Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

karinnka
19. jan 2011

@mirka285 🙂 dakujem

kafoditka
19. jan 2011

Ahojte... o chvilu vyrazame k pedine na poradnu, este som prisla nakuknut a vidim, ze je rec o sedackach.. no nas maly ma vyse 9 kg ale vajco mu zatial staci, autosedacku 9-18 budeme riesit az tak v marci..
@mirka285 no urcite nie si sama, ktorej dieta nehovori..moj maly este ani nehlaskuje, ziadne mamama bababa sa nekona. ked sa mu nieco nepaci tak len mrnci ale ziadne hlasky nevydava. Aj mu opakujem stale dookola MAMA, TATA ale stale nic.. mam pocit, ze si to nechava na neskor, ale ptom to bude stat zato 😀 😀

mirka285
19. jan 2011

@kafoditka no len ja som z toho trosku smutna,Tomasko mi zacal rozpravat az ako trojrocny,som dufala,ze Linda bude ukecanejsia....ale tak nemozem chciet vsetko,ked ona je take dobre dieta,dnes spala od pol deviatej do rana do deviatej,som rano stihla ist aj ku koznej...tento tyzden mam samych lekarov,Gabo je nastasie s malou aby som si to stihla povybavovat 🙂 a mam si dnes napisat zoznam co ma doniest mne a deckam,tak sa tesim..

denisse
19. jan 2011

ahojte
@mirka285
ani barunka este nic nehovori, len vyska a obcas vyludi nejaku nezmyselnu slabiku ... 😀
a ona sa navyse este ani nekotula, na brucho vie perfektne ale na chrbat sa jej nejak nechce .. je to lenivec 🙂

denisse
19. jan 2011

@mirka285
my chceme ist zaciatkom aprila na slovensko a to uz by som chcela dat barunku do tej 9-18, vo vajci by som nemala odvahu na taku dlhu cestu .. dovtedy co chodime len tu po okoli, k dr a tak, mame vajicko ... este asi raz za ten cas pojdeme k svokrovcom, tak to pojde vo vajicku ...

kafoditka
19. jan 2011

@mirka285 jasne, sak nemozes mat zasa vsetko, bud trochu skromejsia 😀 😀 Ja si nemyslim, ze Linda bude tiche dieta, podla mna sa o chvilu rozkeca.. Tomasko bol kludne dieta, sam sa prehral, kde si ho posadila tam bol a ani nepipol.. Linda je zivelnejsia, stale je v pohybe, musis sa jej venovat, zabavat ju... len pockaj, ked sa jej usta nezatvoria 😀

denisse
19. jan 2011

my mame pod barakom garaz, takze ked ideme do auta, tak vobec nejdeme von, takze ju tiez len malo obliekam ...

mirka285
19. jan 2011

@denisse vsak oni to dobehnu si myslim...Linda sa gula jedna radost,aj sa da na styri ale posuvat depredu sa nevie...to mi az tak nevadi,ale kecat by mohla viac 😔

luciana157
19. jan 2011

@mirka285 no to mate dobreho tatina 😉 my mame tiez, cez den pokukame na nete co potrebujeme a obvolame obchody ci maju alebo ci treba objednat a cez vikend ked je tatino doma, tak sa ide na nakupy 😀

denisse
19. jan 2011

@mirka285
ja len uvazujem, ze je taka velka, tak aby s tym pohybom nemala problem .. ale myslim, ze jej to este nedocvaklo v hlave ...

mirka285
19. jan 2011

@denisse v aprili uz aj ja dam vacsiu sedacku urcite,myslim,ze to uz budu nase deti dost velke aj budu pekne sediet a myslim ze aj LInda uz bude mat 9 kil konecne 😀

mirka285
19. jan 2011

@luciana157 no nas tatino ide do Thajska tak preto si mam napisat zoznam,tam je vsetko lacne...
@denisse Deni Barunka je uplne v pohode,ved som ju videla na videu a nezda sa mi,ze zaostava alebo nieco...niektore deti robia skor to,ine ono,takze vobec si s tym nerob starosti,inak to ,ze stihle deti su sikovnejsie a vrtkejsie vobec neni pravda....

luciana157
19. jan 2011

moja malinka uz taky mesiac vydava zo seba hlasky ktore uplne zneju ako mama, najskor som si myslela, ze si to len namyslam, ale potvrdili to uz viaceri 😀 len skoda, ze to robi len ked nie som pri nej a od jedu to vykrikuje. a ked som s nou a chcem aby po mne opakovala mama tak sa tvari, ze nech s tym neotravujem 😀

gabika41
19. jan 2011

....a nechceli by ste toho trosku vela naraz?.....ja som sa cez Vianoce dozvedela,ze ja som nechodila a ani nerozpravala do dvoch rokov!!....ale potom,ze to islo zo dna bez nejakych priprav,takze ja dufam,ze v tomto nebude po mne.... 🙂

mirka285
19. jan 2011

@gabika41 Gabi a vies co,mas uplnu pravdu,ved tie nase deticky si treba uzit taketo malicke 😉 tak a idem si umyt vlasy,moja octova voda uz vychladla...

gabika41
19. jan 2011

@mirka285 ...a na co je dobra octova voda na vlasy?

bambola
19. jan 2011

nasa mala uz asi tyzden hovori mamamamama, len teda ako slabiky, ale ine kecala uz aj predtym 🙂 najnovsie co akoze dava "zmysel" je ked papa tak niekedy spravi "ham" 😵 alebo vie aj spravit, ze jej to chuti, viete to ked zavrie pusu, zdvihne bradu a urobi take "hmmmmmmmmmmmmm" no zlata 😀

bambola
19. jan 2011

@mirka285 az tak ti zatuchli, ze davas octovu vodu na prerazenie? 😕 😀 😀

booklover
19. jan 2011

@mirka285 jedenkrat som dala jednorazove plienky, ked sme mali dlhu cestu. na tie jednorazovky pokozka dcerky zareagovala zapareninami, a tie sa nedali vyliecit uplne nicim az ked nam kozna dala tu kortikoidovu mast. odvtedy jednorazovky nikdy.

booklover
19. jan 2011

@tinaki1275 moja dcerka mala rozrastajuce sa cervene zapareniny s vyrazkami a odlupujucou sa kozou, vela plakala a nijako jej nebolo dobre- ani rozbalenej. na masti vsetkych druhov nereagovala, alebo reagovala este väcsim placom... s tou mastou od koznej sme mali za dva dni pokoj. len ma kozna sklamala, lebo ked som jej povedala, ze to ma mala z jednorazoviek, tak vravela, nech skusim inu znacku... neuznala mi rozhodnutie davat bavlnu...

bambola
19. jan 2011

@booklover vsak jej moze byt jedno do coho ju balis 😠 (pokial teda je to bez nasledkov)

katty17
19. jan 2011

ahojte babule.
az teraz som sa na chvilu uvolnila od sandricka. neskutocny zivel je to. ako vy len popri tych nasich drobcoch stihate MK? 😉
tak uz aj my mame doma NAUSNICKOVU slecinku 🙂 prestrelenie prebehlo vcelku v pohou u nas. pri prvej nausnicke ani nemukla ale po prestreleni druhej sa rozplakala. do minutky bola uz kludna. zakukala sa do zrkadla a zacala sa vyskierat. cize podla mna je to skor o prelaknuti zo strely ako plac od bolesti 🙂 . Mala Nelka trosku viacej plackala ale to bol taky vydrzatelny plac. nic srdcervuce... nastastie.
co sa tyka tych AUTOSEDACIEK , tak ani ja by som nedavala skor mimino do nej. rozpravala som sa o tom s odbornikom a vravel ze pokial je to mozne najlepsie by bolo tam dat dieta o roka... je to kvoli bezpecnosti a aj vyvoja chrbtice.... resp. aspon pockat dovtedy pokial dietatko samo poriadne nesedi a nedrzi pri tom riadne hlavku. baby, toto nepodcenujte. @mirka285 ma pravdu.
@maxara-peti tebe drzime vsetky prstiky aj so sandrickou a posielame cmuk pre rychly navrat domkov.

oacka
19. jan 2011

moja papuľa vyberavá práve v pohode zlupla príkrm s jahńacinkou...si myslí,že len také jej budem kupovať,alebo nebodaj vyvárať! na zajtra má obyčku polievku z kurčaťa! 😀

denisse
19. jan 2011

@oacka
ake kurca jej vyvaris? ja zatial masovy vyvar nedavam, ale o chvilu nas to caka .. dnes som jej do zemiaku a mrkvi primiesala trosku bio kuracieho masa od Hipp .. zjedla asi 5 malych lyziciek a zamkla pusu 😀 tak o chvilu kojime ...

bambola
19. jan 2011

snezi 😠

denisse
19. jan 2011

@bambola tu uz od rana 😠

oacka
19. jan 2011

@denisse normálne tri stehná s kopou zeleninky, to jej rozdelím po 125g do mrazničky so zemiakmi,ryžou a cestovinou, musím ju naučiť na domácu stravu...

denisse
19. jan 2011

@oacka
a kde kupis tie stehna? ja sa bojim tych beznych hormonami nabitych kurciat ...

booklover
19. jan 2011

@bambola no, ma rozdielny nazor. ale som prekvapena, ze hoci vedela, ze jednorazovky mojej dcere vadia a bavlna jej vyhovuje, predsa radila jednorazovky... kozna dr...

booklover
19. jan 2011

kupila som si silikonovu formu na muffiny a do nej davam zamrazit davky stravy pre dceru. super sa to "vyzlieka" a hotove davky zmenene na "muffiny" mam v miske v mrazaku a formu pouzivam znova. tak mam po ruke aj ovocie a zeleninu, ci mäsovozeleninovy prikrm kedykolvek. 🙂 tesim sa.

oacka
19. jan 2011

@denisse tie mám iba z metra, ale už zvyknú mať v obchodoch aj bio, nie? synovci vyrástli na horších veciach a sú ok,. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre