Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
2. jún 2010

ja beriem aj kópiu sobášneho,všade píšu,že treba.

adka1311
2. jún 2010

🙂 krasne rano bruska....
mojalili uz asi rodi...dufam, ze sa jej velmi nestikuta, ked tu vsetky na nu myslime....
veru sa nam to tu rozbieha...do dvoch mesiacov budeme mat asi vsetky babatka pri sebe...a budeme riesit ktore kolko papa, kolko spi a kaka 😀

inak nechapem z toho pocasia...ved je uz jun a vonku je nejakych 12 stupnov....to je co????
ja mam pripravene do porodnice tenucke letne kosielky a jemny zupan...takze keby to teraz na mna prislo, tak koniec...ved by som tam zamrzla....
dnes mam popoludni poradnu, tak uvidim co noveho...vcera som mala cely den strasnu migrenu, bolela ma hlava, zaludok,brusko - no cele zle... 😝 dnes je lepsie, len mam strasne citlivy zaludok....neviete nieco na to poradit???...suchare jest nemozem /kvoli tehu cukrovke som musela vylucit kompletne vsetko z bielej muky, lebo mi to dvihalo glykemie/ a ryza tiez nie je idealna /lebo jej mozem minimum.../ tak neviem co si dat.....

sunnygirl
2. jún 2010

@robika už vieš kde budeš rodiť? V Lučenci či v RS? Ja som pôvodne Lučenčanka, do Zvolena som sa len vydala, a kolegyňa rodila v RS, že v LC nikdy a bola veľmi spokojná 🙂

sunnygirl
2. jún 2010

@oacka asi vezmem aj ja pre istotu kópiu sobášneho

sunnygirl
2. jún 2010

@adka1311 mne bolo takto minule na žalúdok a nič som nemohla zjesť, pomohol mi mätový čaj, taký vlažnejší bez cukru (samo keď máš tehu cukrovku). Tak sa držkaj na poradni 🙂

ericica
2. jún 2010

@oacka ja som chcela kupit homeopatikum na bradavky ale nemali ho tak mi v lekarni odporucili bepanten....tak mam ten 😉

sunnygirl
2. jún 2010

u nás aspoň prestalo pršať 😀

ericica
2. jún 2010

inac dnes aj mna strasen picha zospodu a straaaaasne ma bolia nohy 😒
uz aby bol vikend ma byt peknucko 🙂

ericica
2. jún 2010

@sunnygirl u nas zase teraz zacalo,,, OPAT 😠 !!!!

sunnygirl
2. jún 2010

@ericica čítam na internete, že je dobrá na popraskané bradavky, umývať ho teda pred kojením netreba?

lenkaaninka
2. jún 2010

Ahojte baby..
čo to čítam 😕 😕 😕 @mojalili držím palce aj na nohách aj rukách 😉

no ja mám také krámove bolesti zo spodu už ale mesiac a už som si asi zvykla na to a brucho mi stvrdne asi 5 až 9 krát za den.
ericica hlásili 25 stupnov tak sa vytešujem som zvedavá či ozaj...

sunnygirl
2. jún 2010

@ericica dúfam, že im to teraz výjde, tá predpoveˇ, aj ja by som chcela slniečko, však ja som letné dieťa (augustové) a beriem zo slniečka energiu 😅

adka1311
2. jún 2010

@sunnygirl dakujem, skusim ten cajik...mam doma cerstvu matu 😀

sunnygirl
2. jún 2010

@lenkaaninka ja asi tvrdnutie tak skoro nepocítim, keďže beriem magnézium 2x 2 denne, či?

ericica
2. jún 2010

@sunnygirl neviem idem do lekarne daktory den si este dokupit kremi na hemoroidy lebo aj pri malej mi vysli a opytam sa ....ale podla mna nie......ja som pri malej mama kalciovu a zaberala a nie vzdy v noci sa mi ju podarilo uplne odstranit a malej nic nebolo...
ale istota je gulomet ,radsej sa spytam 🙂

sunnygirl
2. jún 2010

@adka1311 čerstvá je najlepšia, do šálky ti stačia 2-3 lístky 😀 , za máličko a daj si aj večer, len ona je aj povzbudzujúca, tak sa potom nečuduj ak budeš čulá a nebude sa ti chcieť spinkať 😀

sunnygirl
2. jún 2010

@ericica a to na hemoroidy v nemocnici nič nedajú? Či to si mala mastičku už na doma, doliečenie?

ericica
2. jún 2010

@sunnygirl to magnezieum beriem aj ja a brucho mi zatila netvrdne 🙂
ale krce mam ako pise lenka.....aj ma šušurka boli hrozne a v noci sa neviem ani pretocit 😒
sunny neboj bude pekne,musi byt mi ideme na gulas party 🙂
pockajte budeme my v lete este nadavat na tie horucavy 😀
inak keby ste mi teraz chytili brucho mala sa tak prehadzuje ze mi brcuho nadskakuje a pod pravym rebrom ma vystrceneu patu...

ericica
2. jún 2010

@sunnygirl nie nedaju ,,,,pre babetko daju vsetko ale pre nas len stravu......
ale idem si kupit ze vraj maju aj dobre homeopatium ak sa dobre pametam,ja mam doma faktu ale teraz skusim daco ine 🙂

lenkaaninka
2. jún 2010

@sunnygirl aj ja 2x2 denne 😉 no možno že to je tretie neviem ale naposledy sa nič iné nedialo všetko drží tak uvidíme 😕

sunnygirl
2. jún 2010

@ericica áno musí byť pekne a guláši, mňam, to by som i dala aj ja 🙂 . Inak aj mňa malé hrozne tlačí pod rebrom až ma to pichá a páli 🙂

sunnygirl
2. jún 2010

@lenkaaninka ale divím sa že mi Dr. neznížil dávku, lebo keď som tam bola pred mesiacom, tak mi povedal, že budeme pomaly znižovať dávku, lebo že inak neporodím ani do Vianoc. No ale veď on je lekár, tak vie, V pondelok mi povedal, že do budúcej poradne ešte budeme jesť, tak ako doteraz

lenkaaninka
2. jún 2010

ja som predtým používala kalciovku ale kedysi teda ked som ja rodila tak vždy pred kojením sa mali prsníky umyť a teraz že vraj podla výskumov netreba...to ako s tými poštolkami.
Ked som mala namastené tak vtedy s vlhkou plienkou alebo umyla s vodou...
Ja som si kupila takú dmkovú teraz na bradavky tak neviem...aká je

ericica
2. jún 2010

@lenkaaninka aj ja som pouzivala kalciovku a hovorim nie vzdy sa mi podarilo umyt ,,,iba tak pretriet a malej nic nebolo 🙂
teraz mam bepanten 🙂

lenkaaninka
2. jún 2010

no asi chce vydržať lebo sa bolí aj kvoli tomu srdiečku tvojmu...
ja ešte tak týžden a potom dám po jednej ráno jednej večer a pomaly ešte znížiť...podla potreby že si tomám sledovať...akože lieč sa sama 😉 niečo na ten zmysel sa vyjadril a posledné tri až 4 týždne sa nemá užívať aby sa mohli diať prirodzené záležitosti vedúce k pôrodu..

miki060707
2. jún 2010

ahojte, aj ja mam z DM masť, pri malej som nepoužívala, ale čítala som, že je najlepšie vlastné mlieko, to zobere najviac....uvidime

juuuj, možno je už malý Danielko na svete, a možno ešte sa mamička trápi....ale ak budu ok, oni budu za 4 dni domka....

mala sa hraje s kockami, dnes je taká lepšia, aj s časti navarené mama, tak mam klud, muž spí po nočnej....

aj ja berem sobášný list,, pomali si všetko aj ja nachystám, lebo človek nikdy nevie, aj švagrina mala termín začiatkom januára a porodila koncom novembra.....

pokukám ešte nett a idem sa hrať s malou...alebo využijem, že sa hraje sama.....

erika, neviem, či si na skype, lebo som u našich hore a tam nemaju skype....

karinnka
2. jún 2010

Dobre ranko!Ked som vcera polovicke citala,ze uz mojalili dnes rodi,tak mi zakazal citat konika,lebo ma to normal rozrusilo 😀
Inak zajtra idem do poradne a Doki mi da papier na matersku,ktora je od 4.6.Papiere mozem odniest az v piatok do socialnej poistovne,lebo stvrtok je neuradny DEN,nebude vadit,ze im dam papiere az v den nastupu na matersku? 😝
U nas v KE trochu vykukava slnko a konecne neprsi....tak len dufam,ze bude pekne a pojdem sa niekam vencit!Tak Vam prajem pekny den...idem si este dokupit,co nemam,lebo ma uz vsetko boli,nech som v klude ze vsetko mam 😉

lenkaaninka
2. jún 2010

ericica ja si myslím že aj tak sa to k bábu dostane lebo aj ti vsiakne do pokožky a ked bábo ťahá tak určite ani keby si sa predtým osprchovala tak nezmyješ všetko...
mne sa malý včera tak hmýril večer tri hodiny a ešte aj štikútal noha pod pravým rebrom bruško nalavo ruka v lavom boku a menil polohy a podla štikutania som vedela kde ma bruško...ale potom mi to aj liezlo na nervy ti poviem lebo sa mi chcelo spať.

ericica
2. jún 2010

@miki060707 mam ho zapnuty ale som ako neviditelna 🙂 minule som ti tam pisala a ty si uz bola hore u vasich tak som okazala po kikim....
ako sa mate???

oacka
2. jún 2010

bepanten mi odporúčali kamošky,čo kojili a netreba ju umývať. ale vraj veľmi dobré je trošku si potrieť bradavky materským mliekom,že to hojí.. a nechať voľné,nesušiť uterákom,keď umyješ,ani nepchať do podrpdy. tak asi budem cellé leto chodiť hore bez! 😀 😀 😀 😀 😀
ja sa už aj celkom teším na porod, nejako sa to musí dať prežiť,nie? 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre