Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
8. jún 2010

ahojte,
tak ja som dnes bola na úrade kôli st. dcére oznámiť, nech mi už v júli neposielaju rodičovske, a Erika, nič som nemusela vybavovať žiadne papiere, len mam poslať rozhodnutie zo sociálky, čo mi poslali tam z práce, že žiadnych 20% nebudem na dcéru poberať, takže si len kukla v pc, a od gynek. prefotený papier na materske som jej dala a nič iné, len rozhodnutie poslať a potom už len z rodným listom prisť kôli love a tak....a na Soňu nebudem nič dostávať po 3 rokoch, jedine prídavky, to je vsio....

No u nás je horko, dusno, otras, nedá sa dýchať, vnútry mame taký chládok, jak v jaskyni, tak sme došli donútra, malej som pustila bambulku, ja ožehlim a konečne večer sa dobalim do pôrodky, keby niečo....

som rada, kamoška mi pokupila deky v ikei, šak tie ceny, euro a tak a v piatok mi to dá...ešte ich musim oprať.....ale kupila len modré a ja som chcela aj zelené a oranžové, ale niejak sme sa nepochopili, no šak budu stačiť, ...a sú také tenunké, tak to aj využijeme....

a ten bazen závidim...xi

lenkaaninka
8. jún 2010

miki závidím ti tu jaskynu my tu máme ako vonku presne tak isto tak je jedno kde sanachádzam. Pečie sa mi jahodková bublaninka...mnam...

silvia.vesela
8. jún 2010

ahojte kočky,

dnes som bola vybavovat detsku lekarku pre nasho Bedka, boli sme v Petrzalka na Strecnianskej. Je velmi zlata, mam ju odporucenu, tak mam dobry pocit z toho. 🙂

maxi, ja som mala vcera poradnu a predtym som si merala tlak a mala som 135/85...takze na moje pomery dost zvyseny....a v poradni mi namerala sestricka 135/95!!! cize ten spodny bol dost vysoky.....moc som mala ok, aj tie opuchy boli v poriadku....
ale vcera som sa aj tak zle citila, tak mi bolo zle z toho tepla aj hlava ma bolela..takze maxi, ja si myslim, ze to nam ten tlak skace kvoli tomu teplu....
Od vcera si tiez meriam tlak a uz som ho mala ok, maximalne 125/80...

silvia.vesela
8. jún 2010

a ozaj, musim dalej uzivat magnezium, kvoli tomu, ze mi tlak skace. Uz som ho chcela vysadit a nemozem! 😒 😠

lenkaaninka
8. jún 2010

aj mne bolo včera blbo a tlak raz tak raz tak..to počasie...

@maxara maxi chod budeš oddychnutá zrelaxovaná...neni o čom 😉

maxara
8. jún 2010

@silvia.vesela no tak to mame uplne rovnako.. ten horny neriesim, ale ten spodny ma serie.. no ale dufam, ze si coskoro zvykneme na to teplo a zas bude dobre.. ja uz sa citim ako jezko, ze vychadzam len v noci von, teda vecer..
a tu lekarku nahodou neriesis Zahradnikovu? a ozaj, ty mas muza cecha?

maxara
8. jún 2010

@lenkaaninka no ked uz mi tolke tie tatry odporucate, tak ak sa pojde autom, pojdem.. vlakom si fakt netrufam.. ved to je 5 hodin a ani vlastne neviem, ci uz je opravena trat 😨

silvia.vesela
8. jún 2010

tak, maxi to dufam aj ja, ze uz taky tlak nebudeme mat....lebo neviem ako by som isla rodit s takym tlakom! 😠
Ta nasa lekarka sa vola Kochanova Helena, moze mat tak okolo 50tky.
Manzel je slovak, ale jeho otec je cech, takze budeme mat tretiu generaciu Bedřichov. 🙂
Ja som povodne chcela, aby sa maly volal Daniel, to bolo moje vysnivane meno, ale potom som si povedala, ze ked dedo je Bedrich, otec tiez, tak by to bolo fajn, aby aj maly bol Bééďa! 🙂

lenkaaninka
8. jún 2010

maxi jasné že autom 😉 joj hned bych išla ...teraz snívam o bazéne so studenou vodou hned by som išla och tak dlho som nikde nebola a asi tak dlho ani nikam nepôjdem.. 😠

ale čo už ked budem velká tak pôjdem 😀

lulu1983
8. jún 2010

maxi: presne ako pises, najnarocnejsia bude cesta tam a spat. 🙂
silvia.vesela: to je mile. MM nechcel ani len pocut, aby sa maly volal po nom. Je fajn, ked maju v rodine takuto tradiciu.

Juuj baby tak som sa vytocila kvoli praci teraz.... stalo sa to, co som si myslela, ma v praci riadne osklbali na poslednej vyplate... az neviem, ci sa mi chce viac zlostit, alebo plakat

maxara
8. jún 2010

@silvia.vesela 😀 budete mat 3 Beeedov .. to je mile. Ved ono nakoniec je tusim aj v slovenskom kalendari ako Bedrich, bez ř nie?

kafoditka
8. jún 2010

@maxara no ja si skor myslim, ze to tu zavesim az zajtra, lebo nie som az taka zdatna aby som kopirovala do pc a nasledne hadzala na kona, necham to asi na Peta 😉

maxara
8. jún 2010

@lulu1983 no daj, to sa stalo aj mne.. a ak ti mozem poradit, poplac si od zlosti.. to som urobila aj ja, inak by sa mi asi neulavilo
no a tie dedene mena su fajn, pokial je meno pouzitelne, alebo sa aspon paci mamicke, resp. obom.. mm je Michal, osobne som nikdy tomuto menu neholdovala, ale teraz ked som zistila, ze ked z kalendara vyskrtam mojich bratrancov a synovcov a ludi ktorych fakt neznesiem a nevedela by som si predstavit, ze by mi po dome behalo moje dieta s takym menom, tak mi ostal pouzitelny (pre chlapca) iba Michal a Martin.. a mm nechcel ani pocut, ze to si budu potom postu mylit, ze uz na mm nebudem kricat Misko, ale Michal, aby sa nemylili.. no krasa.. 1000 a jedna vyhovorka, tak som si vsugerovala dievcatko 😀

@lenkaaninka neboooj pojdes aj ty.. ja este ani neviem, ci to klapne, takze je to len mozno

maxara
8. jún 2010

@kafoditka 😀 ani sa nepokusis? musim ist Radane zavolat

silvia.vesela
8. jún 2010

lulu, mojmu manzelovi to pohladkalo ego, ze syn bude mat jeho meno 😀 sa tesil, ako male dieta..urcite sa už v nom vidi! 😀
este aj v cinskom horoskope bude malý tiger, ako jeho ocko! 🙂 Boože, dvoch tigrov budem mat doma, ved ma zožerú! 😀
maxi, myslim ze v slovenskom kalendari nemaju meniny, len v ceskom a to je 1.3. 🙂

lulu1983
8. jún 2010

@maxara: my sme boli vzdy plateny napoly fixnym platom - garantovanym a percentom z obratu predaja, vyska z obratu sa stanovila vzdy na zaciatku roku v januari, to uz samozrejme v praci vedeli ze som tehotna a pekne krasne mi v januari dali uz len fixny plat, lebo vedeli, ze vypoved nedam, kto by ma vzal do prace na tu chvilu kym pojdem na matersku a ked som to reklamovala, tak mi tu obratovu cast zacali dali, ale ako cierne peniaze do obalky, nie oficialny prijem. Za maj som si cerpala dovolenku, lebo mi ju odmietli preplatit, musela som ju cerpat a dnes som zistila, ze poslednu obalku nedostanem. Ked som riaditelovi volala, ako je to mozne, len mi povedal, ze ked mam k tomu oficialne papiere, mozem sa stazovat kde len chcem... takmer som infarkt dostala

to je podakovanie za 6 odrobenych rokov

tutifruti
8. jún 2010

@lulu1983 to je riadny chrapún... do kelu... dobre vedel, že s tým nič neurobíš.... to fakt naserie 😠

kafoditka
8. jún 2010

@maxara ved jasne, ze sa pokusim 🙂

lenkaaninka
8. jún 2010

lulu hajzel 😠

maxara
8. jún 2010

@lulu1983 zmrd vypatlany.. ale vies co? nech si ich strci hlboko do analu, magor.. aj ja som to uz rozdychala a to budem mat matersku dokonca nizsiu.. ale drbem ich.. uz tie slizke ksichty nechcem ani vidiet

katty17
8. jún 2010

ahojte babule. tak ja dnes posledny den v praci a uz aj rozluckovu za sebou mam 🙂 este si vas precitam , pobalim cast veci a utekam na preporodne prednasky 🙂
maxi, ja som dnes dostala ponuku na styri dni babskej jazdy na malorke. 😀 a to prvy julovy tyzden. chcihcihi. akoze hned by som sla keby to bolo mozne. ale ani letecke spolocnosti si uz toto nechcu vziat na zodpovednost 😉 maxi, nepytala si sa lekara na dovolenku v tatrach?
kafko, cize budu fotky z fotenia alebo fotky kociku? 😉

kafoditka
8. jún 2010

@katty17 to prve... 😉

adelaine
8. jún 2010

...juj, tak som vas docitala,
uz je mi lepsie, na hodinku som si schrupla, dospala
som nocny deficit a mozem aj ja ficat na predporodnu pripravu.

maxi, tie Tatry zavisia vedla od kondicie a zdrav. stavu,
ked nemas problemy, citis sa v pohode, tak preco nie?
..ja napr. by som to uz so sebou neriskla, som len tt
pred tebou a som uz na rozpad.... ☹

ja dufam, ze ked bude maly aspon 3 mes.
a bude to snim ok, tak sup s nim do klokanky
a na vylet volajaky urcite pojdeme, to su moje
smele plany 😀

maxara
8. jún 2010

baby a ked maju dnes rande Kosicanky, co mi Bratislavcanky??? ved sme si uz davno slubili.. ja viem, ze su desne tepla, ale co takto nejake stretko, kde sa da sediet v chladku.. ? ked uz sme vsetky na materskej?

katy1979
8. jún 2010

maxara stretko s nohami vo fontane jedine 😀 poslusne hlasim ze uz mam napuchnute nohy aj ja. to som v zivote nemala.

katty17
8. jún 2010

maxi, ja suhlasim so stretkom. kedykolvek. a co takto na nabrezi v eurovei? je tam velmi prijemne. sadneme si vonku pod slnecniky , dame zopar drinkov ... 😀 a budeme klabosit 🙂

katty17
8. jún 2010

katy, vypytame si zopar lavorov s ladovou vodou od casnikov 😀

maxara
8. jún 2010

@katty17 no presne aj mna napadla eurovea, ze by sme sa stretli pri Stefanikovi, nech sa spozname, Katy tam je aj fontana 😉 a potom mozme ist aj niekam sa vyvalit do tiena..
A BA okolie??? Trnava sa prida?
Tak dajte termin.. ja mozem aj doobeda, dokonca by mi to aj viac vyhovovalo, kym este nie je tak horuco

katy1979
8. jún 2010

no pockaj mna nechate pri fontane? a vy pojdete na drink no pekne.

mima89
8. jún 2010

zdravim vas koceny....dnes som bola na poslednej poradni a teraz uz budem chodit na polikliniku kazdy tyzden...
malicka ma 2500gramov uz a zevraj bude mat dlhe nozicky (po tatinovi) 🙂 ...
inak vsetko ok, a sestricka sa cudovala ze som pribrala necelych 7kg a pytala sa ma ze ci som drzala dietu pocas tehotenstva a ja ze praveze nie....jem na co mam chut a hlavne sladke...tak povedala ze to je dobre, babatko si berie co potrebuje a ze mam asi dobry metabolizmus....
dnes je ale hic, ani mi moc nechuti jest a ani obed som nezjedla cely....som sa sama sebe cudovala....ale zato som si spravila jahodovokaramelovy puding a cakam kym mi vychladne....mnam..sladkeho by som mohla na kila... 🙂

a inak zabudla som sa dokiho spytat ci od neho nepotrebujem nejake tlacivo ohladne materskej-ci to mi daju na poliklinike?? no neviem... 😒 vam to dal vas gynekolog?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre