Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

leanax
9. jan 2012

Ahojte baby. Aj vaše deťúrence robia taký cirkus pred spaním? Moja aj večer aj cez deň, nie a nie spať. 😢 Kedy je najlepšie presťahovať dieťa do detskej izby, aby spinkalo samo a nie s rodičmi v spálni?

bambola
9. jan 2012

@leanax nasa zaspava 3/4 hodinu aj poobednajsi aj vecerny spanok a musim lezat s nou. prehadzuje sa hore dole, prikryva , odkryva, vankus si naprava, lahne si na mna, zlezie a po 45min aktivity zaspi 😀 keby to slo a mali sme detsku izbu tak ja by som ju uz presunula 🙂 ale kedze nemame...... 😅

denisse
9. jan 2012

ahojte ...

@leanax
ja uspavam kojenim, ale onedlho by som ju chcela odstavit a predpokladam, ze to bude podobne ako u
@bambola ze zaspavanie sa predlzi, dokonca si myslim, ze cez den prestane spat uplne 😕
teraz zaspi na prsniku takmer hned ale odpojit sa mozem cca po 20 minutach, to uz spi dostatocne tvrdo ...

leanax
9. jan 2012

Ja som malej dnes presťahovala postieľku do detskej tak uvidíme aká bude prvá noc, ale mám tušáka, že sa tam presťahujem aj ja 😀 Dnes za obedom som ju dala spinkať, ale veľmi cirkusovala a nakoniec zaspala na 15. minút, žeby zato, že inde ako v spálni? 😒

denisse
10. jan 2012

@leanax
tak ako to dopadlo?

leanax
10. jan 2012

@denisse to uspávanie dopadlo tak, že som ju dala spinkať, ale veľký plač tak som si ľahla v detskej na válendu a dala si ju ku sebe, ked už zaspávala som ju preložila a čakala som kým zaspí celkom až som zaspala aj ja. Ráno sa pritúlil manžel, že kde som... 😀 😀 😀

sunnygirl
23. jan 2012

...ahojte...
...no u nás je to tiež riadny horor so zaspávaním, BOJ, BOJ, BOJ... aj doobeda aj večer,niekedy sa mi stane že s ňou zaspávam od desiatej lebo mrnká a šúcha si oči (vstála ráno o 6-tej) a konečne spí až okolo pol druhej - druhej... a niekedy zaspí hneď ako drevo a spí aj dve hodiny inokedy ledva jednu hodinu ...
...poznám chlapca (je starší od Lenky o 25 dní) a on spí doobeda 2 hodiny poobede 2 hodiny a prespí celú noc ...

denisse
23. jan 2012

@sunnygirl
ahoj ...
mne barunka napriklad rano nevstava skoro ... ale chodi neskoro spat ... teraz som ju zacala rano o 8 budit, to dufam, ze okolo 12.30 zaspi a najneskor 14.15 ju budim a vecer snad o 21 zaspi ...
ale je to kedy ako ... v noci este kojim, tak dvakrat ci trikrat ...
ale neda sa na jej spanok nijak spolahnut ale to som mala aj pri nele, takze len dufam, ze sa to samo upravi ... 🙂
drzim palce aj tebe ...

sunnygirl
24. jan 2012

@denisse ...ja sa priznám ja dodržiavam časy presne, večer chodíme o siedmej spať ale v podstate chodíme spať o ôsmej lebo hodinu bojujeme 😖 ale doobeda tam je to pohyblivé 😝 ...

denisse
24. jan 2012

@sunnygirl
ved ja ju tiez vzdy v rovnaky cas kupem aj ukladam a aj na obed, ale ona v ten cas casto nezaspi a potom sa vsetko posuva ... uz sme mali aj den, ked cez den vobec nespala ...

sunnygirl
24. jan 2012

@denisse ...tak tak aj nám sa už stalo, že vôbec nespala ale potom večer to bolo už des...

bambola
24. jan 2012

@sunnygirl ja malu davam vecer spat okolo 20 (plus minus 10minut viac nie) a tiez mi zaspava asi 40min.
cez den to mame tiez pohyblive ale vacsinou je to tak medzi 12 a 13, teraz skor o tej 12 lebo namiesto o 8 vstava o 7 🙄

nebbia
16. feb 2012

Ahojte julovky.A kde ste vsetky?Takmer mesiec nikto nenapisal...

mattahari
5. mar 2012

Ahoj julovky, asi ste vsetky v sukromnej, ale verim, ze obcas nakuknete aj sem. Chcem sa opytat, tie co este kojite alebo ste prednedavnom prestali, ako ste na to sli ? Prestali vam deticky pit same od seba alebo ste tomu nejako pomohli ? A zacali ste davat ake mliecko ? Moja zavislacka sa neda oblbnut nijako a neviem, ci to nebude len horsie 🙂 Mlieko vo flasi nechce vidiet ani na 2 metre a v hrnceku detto, proste jej nechuti. Sice som toho vela neskusala, ale zatial sa viacmenej ja prisposobujem, kedze som doma a nejako ma to neobmedzuje. Chyba mi snad len nejaka prespata cela noc, co by teda 19 mes.deco uz malo prespat 🙂 Teda v kocke - vlastne sa nestazujem, ani necakam nejake postupy, len ma zaujimaa, ako to bolo u vas. 🙂 Viem, ze aj dlhsie kojenie ma svoje svetle stranky 🙂 a po takom case ako sa poznam skor mne to bude chybat, ked prestaneme 🙂 Tot vsjo 🙂

denisse
6. mar 2012

@mattahari
ahoj ... ja tiez este kojim ... nejak sa mi do odstavovania nechce, mam totiz dovodne podozrenie, ze ak prestanem kojit, tak prideme o denny spanok, lebo inak ju neuspim .. a kedze pomaly ale isto prestava cez den spat tak ci tak, tak pockam, kym sa tak stane a odstavim ju ... asi .. aspon tak nejak planujem ...
uvidime, ako sa to vyvinie ..
a mlieko namiesto kojenia jej nebudem davat ziadne .. mam na mysli nahradu cucaciu,teda mlieko z flase alebo pitka za ucelom zaspavania ... budem sa snazit jej dat pit bezne kravske mlieko, asi plnotucne prevarene a mliecne vyrobky ... flasu tiez nechce, nebudem jej nutit ...

bambola
6. mar 2012

@mattahari ja som odstavila v 15mesiacoch zo dna na den, lebo mi uz praskli nervy z nocneho visenia na ciciku 🙄
ziadne mlieko ako nahradu nedostava, papa kazde rano jogurt, obcas dostane plnotucne mlieko, ale to len ked mame a vypije ho od smadu. po dvoch nociach od odstavenia prespala celu noc 🙂 a okrem par vynimiek co mali povod v zatekajucich soploch alebo chorobe, spi celu noc doteraz 🙂
cumel ani cumlovu flasu nikdy nemala (okey, par raz odstriekane mlieko ked som bola v skole ale ine ako mm z flase nevypila 😉 )

mattahari
7. mar 2012

@bambola Ja som si ta uz kedysi tu citala ohladom odstavovania a je super, ze to u vas islo tak lahko.
My sme mali tiez take obdobie, ze didka bola miesto cumlika 🙂 inac mi cumel nechce asi od 11 mesiacov, ale zato caj z flase pije bez problemov aj na litre. Aj teraz si myslim, ze toho mlieka az tolko nevypije, len sa potrebuje prisat nejako zo zvyku, a potom je cela happy 🙂 A to dostane len pred spanim a rano, ked sa zobudi. Tiez papa jogurty a vlastne vsetko, co dostane bez problemov, tak sa az tak neobavam, kebyze nahodou odmietne mlieko samotne. Moja neter bola tiez dlho kojena a mlieko odmietala potom skoro do 10 rokov, az teraz sa naucila, a asi jej to az tak neublizilo 🙂

mattahari
7. mar 2012

@denisse My sme tiez dlho zaspavali na didke, aj vecer aj naobed, teraz chodim do roboty zastupovat kolegynu, tak naobed uz nedostava vobec a chvalabohu pri svokre zaspi aj s cajikom. 🙂 Skoda toho vasho spanku, mozno sa jej casom bude chciet zaspat aj bez cicika, budes ju musiet riadne unavit niekde vonku 🙂 - snad uz bude konecne teplo. Moja mala je tiez naucena, ze pri obednom spanku pri nej musi niekto byt, prvu hodinku pospi tvrdo sama, potom si pri nej konikujem alebo facebookujem 🙂 , ale vzdy skontroluje, ci tu niekto je. Nic moc, ale 1,5-2 hodky spi. Inac, dobre som postrehla, ze si povodne vychodniarka ? Ja pochadzam vlastne tiez z okresu PO, tu som vydata, aj ked je to vlastne za rohom 🙂.

Inak baby @denisse , @bambola dik za reakcie 😉

denisse
7. mar 2012

@mattahari
ano, som priamo z Presova 🙂

karinnka
10. mar 2012

Zdravim Julovky,prisla som si tu zaspominat a pocitat ako sa nam darilo,chytil ma sentiment 😵 😵 Tak Vas vsetky pozdravujem 😵

elenka.k
10. mar 2012

Ahojte, aj ja s malým patríme k Vám....... 😵 práve nám idú očné - všetke zúbky, to je zloby 😢

sunnygirl
18. mar 2012

...ahojte maminky...
prosím vás čo dávate na papanie večer svojim ratolestiam? Dajte inšpiráciu.

@karinnka ale to ubehlo, že?

...maminky, klobúk dole, čo ešte kojíte, ja som odstavila v 13. mesiacoch tiež zo dna na den a som rada...

bambola
18. mar 2012

@sunnygirl ja davam kasu-sunarku 🙂 tak sme si zvykli. uz som robila aj krupicu ale toto je pohodlnejsie 😀

sunnygirl
20. mar 2012

@bambola ja jej robím každý večer krupicovú kašu, ale už sa jej nejako zunovala ☹ tak chcem skúsiť niečo iné

denisse
21. mar 2012

@sunnygirl
ja kasu nedavam uz davno ... raz za cas, ale fakt velmi zriedka uvarim krupicovu ... davam jej bud jogurt, alebo pecivo s niecim a k tomu zeleninu (paradajku, uhorku), alebo polievku od obeda, pripadne aj druhe jedlo, ked ho zjedla na obed malo - ale to zalezi aj od toho, co mame ... alebo ked robim pre nas nejaku lahku veceru typu cestoviny, tak si da s nami .. ona uz celkovo je to co my, menej solim, nekorenim velmi, ale uz to nerozlisujem ...

katty17
21. mar 2012

@sunnygirl ja nedavam kase vobec. sandra ich od zaciatku odmietala. vyskusala som pred dvoma tyzdnami po dlhej dobe a stale ju to nechytilo. cize davam podobne ako pise Denis.... tiez uz nevarim pre malu zvlast. papa presne to co my.
baby, davate uz aj normalne krabicove mlieko ci stale UM?

denisse
21. mar 2012

@katty17
ja kojim a ked sa chce napit mlieka ako nela, tak jej dam z krabice .. obcas kupujem cerstve nie trvanlive, to mam radsej ked deti piju, ale krabicove mam doma vzdy ... a kupila som uz aj bio mlieko a to nechceli, som zistila, ze normalne sme zvyknuti na to riedene, ci ake to je a ked ochutname mlieko co pripomina (neviem, ci je presne take) chut toho, co dakedy pili nase babky priamo od kravy, tak nam to nechuti ... ani mm ho nechcel 😕

bambola
21. mar 2012

@katty17 mne maťa nepije ziadne mlieko 🙂 kazdy den papa jogurt (ranajky) a sem tam nejaky syr 😉 plus vecer ta kasa (tam je susene mlieko 🙂 )

nebbia
22. mar 2012

@sunnygirl
@katty17 ja davam malej na veceru krupicu a striedam s BB pudingom a potom este zapija mlieckom (krabicovim).A tiez ako pise denisse-veceriava aj chlebik so sunkou a zeleninkou alebo kuracie parky jej tiez chutia.Alebo aj to,co bolo na obed.

elka74
22. mar 2012

Ahojte. my sme tiež júlové 2010. Vanesska papá s nami čo navarím. nespapá toho veľa, je to skôr taký drobec. ale zato mlieka vypije dosť. koľko vážia vaše detičky? malá má 10,5 kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre