Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkamarkusova
28. jún 2010

@ywett ahoj.aj ja som sa minule pytala na predporodnom kurze na masaz hradze.a tiez nam to tam vsetkym maminam sestricka zakazala ze ci chceme nejaku infekciu chytit.takze tak.ja na tvojom mieste by som to radsej nerobola.neriskovala by som...

monline
28. jún 2010

@oacka vitaj oacka..ako si to užívate?

lenkamarkusova
28. jún 2010

@monline ahoj.chcem sa spytat.ked porodim,kde mam zmenit ten stav z toho ze uz necakam babo,ale som porodila.aby mi tu potom uz nesvietil ten tt?lebo neviem.nemam take skusenosti s PC.diky

oacka
28. jún 2010

Cítim sa super, ež zabúdam,že som po operácii a mám sa šetriť. ale veď nič nerobím, mamka ma dnes obskakuje, malá prišla domov a spala v kuse štyro hodiny,teraz sa najedla. mliečko sa spustilo,hoci som mala obavy, nemám nijak extra naliate prsia,ale malá kadí ako by ju za to platili! 🙂 Najviac mi vadí,že nosím vložku...

katarina7777
28. jún 2010

Caute kocky, hlasim sa z nemocnice kde si ma dneska nechali kvoli vysokemu tlaku, mam tu pocitac takze vas idem precitat co mate nove a kto to uz ma za sebou.

monline
28. jún 2010

@lenkamarkusova keď si klikneš na svoj fotoblog, pod nápisom fotoblog užívateľky lenkamarkusova by si mala mať ZMEŇ..tak cez to

petrap001
28. jún 2010

no ahojte,tak som prisla kus nakuknut 🙂
maly je uplne zlatucky,este stale tomu akosi neviem uverit,ze uz to mam za sebou..stale sa len nanho pozeram,ake robi ksichtiky 😵
tak ako sa to doteraz vlieklo,teraz bude cas letiet ako voda.teraz pekne spinka,papa sice na 3krat,ale nakoniec mu staci a potom pospi tak 2-3hodinky.mlieco uz mam,tak sa tesim,lebo som sa bala ze pochudne pokial budem mat,lebo s tym zaciatocnym mlieckom..no vela toho nevyzeralo 😀
no tak vam poviem,ako to cele predbehlo 🙂 🙂
takze kontrakcie mi zacali rano o 5tej,takych kazdych 5-10min.o 7mej sme vyrazili z domu a o 8mej sme boli v nemocnici.tak o 10tej ma vzali,pozreli,otvorena som bola na 2cm,tak ma napojili na monitory a tak,ze uz domov nepojdem,ze si ma nechaju 😀 tak som sa mala akoze prechadzat po nemocnici,pokial ma zasa nepozru,lebo aj tlak som mala zvyseny,spodny som mala 96 😕 no a este som musela cakat na izbu,lebo nemali nic volne 😲 😲 ze vitajte v irsku 😀 takze nakoniec sa ku mne dostali az vecer o 7mej,dovtedy o mna nikto ani neprdol.a nebola som jedina.viac sa nas tam muselo krutit v bolestiach,ale co uz..tak nas uz pustili konecne na izbu,moj Palko bol cely cas so mnou,chudacik 😀 😀 tak ma pozreli na izbe a uz som bola ovtorena na 4cm,ale kontrakcie stale rovnake.az o 8 mej mi zacali vkuse len asi s takymi 30sekundovymi prestavkami.tak som zavolala sestricku a isli sme na salu 🙂 🙂 no sala ako sala,taka skor izba,velmi prijemne miesto na porod by som povedala.tak som sa prezliekla a zalahla 😀 bolesti sa ale dali prezit.tak sa ma pytali,ci chem epi alebo skusime len ten gas ci co to bol za plyn 😀 tak som povedala,ze ked budu bolesti take ake doteraz,tak to snad prezijem.tak mi povedala,ze sa drzim velmi dobre,ze ju vobec nebudem potrebovat.takze bez 🙂 citila som sa trosku ako opita,aj hlas sa mi trosku zmenil,ale bolesti som velmi necitila,len tlaky.tak asi o pol 10 mi prebili plod.vodu,ved nebudem tam predsa lezat celu noc 😀 a tak to prislo 😅 bolesti o dost hnusnejsie a intenzivnejsie,ale dalo sa.a tak o pol 12tej som zacala tlacit malickeho vonku.ani som nekricala,lebo som na to uz velmi nemala sil 😀 😀 Palko sa drzal statocne,cely cas ma drzal za ruku 😵 a tak ked visiel vonku,tak prestrihol pupocnu snuru a dalo mi ho.jeeeej ten bol krasnucky a dost cisty,prakticky vobec nebol spinavy,len na hlavicke trosku.tak ho povazili,poutierali,obliekli a dali mi ho zasa.medzitym ma vycistili,co som ani volec necitila,ci nevnimala,uz ani neviem 🙂 a tak nam priniesli kavicku a toasty 😀 😀 a nechali nas tam asi taku polhodinku,nech si vsetci traja oddychneme.a tak sme isli na izbu.maly bol cely cas so mnou,ani raz mi ho nevzali.a prvu noc spal 4 hodinky a tak sa napapal a zasa 4,takze super.asi mu to stacilo 😀 😀 a tak sa tesime az doteraz.stale tomu neverim,ze som mamicka.
baby,mate sa na co tesit,je to ten najkrajsi pocit na svete 🙂 🙂

ywett
28. jún 2010

@lenkamarkusova
@ladelaine
No ved ja to riskovat nebudem a nerobim si masaz, aj ked mi hrozi cisarak, pripravujem sa na obe varianty, ale to skor psychicky.

oacka
28. jún 2010

a kto to má za sebou? Janka, Mirka, kto ešte? idem kuknúť tabuľku. a vy ako? inač mirka mala pravdu s tými horúčavami v porodnici, je to naprd..

merikac
28. jún 2010

@oacka
@monline
pridajte foto vasich detureniec do fotoalbumu julovcatiek

oacka- to je super, ze sa tak dobre citis.., hlavna vec, ze ste obe v poriadku- vlozka je proti tomu banalita 😢 😀 😀 😀

monline
28. jún 2010

@oacka tá vložka je riadna otrava...mne dnes konečne vybrali aj zvyšok klipsov, zápal tam je, ale snáď to rýchlo ustúpi...minulý týždeň mi lekárka poradila nech si umývam ranu repíkom a dnes lekár, že nemám to čo máčať, že to musí byť suché a na vzduchu..

bambola
28. jún 2010

@alllexa videla som, ze si sa stazovala na neprijemne vystrelovnanie krcov do stehien. ja to mam tiez 😠 , hlavne do praveho a hlavne ked som dlhsie na nohach ale uz sa mi stalo aj, ze len tak z nicoho nic. vacsinou to trva kratko ale minule som mala taky desat sekundovy a to mi vyhrkli aj slzy, lebo sa to neda "odstranit" nejakym natiahnutim alebo zmenou polohy.
idem tento tyzden do poradne tak to skusim spomenut ale asi to teda bude normalne 🙄

izira
28. jún 2010

@petrap001 Blahozelam 🙂 posli aj nejaku fotocku... inak sa mi to velmi pacilo, ze ti babo nechali po porode a nevzali prec... to je nieco co mi tu na svk chyba... ☹

petrap001
28. jún 2010

@izira fotky som uz hodila vcera,ale neviem na ktorej strane 🙂
@oacka mne ta vlozka velmi nevadi,skor som rada,ze ich mam a fajne velke,lebo tecie zo mna dost 😖

monline
28. jún 2010

@merikac pridala som foto do júloviek 🙂

alllexa
28. jún 2010

@oacka - jej, ahoj, som zvedava na tie fotky!🙂

@petrap001 - fuha, to Ta tam dobre dlho drzali:( Najhorsie je, ze si tam bola tak dlho bez kontroly a s kontrakciami, to muselo byt fakt nechutne:( Esteze to uz mas za sebou, gratulujem k babatku!

@bambola - to fakt? som myslela, ze len ja som tu s tymi krcmi, je to fakt nechutne, lebo normalne ides/stojis a zrazu taky sok do nohy... Ale uz sa mi to stalo aj v sede, mozno nejaky tlak na nerv. Ani na nete som o tom moc nenasla. Ked sa dozvies nejake info od lekara, tak mi daj, prosim, vediet.

oacka
28. jún 2010

@merikac no veď presne,je to len takká blbinka,chcela som tým povedať,že chvalabohu vlastne iné problémy nemám...dúfam,že ani nebudú.
@monline ja mám stehy, čo sa vstrebú,netreba ich vyberať. o šesť týždňov sa mám hlásiť na kontrole.
idem dať tie fotky.
petrap - gratulujem!!!!!!!

bambola
28. jún 2010

@alllexa no ty si tiez prvy clovek o ktorom pocujem, ze to ma, niezeby som to niekomu priala ale som rada, ze v tom niesom sama 😅 neviem ci mi akurat vtedy mala zatlaci alebo co ale ako som pisala nastastie je to vzdy kratko (az na ten jeden krat ked mi bolo fakt do placu) ked/ak zistim dam vediet 🙂

petrap001
28. jún 2010

@oacka aj ja gratulujem 🙂

monline
28. jún 2010

@oacka nerozumiem podľa čoho sa rozhodujú akým spôsobom zašijú ranu..mne dali kovové klipsy, kočke ktorej robili sekciu po mne dali stehy, ktoré sa na jednom konci potiahnu a naraz sa vytiahnu

luminkasp
28. jún 2010

@alllexa, ides prenasat?

oacka, no, vitaj, ako sa drzite?

oacka
28. jún 2010

naša Kristínka

alllexa
28. jún 2010

@luminkasp - vyzera to tak, ze ano... dufam, ze uz o tyzden sa dozviem, co s tym chcu robit, lebo zacinam byt nervozna...

@oacka - jeej, aka chutna vlasata🙂

@bambola - a kedy mas poradnu? Do akej nemocnice chodis? Ja do Ruzinova.

luminkasp
28. jún 2010

oacka, nadherne ste obidve 😉

bambola
28. jún 2010

@alllexa este som sa na tento tyzden nedohodla ale tak v priebehu tohto tyzdna. chodim na antolsku 🙂

alllexa
28. jún 2010

Dievcata, neviete mi poradit - treba zehlit plienky, ak som ich vyprala na 90-tke?
A treba prat veci pre babo v nejakom specialnom prasku? Lebo davala som Persil bez avivaze...

nika23t
28. jún 2010

@oacka Jeeeej, rozkosne, nadherne 🙂

nika23t
28. jún 2010

@alllexa Ja som prala na 40-tke, zehlila som uplne vsetko a tiez som prala bez avivaze a len trochu prasku som davala, fakt len tak na dno tej nadobky...

petrap001
28. jún 2010

@oacka aka je chutnucka a kolko vlaskov ma 🙂 🙂

mojalili
28. jún 2010

@oacka Stastné babatko - stastná maminka 🙂 Ci naopak sa to hovori? 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre