Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
6. aug 2010

a kazala mi dobrat cele balenie a na ziadne sono som nemusela ist...

petulka_1
6. aug 2010

@adelaine Je to mozne, ze z toho prsnika, kde som mala zapal ide mliecko tazsie. Skusam ho aj budit, ale on na tu chvilu zaspi tak tvrdo, ze sa vobec neda. Mozem mu aj prsnik vybrat z ust a vobec ho to nezobudi. A ako dlho ho mam takto nechat na prsniku?

merikac
6. aug 2010

@sunavianka ahojkaj,,a preco dostal maly horucky???????? som rada ,ze ste uz ok,,,,musel to byt riadny stres,,,,,,budem drzat palceky

adelaine
6. aug 2010

@katty17
aj ty mas vyuzivat cele balenie?

to sono u mna mozno preto, lebo ja som sledovana,
chodim na sonografie kazde 3 mesiace....

adelaine
6. aug 2010

@petulka_1 tazko povedat, vsetci hovoria a pisu, ze 15 min. by malo stacit,
moj malemu to nestacilo, pil aj 45 minut, ale medzitym si 3x schrupol, alebo len dudloval
bradavku, vtedy som mu ju vybrala 🙂 a on sa prebral a pil dalej...
ale kazde dieta je ine, takze sa riad svojim dietatom, kolko a ako casto si bude pytat...

teraz ked vidim, kolko vypije Nutrilonu prip. mojho zamrazeneho mlieka,
neviem neviem, ci by mu stacilo 15 min., vypije normalne 130 ml,
a ani neviem ci by som mala tolko v jednom prse :(

katty17
6. aug 2010

@adelaine mam to brat 10 dni

petulka_1
6. aug 2010

@adelaine asi aj u nas to bude tak, lebo si rad zdriemne na ciciku.

oacka
6. aug 2010

@katty17 ja ju dojčím každú hodinu,keď máme zlý deň.. lenže ke´d zaspí na prsníku,tak ju tam nechám aj polhodiny,aby sa trochu vyspala,lebo keď ju chcem preložiť inam,tak sa často zobudí... dnes spí jak zarezaná,asi sa včera unavila.... uvidíme,čo bude poobede. ja som brala parlodel rok a pol!!!! mala som zvýšený prolaktín,čo spôsobuje tvorbu mlieka a zastavuje ovuláciu,preto som nemohla otehotnieť...a teraz nemám bohviekoľko mlieka, a to som si myslela,,že ke´d mám ten prolaktínprirodzene zvýšený,že budem mať mlieka kopu.... na začiatku z toho človeku šibe,ale potom sa to upraví. ja som brala celú večer, lebo ráno som sa z neho vždy dogrcala...

lenkaaninka
6. aug 2010

@oacka presne si to s týmy starými mamami a podobne vystihla všade samé hlášky že ako všetko stíhali super bez problémov a to že ich mamy im brali deti a pomáhali to už nedopovedia a podobne neboj poznám...

ja musím variť aj upratovať aj všetko sama lebo od mami nechcem lebo by mi to vyhodila onedlho na oči tak sa tu deriem sama a zastavim 4 poobede...aj dneska žehliť vysávať umývať pratať a deti do toho už som na pokraji vysilenia...malý spal od pol deviatej večera do jednej v noci ale ja až o pol dvanástej som išla spať lebo staršia dcérka komplexy bo išla na krv dneska s tatinom a že ona chce so mnou a menšia tiež nespala a stále to isté dokola mm prišiel a chcel sa rozprávať a potom malý o 4.oo hore o 5.oo o 6.oo a teraz zaspal o desiatej tak vyzerám ako keby som stretla smrtku.... kozy mám uplne bez mlieka ale ked cucá tak sa spustí ale mám ich ako dve slivky osušené ...

oacka
6. aug 2010

@lenkaaninka 😀 maminy viacerých detí, máte môj úprimný obdiv!
idem sa chystať k lekárke. bože,ako dnes malá chrápe, niekto mi vymenil decko!

lenkaaninka
6. aug 2010

@oacka daj vedieť ako ste dopadli 😉

petulka_1
6. aug 2010

boze aka strasna burka sa spustila. Ale malinky si kludne spinka, tak je dobre...

katty17
6. aug 2010

@mirka285 , @adelaine - kolko piju vase deturence z flasky ? moja pije 90 ml na jeden sup a to asi sedem krat za den a noc. ale mam pocit ze keby som jej zarobila viacej tak aj to stiahne. nieje to vela?

petzi
6. aug 2010

@oacka ahojky , dakujem za odpoved.no mna to tiez tahalo ,ale teraz uz mam skoro 4 tyzdne
po porode a mna to nejak zacalo boliet, alebo tak stipat,ako keby maternica,lebo mne lekarka
povedala,ze kedze nedavaju injekciu na zrulovanie maternice,ze sa mi bude hojit 6 az 8 tyzdnov.
ale je to dost neprijemne,hlavne ked mam maleho na rukach a on ma do toho dost dokaze kopnut.
no neviem,ale pojdem sa asi spytat mojho dokiho, lebo sa mi to nezda.dohovie,ci to nemam zapalene,ked to
stale citim. 😒

petzi
6. aug 2010

@katty17 ahoj katty, ja si nemyslim, ze je to moc.moj maly bude mat 4 tyzdne v pondelok a stiahne aj 150ml
potom po 4 hodinach 120 alebo 90 a potom zase 140.ako chce si potiahnut, tolko si potiahne.ale ked si da
150 ,tak aj vygrcka,ale len UM ,ked si da moje ,tak to negrcka. 😉

adelaine
6. aug 2010

@katty17 katka, ja sa musim riadit vahou, ved ma uz cez 5 kg,
nie vekom dietata, robila som mu 100 ml a reval,
metal sa...
teraz stiahne 130 ml a je klud...minule mi skoro oci vypadli, vypil 100 ml
mojho a este 60 nutrilonu, potom spal ako zabity 😀 😀
a nemyslim, ze som ho prekrmila, on ked nechce pit, vytiahne si napr.
70 ml a potom uz necuca...ja si to vsak vsetko pisem aj s casmi,
tak mam prehlad

adelaine
6. aug 2010

kocky, myslite si, ze mozem maleho zobrat uz aj na nakup do nejakeho
shopping centra?
na prechadzky chodime normalne, ale takymto "akciam" som sa
doteraz vyhybala, teraz ho vsak musim zobrat so sebou...

lutsine
6. aug 2010

@adelaine nas maly uz absolvoval nakup v tescu... 🙂

cigaretka5
6. aug 2010

@adelaine presne to riesim aj ja, v pondelok sa chystam konecne pre rodny list a kedze je to pri poluse mam slepickovske umysly ako tomu hovori moj manzel ze by som pokukala co je este v zlave ..............

mirka285
6. aug 2010

@katty17 moja Linda vypije tak isto ako tvoja Sandricka...zda sa mi ze jej to zatial staci tak nedavam viac...

mojalili
6. aug 2010

Ahojte dievcata a drobcekovia...

Kocky, boli sme u kožnej,tak nad ockom mame cystu, buduci tyzden musime na sono a potom do BA na operaciu, vraj sa robi pod narkozou, tak uvidim,co bude s mojim kojenim... BUdem musiet si kupit asi odsavacku a odsavat, aby som neprisla o mliecko...

erytrea
6. aug 2010

ahojte kocky

tak co vas tu citam tak ako keby som samu seba opisovala, vcera sme mali otras den, mal reval ako keby som ho drala z koze, reval a reval, ked som ho dala na cicik tak este viac hucal no hruza, potom mi zaspal, dala som ho do kocika a spal 4 hodiny, neviem ako vase ale maly uz 3 den vecer strasne reve ale vidim ze je to od jedu! potom sa okupe napapa a je v pohode no a dnes od rana od 6 kedy som mu dala jest tak spi az do teraz, medzi tym sme sa dva krat papali a vzdy zaspi na ciciku, cez den ho mame ako bytovy doplnok ani neviem ze je tu ale vecer co dokazuje no des! inak obdivujem tie co mate dve a viac deti a ked sa s nimi chystate von lebo u nas je to tak na dve hodiny 😝
Na mlieko odporucam pit vela vody, ja mam bonaqvu a denne stiahnem dve liter a pol flase, je mi z toho na grc ale mlieka mam dost.

drzte sa zdravim vsetky 😉

erytrea
6. aug 2010

@adelaine ja si myslim ze v pohode mozes aj my sa chystame v pondelok do ba na nejake nakupy ale pojdeme skoro rano hned ako otvoria aby tam nebolo este vela ludi 🙂

mirka285
6. aug 2010

@mojalili to mi je luto ze mate taketo starosti...hlavne nech vsetko dobre dopadne

meruska
6. aug 2010

ahojte, tak my sme sa zas boli prevazit a konecne sa nam rozbehlo priberanie 😉 od pondelka sme pribrali 200 g ...joooj som stastna prestastna 🙂

nina88
6. aug 2010

Mozem sa spytat, ako dlho sa asi zena ,,cisti,, ?? Ja stale krvacam, normalna carvena krv, je to ok?? 😕

tutifruti
6. aug 2010

Ahojte žienky.... Po dlhom čase sa hlásim, že žijem.... Malinkého som porodila sekciou, v spinálnej anestéze....mám z toho úžasný zážitok.... 🙂 Cítila som sa super.... Malý mal 4050g, 51cm...
Po dvoch dnoch som však opuchla /začalo mi to v 15tt, celý čas som užívala hormóny-prednison/, bála som sa či malý bude v poriadku, zatial vsetko vyzerá OK/
Najprv mi opuchla horná pera a ruka, potom spodná sánka a pera, a potom hrdlo a jazyk.... Museli mi pichat hydrokortizonové injekcie... Ledva som žila.... nič som nevládala.... Nemohla som prehltať, našťastie dýchala som v poho.... Absolvovala som nejaké odbery, čakám na výsledky.... nasadili mi znova hormóny, ale niečo šetrnejšie, pri čom môžem aj kojiť.... ale malinký mi je z nich spavý...Musím ho stále budiť na kojenie... na prsníku si pospí, potom odsávam /dala by som nobelovku tomu, kto vymyslel elektr. odsávačku/.... dokrmujem a tak stále dookola... Našťastie je doma mm, ktorý sa stará o všetko ostatné.... Už sa cítim podstatne lepšie, ale keby nebolo jeho, tak neviem.... je fakt perfektný.... včera ma poslal na masáž a on ostal pri malom... /ten mu celý čas mrnkal.... tak ho chudák nosil na rukách, ale zvládli to/
Dala som do albumu nejaké fotky, tak pozrite...

alllexa
6. aug 2010

@nina88 - ja tiez, preto je to sestonedelie - aby sa zena "ocistila". takze moze to byt aj tych 6 tyzdnov.

mojalili
6. aug 2010

@nina88 NInka, i ked jasom druhorodicka, u nas je to podsatne dlhsie, cistila som sa aj 7 tyzdnov....asi tak... 😉

petulka_1
6. aug 2010

So mna tecie taka tmava skoro az hneda krv a aj take riadne kusy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre