Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
14. feb 2010

baby na topkach pisu, ze mala cisarsky a su v poriadku

tutifruti
14. feb 2010

...Šampanooo, no jasné... Ved inač alkohol nepijem, ale šampanské môžem... 😀

oacka
14. feb 2010

robí sa cisársky aj keď nie sú žiadne komplikácie?

janatt23
14. feb 2010

oacka,
no jedna taka truba od nas si zaplatila cisarsky, pritom mohla kludne rodit normalne. a este si to aj nechala vyvolat o mesiac skor, pretoze uz to chcela mat za sebou. sak to je jaky konec. mohla kludne uskodit tomu malemu. nastastie je zdrave 🙂 to je jedna z tych mamiciek, co hned po porode pichne maleho k mame a staraj sa. take zeny nechapem. 😠

oacka
14. feb 2010

Neverím janat! 😲 To sa na Slovensku smie???? Neverím,že by sa dajaký doktor na to podujal.

kafoditka
14. feb 2010

oacka, ale podujal... mam taku znamu... za peniaze sa daju robit divy, tomu ver!!

oacka
14. feb 2010

tak to je vrchol! Som myslela,že to len tie trubky v Hollywoode robia! 😒

janatt23
14. feb 2010

peniaze hybu svetom. take veci sa robia. to su take "zodpovedne maminy". cele tehotenstvo jej je neprijemne, pretoze nahodou priberie. ledva to donosi a hned male supne niekam... truby!

oacka
14. feb 2010

Lebo Švajda hovorí,že robili cisársky, hoci Zlatica chcela rodiť prirodzene, no že neboli žiadne komplikácie.

mirka285
14. feb 2010

baby ved to upne krici...porodila na Valentina,aka nahoda,a este k tomu cisarskym..inak ak sa cisarsky rez planuje,robi sa skor ako je termin porodu,a dalsia vec lekari sa zatial zabudli vyjadrit z akeho dovodu jej ten cisarsky robili..no vsak niaky dovod sa najde 😖 ale vsak nech su zdravi,ona aj babatko,i ked Pato si uz urcite zelal dcerku,ale toto sa nastastie vybavit neda...v tomto sme si vsetci rovni 😉 fuj ale som hnusna,ale ked mne to je uz take smiesne..Kollarova krasotinka porodi presne na Novy rok,Puskarova na Valentina..no neviem,mozno ten pan hore ma radsej celebritky ako nas obycajnych ludi 😠

erytrea
14. feb 2010

ja by som sa veru na dobrovolny cisarsky nenechala ani len uplatit, nie to este ze ja by som mala niekomu zaplatit 😠 je to velky zasah do tela aj co sa plodu tyka aj co sa tyka zeny, bola som na laparoskopii a to som mala len 4 stehy a bolelo to ako svina tak nie to este 15 - 20 cm sitie.....

cisarsky sa robi iba ak je to nevyhnutne, pokial je velmi velke babo alebo ma zena problem s chrbticou alebo nejake ina zvlast zavazne problemy bud s krvou alebo miechou atd....skratka na odporucanie a nie na poziadanie, na to sa len malo kto z lekarov necha nahovorit a take baby co este ani neporodili a uz planuju kto im kedy dieta postrazi len aby sa ho zbavili tak take by ani nemali zostat tehotne, je to strasne, ja mam tiez zopar takych krav okolo seba, dokonca v blizkom okoli a ide ma porazit ked to vidim, jedno decko mamke a druhe cely den pri pocitaci 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

dugyna
14. feb 2010

MAXARA ZRZULLKA nie oni ti nepovedali bud zaplat alebo skap...ale opytam sa ta krvacala si???nemohla si dychat? mala si bolesti na hrudniku? horelo vam auto??alebo ste mali autonehodu?mala si snad nieco zlomene? nevedela si sa pohnut?stratila si vedomie?
112 JE TIESNOVA LINKA V PRIPADE OHROZENIA ZIVOTA
PRIPADA TI SNAD TO ZE SI ZAPADLA AUTOM DO SNEHU AKO ZIVOT OHROZUJUCI STAV??????????
mna teda urcite nie...by som to nazvala zneuzivanie linky 112..lebo ludia si to mylia s telefonnou linkou na pomoc vo vsetkych situaciach....a ako hovoris ak si nevedela cislo na odtahovku..vramci telefonne zoznamu kazdeho opaeratora su urcite cisla ktore ti v tejto situacii vedia pomoct...a cislo 1181 su informacie..tam by ti poskytli cislo na odtahovku poskytli.. a inak ak mate zakonnu poistku na aute na tej karticke je cislo infolinka..a aj cislo na odtahovku../tu brozurku mas mat v aute../..a ked tvoj drahy volal s otcom tak tiez sa ho mohol oypatt na nejake cislo na odtahovku...a odtahove sluzby su vsetky platene..neexistuje u nas na slovensku a ani nikde v zahranici odtavovka zadarmo...
a to ze bol ten pan ochotny ze mozes zavolat este raz tak bud rada..co ti mal uz ine povedat...HM?
ludia si mylia tiesnovu linku s linkou na riesenie vsetkych svojich problemov

zrzulka to ze ked si bola s malou v nemocnici a cakali ste na sanitku hodinu apol v noci...to ste cakali na prevozovu sanitku co je standartny cas...tie prevazaju pacientov na vysetrenia a v vysetrenia..v pripade ak pacient nevyzaduje zdravtonu starostlivost pocas transportu...taka sanitka co pride do par minut je uplne ina sanitka...je to urgentna sanitka..kde je zdravotnicky personal a chodi na zivit ohrozujuce stavy..bohuzial v dnesonm nasom state su tieto sanitky zneuzivane...
a na operacnom stredisku sedi vyskoleny personal ktory ma zravotnicke vzdelanie a nie nejake pipiny..ktory musi posudit ci je ten clovek ohrozeny na zivote pretoze maju obmedzeny pocet sanitiek,,a keby poslielali na kazdu blbost tak by sa mohlo stat ze keby si nedajboze potrebovala ty alebo niekto z tvojich blizkych pomoc vo vaznom stave/dopravna nehoda ,infarkt,zastava dychania,bezvedomie/ tak by nebola sanitka k dispozicii..alebo by trvalo dlho kym prijde..nemysli si ze je jednoduche pre operator na 112tke rozhodnut sa ci je dany stav cloveka vazny a ci posle alebo nie..tak povediac idu s kozou na trh..

v kanade to funguje tak ze ak zavolas sanitku niekomu na ulic musis pockat kym sanitka prijde..ak nepockas alebo sanitka bola zneuzita najdu si ta a zaplatis cely vyjazd...bohuzial toto u nas este nefunguje..a dufam ze raz to zavedu aj u nas prestane zneuzivanie sanitiek..

kedze pises ze to bolo niekde v poli tak sa necuduj ze ste zapadli...cestari maju dost co robit aby udrzali v dorbom stave hlavne tahy a nie nejaku polu cesticku...hold to uz je chyba cestarov...

zrzulka
14. feb 2010

Ja som sa tiez obavala pri malej sekcie ako cert kriza 😝 nastastie som mohla porodit prirodzene a verim ze aj druhe babetko pojde tiez tak .... ja by som cisarak tiez ani za nic, este aj keby mne zaplatili tak by som sa nenechala ukecat, uz len z toho dovodu zeby som prisla o tie prvy chvilky s babetkom... Viem ze na Antolskej nosili prve dni babetka len na kojenie 😝

Mirka a uz sa zial aj pohlavie da vybavit, nievem ci aj na Sr (moc taketo veci nesledujem) ale citala som ze v cudzine ti namiesaju do skumavky co si vyberies ze by si chcela radsej.... mne to pride dost zvratene aby som si vyberala pohlavie. Ani by som nevedela co si dam namiesat ...

karinnka
14. feb 2010

Na linku 112 volajte v prípade

požiaru budov, automobilových vozidiel, lesa alebo iných objektov; ak vidíte plamene alebo dym z okien budov, lesov, atď.
prírodnej katastrofy – povodní, veternej smršti, snehových kalamít, kedy došlo k ohrozeniu ľudského života, zdravia alebo majetku,
závažných dopravných nehôd, pri ktorých sú zranené alebo usmrtené osoby ,
lúpežného prepadnutia či krádeže (napr. automobilového vozidla, peňaženky, batožiny, a podobne,
lúpežného vlámania do budov alebo automobilových vozidiel,
ak je potrebné vyslobodiť osoby uväznené v havarovanom vozidle alebo pod troskami budov alebo popadaných stromov,
ak nájdete podozrivú batožinu, v ktorej by mohla byť umiestnená výbušnina,
ak nájdete osobu ležiacu na zemi v bezvedomí,
ak ste svedkom násilia, bitky alebo výtržností,
ak ste svedkom pokusu o samovraždu,
závažných poranení – keď nemôžete zastaviť krvácanie, keď sa niekto dusí alebo nemôže dýchať, ak niekto utrpel poranenie elektrickým prúdom,
ak chcete polícii oznámiť skutočnosti k trestnej činnosti alebo informácie k hľadaným alebo prenasledovaným osobám.
Na linku 112 nevolajte

ak chcete len zistiť, či tiesňové volanie funguje,
ak chcete ohlásiť vymyslenú udalosť,
ak sa chcete len pobaviť,
ak sa chcete len o niečom informovať (napr. o telefónnych číslach, cestovnom poriadku, a podobne.

Tiesňové telefónne číslo 112 nikdy nezneužívajte, aby ste neodopreli pomoc tým, ktorí ju skutočne potrebujú!
poslať stránku vytlačiť stránku


Toto som nasla na nete,aby sa tu skludnil vzduch... 😉

strasska
14. feb 2010

Ahojte,
pekneho valentina zelam a Mojalilli Tebe krasne narodky, hlavne zdravicko Tebe aj Tvojej rodinke.

apropo kociky: my mame plastove kolesa...ano je vidiet na nich opotrebenie, ale zas sme nemuseli riesit nikdy defekt...takze to ma svoju vyhodu.
velkosti vaniciek by som sa az tak nebala...Misko je narodeny v maji, vanicka ma vnut. dlzku 78cm a do sportoveho sme presadali v januari a vobec to nevadilo, lebo sme mali fusak a nanoznik, takze bol pekne v teplucku. Sportiak nam nejde do uplneho lahu, ale myslim si, ze ani to nie je az taka katastrofa, pretoze dieta je pocas dna v kociku len obmedzeny cas- a napr.take deticky s refluxom su vo zvysenej polohe ovela dlhsie.

karinnka
14. feb 2010

A je uplne jedno v podstate,preco tam volala MAXARA,ale podelit sa s nami mohla.....a nevolala tam preto,ze sa jej zlomil umely necht a trebalo jej rychlo sekundove lepidlo 😉

strasska
14. feb 2010

oacka prosim hod mi cez IP link na tie nohavice. dakujem. 🙂

janatt23
14. feb 2010

tak to je konec ze vybrat pohlavie!!! uplne proti prirode. to je katastrofa 😠

mirka285
14. feb 2010

zrzulka to je strasne 😒 a dugy asi si nepozerala dnes rano spravodajstvo o tom kalamitnom stave ktory trva od vcera,ze?mozno keby si to videla by si uznala ze Maxara asi v nudzi bola...112 je linka pre cloveka v nudzi na ktorej operator sam uzna za vhodne aku pomoc vam poslat alebo ako vam pomoct...behom par minut kompletne zavialo cesty,co mala Maxara cakat kym ich zaveje aj s autom?ja som to rano pozerala a keby som to nevidela ani neuverim co je schopny urobit sneh v tak kratkom case..takze asi tak..a myslim ze sme tu vsetky natolko inteligentne ze ziadna z nas nevola 112 ked negunguje vytah 😀 ,ci?

zrzulka
14. feb 2010

Dugi ved hej mnohli ludia zneuzivaju 112 ale ja si pravdupovediac neviem predstavit seba v situacii v akej sa ocitla Maxi s malou v aute.... Citila by som sa v ohrozeni to ano... jasne clovek si moze pomoct ako vie vziat malu na ruky, stopovat auto aby nas odviezol domov. Urcite su ludia co fakt potrebuju pomoct viac ako by sme potrebovali my to je fakt ale ja by som sa v danej chvili tiez citila bezradne a urcite by ma prve napadlo volat im ....
Ak sa v tom tak vyznas ako oni mozu posudit dany stav????. Sestra ked tam volala tak sa jej vypytovali co tomu cloveku na zemi je a preco teda urychlene neposlali sanitku ked ten clovek v ohrozeni zivota bol.... Segra je vyskoleny personal vedela stav toho cloveka posudit a vedela ze sanitku na prevoz do nemocnice potrebuje ale zober si zeby sa pri nom pristavil laik ktory by netusil co mu moze byt a po tom coby clovek z dispecingu zahlasil ze si vyjazd musi zaplatit ked to nie je vazna situacia tak by sa na neho vykaslal. ved toto potom mnohych ludi len odradi od pomoci druhym... Sam pomoct nevie, na zachranke ho odpisu....potom s anecudujme ze na ulici zomrie clovek bez povsimnutia... Viac krat som takuto situaciu zazila, co sestra bola jediny clovek ktory sa snazil pomoct. Ostatni sa ani len neopytali ci nemozu pomoct....Slepi, hluchi si sli dalej....

A co sa tyka standardneho postupu v tom konkretnom priklade ktory som tu uviedla tak dakujem pekne na to aby si s novorodencom vo vaznom stave cakala hodku a pol v noci kde by ti plakalo lebo bolo hladne a nervozne... Ja som nemala problem s tym ist s nou na rukach na oddelenie ale nechceli mi to jednoducho umoznit lebo este by nahodou cestou ochorela akoby na tom oddeleni kde sme cakali nemohla....ked som povedala ze ved rovnako bacile moze nachytat aj tam tak mi dali taku radu nech si na nu hodim plienku 😖 no skoda reci ani sa mi k tomu uz nechce vyjadrovat.... je to za nami a ja verim ze uz nas nic take kde som bola sama bezradna lebo som nevedela pomoct vlastnemu dietatu nestretne.... 😒

katkaking
14. feb 2010

ahojte, zase ste toho ale napisali...vcera som tu nebola, tak mam co citat, preto budem reagovat postupne...

mojalili, krasna zavinovacka, aj ja rozmyslam, ze nieco take kupim...videla som aj tie spanielske deky robia na tento spôsob, znama to mala a vyzeralo to super...uvidim pre co sa nakoniec rozhodnem...

maxara, k tomu vracaniu...nemozes mat nejaky problem zo zaludkom? Ja som pri malej vracala totalne cele tehu...kazducky den, niekedy aj viac krat - max.11 krat za den... 😖 no a po porode mi to ustalo, ale nahovorili ma na vysetrenie a zistili mi reflux zaludka aj zlcnika...no a z toho kazdodenneho vracania sa mi spravila prietrz na pazeraku...tak teraz som na liekoch-od druheho trimestra, lebo jasne ze som zase vracala a prietrz sa mi zvacsila...dufam ze ta nevystrasim, ale radsej sa s niekym porad, aby si nedopadla ako ja...viem ze sa to neda, ale skus obmedzit vracanie na minimum...alebo ho uplne zastavit...mne ho teraz uplne zastavili, aby mi to nemuseli operovat...tolko moje rady... 😉

zrzulka
14. feb 2010

... vidiet ze viacere sme sa hned vzili do "koze" nasej Maxary podla toho co pisete.... ja som taky typ ze hned si seba predstavujem v rovnakej situacii a ako by som sa asi citila. V podstate Maxara v ohrozeni zivota aj bola, je tehotna....V 5tom mesiaci... uz nerozmyslala len za seba ale aj za svoje vytuzene dietatko.... Ako sama povedala ze to bolo pre nu velmi stresujuce kedze este ani vecer ked uz bola v "klude" sa nevedela z toho spamatat. myslim ze rovnako by rozmyslala kazda jedna z nas.... ved my uz nerozhodujeme len o sebe. ja som vyslovene citliva len na taketo situacie kde je v ohrozeni moje dieta. To narodene i nenarodene.....A pokial ide o dieta tak neviem ako vy ale ja som schopna obetovat za malu a moje babetko v brusku aj zivot....

mirka285
14. feb 2010

kocky dost bolo povalovania na gauci,ideme s muzickom niekam von..neviem kam ale mam sa nechat prekvapit 😉 hovoril ze na kremes 🙂

zrzulka
14. feb 2010

Mirka sa mas🙂)))
Nasa hviezda este spinka ale muz zahlasil ze ju uz ideme zobudit a tiez vyrazime konecne von.... tak sa lucim a prajem pekny zbytok dnesneho "srdieckoveho" dna!!!!

strasska
14. feb 2010

mirka a ako zareagoval muzik na spravu, ze dievka?

jaruska8
14. feb 2010

No takže Švajdovci majú chalana. 😀 Super. A k tomu cisárskemu, bože ako to kričí, že to bolo naplánované, ale tak, ich vec. Ja keby som si mohla vybrať pôrod, tak prirodzene, no v mojom prípade by to bol dvojitý risk. 😒 Problémy s chrbticou a silné dioptrie a problémy so sietnicou. ☹ Tak by som chcela aspoň lokálne umŕtvenie, keby sa to dalo, nie celkovú narkózu. Moja kamoška musela mať súrny cisársky a nesťažuje sa, hovorila, že to bolo v pohode, tak snáď...

zrzulka
14. feb 2010

Stasska este sa chcem opytat aky kocik mas???? ze ti Misko vydrzal az do januara v nom????

katarina7777
14. feb 2010

Konecne som nahodila nejake foto : https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... 😉

miki060707
14. feb 2010

ahojte,
no mi by sme aj niekam aj šli, ale brat včera k nám došiel a musel isť obchádzkou, čo mu dosť trvalo a predním zapadnuté autá a on ročného syna vzdau v sedačke, takže sa ani Maxare nečudujem...
ten cisársky, no ja som čítala v sobotu nový čas a tam si ju "odchytili" že odchádza do nemocky Puškárová, ale za hodku sa vracali, vraj bola len na kontrole a dnes bum pôrod, mne robili cisársky, no tiež nemuseli, ale sa báli, že by som to nezvládla a voda mi odtekala vyše dvoch dní...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre