Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
3. máj 2011

@katty17 akooo mne sa jane golfky pacia, ale nie ta cena, my chceme taky lacnejsi golfac. 😉
@mirka285 dobre nakuuup 🙂

@maxara inac aj Nela hovori uz mama tata, baba, aleeeee neviem ci to mam brat oficialne ze to vie povedat, mama si myslim ze vie, ale tata a baba no neviem.... este si to odsledujem tento tyzden a dam ti vediet. 😉

noemarta
3. máj 2011

no nasa este ani sama nesedi, nieto ze by stala,ale tak haaadam vsetky sikulky dobehne 😉

meruska
3. máj 2011

dobre ranko...vidim ze deturence robia pokroky kazdy den a sme z nich vytesene viac ako oni 😀
nas este stale bavi tlacenie chodaka po byte, kazdy den robi krajsie a krajsie kroky 😉 som zvedava kedy ho napadne chodit i bez takejto opory

katty17
3. máj 2011

@noemarta - maci ale golfac jane stal cca 150 eur co nam ukazovala. premyslam nad nim lebo je kranej tmavoruzovej farby 🙂 ukazovala nam ich z katalogu. maju im len prist...

tutifruti
3. máj 2011

@adelaine a preco by ti mal dávat papa, kam by si od neho chodila, nevieš? 😀
a za ruky držat nechcela ani naša Dorotka, lebo potrebovala vsetko chytat.... No dodnes jej to ostalo.... Ona sama všade chodí.... potom to tak aj vyzerá 😅

maxara
3. máj 2011

@bambola 😀 no ja som zvedava, kedy Ninka zacne robit, co sa od nej ocakava.. mne sa predvedie, mne ukaze ako robi lev uuuaaaaa, ako robi jezko, ako zajacik, kto neskace ten je madar hop hop hop, da papa hrackam, ked ideme inam do miestnosti, zdvihne ruky (ale len tak pred hlavu), ked sa spytam aka velka narastie.. ako sa mas tiez naznacovala, ale toto uz ani mne neukaze, mozno zabudla.. a ked niekto pride alebo niekto iny sa opyta, aj keby mm, tak ich ignoruje a potom si vsetci myslia, ze si vymyslam 😀 😝 ale sral to pes..
Inak u nas tomu uz visia nohy, takze asi zachvilku zacne prsat ☹

@adelaine nie nerata, aiba samostatne prve kroky. A pocuj, ja Ninu nedrzim, ked sa postavi, lebo keby som ju drzala, nikdy sa nenauci, ze sa nema pustat. Skus mu dat nieco makke za seba a nechaj ho, nech spadne. Mne Nina drbla dvakrat dozadu aj na hlavu, ale na takej hrubsej deke a odvtedy pada na prdel na plienku. A teda jednou rukou sa drzi. Alebo ked chce dvoma nieco uchytit, tak sa opre 😀

maxara
3. máj 2011

@noemarta myslim, ze toto sa pocita. Napr Ninkin datum je odvtedy, co zacala pri plakani volat mama. Ked prisiel mm, tak stale plakala a volala mama.. ked som prisla, prestala. Takze asi sa to rata

noemarta
3. máj 2011

@katty17 to faakt, no tak sa pojdem pozriet 😉
@maxara tak potom mozes zapisat do tabulky ze trebars 1.5.2011,lebo mama hovori uz tym padom dlhsie, neviem presny datum, ale len teraz sa to ukazalo, ze fakt to vie povedat, myslim vyznam 😉 a tata a baba to je este take diskutabilneeee... 😉

adelaine
3. máj 2011

@tutifruti tak bude na tom aj moj risi ocividne 😀 😀

musim vam napisat, to co mam na srdci, moje kamosky ma vzdy odsudzovali a riesili ,
ze preco sa im neozyvam a nemam na ne cas a bla bla...
a teraz doslo na moje slova, predtym nemali deti, a nechapali preco sa neozyvam,
a ze co moze byt take tazke sa starat o 2 - 3 mes. babo, ved ono len spi, a teraz oni su v takej situacii,
a ani o nich neviem, ze existuju....
ja sa uz viem vcitit do problemov mamiciek, ale ako hovorim, pochopi az ten, co
ma deti....
teraz vzdychaju, ze ako mi je dobre, ze mas uz risiho velkeho ( dnes ma 10 mesiacov 😀 ) ,
ale ja som si tiez vsetkym presla, a kazde obdobie detskeho vyvoja ma vsebe aj tazke aj krasne chvile....

noemarta
3. máj 2011

@katty17 mne sa paci aj tento , len vo fialovom http://www.babymarket.sk/sk/4212/14/hartan-koci...

noemarta
3. máj 2011

@adelaine gratulka Riskovi!
nooo to je presne o tom, kto si tym nepresiel nevie co to vsetko obnasa. 😖
ja sice konktretne tuto situaciu nepoznam, lebo Nelina bola a je dobrunka, ze neviem niekedy ze ju mam, ale my sme si zas zazili predtym svoje, ked sme ju zarabali, kazdy mudroval, ze ci nevie mm trafit atd..... a ked zrazu chceli mat tiez svoje deti a bol probleeeem, tak vtedy to pochopili 😖 😖 co uz....... z toho si nic nerob, niekedy to proste ludom nevysvetliiiis....

kafoditka
3. máj 2011

@maxara Peti, ked ta citam..tak aj ja mam potom ratat Filipovi to mama, ked na mna vola pri placi a taha sa ku mne na ruky?? toto robi uz par dni, aj ked je na zemi a chce na ruky, tak sa zacne po mne splhat a hovori mama..

katarina7777
3. máj 2011

@adelaine gratulka k 10 tim mesiacikom, aj my dneska oslavujeme 😉

denisse
3. máj 2011

ahojte baby ..
u nas je 1,5 stupna a celu noc aj rano lialo a teraz poletuje sneh ... asi ma slahne ... 😝
hlavne, ze uz frajerujeme s hojdalkou, stolom a stolickami na balkone ...

nela dnes isla po mesiaci do skolky a zajtra je vystupenie ku dnu matiek a ona chuda nic nenacvicovala, tak som teda zvedava 🙂

a nasa barunka motoricky klasika zaostava za vasimi sikovnikmi, sama sa neposadi, nestvornozkuje (aj ked na 4 sa vie postavit, pohojda sa, ale ked sa chce pohnut vpred, tak lahne na brucho a plazi sa) ... pri takej nizkej stolicke, ktoru nela pouziva v kupelni aby dociahla do umyvadla, sa vie postavit ... aj na mna sa vie vystverat, ked lezim na zemi ... ja mam uz trosku obavy, ci nas zas niekam neposlu cvicit, az mam strach z poradne na buduci tyzden ... 😒

a vie tap tapusky, vie urobit tytyyyyt (da mi ukazovak na moj nos), vie papa, ale len ked chce ... jezka vedela, zabudla, teraz zase zacala ... a uz je jasne, ze rozumie, co jej hovorim, lebo pohladom vie najst veci, na ktore sa jej pytam, niekedy na nich ukazuje aj ukazovakom ... 🙂
mama hovori, ale podla mna este nie uvedomele ... tak este cakam s hlasenim do tabulky 😉

adelaine
3. máj 2011

dakujeme babky 😉
@katarina7777 a gratulka aj fesakovi Leovi k vymesaciu 😉

@maxara jasne, napadlo ma, ze take krociky sa asi nerataju, ale pre istotu som sa opytala...
a co sa tyka padov, viem, ze sa musi naucit padat, ked on je v tomto taky tutko nepoucitelny,
prosto stale robi to iste a furt to schyta hlava 😒 😒

@denisse inak, neboj, moj risi bol na konovi mam pocit snad motoricky najmenej zdatne dieta,
skoro vsetci tu uz sedeli lozili a plazili a mi nic, ved aj na kolienkach sa hupal asi mesiac a zrazu
podho lozit a rovho stavat a naucil sa aj sam sediet, islo to za sebou...skoro kazdy druhy den
nieco nove 😉 nestiham sa cudovat

bambola
3. máj 2011

nie je nad to, ked vas nieco sere. si do toho schuti kopnut 😠 len potom treba niest nasledky v podobe bolavych prstov 😔

bambola
3. máj 2011

@maxara z ciech sa sem blizi celkom slusna burkova oblacnost 😠 co si to tam nenechaju 😀

denisse
3. máj 2011

@adelaine
ved ja dufam, ze to tak bude aj u nas ... a ja jej kludne necham cas, nech si ide svojim tempom ... 😀
ja mam skor obavy, ze nezapadne do dajakej tabulky a dr nas bude hnat na rehabku, alebo take nieco ...

denisse
3. máj 2011

@bambola
lebo to tiez nechceme 😀

kafoditka
3. máj 2011

@adelaine
@katarina7777 gratulka vasim chlapcom 😉

bambola
3. máj 2011

@adelaine @katarina7777 gratulka vymesacnikom 🙂
@noemarta baby ja mam praveze opacny problem, ja by som aj cas mala aj si to vedela ad hoc zariadit ale ostatni proste nemaju alebo nechcu mat cas, mrzi ma ze medzi nimi aj jedna z mojich najlepsich kamosiek 😒 samozrejme, ze mam aj par co pridu navstivit a stretneme sa 🙂 ale som rada, ze "mam" vas. 😵

katka55
3. máj 2011

ahojte. no ake sikovne deti to tu mame 😵
patrik je uz tiez motoricky nejaky zdatny, az by som obcas privitala, aby bol menej, lebo ulozit ho na spanok je priam nemozne 😠 keby sa dalo spat po stojacky a este aj nadskakujuc a v kazdej ruke mat nejaku korist, tak by bol mozno spokojny 😀
mama povie obcas, ale este to neberiem ako ozajstne mama. tapusky sa mu nechce robit, pa-pa dava tiez najradsej az za chrbtom odchadzajuceho, ale naramne ho bavi zatvarat za navstevou dvere. je to velmi prijemne, ked mu odchadzajuc vo dverach robia tutu mutu papa patricek a on ze svac dverami, a je po papa 😀 😀
jaj, a od vcera ukazuje vsetkym hrackam, kde maju ocko 😵 a este ho bavi vyhadzovat veci zo suflikov, tahat zaclonu, otvarat skrinky a nahanat plastove flase po byte...
@bambola ty si uz aky meteorolog 😀 najdi nejaky pekny den, nech dame dekovicu 😉 alebo co planujete zajtra? a co ta to nasralo? uz len dufat, aby ta niekedy nenaserkala matka 😀 😀
@adelaine tebe som este chcela povedat, ze aj patrik je sama modrina. na cele, na nohach... sa budem u pediny han/mbit 😒 31.5. sa ideme ockovat ☹

kafoditka
3. máj 2011

@noemarta Maci perfektny je ten hartan, ja som chcela skoro ten isty ale od ineho vyrobcu, len nemal polohovanie noziciek, tak som ho zavrhla... vo fialovej som ho pozerala na stranke kocikova a fest pekny je 😉

katka55
3. máj 2011

a este som vam chcela napisat, ze som zo seba smutna ☹ patrik bol uz zjavne unaveny a ani za boha nechcel lezkat. furt niekam liezol a robil somariny a mordovala som sa tu s nim, az ma total vytocil. keby som mohla, tak ho roztrhnem ako zabu. som pocitala do 100 a potom zase od 100 dolu... akoze nic som mu nespravila, ale som mala takeee nervy... a ked teraz tak pekne spinka vedla mna, tak mi je to luto ☹ ja viem, ze je to blbost, ale ked sa o to podelim, tak mi bude lepsie 😉

bambola
3. máj 2011

@katka55 andrej ma naucil ako citat z oblakovej mapy tak to tu teraz na vas skusam 😀 zajtra zatial nemame nic v plane 🙂 chystam sa do mesta niekedy tento tyzden ale az ked budem mat hotovu objednavku na nosic a to isto zajtra nebude.

a nasrala ma detska postielka lebo som ju musela dat najnizsie a nenasla som iny srobovak ako prid.bany ikeacky a zle to slo smykalo sa to a proste som chytila strasne nervy a kopla naprv do zarubne ..... ale nebolo to ono a schytala to aj postielka 😔 , nastastie som ju nerozdrbala lebo to bola riadna supa 😠 ale ulavilo sa mi 😀

bambola
3. máj 2011

@katka55 kati to mavam aj ja, nic si z toho nerob, ja ked takto vymysla tak ju necham samu, ona sa rozplace, ze kam idem a zacne sa capat za mnou (preto ju dam do postielky) a po minute dvoch sa vratim, ona sa uvedomi a vklude zaspi, uz nevymysla 🙂 ale teda nie u kazdeho to bude asi fungovat

noemarta
3. máj 2011

@katarina7777 jasne aj leovi fesakovi gratulkaaa 😉
@kafoditka ze je fesny.... noooo uvidime ci sa nele v nom bude pacit, lebo som zistila vcera ze nehrozi kupit nejaky tmavy, myslim, co ma ciernu striesku, lebo taky rev spustila, nema rada tmave farby...

@katka55 aj Nela ukazuje ocko, uz aj usta a ucim ju akurat ze kde su uskaa....
nooo... toz najhorsie vycitky suuuu, ked to dieta vidite kraaasne spinkat.....vtedy je jak anjelik. 🙂

katka55
3. máj 2011

@bambola dakujem 😉 inak, mne sa tiez zda, ze ked si pred spanim trochu poplace, tak potom rychlejsie zaspi, len ja som siska a nechcem, aby ani sekundu plakal. ale sak deti musia aj plakat 😉
ahaa, tak to andrej je superman - lekar, meteorolog, fotograf 😀 som zvedava, co mas na nas pripravene nabuduce 😉 a odvazna si... zacinat si so zarubnou 😀 😀

macik27
3. máj 2011

ahojte dievčatá, tak to nám zase začal deň 😒 jasné že keď ja trochu vyzdraviem tak musí pršať 😖 ale spravila som si radosť a objednala som si nový foťák nech mám pekné fotečky lebo ten môj kedysi superfoťák ma už štve

@bambola žiadnu búrkovú oblačnosť nepotrebujeme nech si to tam čechúni nechajú 😉

@denisse ani moja sa neposadí a ani neštvornožkuje a o postavení nemôže byť ani reč ale zato pusa jej mele hneď ako oči otvorí 😀 neboj do tabuľky určite zapadne všetky tieto veci sa rátajú pre ôsmy mesiac plus tri mesiace to je ešte norma aspoň tak to hovorí naša rehabilitačná 😉

@katka55 aj ja som už niekoľkokrát odišla z izby a počítala a mala som totálne nervy lebo som bola unavená a malá sa zrovna chcela nervačiť aj som to potom ľutovala aj slizička mi vybehla 😀 ale to asi patrí k tomu a niekedy je lepšie odísť a počítať ako vybuchnúť

bambola
3. máj 2011

@katka55 😀 😀 no genialny nie je....alebo potom som aj ja lebo aj ja viem citat tu mapu 😀 😀 kua to co je za tma, normalne, ze svetlo asi zapalim 😕

ona nejako vyrazne nereve, ale ked to zacne naberat na obratkach tak vtedy tam uz idem, to je skor take proteste a vydieracie, keby naozaj, ze revala usedavo tak ju nenecham 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre