Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
15. okt 2010

@tinaki1275 ked som videla ako byvalo malemu zle po umelom tak ma to hned motivovalo, vzdy som si dala za ciel vydrzat do konca mesiaca, aj teraz si tak hovorim a potom dufam ze sa mi ovocim a zeleninou podari nahradit to umele co mu davam... uz aby som mu mohla navarit za tanier spagiet 🙂

monline
15. okt 2010

@katarina7777 práve dnes sme mali špagety a malý tak sledoval ako ich jem..a s nikou sme hovorili, že už aby vyrástol tak, aby mohol jesť špagety 🙂
fakt slušný výkon to tvoje odsávanie..

@tinaki1275 dobrú noc

sunnygirl
16. okt 2010

Dobré ránko dievčatá 🙂
ozývam sa po dlhšej dobe. Aj napíšem prečo, lebo som už nahnevaná.
Ešte pred pôrodom nám odišiel ruter z Magia a od vtedy furt niečo je, najprv chodil dva týždne technik, potom sme ho my museli odniesť priamo do BB, tam bol mesiac v oprave, keď sme o zapojili, tak nešiel ruter (bohovo ho opravili 🙄 ) teraz nám už druhý týždeň chodí nový ruter kuriero. Pred tým sme mali Digi Tv, stým sme tiež neboli spokojný, ale vidím že sme spadli s h...a do s..č.y 😖. Manžel nemá už vyše mesiac v práci internet, lebo sa sťahovali do nového priestoru a žiadosť tam majú a nikto nechodí, ach ach. VEĽKÉ MÁGIO 🙄 🙄 🙄 .

preto sa ozývam len sem tam.

Tak, ako sa máme? Lenka rastie, našťastie ešte stále kojím, čomu sa veľmi teším. 🙂 Ale stále fufneme a chrčkáme, ale to chrčkanie bude asi tým, že sa jej vraj stále vyvýjajú nosové prepášky. Ale soplíky máme. Je strašne zlatá a krásna. Zajtra máme krštiny. Pripájam aj nejakú fotočku 😉 (do súkromnej)

prajem pekné písanie babenky 🙂 🙂 🙂

mirka285
16. okt 2010

dobre ranko..ja zacinam....ja som mala strasnu noc,baby ja tak krvacam ze dovidenia...celu noc som si menila vlozku a to pouzivam doma tiez poporodne...vsak toto ked neprejde tak ja budem za dva dni odkrvena ☹

mirka285
16. okt 2010

@sunnygirl jee ahoj,tak to mate naozaj o nervy s tym internetom,no aspon ze mala je v poriadku a je naozaj zlatucka 🙂

sarai
16. okt 2010

ahojote, co posielala meruska zoznam veci na prikrmovanie. tam je pisane, ze aj kojene deti sa maju prikrmovat od 17. tyzdna. idete sa toho drzat? vsak az od 6. mesiacov by sa malo, ked je dieta kojene.

mirka285
16. okt 2010

@sarai ja som vcera na nete citala tiez ze kojene deti az od 6.mesiaca,ale podla mna si nic nestane ani ked zacnes od ukonceneho 4 teho....ved kazdy nech spravi ako mu to vyhovuje,ani tak ani tak nic nepokazi 😉

kafoditka
16. okt 2010

Dobre ranko 🙂
Baby tak ja som sa vcera stazovala na Filipa a on mi dnes v noci pekne spal aj papal 😵 😵 😵 Asi sa musim postazovat castejsie.. 😉 Ja som cely vikend sama, netusim, co budem robit... asi len prechadzky vonku a doma trochu upracem, ked mi maly dovoli..

@mirka285 a teraz si predstav, ze ja som mala taketo cele kramy, co je u mna 5dni a o dva tyzdne zasa to iste.. 😒 ale radsek krvacat viac a len dva dni, ako sa otravovat cely tyzden..

@katarina7777 ahooooj, rada ta tu opat vidim po sto rokoch
SUNNY tak isto 😉

katty17
16. okt 2010

@alllexa - sasi jasne ze mozeme ist kocikovat na strkovec. teraz chodim dost casto k mamine s malou co je kusocek od strkovca. cize volam ti ked pojdem k nasim. predpokladam ze to bude pondelok , utorok 🙂 a bez fotaaaaaak 🙂
babule, ktore sa chcete pridat? 😉

katty17
16. okt 2010

dobre ranko babulky 🙂 idem si vas chytro precitat. ranajky su nachystane, kava, cajik navarene, sandricka s Risim a Aronom este buvaju v postielke, tak mam trosku casu na vas 😉

oacka
16. okt 2010

@sunnygirl no čau! to sa tešíme,že je všetko ok, idem pozrieť fotky. 🙂

katty17
16. okt 2010

@mirka285 - miri mne nabehly hned ako mi skoncilo sestonedelia a boli tiez brutalne silne. aj tie druhe. sakris. dufam ze to takto nebude stale. a uz mi nabehli v pravidelnom cykle. joooooj. som si myslela ze bude aspon par mesiacov pokoj. 😠

katty17
16. okt 2010

@kafoditka - vybehni sa kuknut do toho fit curves v petrzke. ja uz chodim treti tyzden 🙂 ozaj, inac utorky su tam zadarmo a mozes si to tam vyskusat. odporucam. 😉 ja by som tam chcela chodit tak do noveho roka a potom ked sa mi podari zhodit to co chcem, nabehnem opat do mojho klasickeho fitka 😉

katty17
16. okt 2010

baby, viete co sa nam stalo tento tyzden? som revala ako dabel. mala sa zacala dusit, nemohla vobec dychat a taky plac aky mala asi hodinu v kuse som v zivote nepocula... bolo to nieco hrozneeeeeeeeeee. sme si nevedeli rady. rychlo sme ju vyzliekli ci nahodou nemodrie a ci pravidelne dycha.... ☹ neskutocna bezmocnost.

noemarta
16. okt 2010

ahojte,
tak ja mam za sebou rannu kavu, pilates a idem piect a varit. 🙂
Baby, co sa tyka tych kramov, ja som dostala teraz v stredu prve a uz mam stvrty den a tecem a tecem, to som ja pred tym take silne nemavala, stvrty den som mala take nic. hadam tie buduce budu kratsie, aleeee zas su bezbolestne, co ja som mavala brutal bolestne.
@katty17 velmi rada by som sa k vam pripojila na buduc.tyzden kocikovat, ale mam ho dost natrieskany, cakame este plno navstev a idem kadernicke aj, takze nemozem. ☹

noemarta
16. okt 2010

@katty17 fuha, tak to sa viem vzit do tej situacie, chudiatko Sandricka. ☹
posielam jej cmuk.

kafoditka
16. okt 2010

@katty17 no ja idem uz v pondelok vyskusat a informovat sa, uz som to dnes oznamila drahemu, tak si musim stat za slovom 😉 potom dam vediet, mam to fakt len cez cestu.. 😉 A to so Sandrickou muselo byt strasne, aj mne maly sem tam spusti strasny plac, ale to vacsinou vtedy, ked sa niecoho fest zlakne..

monline
16. okt 2010

@katty17 z čoho sa dusila? zabehlo jej? čo si s ňou potom robila? to je strašné len o tom čítať a nie ešte prežívať ☹

monline
16. okt 2010

bré ránko
ja som dnes kojila o 5,30 a 8,30..a po tom druhom kojení sa začala točiť so mnou izba a stále sa všetko točí..nechápem, merala som si tlak a mám ho dobrý (130/80, 105/70, 110/80 - tri merania po asi 15min)...najhoršie je to ked si ľahnem alebo keď chodím, aj sa bojím s malým po schodoch chodiť, však padneme ☹(( teraz som mu dala papať a vložila ho do postieľky, ale už ho počujem mrnčať a sťažovať sa 🙂

kafoditka
16. okt 2010

@monline ja som toto mala presne v tehu a este aj teraz niekedy.. mala som nedostatok zeleza a na tocaky mi pomohlo magnezium...

@katty17 aj si uz nieco schudla tym fitkom??

noemarta
16. okt 2010

@monline nechyba ti nahodou zelezo, lebo ked zena koji, tak treba brat aj zelezo 🙂

tinaki1275
16. okt 2010

dobre ranko baby,tak my sme mali klasicku noc,od piatej pucenie a mrvenie samzorejme bez uspech u.. az teraz sa vykakala,aj to potom co vypila 50ml caju..
ja som este mrchu stale nedostala ale u mna je to uplne normalne.. 😒 ja som ju mavala strasne nepravidelne a na pocudovanie ked som bola tehotna tak som ju este dva mesiace mala presne po 28 dnoch ...ale uz musim ist k dr.asi mi pichne vyvolavacku .. 😖 a desim sa toho ze to bude riadne silna mrcha.. 😒

tinaki1275
16. okt 2010

@monline urcite zelezo..davaj si na to pozor ..ja mam cely zivot znizene zelezo dost ale mne to aj ked beriem zelezo velmi situaciu neriesi ,lebo mam nejaku poruchu a neviaze sa mi v krvi ..a aj teraz sa velakrat bojim ked mama malu na rukach a tocaky jak svina..

oacka
16. okt 2010

@katty17 naša teraz často grgá,lebo pahltne pije a občas tak grgne,že jej zabehne a nevie sa nadýchnuť. ona s tým chvíľu bojuje, kašle, rozdýchava a ja trpnem. zatiaľ to vždy rozdýchala,alle veru sa bojím. je to hrozné. ale už keď spustí rev,tak je dobre, to už dýcha ostošesť! 😉

monline
16. okt 2010

@tinaki1275
@noemarta
@kafoditka železo neberiem a je fakt, že mi to radila nefrologička, vtedy som jej ale vravela, že aj tak mám problémy so zápchou a zlatou žilou, tak sme sa dohodli, že ešte chvíľu to počká...vyzerá to, že asi nastal čas brať to..myslíte, že musím ísť zas na odbery, alebo teraz stačí, ak ho začnem užívať? mám doma aj dva rôzne druhy z obdobia tehu

monline
16. okt 2010

@tinaki1275 ja som dostala krámy presne ked mal malý tri mesiace aj ked kojím, boli riadne silné ale len dva dni, potom ešte dva dni tak máličko..a čakala som 28 dní, príznaky ako pred menzes, bolenie podbruška dva dni pred..a nakoniec v deň, ked mala mrcha prísť, bolesť na jednom vaječníku- ovulka..tak doteraz ešte nič, to už prešiel týždeň

kafoditka
16. okt 2010

@monline ja by som na odbery nesla. proste si ho nasad a hotovo.. ked sa to po tyzdni nezlepsi, potom sa chod ukazat lekarke 😉

tinaki1275
16. okt 2010

@monline myslim ze je aj nejaky specialny druh pri ktorom zapchy nemas..len neviem ako sa vola, niektora z bab to bude vediet urcite...☹ jasom brala aj aktiferin -kvapky a zapchu som nemala..ale teraz to riesim tak ze idem raz za 3 mesiace na "zelezovu vyzivu"normalne mi napichnu vyzivu a v nej extra zelezo..inac ho nezvysim..ale nebola som este od porodu ..a uz mam tiez tocaky ..

tinaki1275
16. okt 2010

@monline ja sa asi nedockam len s tou vyvovalavackou ..uz nekojim 3 tyzdne vobec a odstriekavam uz len zvysok raz za tri dni a uz ani nebudem..ale podbrusko ma pobolieva uz dva tyzdne..kazdopadne u mna nic nove..a ze vraj sa mi to upravi po porode,mi povedal lekar ..ja som bezne mala kramy raz za 40 -65 dni ..preto som roky rokuce brala antikonc.tabletky a ked som ich vysadila tak sa nic nezmenilo ..

bellablonde
16. okt 2010

ahojte, tak aj ja sa ozývam po dlhšom čase
@katty chúďa Sandrička, bodaj by ste takú situáciu už nikdy nezažili 😅
@sunnygirl ahooooj, som rada, že sa máte s Lenkou výborne, idem kuk foto do súkromnej 😉
@monline ja si idem tiež znova dávať železo, teraz si dám len sem tam, keď si spomeniem, ale mala by som pravidelne... tiež mám od tehu kopu tabletiek, čo mi zostali, treba to dopapať ... 😉
myslím, že obvodný lekár by mi mal znova spraviť krv, ale kedy sa k nemu dokopem ísť...neviem...

my sa máme celkom fajn
ako som spomínala, dali sme Peťka do jaslí, zatiaľ je to paráda, výborne sa vžil do nového prostredia... ale nechcem to zakríknuť, takže sa teším len potichu... 😵
Saška je dobručka, momentálne váži 4715g... taký drobček je to 😉 moja dr. ma stresuje, že málo priberá, ale umeláčom zatiaľ nedokrmujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre