Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ivanka85
23. júl 2010

@lutsine nam kazali polohovat na brusku od 6.tyzdna

ericica
23. júl 2010

@adka1311 maly je nadherny...gratulujeme 😀

no tak dnes mame hrozny den mala pospi 5 minut a potom vreskot 😠 uz si idem vlasy vytrhat.ked jej dam prsnik sa ukludni ale pred chvilkou bola hore bo vsetko vyvratila trdlo male taky ma plny zaludok ze jej nevie pracovat 😖
teraz sa ukludnila a uz kludne spinka ale normalne sa bojim co bude ked sa zobudi 😢 😢 😢 tolko placu som este nezazila 😝

denisse
23. júl 2010

ahojte ...
co sa tyka mnozstva vypiteho mliecka ... nam dr pri prepustani z nemocnice povedala, ze existuje nejaka akoby "norma", ktora hovori, ze stvordnove dieta ma vypit 40, patdnove 50, sestdnove 60 atd ... az do desiateho dna, kedy piju 100 ...
ALE ... vraj kazde dieta je ine a niektore uz patdnve piju 130, ale vela vykakaju, takze len cast spotrebuju a su deti, ktore napriklad cele dva tyzdne vydrzia na 40, ale vsetko spotrebuju a krasne priberaju ...

a brusko .. ja malu davam na niekolko sekund pri prebalovani a po kupani .... inak spi na boku, raz na jednom raz na druhom ...

oacka
23. júl 2010

@alllexa ja som to skúsila robiť tak ako cigaretka, že odvážim pred a po kojení, ale ja mne to nejde, lebo ona pri kojení zaspí a ja ju nechcem budiť vážením... a obávam sa,že tá moja váha neváži presne také malé odchýlky. lekárka mi povedala,že váhy nie sú také presné a každá je inaá, že u nej môže vážiť aj o dvesto gramov inak ako u mňa, že s tým netreba moc stresovať... nám ten nutrilon moc nepomohol, ona proste chce byť na mame... začala som jej dávať aspoň feniklový čajík, nech mám istotu,že neni smädná, vypije naraz len 10ml, viac nechce....

oacka
23. júl 2010

dnes máme jeden mesiac a 4 kilá. je to ok? keď sme začali na váhe 3090 gramov? toľko schudla v porodnici...

jaruska8
23. júl 2010

Ahojte, no dnes je na nevydržanie, malá od obeda visí na cicíku a nemá dosť, len si požužle, zaspinká a keď ju uložím, tak vreskot akoby ju vraždili, sa nezmestí do kože. Som už total vyčerpaná, lebo toto trvá celé toto blbé teplé obdobie. Konečne sa ochladí. 😠 😠 😠 😠 😠 Ste na tom niektorá podobne????????

ericica
23. júl 2010

@jaruska8 takze som neni sama....ona uz tolko cucka ze z toho zvracia 😢 😢 😢
a ked zbada ze prsnik nema v puse vrieska ako by ju z koze tahali...nenormaaaaaaaaaalne ☹ ☹ ☹ ☹

jaruska8
23. júl 2010

@ericica Takže sme na tom rovnako, ja už nevládzem!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

petrap001
23. júl 2010

@jaruska8 ja mam presne ten isty proble.akusta ked s nim idem von tak zaspi,inac katastrofa doma..len cickat chce na minutku a tak zasa nic,polozim ho,reve a tak dookola...na zblaznenie.teraz mse sa vratiti,tak len cakam kedy si vsimne ze uz niesme von a zobudi sa 😒
@oacka my mame 4110 a zacali sme s 2950g co schudol v nemocnici.takze praknicky nas pribera skoro 300g na tyzden.ja si myslim ze je to uplne v pohode.neboooj 😉

ericica
23. júl 2010

@jaruska8 mne hovor mala od rana pospala len nieco vyse hodinky myslim dokopy z tych 5 minut poskladane.a ked zaspi a zisti ze som neni pri nej a nema cicku v ustach tak hrozny rev 😠
ale ona neni kludna ani na rukach aj tam vrieska tak som ju poobeden nechala vyrevat na posteli a potom zaspala ale nie nadlho 😒

ericica
23. júl 2010

@petrap001 ale tvoj je aspon vonku ticho ale kdezto nasa ani tam 😝

jaruska8
23. júl 2010

@ericica Moja normálne ani mlieko neprehltla, nie že ho vygrckala, ona ho vypustila z úst, ale keď ju dám od porsa, atk vrieska a normálne sa zadúša. 😠 😠 😠 😠

katarina7777
23. júl 2010

Caute maminy a este zopar tehuliek.... po dlhom case sa konecne ozyvam.... najskor gratulka vsetkym novym maminam a kinderkam zelam co najlahsi porod.
My sme boli v nemocnici po porode vyse tyzdna, lebo maly mal zltacku a ja som pri porode stratila velmi vela krvi takze som sa davala dlhsie dokopy, este stale som dost anemicka a slaba ale to chce viacej casu aby sa mi krv poriadne obnovila. Mne museli porod vyvolavat kvoli vysokemu tlaku, bielkovinam v moci a opuchom, cely den som mala nebolestive kontrakcie a vecer som uz bola zmierena s tym ze na dalsi den mi daju vyvolavacku znovu ale o 22:00 mi v posteli praskla plodova voda a potom to zacalo... kontrakcie kazdych 30 sekund az minutu, z 1 cm na 4 som sa otvorila za pol hodinu, to aj porodna asistentka pozerala ze ake mam silne kontrakcie (strasne bolesti) a potom prisli anjeli v bielych plastoch a pichli mi epiduralku a bolesti mi trosku polavili... o 2:09 sa narodil maly a ja som si myslela ze to uz mam za sebou ale nie... dalsiu hodinu mi masirovali a tlacili na brucho a placenta sa nechcela odlupit, stracala som vela krvi tak ma museli uspat a rucne mi ju vybrali, museli mi poopravovat aj zrasty co sa mi spravili ked mi vyberali cystu... no proste este dalsiu hodinu a pol sa vo mne sparali... na dalsi den mi zaviedli aj cievku a potom som este 2 dni musela lezat... ale uz sa mam lepsie, teda az na vcerajsok ked som mala cely den 39 teploty z prsnikov 😒
Malemu odsavam mlieko a davam mu ho cez flasku, postupne ho chcem zacat kojit ale mam ploche bradavky takze este si sam nevie vysat lebo je malicky, ale od buduceho tyzdna chcem zacat s prikladanim.... to bude zabava.
Idem vas trosku pocitat, aspon par stran nech som trosku v obraze ako sa mate.
Dala som par fotiek maleho do albumu aby ste videli akeho mame krasavca 😀

ericica
23. júl 2010

@jaruska8 moja zas hlta ze jej aj pomimo tecie a potom je jej zle trdielko male.....ja by som ju aj zobrala na ruky utisit ale sa neda len sa napina a prevracia....hroza a normalne sa mi lepi na ruky z tohto hrozneo tepla 😠

alllexa
23. júl 2010

@bellablonde - no presne, ved vela deti cumle dudlik a nic im nie je...

@oacka - no aj ja som chcela - dnes doniesol manzel vahu od tej lekarky - ale ked som vazila pred kojenim, tak sa dost hybal a stale to ukazovalo inu hodnotu, tak ja neviem... Ale zase si myslim, ze ked ma normalne stolicu a cika, tak by mal byt ok.
Fiha, vy uz mate 4 kg? Podla mna kilo za mesiac je skvely prirastok!

@denisse - citala som, ze v prvom mesiaci by mal byt hmotnostny prirastok 150 - 250 g tyzdenne. A ze za 10 az 12 dni by mal dosiahnut porodnu hmotnost (teda vyrovnat stratu hmotnosti v prvych dnoch).

jaruska8
23. júl 2010

@jaruska8 Tak len to nejak prežiť, ale je to des.. Mne spala do pol 10, poto papala a spala hodinu, do pol 1 a odvtedY vrieska a papá a pospinkáva. 😒 😒 😒 Pôjdem s ňou von, alebo manžel, nech si trochu pospí, to zaberá. 😉

fibca
23. júl 2010

Zdravim vsetky julovcata a ich maminky.

Rada by som sa pridala do vasej diskusie, nakolko aj mne sa narodil druhy syn Jakubko 13. jula.

Chcem sa opytat aky rezim maju vase cerstve babatka. Mam na mysli take cca 10 dnove. My mame este kazdy den uplne iny a nejako neviem ako by to malo spravne vyzerat. Je normalne, ked maly spi 3 hodiny, hned ako sa zobudi sa nakoji cca 15 min a spi dalsie 3 hodky? Taky je nas dnesny den. Vcera to bolo uplne opacne. Spal len doobeda cca 3 hodky a potom som ho 4 hodiny nemohla uspat. No nechaaapem. Tak ako je to spravne?

oacka
23. júl 2010

@petrap001 no vidíš, tvoj vypije viac, toho sa bojím,či moja nepije málo....ale asi nie, dnes je už kľudnejšia, uvidíme,čo bude v noci, už dve noci máme budíček každú hodinu!!!!!

jaruska8
23. júl 2010

@ericica Ve´d to, oni sú chúďatká mimo z tohto tepla a musíme to nejak vydržať. 😒 😒 Akurát vrieska ako tur. ☹

oacka
23. júl 2010

@fibca podľa mňa je to úplne normálne, to sa ešte bude meniť, nám hovorila laktačná poradkyňa,nech žiadny režim nečakáme,že bábätká majú každý deň iný...

jaruska8
23. júl 2010

@fibca Neboj, je to úplne OK, my sme to mali presne takto, zmenili to tieto hnusné horúčavy, dva týždne som ani nevedela, že malá je, poriadne ani neplakala a teraz?????? 😒

petrap001
23. júl 2010

@katarina7777 no tak to ti nazavidim ten porod 😒 ale uz to mas za sebou,tak si uzivaj kym este spinka 😀 😀 😀 nasemu sa uz vobec nechce. a nech zacnes cim skor kojit 😉

oacka
23. júl 2010

@alllexa presne tak, aj mne ukazuje pri pohybe stále inak, a to vypité množstvo je malá hodnota, tak neviem,či to môže tak presne ukazovať.... kým čo to priberá,nejdem ju dokrmovať, občas jej ponúknem čajík, keď bude chcieť v krátkom intervale piť a uvidím....

petrap001
23. júl 2010

@ericica no to hej ale tu vkuse prsi tak je zazrak ked sa dostanem von 😀 a zaspal tak pred hodinkou a pol a to od 7mej nespal vobec 😲 😲 ja nechapem tomu,ako moze byt tak dlho hore.a ja sa nemozem ani hnut od neho lebo hned murci ☹

jaruska8
23. júl 2010

@petrap001 Jaj, toto poznám. ☹

katarina7777
23. júl 2010

@petrap001 uz aj nas maly zacina vystrkovat rozky.... dneska v noci prespal 6 hodin v kuse co som nechapala ako dokazal tak dlho nejest ale potom cele doobeda nespal a chcel sa pestovat.... s tym kojenim sa mi to dufam podari kedze je nauceny papat z flase a odtial mu to hned tecie bez namahy ... inak malemu davam jest kazde 3 hodiny 60-70 ml, on by vypil aj viac ale potom to vzdy vygrcka.

oacka
23. júl 2010

@katarina7777 vitaj! som sa na teba pýtala,že kde si sa schovala! dúfam,že už je všetko ok, a pri kojení držím palce... ja už ho mám občas plné zuby... :- | 😒 Bože,odpusť mi, nechcem byť zlá matka... ☹

katarina7777
23. júl 2010

@oacka to sa mi zda super ze Kristinka pribrala kilo za mesiac, my ideme na poradnu o tyzden a pri odchode z nemocnice maly vazil len 2520 gr, dufam ze aj my sme pribrali aspon kilo 😉

oacka
23. júl 2010

@katarina7777 ja vám všetkým závidím,čo viete presne,koľko bábo vypije... ja to neviem zistiť.... u nás je to kojenie úplne že hostina - ona leži trištvrte hodinu na prsníku,alebo aj na oboch, pije a spí,

katarina7777
23. júl 2010

@oacka hej uz sme sa obidvaja z toho prekrasneho zazitku (porodu) celkom pozviechali 😀 som si povedala ze ked budem mat druhe babo tak chcem cisarsky!
ti verim ze uz mas kojenia plne zuby, ja ked sa pozriem na odsavacku tak sa mi zdviha zaludok 😠 ale co by sme pre nase pokladiky nespravili...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre