Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
21. máj 2010

@maxara co je tajomstvo? nejako som mimo....

maxara
21. máj 2010

@zrzulka tie fotecky 🙂

zrzulka
21. máj 2010

@maxara tajomstvo ????ved ich mas v albe 😀 😀 😀 😀 asi mi niekto stoji na vedeni, sorry

maxara
21. máj 2010

@zrzulka ved ano, som ich tam dala, ale nikomu som o tom nepovedala, vies? naschval som to nespomenula 😉

zrzulka
21. máj 2010

@maxara jaaaaaaaaaaj cakas kym si to niekto vsimne aha :o)))) uz mi zapaluje... no si tam kocka, tesim sa na pokracovanie....

maxara
21. máj 2010

babulky idem na usko, dobru nocku..

maxara
21. máj 2010

@zrzulka nie, necakala som, dala som ich tam, lebo tuti ma prehovorila a ja som ich tam nechcela este dat, lebo nie su upravene.. su to len take prve lastovicky, namatkovo vybrane.. tak preto to pssst, vies?

adelaine
21. máj 2010

zrzi, krajcirskym metrom? 😕 😕 t
ym predsa neodmeria vnutorny rozmer malej panvy, to je ten posledny a
najdolezitejsi....ale asi je to tym, ledze si uz raz bola pomerana a uz si rodila...

inak ja som na zaciatku tiez kupovala vecicky velkosti 62, ale odvtedy ako sa
kamoske narodila mala, sama som sa presvedcila, ze babo urcite vyuzije aj
56...
tato mala ma 2 mesiace a este stale nosi veci velkosti 56,
v ostatnych plava 🙂

zrzulka
21. máj 2010

@maxara jasne mlcim ako hrob 😀 idem aj aj zalahnut tak dobru noc vsetkym

zrzulka
21. máj 2010

@adelaine obycajnym metrom. tusim len raz este kdesi na zaciatku mi meral tym kovovym cudom... odvtedy len s metrom

achojka
21. máj 2010

@zrzulka to ti asi meria velkost brucha nie? Mne lekarka na kazdej poradni meria krajcirskym metrom od lonovej kosti cec brucho po koniec maternice. Tento rozmer by mal v cm zodpovedat tyzdnu tehotenstva. Cize ked si 35tt mal by ti namerat 3 😀 5 cm.

mirka285
21. máj 2010

tym metrom krajcirskym mera dokina aj mna kazdu poradnu,ale nie panvu...s tym sa meria tzv.spona a aj vam to pisu do knizky 😉

mojalili
21. máj 2010

Fúúú kočky, vy mate temu, ja ani neviem, aku panvu mam....panvice doma poznam vsetky, lebo pravidelne na nich varim... 😀 😀 😀

Dnes som si slavnostne urobila franczsku manikuru - ci pedikuru? 😕 😕 😕 na nohach, ale funala som ako ježko pri tom, sak ma brucho tlacilo fúúúúúú...

achojka
21. máj 2010

@mojalili to sa ti cudujem, ze sa este vobec ohnes, to si dobra. Ja uz sa teraz neviem zohnut a mam problem si boty obut. 😀

mima89
21. máj 2010

zdravim vas bambule!
tak som uspesne zvladla EKG a za 5min som bola vybavena....vysledok-v norme 😉
dnes som bola na poslednych nakupoch v DMdrogerii - kupila som vlhke obrusky babylove, sebamed mydielko-krasne vonia 🙂 a kupila som si kojenecku podprdu...skusala som si 3 a kazda mi sedela inak... dobre ze som si neobjednala z netu, radsej som si chcela vyskusat....jedna mi sedela ako 80E a druha ako 80F....fakt mam uz mega prsia.... 😀
a volali nam z decodomu ze mozme prist zaplatit nasu novu spalnu tak sme hned sli a zajtra ju mame doma 🙂 😲 takze sme vymalovat nestihli 😒 ale od bud. tyzdna zaciname...tak sa tesim 🙂
idem precitat co ste dnes popisali a pred nami je vikendik juchuu 😀

katty17
21. máj 2010

pekny vecer bambulky.
maxi, tie fotky su vazne velmi velmi milucke. sa tesim na dalsie fotos 😉 sup sup sem s nimi !!!
mna tiez dr meral takym studenym kovovym cudom. meral mi panvu, ale nevravel nic viac ohladne toho. len spisal rozmery.

mojalili
21. máj 2010

@achojka snazila som sa🙂 nech sa ma na co doktor pri porode pozerat🙂

mima89
21. máj 2010

no mne doki nemera nic metrom...len uplne na zaciatku tehu mi sestricka s takymi akoby kliestami merala rozmery panvy...

mne nastastie nic neopucha ani prsty ani nohy takze nemam problem si boty obut.....

a dnes som stretla znamu a ta sa pytala ze v kolkatom som mesiaci a ja ze v osmom...a ona na mna vypliestala oci ze si myslela ze v siestom....a ze som ani moc nepribrala....tak ma to potesilo 😉

strasska
21. máj 2010

ahojte,
ani mna Dr. nikdy nemeral, ale sak ja aj na prvy pohlad vyzeram siroko 😖
Maxi na titulke, super, krasne fotky 😉
aj ostatne baby dajte, ja som strasne zvedava 😉

petrap001
21. máj 2010

no mne jedna dnes povedala,ze mi nejako spadlo brucho 😲 😲 ta co ja viem,mne sa nejako nezda.ved je stale nejako vo vzduchu 😀 ale uz mam velke si myslim.a dnes ku nam prisla kamoska jedna,co jej mala ma 3 mesiace,ale vyzerala ako keby mala 2 tyzdne.uuplne malinke bejby.to tu tak vsetky deti vyzeraju.lebo ony cez tehotenstvo fajcia a piju jedna radost a to nesrandujem a kojenie??? to je co??? vazne nepoznam ani jednu irku co kojila.no vlastne len jednu ☹ ☹ chudata deticky...

mirka285
21. máj 2010

petrap ale ved sa pozri na anglicanov a irov-ved oni su vsetci teda skoro vsetci zdegenerovani...strasne skaredi ludia,oni sa trtkaju hocijako,aj sesternica s bratancom ☹

petrap001
21. máj 2010

no to je pravda,vsetci medzi sebou.ved je tu asi 20 priezvisk no a potom sa len vsetci miesaju..to ste nikdy nevideli tolko ludi s dawnovym syndromom ako tu.vsaaade.genetika sa vzdy ukaze..a su tupi,to je pravda 😀 😀

sunnygirl
22. máj 2010

Brééééééé ránečko bábiky 🙂
vypadá to na krajší víkend ako bol ten minule, možno nie celý deň bude svietiť slniečko, ale bude aspoň teplejšie, teším sa. Tu už svieti slniečko 😎

Dávno som si vás nečítala tak ani netuším, o čom tu klábosíte 😀 , prajem Vám však pekné písanie.

mirka285
22. máj 2010

ahojte...dalsia strasna noc za mnou...zaspala som rano o stvrtej,a mam pocit ze som poriadne ani nespala..stavim sa ze najviac sa mi bue chcie spat ked bude treba stavat k malej 😒 dnes mame krstiny,tak ani varit nemusim 🙂

mojalili
22. máj 2010

Dobré ránko, no neuveritelne sme az teraz vstali, manzel siel do obchodu nakupit nieco pod zub. Vyzera to byt na pekny den 😵 😵 😵

Pozritee, uz tam mam 37.tt 🙂)))))))))

alllexa
22. máj 2010

Ahojte,
vcera ma adka vystrasila tym svrbenim tela, tak som napisala do internetovej poradne - tych, co sa to tyka, to mozno bude zaujimat (dior, adelaine):

Alexa 22.05.2010, 08:31
Chcela by som sa spýtať - robia sa štandardne pri tehotenstve aj pečeňové testy? Teraz som v 33. týždni a začalo ma svrbieť telo. Počula som, že to môže byť dôsledok intrahepatálnej cholestázy. Sú moje obavy opodstatnené? Mám si u doktora vyžiadať, aby mi spravil tieto testy?

Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský
Dobrý deň, nerobia sa. Ale ako náhle Vás svrbí telo, tak sa jedná o tehotenskú cholestázu a vtedy je potrebné vyšetrenie pečeňových testov, liečba Ursosanom a možno aj skorší porod.

mojalili
22. máj 2010

@alllexa KOčky, prosim vas nesledujte sa tak, lebo si navodite aj 100 chorob. AJ mna svrbi cele telo, ale ved mame v tele hormonalne zmeny. Tiez ma svrbia nohy, spodky noh, brusko.....atd.... Vydrzte to do konca tehu a uvidite, ze sa to upravi.... 😉
Nehvenvajte sa , nemyslim to v zlom, ale po porode si na to ani nezmyslite a budete stastne a zdrave.... 😉

noemarta
22. máj 2010

@mojalili ahoj, ja som tiez za tvoj nazor, nemozme sa az tak sledovat, lebo si ozaj nieco privolame.
Ja som vcera vecer stresovala trosku, lebo ma bolelo brucho ako keby som mala dostat kramy, ale akosi som radsej na to nemyslela a dnes je uz dobre. mna nastastie nic nesvrbi, ani brucho ani nic...
uz to musime dobojovat do konca, ved to mame uz za par....
Mne napr. minule lekar povedal, ze mam v moci trochu bielkovin, vobec neviem co to znamena, a ani radsej nechcem.

alllexa
22. máj 2010

Ja som tomu ani nevenovala nejako extra pozornost, ale ked to adka napisala, tak ma to vylakalo - lebo ked som bola mala, prekonala som infekcnu mononukleozu, co mi mohlo tu pecen dost oslabit...

Je pravda, ze by sme sa nemali zbytocne stresovat, ale radsej nieco preventivne vylucut, akoby sa malo nieco stat, hoci je to malo pravdepodobne. V utorok mam odbery, tak sa na to spytam lekarky... Lebo zase to srvrbenie nie je take strasne, baby, co to popisovali a skutocne mali nejake problemy, tak kvoli tomu ani nemohli spat...

alllexa
22. máj 2010

Noemarta, aj mne to povedali, ze mam bielkoviny v moci, tak som hned zacala zistovat na internete🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre