Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
24. feb 2011

@monline fuu tak toto mal aj moj synovec ked mal tri mesiace.. aj ho operovali a potom este raz neskor.. ☹ a ked som robila na kramaroch, tak som bola pri tom, ako to decku riesili.. je sice v narkoze, ale robi sa to kolonoskopom.. to neprefuknu ale preplavia vodou.. ako klystir taky hlboky.. a nie je to popletene crevo ale crevo zasunute do creva.. a je to aj odstupnovane.. ileus je nepriechodnost a invaginacia je to vsunutie.. a podla toho sa to potom aj urcuje.. a ked je z toho az ten ileus, tak sa to operuje

maxara
24. feb 2011

@meruska 😀 😀 😀 😀 ale inak je poekna samozrejme 😀

maxara
24. feb 2011

@adelaine dufam ,ze ma nezvozis za take vysvetlenie.. ja to len tak laicky 😅

bambola
24. feb 2011

@monline sranda, ze ti este takto strieka mlieko, men uz davno nie 🙂 aj ked si navysim produkciu odsavanim tak su sice prsia vacsia a plne a niekedy aj hrcate ale uz nestriekaju ani netecu

hlavne, ze uz je drobec v poriadku 😒 ale asi bude chodit na kontroly nie? tusim sa to moze aj vratit. inac neviem co si myslia, pretoze keby mi mala padla alebo by som mala podozrenie, ze som jej dala pokazene nieco tak hned to vyklopim lebo to, ze budem vyzerat ako nezodpovedna, lajdacka matka je v tej chvili absolutne nepodstatne, hlavne aby vedeli vsetky okolnosti a vedeli sa podla toho zariadit 😠 nikto z normalych socialnych pomerov a laskou k dietatu by take veci nezatajoval 🙄

monline
24. feb 2011

@maxara si dobrá ako sa vyznáš, hej, bolo to vsunuté jedno črevo do druhého, mala to aj moja neterka Evelina hned po narodení a operovali ju

@bambola jej muž je tmavší, teda dosť, asi preto ich to hned napadalo, neznášam tieto predsudky...
A to moje striekajúce mlieko- tiež ma to prekvapilo, zvykne len pravé prepúšťať, ale len trocha

maxara
24. feb 2011

@bambola presne tak.. ja som mala takeho dr na oddeleni, co hned panikaril a "nechcel nic zanedbat" a pritom strasne prestrasne prehanal.. a robil to hroznym sposobom.. napr prisla mamicka, ze jej dcerku varoval dedko a isli na prechadzku a mala skakala po schodoch a drbla fazulou na nejake tak nizke zabradlie, take po kolena pri chodniku, aby sa nechodilo na travu, no a trochu jej tiekla z medzinozia krv.. a ten dr hned zacal, ze to bol urcite pokus o znasilnenie, ze on to musi presetrit, aby zabranil zneuzivaniu.. navyse mamina cela vystrasnea, dedko (jej otec) tam bol s nou, aby mohol povedat, ako sa to stalo.. a on namiesto, ked uz teda mal podozrenie, si to najskor overil, tak hned volal na gyndu, ze posiela na kontrolu pokus o znasilnenie a zneuzivanie a dedko vo dverach, chudak ☹

alica26
24. feb 2011

@bellablonde ano objednávala som v tej slov.verzii a došlo to za týžden.. 😉

alica26
24. feb 2011

@maxara Krbík je iná romantika, akurát, že mne sa nikdy nedarí tak rozkúriť ako mužovi 😠 , asi ma chlapci nelúbia... 😖 či?

maxara
24. feb 2011

@alica26 to sa podla toho?
lebo ja viem len, ze to musis novinami trieskami a potom polienkami 😀 ci ta lubia, ci nie..
ja to viem celkom dobre a lubia ma chlapci 😀 😀 😀 😀 😝

maxara
24. feb 2011

hlavne moj otrok

alica26
24. feb 2011

@maxara to sa tu tak hovorí, že ´ked ti nehorí, tak ta nelúbia... 😉 Tak ale ty musíš byť potom na roztrhanie... 😀

maxara
24. feb 2011

@alica26 😀 😀 😀 tomu ver..

ericica
24. feb 2011

ahojte baby uz skoro tyzden som tu nebola ale proste nebol cas ☹ strasne sa hanbim ale mam fakt vela roboty a malinka mala od soboty horucky a neviem z coho...v pondelok sme boli u dr ale nic jej nezistila nema ani sople ani nekasle nic len zo dvakrat ju prehnalo a ani jest jej moc nechuti....ale zuby este na obzore nevidim...idem si vas trosku prestudovat co mate nove 😉

adelaine
24. feb 2011

@maxara nemozem ta zvozit,lebo si pridala aj spravne latinske pomenovanie, ocenujem 😉 😀
mas u mna cerveny puntik 😀 😀

katty17
24. feb 2011

@mirka285 - miri ja som krava. ja som to precitala ako katkina sestra 🙂 Inac sandre sa uz ocko pomalicky hoji. co ma tesi lebo to mala take skarede. davam jej na to masticku a uz asi aj zabera.
@bambola - poslala nas tam rolna s dvoma problemami. vraj ma sandra rozdielne ocne strbinky. vobec netusim co tym myslela. a druhy problem je ze ma pod pupockom taku hnedu skvrnku. aj to nejako nazvala ale tiez neviem co to je. tak vraj pre istotu nas tam odporuca.
BABY, ja mam vazne pocit ze sandricka musi vsetky hovadiny vychytat. ja nic nerobim len riesim veci okolo nej :(((
Babule, ak by ste sa niektora chystala napr. do erovei alebo avionu, dajte vediet. ja sa velmi rada so sandrickou pridam. nebola som nikde uz sto rokov ☹

bambola
24. feb 2011

@katty17 jeeej kati ja by som sla tiez do eurovei kuk 🙂 avion je daleko

tak to jej fak zvlastne veci nasla 😕 snad to nic nebude

tinaki1275
24. feb 2011

no baby u nas den blbec.. 😒 co den uz tyzden..mala ma uz tak vystresovala tym svojim nechutenstvom ze som sa okolo druhej uz uplne zlozila ,po tom co rano o stvrtej vypila mlieko -180 ml ako zvycajne mi az do druhej zjedla akurat z cucatka stvrtku bananu a tri lyzicky jogurtu avypila asi 50 ml caju..urobila som tri rozne druhy kase..dala dve rozne vyzivy , a na obed urobila cerstvu zeleninu na pare s kuracinou a nic..tak som otovorila dve rozne hippky a ona zase kruti pusou ..ked nechce papat tak vzdy pije aspon mlieko a teraz ani to ..a to zvykne za doobeda stiahnut aj popri prikrme este jednu 150tku ..a o druhej zacala revat -som si ista ze od hladu ale nic odo mna nechcela..o poltretej dosiel mm a ja som tu uz revala s nou ..tak na mna kukal ako na blazna.. ☹ asi mi z toh nedostatku spanku uz zaj....samozrejm eze jemu mala vypila 180tku mlieka na sup... a potom kludne zaspala..mam pocit ze ma moje vlastne dieta uz ma plne zuby .. 😒 musim sa nejako pozbierat..a inac dnes je tu tzv.masovy stvrtok -ciknopempti - posledny den ked sa je maso pred velkou nocou ..tak vsetci idu "ciknovat" do restik ako je zvykom a ja budem sediet doma.. 😠

katarina7777
24. feb 2011

@katty17 to maju svokru operuju tu v taliansku, uz to ma za sebou a zatial vsetko vyzera OK. 🙂 ulavaaaa

monline
24. feb 2011

@tinaki1275 joj moja, ty si natoľko vystresovaná, že aj tá malá asi cíti, že nie si v pohode ...mala by si si odpočinúť a netrápiť sa toľko..ona je veľmi citlivá, keď reaguje aj na iných ľudí plačom, aj na svokru, vníma asi viac ako iné "pohoďácke" deti..vyspi sa kým je muž doma, nechaj mu ju aspoň na dve hodky, aj to ti spraví dobre

tinaki1275
24. feb 2011

@monline praveze ze teraz doma nie je vobec.. 😒 dosiel o tretej a o stvrtej uz isiel na robotu co ma extra- alarmy ..a dojde o desiatej vecer .. tak je to cely tyzden.. ☹ ale vies mne je az cudne ze ja som sa cele doobeda s nou hrala..aj von som ju zobrala a bola som este celkom ok..ale popoludni ma uz dorazila...keby aspon jedla ,ine mi nevadi ..aj ked nespi v noci no co uz...

katarina7777
24. feb 2011

@katty17 aha citam ze uz ti to mirka upresnila 😉

monline
24. feb 2011

@tinaki1275 pokiaľ vidíš, že je v dobrej nálade a odmieta jesť, môžu ju bolieť ďasienka alebo proste len nemá chuť..asi aj ja by som nervačila keby mi od štvrtej rána nechcel jesť, chápem, že okolo obeda ťa to už dorazilo, ked nechcela nič jesť..aspoň čaj si dá? ale aké sú tie deti prešpekulované..prišiel ocinko na skok z práce a jemu vytiahne 180, ukážkovo, aby sa mu predviedla a ukázala, aká je šikovná a krásna 🙂 zlatáááá...vydrž to nejak..ak budeš ty kľudná a v pohode, uvidíš, že aj malá bude

merikac
24. feb 2011

ahojte kvakane, tak konecne doma z prace, Emca chrni- uz je v pohode,,vysypana, este neni,,ale dr. skonstatovala, ze 6. choroba...............
@monline teeda, musela si mat riadne vela mliecka,,to sa mi nestalo uz ani nepamatam- hadam naposledy ked mala Emma 3 mesiace 😀 - ten pristup lekarov, - katastrofa,,, 😒
@maxara - ty ides dnes na tanecky? 😲 .......a ja som este zachripnuta a smejem sa ako stary tuberak,,pri tom tvojom komente na meruskinu tortu- ja by som je tiez tak vycabrila nohy,,,,,,,, 😀

tinaki1275
24. feb 2011

@monline cajiku vypila asi 50 ml ..a fakt je ze sa hrala a bola vesela..a stale ked sme isli akoze papat tak s usmevom kricala mam,mam ako zvykne ked vidi jedlo .. 😖 a potom nic..ja dufam stale ze je to zubami a nie povahou -moja mamina mi povedala ze moja segra bola presne taka...problem s papanim a aj so spanim a zacalo to ked mala asi 6 mesiacov a skoncilo asi v 4 rokoch .. ☹ a bola kvoli tomu rozhodnuta uz dalsie deti nemat ,lebo to nezvladala a ja som bola "nehoda"po 9 rokoch ... 🙂a zistila ze je tehotna az v stvrtom mesiaci ,tak uz si ma musela nechat 🙂

monline
24. feb 2011

@tinaki1275 ja som malému včera dala obed, teľacie so zeleninou z fľašky..spapal asi polku obvyklého množstva a už zatínal zúbky (u nás to nie je problém, lebo ho dokojím kedykoľvek, neodmietne mlieko ak je hladný)..dostal pár lyžičiek čaju, šup do behátka a nabrala som sebe a nike ryžu a kuracie na spôsob číny...malý zacítil vône a zbadal, že máme niečo jesť, tak prišiel ku mne a otvoril pusu..bol taký zlatýýýý ...pálilo, tak som mu nedala, posunul sa k Nike a zase- otvorená pusa ako vtáčatko..tak som fúkala a dávala mu ryžu do pusy, aj mäsko som mu vyberala a drobila..veľmi mu chutilo..teraz už solím minimálne, keďže viem, že malý nám ide do jedla..a to kari na mäse mu celkom chutilo, dokonca nemal problém ani s kúskami mrkvy, pritom mrkvu moc nemusí...🙂

monline
24. feb 2011

@tinaki1275 vidíš, aká vydarená nehoda si 🙂 je zlé, ak deti odmietajú jesť, aj nika je veľmi vyberavá a aj bola ako malá, ale to, čo robí doteraz Mareček s jedlom, je strašné..napr. prvý rok, čo chodil do škôlky, tam odmietal úplne všetko, ani si nechcel sadnúť medzi ostatné deti..v skrinke mával suchý rožok, lebo iné nechcel, teraz je to našťastie lepšie...a problémy s ním boli od pol roka, Katka ho začala prikrmovať a on sa so všetkým drhol, aj keď boli kašičky riedke, nechcel jesť nič..ona stále kojila a každý deň mu vyvárala iné jedlá a on nechcel..mal rok a ešte stále sa dusil z jedla, potom si zvykol na dve tri jedlá a odmietal úplne všetko iné, no trápenie s ním bolo...aj preto som začala malého prikrmovať od 4 mesiacov, aby si zvykol na jedenie lyžičkou a na jedlo..lebo čím je dieťa staršie, tým viac vymýšľa

monline
24. feb 2011

@merikac tak Emma je v poriadku? to je dobre..na zachrípnutie je tuším dobrý sirup calcium 🙂
veru, mlieka ako z milexu, normálne mokrý kruh o priemere 40cm na tričku 🙂

merikac
24. feb 2011

@monline su to male potvorky,,chuti im vsetko co by este nemali,,aj emma je take iste drancadlo,,,,Ja mam len taky prichripnuty smiech,,,ako pribzdena 😀

tinaki1275
24. feb 2011

@monline no ved to ,aj ja som zacala v piatom mesiaci ,som sa bala ze ako to poje, ale mne papala vsetko a celkom dobre...tak dufam ze je to prechodne..ja solim svoje vela tak jej nemozem dat..ale tiez sa nacahuje po tom co jeme my..uz je hore po 2 hod.spanku super naladicka ale samozrejme mlieko odmietla.. 😒 skusim za polhodinku zase alebo potom kasu...alebo pockame s papanim na tatka 🙂

lenuss84
24. feb 2011

@alica26 dakujem moc za poslany clanok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre