Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

any23
8. apr 2011

ahojte baby 🙂
tak podarilo sa mi dostať sem k vám, Emka bola tento týždeň nenormálne mrchavá, slintáme, hryzieme, jačíme, tak asi zuby - ale nechápem kam sa tak ponáhľa, už ich má osem, to by jej mohlo nateraz stačiť 😝 najlepšie je vonku, tak labzujeme hore-dolu, keď spinká sa snažím navariť a upratať, večer padám do postele vyžmýkaná ako citron 😝 pondelňajšie stretko v nr bolo fajné, detičky roztomilééé a maminky moooc sympošky 🙂 len ja som nebola vo svojej koži akosik 😕 teším sa aj nabudúce /snáď čoskoro 🙂/
zajtra máme 9mesiacov, tak sme sa ráno odvážili a máme 7310g a 74cm @maxara maxi môžeš nás hodiť do tabulky 🙂 😉 za 3mesiace pribrala 370g no žiadna sláva ☹ dokina nás veru nepochváli 😒 stále verím že sa konečne poriadne rozpapá, nechcem to zakríknuť ale posledné dva dni je to celkom oki 🙂 ale pritom nevyzerá byť vychudnutá 😕

katty17
8. apr 2011

ahojte babule.
@maxara - peti, ze kybel kavy. to by som bola ako s vrtulou v zadku cely den a este asi aj noc 😀 . Peti, chcela som sa ta opytat este v utorok ako to mate na plavani? paci sa Ninke? tebe to vyhovuje? Ako sa potom sprava Ninka v podvecer po plavani? chodite aj do sauny? ....
@kafoditka - ja by som dala smotanu na slahanie, nejaky taveny syr, cesnak, sol, bylinky, ake doma najdes ... inac kludne mozes do tej smotany vmiesat aj nadrobno nakrajanu sunku oprazenu na cibulke. to len tak pre prijemnu chut. 🙂
@mirka285 - miri nech to mas cim skor za sebou. potom som zvedava na tvoje dojmy... lebo ja sa k tomu stale neviem odhodlat :( ale mne musia vybrat vsetky osmy . bleeeeeeee.
@bambola mati my mame poradnu az 19.4. cize to sa nevidime u pediny. :(

ozaj BABY, vraj do prveho roka mame prinies pediny moc ako preventivku. ako ho zachytavate? mozem to aj tak ze bud sa vycika do nocniku a potom to prelejem do skumavky? ...

any23
8. apr 2011

@monline u nás sa intolerancia prejavovala veľkými bolesťami bruška, hnačkami, odmietaním mliečka, naplno sa to prejavilo na začiatku štvrtého mesiaca, pochudla mi, tak nasledovali testy, pijeme bezlaktozové mlieko od france lait - to od nestlé Al110 mi strašne grcala, od Nutrilonu Low lactose zase nechcela piť ani za svet, napínalu ju z toho 😕 toto mi našťastie toleruje, aj keď s pitím sa nepretrhne 😅 odvtedy jej váha ide hore len veeelmi pomaly 😕 ale do dlžky rastie pekne, hlavne že bruško už nebolí 😉

bambola
8. apr 2011

@katty17 kati myslim, ze by sa to malo priamo do tej skumavky a stredny prud aby to bolo sterilne, preto by sa to nemalo ani do toho sacika.

maxara
8. apr 2011

@katty17 Ahoj Kati, my sme boli len raz zatial, lebo vcera som nemohla zo seknutia ani ruku zdvihnut 😒 Ale, velmi sa nam pacilo, aj mne aj Ninke. Ona bola ako doma, normalne si tam hryzla kacicku a plakala len pri sprchovani, ale to preto, lebo na nu cumeli obe tie tety. Doma ju aj sprchujem a neplace mi. Po plavani je sauna, ale s otvorenymi dverami a uuuuplne kratucko sme tam boli, asi pol minuty a tiez nejako vyrazne Ninusa nereagovala. Normalna bola, pekne sa hrala, vykecavala. Potom sme uz nesli do herne, lebo bola KO, uplne unavena. Kym som sa ja obliekla a zarobila som mlieko, tak v pohode este drzala, ale potom ked som ju obliekala uz mrnkala a ked som ju dala do kocika, dala som jej mliecko do ruky, tak si stihla odpit asi 60 ml a uz spala. 😀 zlatinozka moja. Ale nespala mi tak dlho, ako bezne, lebo ju zobudili psi a potom sme uz vyrazili do Senca.. Ale unavena bola, to hej.

@any23 zaznamenane 😉

gabika41
8. apr 2011

pekny den sa praje.....takze uz mam tiez upratane a pracuje sa na obede a taktiez je tu pekny vetrisko,tak som zvedava ci po obede vobec vyrazim do ulic.....ale asi budem musiet,musim ist na postu...

maxara
8. apr 2011

@katty17 @bambola mne kazala do sacika odobrat, ale som sa pytala, ze ci to nebude potom kontaminovane a ona ze nema preco to byt a povedala, ze matky robia tu chybu, ze bud neumyju vsetky zahyby cikule poriadne, alebo do toho sacika pri nalepovani fuknu, alebo inak sa ho dotknu rukami. Ze to mam urobit tak, ze rano o 4tej rozbalit, nalepit a dat mliecko, napije sa a vycika a ked aj nedame mliecko, vraj sa vacsina vycika hned ako zistia ze su hore. No Ninusa najprv nechapala, takze som jej dala mliecko a potom sa vycikala a hned ako docikala som to preliala.
A nebol kontaminovany 😉

tutifruti
8. apr 2011

Caute baby.... My sme zasa akýsi chorí.... Dorotka mala nejaký vírus, sople, teplota, kašeľ.... a tak to dostal aj Šimonko.... Už som na nervy, lebo baby furt zo škôlky donesú nejakú "pliagu", ktorú potom všetci vychytáme.... Ja na čele, lebo ako mi povedala imunologička, ked kojím, tak som oslabená.... 😒 Dnes už išla Alžbetka do škôlky akási nesvoja, takže čakám, že budúci týžden mám doma ju.....
Náš Šimonko nemá ešte žiadny zub... takže ked @any23 čítam, koľko máte vy... žasnem.... ved to už je "šelma zubatá"...
A tiež sa nikam neponáhľame s hovorením.... čo s hovorením.... ja som rada, že sa konečne začal pretáčať.... už som z toho bola na nervy.....
@katty17 na moč sú tie sáčky na moč, ktoré sa lepia na ciku.... ale prajem veľa šťastia, lebo mne sa takto moč nepodarilo nikdy zachytiť.... Ja som si potom ku babám vždy zaobstarala skúmavku a normálne, ked som rozbalila, tak som zachytila do skúmavky.... úplne v poho....

katty17
8. apr 2011

Babule, ani som nevela o tych sackoch na moc. cize ked to zachytim do sacku potom to mozem preliat do tej skumavky? si neviem predstavit ako by som zachytila moc priamo do skumavky ako @tutifruti 🙂 . sandra sa neustale trepoce ked je naha.

katty17
8. apr 2011

@maxara - peti aj sandra na plavani brala vsetky hracky detom a najradsej by si ich este vsetky vopchala do pusy. a pekne naraz . hamizna je mala potvorka 🙂 . sandre asi nesedi sprchovanie. neplace pri tom ale hrozne sa ksichti a vrti...

tutifruti
8. apr 2011

@katty17 No proste ked rozbalíš, neviem ako u vás, ale u nás zásada, ktorá platila pri všetkých troch, že sa "čúra".... A tak mat po ruke skúmavku a ked ciká, tak ten prúdik pekne zachytíš do skúmavky.... úplne v poho.... Mne sa baby zásadne vycikali mimo sáčku, alebo len takú trochu sa mi podarilo zachytit.... U chlapcov je to v poho.... a dr. mi nikdy nepovedala, že sáčok by bol kontaminovaný.....

any23
8. apr 2011

@katty17 my sme tiež zachytávali do tých sáčikov, aj v nemocnici jej tak odoberali /keď mala niečo cez štyri mesiace, schytali sme hnusnú črevnú virozu, plus zápal plúc sa k tomu pridružil /pneumokoky sú veru svine, ani očkovanie neochránilo 😔/ a tam jej každé ráno sáčiky nalepovali 😝
@tutifruti aspoň sa vám zúbky nepokazia, dlhšie vám vydržia 😉 sme veru zubatý riadne, dokina sa len smiala, ale teda vytrápili nás statočne, každý jeden 😒 ani vysoké teploty nás neobišli 😝 s rozprávaním si tiež dáva načas 😝 plazí sa ako indián, ale po štyroch ešte nevie, zato sa stavia ostošesť 😉 náš alex tiež zo škôlky už dovliekol všeličo, ale teraz sa už druhý mesiac drží, klop klop klop dúfam že to nezakríknem 😅

katty17
8. apr 2011

Baby, dakujem za rady. sandra sa uz zobudila tak sa ideme obliect a ficime von. dnes dame postu, nakuknem do eurovei a ficime at home 🙂

tutifruti
8. apr 2011

@any23 no babám zuby vyliezli neskoro, Dorotka mala rok, ked mala prvý.... a veru jej hned vyšli s porušenou sklovinou.... /vraj sa mi v tehu zle ukladal nejaký minerál/... ale zatial ich má v poriadku...
No a našťastie baby nemali teploty, ani neboli nejak viac "nervné", ako inokedy.... /Naša Alžbetka revala furt.... tak bolo jedno či pre zuby, alebo len tak 😅 /
A ako indián, sa tiež plazila Alžbetka.... vôbec neštvorkovala, rovno začala chodiť.... 😉
Ty brdo.... to kde ste schytali zápal plúc... v nemocnici?.....

bambola
8. apr 2011

@maxara @katty17 my chodime do sauny aj na 10minut, malu tam nakojim a aj uschne. ta sauna ma tusim tak 50st. tie co nekoja davaju deckam pit.
@tutifruti no neviem... ja kojim, mala uz mala echt nadchu, okychala ma a oprskala, mm mal zapal pluc a tiez bol nachcipany a ja nic 😕 nemyslim si, ze kojenie oslabuje imunitu
@maxara ale mne este sestricka dodala, ze to ma byt stredny prud mocu 😉 a kedze katty ma tu istu pedinu...tak plati asi to iste 😀

bambola
8. apr 2011

@katty17 nasa sprchu miluje a ked to videl mm tak povedal, ze za tu cenu sme sa mohli sprchovat aj doma 😀

kafoditka
8. apr 2011

No a este mi povedzte, ked chcem urobit normalnu ryzu, aky pomer mam dat ryze a vody? lebo ja varim len sackovu a tu doma momentalne nemam...

tutifruti
8. apr 2011

@bambola vraj hej.... Mne dokonca najprv v nemocke povedali, že budem musiet prestat kojit, lebo, že ma to vyčerpáva.... /mala som tie brutálne opuchy/, tak som to riešila s gynekológom, imunologičkou... dokonca aj s laktačnou poradkynou.... Myslím, že je to samozrejme aj únava, lebo mám pocit, že ja som už chronicky unavená.... 😒 Tak asi jedno s druhým.....

any23
8. apr 2011

@tutifruti asi tam 😒 lebo nás tam prijali s hnačkami, vracaním, teplotou, chúda bola velmi dehydrovaná lebo odmietala akékoľvek tekutiny /pila naposledy večer o ôsmej, celú noc teplotovala a nemohli sme dostať do nej ani hlt ničoho - bud vyvracala alebo vyplúvala/ nadránom sme utekali na pohotovosť, malé deti sa veeelmi rýchlo dehydrujú 😕 to bolo v noci z nedele na pondelok a musím povedať, že cez deň jej ešte vôbec nič nebolo... teplotu dostala predvečerom, hnačky a grcky tiež... na tretí deň ako sme boli v nemocke, začala pokašliavať a už to išlo 😒

mirka285
8. apr 2011

caute babule,tak osmicka mam vonku,bolo to v pohode,skoro vobec som to necitila a hned mi ju vytiahol,tak som rada,akurat,ze uz mi prestava ucinkovat injekcia,tak to je take divne,pekny bordel mam v hube teraz,blee 😒 a s tym mocom zalezi od dokiny,moja povedala,ze musim ho zachytit do skumavky,nie do sacika....a viete co?rano som to zakrikla,uz aj tu sa rozfukalo....baby ja som mala strasne zle sny,ze mi padali vlasy v takych chumacoch ☹ neviete co to znamena?

bambola
8. apr 2011

@kafoditka su dva sposoby, jeden , ze to varis ako cestovinu a proste zvysnu vodu vylejes a druhy, ze das vodu tesne nad ryzu (aby bola cela pod vodou) a voda sa vyvari a vtedy je hotovo 🙂

inac moja mama robi tak , ze na troche oleja speni cibulku, potom supne ryzu, premiesa, poprazi a tak zaleje horucou vodou (tesne nad) a necha vyvarit 🙂 len andrej nema rad cibulu v ryzi tak to nerobim

any23
8. apr 2011

no a odvtedy berieme 2x denne dva druhy sprejov do plúc, a kvôli tomu musí byť sledovaná na imunologii... po poslednej kontrole som si až doma pozerala papier čo nám doki vytlačil, a tam máme bronchiálna astma verzus bronchitída, musím sa nabudúce opýtať čo to vlastne znamená bo o astme nepadlo do teraz ani slovíčko 😕 škoda že som si to neprečítala ešte ked som vyšla z ordinácie 😔

tutifruti
8. apr 2011

@any23 ved to je hrozné... ideš sa tam liečiť, a ešte horšie dostaneš.... aj mna chcela so Šimonkom poslat dr. do nemocky /mal šiestu chorobu.... tiež nechcel pit/.... ale ja som striekačkou do neho vodu liala... našťastie nevracal....
ani hnačky nemal, tak dr. povedala, že ráno moč doniesť, aby videla či je zavodnený a bol v poho.....
Ale hovorila, že je to strašne nebezpečné, že "jej" raz zomrelo dieťatko, lebo rodičia ho nechceli dat do nemocnice, a ked ho doniesli bolo tak dehydrované, že mu nemohli žilku napichnúť..., aby ho zavodnili....
Takže terajšie sople nášho Šimona sú vlastne v poho 😅

mirka285
8. apr 2011

@kafoditka ja varim najlepsiu ryzu,tak citaj-na oleji si spenis jednu strednu cibulku,pridaj hrncek umytej ryze osmaz ju chvilu len tak na tom oleji,pridaj sol,a potom zalej jeden a pol hrncekom vrelej vody,ked zacne vriet,premiesaj,stis a nechaj varit.....

bambola
8. apr 2011

@mirka285 baby to ako vam tahaju tie osmicky? to ich asi mate uplne von,ci? lebo ja tie moje von nemam a tlacia mi na tie vpredu a tym sa mi skrivili tie predne 😠 a mne to bude musiet ale vyberat stomatochirurg 😔 takze to asi nepojdem tak na chvilku ako vy chodite

tutifruti
8. apr 2011

@any23 Bóooože a to jej ako striekaš....?

bambola
8. apr 2011

@mirka285 presne ako moja mama 😉 a mne to ten moj truhlik nechce jest 😠

mirka285
8. apr 2011

@bambola spodnu aj mne tahal chirurg operativne,lebo nebola vonku,ale tato bola vonku,takze to mi vedel vytrhnut aj zubar.... @kafoditka a samozrejme ze hrncek ryze je malo,ja pre nas varim hrncek a pol a tym padom zalejem dva a pol hrncekom vody...

any23
8. apr 2011

@mirka285 @bambola ja tiež takto robím ryžu, keď sa voda odparí, zakryjem, nechám dôjsť, potom premiešam a je úplne že super 😎 nám stačí aj ten hrnček ryže, ja ku všetkému musím ešte zemiaky robiť - bud hranolky alebo pečené, my to tak lúbime - pol na pol ryžu plus zemiaky 😝

tutifruti
8. apr 2011

@mirka285 Padajúce vlasy podľa snára značia lepší život, zlepšenie príjmov... takže to je v konečnom dôsledku príjemný sen 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre