokrat to take katastroficke nebude 😨

zrzulka
4. jan 2010

Rybaanka ja som pribrala 11kg pri malej ... Ja som takej utlejsej postavy. neviem od coho to zavisi. Pri malej som dodrziavala racio vyzivu, nie ako teraz ze tlacim do seba vsetko mozne aj to co by sa nemalo. ved to tak aj vyzera... uz som pribrala 4 kg. Cize teraz to asi neukocirujem pri tych 11kg alebo zeby som si vstupila do svedomia?🙂)))))) uz nechcem byt taka ako pri malej. Aj tak to bolo k nicomu. Cim viac je clovek opatrnejsi tym horsie veci sa mu stanu.....A takto aspon nemas stresy, pohodicka..... zase urcite veci dodrziavam ziadne cigarety, alkohol ani drogy a tie nezdrave veci tiez len s mierou🙂))))))

rybaanka
4. jan 2010

zrzulka no ja som sice tiez utlejsej postavy a navyse krpata, ale pri krpatom som mala cele tehu neskutocne chute na sladke, hlavne cokoladky a pod. a ja pritom normalne sladke skoro vobec nejem, mne to proste nechuti,takze preto tych 20kg, teraz nastastie tuky, tuk chut na sladke zatial nemam, ale ako pises ty, skor mi chutia veci, ktore by som teda fakt nemusela jest, mam chut na hranolky, mc donald, ktory mimochodom inak nejedavam a mam chut aj na chipsy,colu, proste vsetko nezdrave mi teraz pride hrozne na chut, no ale snazim sa odolavat ako sa len da....a ovocie sa normalne nutim jest, to mi vobec nechuti, takze kazdy den nasilu nieco zjem aj zdrave 😝
a este ma napadlo pri prvom tehu som hrozne ficala na mandarinkach, som si ich kazdy den kupovala na kila, ten predavac ked ma videl sa uz smial z dialky 😀

katy1979
4. jan 2010

zrzulka tak to sme dve co si z nas robili srandu, zo mna zasa ze som zjedla pomaranc a nikto mi neveril ze uz idem rodit. ja som pribrala 10kg, teraz zatial dve co je pri tom vecnom grcani docela uspech. ale brucho no zatial velmi nie je teda zatial to vyzera akoby som akurat pribrala z vianocnych kolacov.

zrzulka
4. jan 2010

Katy 🙂 🙂 🙂 🙂 tak ty si potom asi taka pohodacka ako ja. mne odtiekla plodova voda a ja som sa este balila, robila si make - up. jest som uz nejedla len pila a dobre som urobila lebo na porodnej som uz nemohla:((((( Este ze som sa tam poriadne ani neohriala. ja som mala super rychly porod lebo vacsiu cast som si odkrutila doma, este aj gynekolog ma sfukol ze co tak neskoro idem.Ale s usmevom🙂)) Ale ja si nestazujem mat taky porod aj teraz tak som stastna jak blcha....Az na to zeby dieta nemuselo mat omotanu pupocnu snuru okolo krku ako mala. Nebolo to prijemne, vylakalo ma to poriadne.....

Rybaanka pri malej som jedla tusim aj sladke (uz si to tak nepamatam) ale pri oboch tehu zjem na kila ovocia a zeleniny.... ja sa v podstate aj teraz stravujem racionalne. Snazime sa tak stravovat aj s muzom ale dam si aj colu, aj klobasku, aj cheseburger (ale tie mi aj pri malej chutili, teraz menej). No som zvedava kolko teraz priberiem. Kolko merias? ja mam tiez len 161cm. jak sa vravi dobreho vela nenarastie a zleho aj malo staci🙂))))
Myslim ze je to aj tym ze pri malej som od 13tt cvicila a teraz? Bola som az 2 krat .... 🙂 Ale 11 opat zaciname tak zacnem poctivejsie makat na sebe...

miki060707
4. jan 2010

ahojte, tak ja uvažuje, či dám dcéru do škôlky, lebo u nás je problem a hned vyčiarkuju deti, či ich mami su s druhým na materskej, ale už veľmi dlhú dobu je to s ňou hrozné, nechcem sa sťažovať, ale ona vstáva o 9 a to som ju dnes s nervami o pol 11 obliekla, lebo sme išli von na návštevu, inak to je každý den tak a začne mi tak revať zato, že sa ma obliecť, či umyť, až sa povracia, tak musime zas navštíviť lekárku....takže ju nechám doma a nebude ani žiarliť na malé a aj ušetrím to euro, kt. nemáme nazvyš...
inak plienky tiež nemá, od sept. už ani večer...pekný večer
a poobede uspať je to nekonečný problem, tak neviem, čo by im tam robila aký cirkus
vitaj nová julovka

katy1979
4. jan 2010

zrzulka no tak nejako az na to ze ja som rodila 14 hodin. ale tiez mne v noci odtiekla voda tak som este studovala v knihach ze co to mam vlastne robit, tak som sa pobalila poobliekala a zobudila draheho ze ideme. kukal na mna ze preco ho budim. no asi preco. mne po epi presli komplet kontrakcie takze ma zasa nacpali oxytocinom. ale nestazujem si. ja dufam ze len druhy budem mat rychlejsi. pit sme na porodnici mohli aj doma som sa naliala vodou pre istotu ale mna vobec nenapadlo sa doma najest a ani mi jedlo nechybalo.

ja som pri malom zila na chlebe s maslom a horcicou teraz mi nechuti vobec nic. akurat jablka. ani pecivo, maslo, cestoviny, ryza, zemiaky, zelenina no jednoducho nic. este tak oblozenu bagetu by som si dala. a vtedy mi nechutilo sladke teraz ak mi prestane byt zle tak mi cokolada nevadi. zato chladnicka je este stale boj. to je strasny smrad ked sa otvori a mna hned napina

miki060707
4. jan 2010

tak ked mne odtiekla plod. voda som išla hned do nemocnice, a tam až na tretí den mi robili cisársky...

miki060707
4. jan 2010

a potom som mala na papieroch napísane, že som mala skalenú vodu, sa ani nečudujem, čakali kym sa začnem otvárať a dohadovali, čo so mnou, ked som taká pri sebe, či to zvládnem s dychom a tak., ale všetko našťastie dopadlo dobre a o 4 dni sme boli doma....
eri a tá nová komada, čo si dostala, už tam máš aj veci, nieje to skoro, aj som sa chcela nato dať, ale reku, či neni skoro...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre