Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
19. máj 2010

Alex oni nie ty tam budes musiet vybehnut a vratit porodnikovi uz odsuhlasene ....

zrzulka
19. máj 2010

katty ano tie zeny co maju vela mliecka tak ho odovzdavaju do banky zenskeho mlieka. ta jejedine na Kramaroch. Aj mala od nich dostavala...

adka1311
19. máj 2010

katy - to, ze deticky dokrmuju len striekackou tvrdili aj vtedy, ale ja som za malym chodila na novorodencke, lebo bol v inkubatore a vsetky deti dostavali z flase 😲 takze asi tak....a ked som namietala, ze preco mu nedavaju striekackou, tak povedali, ze robia to, co je pre kazdeho najlepsie....a ze tomu nerozumiem a ze sa nemam bat, ze ono je to vlastne jedno...
a este tam bola jedna taka divna starsia sestra v mliecnej kuchynke, ktora chodila za pacientkami a ohovarala lekarov a sestricky a stale dohadzovala nejaku svoju znamu ako pediatricku...no des....aj sme sa na nu stazovali...ale nepomohlo...

ale ako vravim, zvazovala som tam ist zasa, lebo mnoh lekari su tam super...aj ked v mojom pripade bohuzial mnohe veci zanedbali / a niektore veci tam fungovali tak ze mi ostaval rozum stat....
len ja somty, ktorynema uplne rad nove veci, najme ak ide o zdravie a hlavne sa zle orientjem v budovach, tak mam strach z tej Antolskej lebo je to pre mna total nezname prostredie...asi ukecam niekoho, nech tam so mnou ide a ukaze mi, kde je prijem, kde ambulancie a kde porodnica a hned budem kludnejsia...

co sa prostredia tyka, to poznam v ruzinove dokonale,takze sa tam citim bezpecne, ale to je len o tom, ze viem, kde je centralny prijem, kde su vytahy, kde porodnica...atd...
som v tomto divna 🙂

adka1311
19. máj 2010

Inak este k tomu mlieku - pred tymi 4 rokmi to v ruzinve bolo tak, ze napiklad ja som mala vela mlieka a maly nejedol skoronic, ak to davali detickam, ktorych mamy mlieko nemali...cize ak mali z vlastnych zdrojov, davali materske mlieko, nie umele....
aspon nieco pozitivne...

katty17
19. máj 2010

ano, aj toto tetuska vravela na prednaske, ze davaju mliecko od inych maminiek ked potrebuju ... ale to asi uz robia v kazdej porodke, nie? teda aspon mi to pride ako normalny standard. alebo mal by byt 🙂

zrzulka
19. máj 2010

No neviem nam primar hovoril ze nedavaju MM od mamiciek preto ze na to podla Eu treba neviem co (to uz si nepamatam) ze toto mlieko musi prejst urcitymi normami. V laktariu maju na to podmienky ale kedze je prevadzka laktaria draha tak nie je moznost ho zriadit v kazdej nemocnici... Ono....
Skôr ako sa mlieko dostane k dieťaťu, musí prejsť biochemickým vyšetrením a pasterizáciou (zohriatím na 62,5 stupňa a zmrazením). „Keď je všetko v poriadku, mlieko pustíme do obehu.
Ak sa poskytne mlieko od akejkolvek zeny co ma nadbytok nemusi byt vzdy prospesne pre dieta ak tu zenu nepozname....nepozname jej sposob zivota, stravovanie, ake choroby prekonala....neriskovala by som zdravie svojho babetka....

zrzulka
19. máj 2010

Ale ze kedysi sa to tak robilo, deti zien co nemali mliecko s aprikladali k prsiam zien co ho mali nadbytok....tak preto ma prekvapuje ze vam to este aj v dnesnej dobe takto povedali. Viem ze na Antolskej sa to uz nerobi, ako je to v Ruzinove neviem 😒

zrzulka
19. máj 2010

Ale tak nestresujte, mlieka bude dost... je len male percento zien ktore nie je schopne dojcit.... Tie co idete rodit na Kramare si vypocujete o tom velmi zaujimavu prednasku od primara :o))))

zrzulka
19. máj 2010

na Antolsku .... preklep

mirka285
19. máj 2010

Zrzulka moja sestra rodila u Krizku a bola s nim velmi spokojna...Krizkovia su ale dvaja,otec a syn a ona rodila u mladsieho,ten je doslednejsi a vacsi pedant ako jeho otec,i ked ani na otca som nepocula nic zle...a baby neverte vsetkemu co vam povedia na tych prednaskach..realita je castokrat uplne ina 😒

adka1311
19. máj 2010

zrzulik - v Ruzinove to ale presne tak robili, ze davali MM od mamiciek co ho mali vela...samozrejme nie od romskych 😀 asi ked videli, ze ta bab je OK, tak dali...naozaj to tam nikto nijake netestoval...tak neviem ako je to dnes....

ale je fakt, ze moj maly dostaval prve 3 dni mlieko od niekoho ineho a strasne sa vyhadzal.......a ked uz dostaval moje preslo to ..hm/....

adka1311
19. máj 2010

a presne ako vrazi Mirka...neverte vsetkemu, co sa vravi na prednaskach...nedavno mi jedna kamoska hovorila ze jej sestru odmietli prijat v Ruzinove v porodnici, ked tam prisla v noci s kontrakciami - ani ju nikto nevysetril a len ju otocili na prijme, ze maju plno, nech idu inde....
a to sa podla zakona napriklad nesmie, nesmu odmietnut zenu, ktora rodi...a vidite stalo sa...a vraj nebola jedina...
takze ak idete do ruzinova radsej si zazmluvnite niekoho, nech vas neposlu prec 🙂

zrzulka
19. máj 2010

Adik no neviem nam hovorili ze to nerobia preto ze vlastne posledne vysetrenie u tehotnych sa robi v 36tt do porodu je este nejaky cas a ze nemozu zarucit zdravie ziadnej zeny.... Ci ma nejaky syflis alebo kto vie co.... Je to na zvazeni kazdej z nas. ja by som to neriskovala... Ono z toho laktaria sa da kupit mlieko ak ho maju nadbytok, tak predaju Stoji to strasne prachy ale aspon ma clovek istotu ze je bezpecne...

zrzulka
19. máj 2010

Adi to vazne???tak to je sila... som zvedava co caka nas. V juli to bude v porodniciach praskat vo svikoch 😒

katty17
19. máj 2010

babule, ja uz papam sosovicovu polievocku na kyslo. jooooooj, neskutocne mi chuti 🙂 celkovo polievky mi teraz dost idu 🙂

zrzulka
19. máj 2010

katty aj ja som polievkova. my mame dnes zemiakovu :o))))

luminkasp
19. máj 2010

ja som este ani varit nezacala

baby, u nas je 26 stupnov, kym som vysla nasim kopcom po 2 hod prechadzke som skoro dusu vypustila 😎

alllexa
19. máj 2010

Katty, aj ja by som si dala🙂 Inak, pred tehotenstvom som vobec polievky nejedla, ale teraz mi chutia...

Luminka - uff, 2 hodiny? Tak to by som nezvladalla!

mirka285
19. máj 2010

Luminka tak zato si taka stihla 🙂 ja som si dala slepaciu a to pocasie co rano vyzeralocelkom fajn je zase o nicom...u nas fuka a je zamracene..tak som dnes konecne bola ukoncit PN ku a od nedele by som mala byt na materskej..a zajtra posledna poradna u mojej dokiny,tak som jej bola este kupit bonbonieru 😉 a rozhodla som sa ze pred porodom musim ist este bezpodmienecne na kozmetiku a zafarbit si vlasy u kadernicky 😉

katty17
19. máj 2010

ja som praveze bola vzdy na polievky, ale momentalne mi neskutocne idu polievky na kyslo.🙂 veru aj taku zemiakovu by som si dala 🙂
miri, ja tiez chcem este skocit na kozmetiku a ku kadernicke pred porodom 🙂 rozmyslala som nad pedikurou, lebo mna v poslednej dobe tak bolia paty ze az. nemavate to? normalne stojim v kuchyni, cosi varim a neviem vydrzat na patach... akoby ma milion ihiel bodalo .... este nikdy som nebola na pedikure, tak ma to stale laka 🙂

silvia.vesela
19. máj 2010

kocky, ja milujem tiez polievky, ale posledne dni mi nejak nic nechuti. Som sice hladna, ale zjem ani nie polovicu a uz mam pocit, ze idem prasknut! Asi mi maly tlaci na zaludok, tal moc sa mi donho nezmesti.... 🙂
Ja tiez pojdem pred porodom aj na kozmetiku, aj ku kadernicke, nech aspon vyzeram trochu k svetu.... 🙂
Ja by som sa aj na salu namalovala najradsej, nech sa ma tam nezlaknu! 😀

mirka285
19. máj 2010

katty ani ja som este nikdy nebola na pedikure,lebo ja sa bojim ze potom budem musiet chodit stale 😒 v lete aj tak budem na dvore u nasich,tak budem chodit bosa,lebo ja mam celkom v poho chodidla,tak sa mi zda ze pedi nepotrebujem...obcas si necham od Gabka dobre namastit a pomasirovat 😀 inak moj Gabo to zacal so mnou tusim prezivat tento zaver tehotenstva,dnes sa postavil na vahu a hovori,ze no ja som strasne tucny a skaredy,musim ist cvicit a od dnes sa zdravo stravujem..vsak mala sa ma zlakne ked ma zbada 🙂

alllexa
19. máj 2010

A kvoli comu idete na kozmetiku - nejake cistenie pleti, alebo kvoli chlpkom?
Ja som sa bola dat ostrihat pred cca 3 mesiacmi, ked sme sli na ples, takze uz si s vlasmi nic nedam robit, chcem si nechat dlhsie, lebo aj tak mam baculatejsiu tvar, tak by to nevyzeralo dobre...

Mna tiez bolia nohy, ale skor tie spicky, pod bruskami prstov...
A strasne mam tie chodidla suche, hoci si ich kremujem. A ruky tiez.

Aj ja by som si najradsej dala na salu make-up🙂 Ale myslim, ze sa to nema... Ale zaujimalo by ma, ci mozem mat pri porode kontaktne sosovky, lebo inak budem slepa...

silvia.vesela
19. máj 2010

mirka, moj manzel pribral 6kil od kedy som tehotna! A tiez to zvaluje na mna! 😀
Tak, nebudem jedina, co bude predsa priberat, nech pribera aj on! 😀

silvia.vesela
19. máj 2010

ja pojdem na cistenie pleti, hydrataciu...po kozmetike vyzeram vzdy aspon take 3dni hrozne a potom je to super!
allexa, tak to sme dve....ja mam tiez sosovky, uprednostnujem ich pred okuliarmi...asi ani tie okuliare tam nebudem moct mat, ze?

robika
19. máj 2010

ahojte,
no dnes sa tiez nemam dobre, prave som si dala magne, lebo mi strasne tvrdne brusko, ze ani chodit neviem, teda aspon vystreta vobec, velmi mi taha brusko... neviem ci to je nieco vazne, ale dufam ze nie... ☹

alllexa
19. máj 2010

No blbe je to, ze tie okuliare su neprakticke - neviem si to predstavit mat ich na sebe, ked sa budem potit, budem musiet tlacit a pod... No a keby som si ich dala vedla, tak nic neuvidim, nebudem vediet ani kam si mam vylozit nohy, kde je doktor, taka totalna bezmocnost.
Ale svagrina mala sosovky aj pocas porodu a to dokonca skoncila na cisarskom... A v pohode. Ja by som si dala mozno tie jednorazove - jednodnove, ze keby nieco, tak si ich hned vyberiem a mozem zahodit. Podla mna by to vadilo iba pri celkovej anestezii.

mima89
19. máj 2010

mirka ty si tusim raz spominala ze si bola na tom EKG-mne povedala sestricka ze to treba tak priblizne mesiac pred porodom aby to bolo aktualne...a co to vlastne je? 😅 chystam sa tam zajtra,chcem mat uz vsetko z krku..

mirka285
19. máj 2010

ano mima ja som uz bola..to je nic,trva to asi 5 minut cele,sa vyzlecies daju na teba take prisavky alebo co to je a to ti potom pristroj zaznamenava cinnost srdca...

mirka285
19. máj 2010

allexa na kozmetiku kvoli cisteniu pleti lebo po porede sa asi tak skoro nedostanem,a nech sa lepsie citim v tej nemocnici 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre