Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

abbey
6. feb 2010

Ahojte.Som tu medzi Vami Julovkami nová a rada,by som Vás poprosila o info.Ako často Vám teraz robia ultrazvuk?Mne zatiaľ robila doktorka pri každej poradni.Neviem,či to nie je zbytočné,alebo lepšie povedané škodlivé babätku.Na druhu stranu sa vždy teším,že vidím babuľku ako sa mrví a rastie a mám aj super fotky.Viem,že lekári su v tom nejednotní.Aké mate skusenosti?vd´aka.

achojka
6. feb 2010

Karinnka: Ja mam skusenosti so spinalnou anestezou. Rodila som tak, a myslim si, ze je to lepsie nez narkoza. Babetko mi ukazali hnad po narodeni, a vyhoda bola aj v tom, ze mi postupne odmrtvovala polka tela, tak som hned necitila taku bolest. Dievcina, ktora bola somnou na izbe bola po narkoze, a vravela mi, ze sa zobudila zo strasnymi bolestami. Ja ked som zacala citit, ze ma rana zacina boliet hned som si vypytala inekciu od bolesti a bolo fajn. Horsie to bolo ked som si uz zacala citit nohy, a ked som sa zacala pohybovat. Nevyhoda bola v tom, ze po narkoze musi zena lezat 12 hod. a po spinale 24 hod.

radulka77
6. feb 2010

ahojte, no včera ste boli riadne akčné.. toľko strán ste popísali.. 😉
zrzulka, ja som tiež čítala ten článok o epidurále a tiež ma to presvedčilo skôr o tom, že pôjdem bez.. aj prvé som rodila bez a dalo sa to zvládnuť a druhé by malo ísť jednoduchšie nie? 🙂
kkubekova, keď som si prečítala tvoj príspevok až mi prebehol mráz po chrbte.. ale to bolo len prvé vyšetrenie a ešte stále sa to môže všetko obrátiť.. musíš veriť že to bude ok.. ďalšie vyšetrenia ešte všetko môžu vyvrátiť z týchto podozrení.. budem ti držať palce 😵

mojalili
6. feb 2010

Abbey -VITAJ - , nazory su rozne, tak je to na tebe. Pokial nechodis na sono kazdy tyzden, tak by to nemalo skodit. Normalne sa robi len 3x za tehotenstvo tusim, ale priznajme si, sme rady vsetky ked vidime babatko viackrat...
Pri dcerke som lezala v 7. mesiaci a robili mi sono kazdy tyzden a nic sa nestalo... 😉

Zrzulka - spominala si odsavacku, az potom ma napadlo ze asi na mlieko. LEbo je i odsavacka na nosove hlieny, teraz vymysleli novu na baterky, tak som nad takou uvazovala.

Kocky, tak uz ma lezanie nebavi, ale hrdlo mam v strasnom stave, boli...boli..aj pri dychani, jedeni, rozpravani ani nevravim... ☹

radulka77
6. feb 2010

mojalili tak máš v brušku riadneho futbalistu, ja som včera bola na návšteve u kamošky a moje bábo sa tiež riadne hmýrilo v brušku, asi sa mu páčili hlasy okolo (kamošky) 😉
karinka, tie polodupačky sú možno praktické, ale ja by som mala pocit že to tlačí bábätko na bruško, dosť bude obmotané plienkami a ortopedickými nohavičkami stiahnuté a nie to ešte ďalšia guma z gatí.. 😒 normálne dupačky sú v poho keď majú rozopínanie zospodu tak sa rýchlo dostaneš k plienke a nikde to bábo netlačí 🙂
.. čítam vás ďalej a priebežne budem ešte reagovať.. keď skončím budem zrelá do postele 😵

radulka77
6. feb 2010

mojalili, teraz ma napadlo, ešte som ti chcela poradiť čo mne pomohlo na bolavé hrdlo.. teatree kvapky stačí úplne 2kvapky na lyžičku medu a pomaly cmulať.. chutí to hnusne, ale pomáha! 😉

radulka77
6. feb 2010

ryby ahoooj, my sa poznáme z apríloviek kde sme diskutovali keď sme čakali prvé detičky 😵
peppe pekný kočík, ja som ešte nezačala kukať, najprv si počkám na definitívne potvrdenie pohlavia a ak to bude chlapček musím najprv predať kočík po dcérke a potom kúpiť ďalší.. 😒
kafoditka, určite toho nekupuj veľa pre to malé mimčo ti stačí po 2-3ks z každého, čiže dupačky, košielky, bodynká(na leto s krátkym rukávom) ale na večer aj nejaké s dlhým, čiapočky stačia 2 bavlnené.. ono aj rýchlo vyrastie z tých najmenších veľkostí a aj zo začiatku keď sa deti balia do zavinovačiek sú len v plienke bavlnenej a košielke takže to ostatné vynosíte len keď pôjdete von a vždy si môžeš dať dokúpiť už podľa skúseností, že napr. zistíš že sa ti viac špinia košielky /napr. bude grckať bábo/ tak pošleš manžela kúpiť konkrétne číslo a konkrétny typ obleč. a to hádam zvládne každý 😉

radulka77
6. feb 2010

ja mám tiež dosť vecí po dcérke, ale zase ružové chlapcovi neoblečiem, takže ak budeme čakať chlapčeka tak dosť vecičiek posuniem ďalej známym a popredám na mmb prípadne aj tu na mk 😉
no idem už spať lebo tu trpím samomluvou 😀 tak pekný zvyšok víkendu.

sunnygirl
7. feb 2010

Ahojte bábiky,
tak ja som nebola včera na MK a vy ste toho tóóóľko popísali.
Musím vás pochváliť, ste všetky neskutočne zlaté, ako viete dodať silu a energiu, keď ju tu niekto potrebuje, ste zlaté 🙂 .

Trocha vám závidím tie pohyby, ja som tu asi jediná ktorá ešte necíti. Ja viem, je ešte skoro, však som prvorodička.

Čo sa týka svadobnej kytice, už som to tu písala, ja som mala aj pierka aj kyticu zo slnenčníc. Mňa vtedy kytica s pierkom vyšla na 1.500,- Sk, ale bola jednoduchá ,krásna. Svadba bola krásna a pochválim sa, nevesta bola aj DJ-j. Bolo fajn.

epidurálka: práve o tom píš v časopise "mama a ja" a tam sú rôzne ohlasy. Aj áno aj nie.

Ja už som sa ako tak zorientovala vo veľkostiach pre bábätká, stiahla som si tabuľku z internetu. Aj som už niečo poobjednávala.

Inak mne vždy tak zo dňa na deň vybehne bruško, presne ako minulý týždeň v utorok a už sa drží. Nohavice som ja už dávno nezapla, lebo sa mi riťka nepratala a to patrím k tým štíhlejším. 50 kg, keď som 1. krát otehotnela, rýchlo naskočili 3 kg a tie som už nezhodila po potrate, takže mi ostali do druhého otehotnenie. Takže teraz som začala už s 53 kg a teraz mám niečo do 57 kg. Hoci som si nekupovala väčšiu podprdu, ale prsia mám naliate,plné, takže vydno že som tehu a dosť, mne to tak všetko pekne dopredu vybehlo. 😀

Dnes idem na malú oslavu, tak opäť nebudem asi písať, možno večer. Pekné písania 🙂 😉 🙂

sunnygirl
7. feb 2010

k tej epidurálke som ešte chcela, že ja som človek, ktorý má nízky prah bolesti, tak neviem, veď mám čas.
Idem si ešte ľahnúť lebo som od 3:30 hore. páááááá

tutifruti
7. feb 2010

Caute zeny, znova nemôžem spať, ja,ktorá som bola schopná zaspať aj postojačky... 😠 Od piatej tu mátožím, veľmi som si hriala teplé mlieko... figu borovú mi pomohlo...
Sunny ani ja ešte necítim pohyby a to sa sledujem... a nie som ani prvorodička... ale je to asi tým, že mi ostalo po mojich babách brucho, tak teraz ho už mám riadne a kým sa ten krpec dnu prekopne na povrch, tak to bude ešte asi chvíľu trvať... 😅

karinnka
7. feb 2010

Ahojte 🙂
tutifruti aj ja mam brucho a som druhorodicka a babo mi zacalo kopkat vcera...lekara som sa pytala ci o nemozem zacat citit neskor ked mamsuncicky ale on mi vravel,nech sa nebojim,ze to s tym nesuvisi 😉

achojka-dakujem...som si to predstavovala horsie 😉

pepppe
7. feb 2010

ahojte viete mi niektora poradit,,urobil sa mi na pere mali herpes,hovoria ze je to nebezpecne,,neviete mi niektora poradit??ci hrozi malinkemu nieco?? ☹

katarina7777
7. feb 2010

Sunnygirl nie si sama, ani ja este necitim pohyby... uz aby tu boli! Inak aj ja som zacala tehu s 53kg, teraz mam nejakych 56kg a nohavice som nezapla uz hadam po mesiaci, takze som doplnila satnik o saty, v tych sa citim najlepsie... uz aby bolo teplo, to nebudeme musiet rozmyslat co na seba...staci manzelovo velke tricko a na doma to staci.
Inak som rozmyslala ze mat v lete babo ma dost vyhod, dobre budeme mat mega brucha v najvacsich horucavach ale ked si mam predstavit obliekat sa teplo s velkym bruchom...uz teraz mam problemy co na seba (kabat uz nezapnem a vetrovku ako tak).
A aj babetka budu do zimy vypiplane a nebudu uz take haklive na chlad, v zime uz budu sedet v kociaroch a obdivovat svet na okolo s jednym zubom v pusine 🙂
Prajem vam peknu nedelu...idem hodit nieco do bruska lebo uz protestuje...

Inak ani neviem na co reagovat lebo ste toho strasne vela popisali...

Mojalili skore uzdravenie prajem .

tutifruti
7. feb 2010

Peppe, mala som herpes na pere pred týždňom, bola som práve v nemocnici a doky akurát vraveli, že nemôžem žiadny vektavir a pod, len herpík. Ten herpík je rôzny, podľa koncentrácie, nekupuj si ten najsilnejší, aby ti to "nespálilo" peru... A tiež mi kázali, aby mi z domu doniesli cesnak a tým som sa tiež natierala... Herpes zmizol za 3 dni...

maxara
7. feb 2010

Katka7777 to si velmi pekne napisala... a aj babatka sa nebudu musiet tak babusit... ja som momentalne ochotna vsetko zvladnut 🙂 a to bez pindania... cize mega brucho a 100 stupnov v lete, opuchnute nohy a dva mesiace nalozena v pote... fuu bude to tazke, ale zrejme to za to stoji, ked je kazda z nas toto ochotna zniest

maxara
7. feb 2010

denisse ta fotka c.6 v tvojom albume Nelina oslava 1.rok je dokonala 😀

oacka
7. feb 2010

Čaute, kočky! My sme boli v piatok v Miškolci, v Core mali zľavy na detské veci, tak sme neodolali a kúpili sme vaničku, dečku a dve malinkaté zavinovacie bodynká, ako poradila zrzulka. bolo tam toľko krásnych vecí za dobrú cenu,lenže ešte nevieme pohlavie,tak sme nemohli kupovať.tak som kúpila aspóň malému synovcovi. Mali aj kopec vecí od firmy Avent, lenže ja neviem, koľko stoja u nás,,tak som netušila,či sa to oplatí a čo mi vlastne bude treba. Fľašed stáli do 200,- Sk jedna. Je to veľa?

mojalili
7. feb 2010

Oacka - Avent je draha znacka, cca 360 Sk stoji flaska. JA som mala jednu, ale malá mi ju nechcela, stacila jej obcajna. Flasky netreba popredu kupovat, uvids az potom, ci budes kojit, a da sa zohnat v kazdom obchode detska flaska, v detskych obchodoch ma Avent zastupenie vsade...

Kocky, kezde je po plese a ja som bola pre anginu doma, tak som sa aspon dnes navliekla do siat a manzelicek ma odfotil, nech mam pamiatku, tak mozete pozriet do albumu. 😉 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Zjatra musim ist k lekarovi, hrdlo sa nepolepsuje.☹

oacka
7. feb 2010

jaaaaj, mojalili, krásne šaty, krásna tanečnica,len škoda,že choručká. Držím palce,aby sa ti to polepšilo. Moj muž robí dnes fantastické bryndzové halušky, mňaaaaaaam! Ale môžme my tehotné vobec jesť bryndzu???????

mojalili
7. feb 2010

Jasne Oacka ze mozes bryndzu, jedine priamo z koliby by sa nemala - nepasterizovana. Vela ludi hovori co by sa nemalo, ja si natieram bryndzu aj na chlieb🙂

kafoditka
7. feb 2010

Dievcata prosim vas, ma niektora z vas problem s vysokym tlakom? Ak ano, uzivate nieco?

Mojali, velmi pekne saty..

ericica
7. feb 2010

ahojte kocky zelam vam krasnu nedelu my sme akurat poobede robila som peceneho pstruha marinovaneho v cesnaku 😝 😝 😝 mnam ale mi chutil 🙂
mojalili krasne saty skoda ze si ich nevyuzila ale zdravie je prvorade 😉
no len aby som tak nedopadla aj ja s malou,,,svokru zacina skriabat v hrdle a my ideme s sobotu na tu svadbu takze sa velmi bojim aby sme aj my neochoreli 😒 😒 😒 dufam ze nie 😒
no a tej epiduralke...ja by som ju asi nechcela keby bola aj zadarmo,,,,a to podotykam ze som mala pri malej kontrakcie celu noc a hrozne bolesti ale citala som o tom viac negativneho ako pozitivneho,,takze si tu bolest prezijem ako by som mala mat potom tie neziaduce ucinky 😉 ale je to kazdeho ososbna vec....tot moj nazor 😉

oacka
7. feb 2010

Kafoditka, a tvoj lekár vie, že máš vysoký tlak? Ono to asi nie je sranda, keď som bola v nemocnici,tak tam bolo dosť žien len kvoli vysokému tlaku. ale neporadím ti, čo na to pomáha, ja mám nízky.

karinnka
7. feb 2010

Mojalili krasne satocky 🙂

kafoditka
7. feb 2010

oacka, ja som koli tomu pn. ked sa nenamaham tak je tlak v pohode ale dnes mi z nicoho nic vyskocil 160/90. Momentalne lezim, ale aj tak mam obavu, ci je vsetko s babom v poriadku.. Uvidim, co bude do vecera. Ak mi stupne este viac, pojdem na pohotovost..

oacka
7. feb 2010

kafoditka, hlavne,neemaj obavu, to tlaku nepomôže. škoda,že ti neviem poradiť. kľudne ležkaj a dobre bude. 🙂 cítiš už pohyby? my máme skoro rovnaký termín. ja mám 24.6. a pohyby cítim len asi týždeň.

kafoditka
7. feb 2010

dakujem oacka 🙂 si zlata.. Ano, citim pohyby, skor ked babenko kopka, ale len velmi jemne. Mam totiz malo plodovej vody, tak babo tam ma "obmedzeny" pohyb.. ale je to krasne, ked si prilozis ruku na brusko a ono ta kopka 🙂 Manzel zatial nikdy nemal stastie to citit, male kopka vacsinou, ked je v praci a ked je doma pri mne a prihovara sa mu, tak nic... 😉

oacka
7. feb 2010

aj mňa kopka, nemala som ten pocit motýlich krídel ako my o tom hovorili ostatní, skôr cítim také kopkanie a niekedy veru až brucho jemnulinko nadskakuje. A nemáme si hladkať brucho, v nemocnici mi to zákázali,lebo to vyvoláva sťahy maternice a mne predtým tvrdla a bolela. tam si žiadna tehuľa nehladkala brucho. vraj v časopisoch píšu somariny. to bola pre mňa novinka.

oacka
7. feb 2010

"mi" som napísala s tvrdým y!!!!!!!!!!!!! Too je vrchol, už som dlho PN! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre