Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
8. apr 2010

lenkaninka: pozeraj a keď bude treba, dáš vedieť.... 😀

cigaretka5
8. apr 2010

no ja som vcera kukala a dnes by malo byt o hygiene chlapcenskych predkoziek a tak

lutsine
8. apr 2010

tutifruti ty mas termin vtedy ako ja. ako sa citis?

dugyna
8. apr 2010

kocky idem sa k vam na chvilku postazovat...hadajte co je u nas nove? od rana vrtaju ☹ baby oni prerabaju ten byt uz 6ty tyzden

dugyna
8. apr 2010

maxi inak kedy zacinas dovolenkovat?

a stanka je este u rodicov??

lenkaaninka
8. apr 2010

možno si robia nejakú krytú alej 😉

ale tak zober to z tej stránky radšej teraz ako potom ked bude malinké na svete

ahoj lutsine 😉

no tak že nič sa nemá sťahovať ani naťahovať ani nič len normál hygiena a až po druhom roku života začať u zdravých chlapčekov...

maxara
8. apr 2010

dugy ale ved to nie je novinka, ze vrtaju 😉 dovolenkujem v aprily asi tyzden a potom v maji prvy tyzden robim a potom dovidopo
lutsine - a mate uz meno? predbezne? nemam tu tabulku, tak neviem..

jaruska8
8. apr 2010

My sme prerábali 10 týždňov, naši zlatí susedia, že to prežili. 😀 😀 😀 😀 iNAK, PEKNý DEň VáM PRAJEM!!

maxara
8. apr 2010

jaru aj tebe pekny den.. 10 tyzdnov ? 😕 to ste asi vsetko robili, ci?

maxara
8. apr 2010

baby, teraz sa smejem, mm mi poslal taky vtip a ten mi pripomenul dnesne rano, ked sme cakali v jednej uzkej ulicke, pred nami auto a pred nim dalsie parkovalo cuvanim pozdlzne, strasne pomaly a na 5krat... a ja som sa ho pytala (mm), ze co tam je, ze tu cakame a on ze zenske za volantom.. jedna parkuje a druha v druhom aute sa ju boji obist, hoci miesta ma dost.. no a potom mi zadelil vtip, ze co je maximalna zahada prirody... vraj zenske oko, pretoze zena vraj zbada z 20 metrov blondavy vlas na bielom saku, ale nacuvat do garaze nevie .. 😖 strasne sa na tom zacal bavit a rehotat.. no nie je to strasne??? aku mienku o nas maju? a viete co je najhorsie? ze v mojom pripade je to brutalna pravda 😅

janka256
8. apr 2010

no kocky s tymi uradmi je to fakt o drzku ja ked som cakala na malu tak ma jeden mily pan uradnik posielal z jedneho konca mesta na druhe len sa nieco spytat lebo vraj oni medzi sebou telefonmi nekomunikuju a ked som sa ho opytala ci chce aby som mu tam poradila to som bola na konci 8 mesiaca tak na mna drzo vsak porodnica nie je daleko to zvladnete aj peso tak som mu tam vynadala ze az ocervenel a nabuduce este dostal od manzela vynadane ze co si dovoluje k tehotnej zene 😎 inak maxi mne uz ani pukance na zahu nezaberaju vcera som zjedla plnu misu a v noci ma palila zha ako nikdy ☹

katy1979
8. apr 2010

maxi vsak to je aj pravda 😀 to sme my baby. hold sme z venuse. idem dat spat dieta a potom sa snad este vratim

maxara
8. apr 2010

janka - no toto.. ani pukance?? tak skus este vecer pukance a v noci, ked sa zobudis na zahu, tak polystyrenovy chleba.. daj si ho k posteli a skus sa podlozit tak, aby si spala hlavou najvyssie a hrudnik tiez vysiie ako zaludok.. skratka sikmo.
katy - 😀 no ved hej.. na mna to sedi, ale sralo ma, ze sa zacal rehotat ako teliatko, ze to tak naozaj je.. 😀

janka256
8. apr 2010

maxi vcera som tie pukance jedla o 10 vecer a kym som jedla nic ma nepalilo ked som si lahla tak zasa 😠 joj no dufam ze mi muz nezabudne kupit TUMS z lekarne na zahu bo inak neviem 😒 😖 inak mne ku koncu tehotenstva uz ani tums nezabera dakedy no co uz asik som inaaaaaa 😒

achojka
8. apr 2010

Ahojte. Kafoditka, ja ked som cakala Miska, tiez mi manzel stale hovoril, ze chrapem 😀 . Teraz ma to nastastie este nechitilo. Ale mozno to bolo aj koli tomu, ze som strasne puchla pomalyy uz od 20 tt. Teraz je to zatial v pohode, pribrala som doteraz 4 kg, takze ta voda sa este asi moc na mna neviaze....... Dufam, ze to tak aj ostane 🙂

katkaking
8. apr 2010

Ahojte, dlhsie som tu nebola, resp. aj som bola, len som nic nepisala...nejako nestiham v poslednej dobe. Dnes sme boli v poradni a dr. mi spravil aj "superrychle sono" a povedal, ze vyzera to znovu na dievcatko, ale ze to este aj tak nie je na 100 % iste, ale vyzera to tak... tak sa tesime, aj ked nam je to v podstate jedno, len aby bolo babo v poriadku a zdravucke. A aj placenta uz mala lepsiu polohu, dokonca sa k nej najprv nevyjadroval, az ked som sa opytala, povedal ze je vzadu-predtym bola vpredu, tak neviem...a ze nema az taku zlu polohu a neprekryva krcok, tak bola asi len trochu nizsie ako ma byt. Tak som rada ze je vsetko ok. Drzkajte sa...pekny dnik...

maxara
8. apr 2010

jeeej babule, achojka a katkaking, ja odpadnem 🙂
achojka ty nevies este, kto sa to tam ukryva?
katka - tak gratulka ku dievcatku, ved to je supis, dve kocky 😉 aj meno mas nejake?

miki060707
8. apr 2010

ahojte, dnes je tiež pekne, tak si sedim na dvore, malá je v piesku, maxi, máš pravdu, širokoboká a obezitá žena, to je teda rozdiel, a ked je široká panva, tak sa predsa rodí lahšie, ževraj.....tak sa k tomu už nevrátim, len ma to napadlo 😉

inak asi budeme mať ten kočik, čo jedna baba nukala zadara, taký golfáč chicco aj s autosedačkou vajíčkom aj s tou autosedačkou na ležanie, tak sa vytešujem ako besná, aj som si od radosti poplakala, normálne tomu nemôžem uveriť, baba hladala komu by pomohol, ja som jej napísala pravdu, že nie som chudobná, že nám výplata stačí, že prežívame a ona mi odpísala, že ho chce dať mne zato, že som napísala pravdu a nehrala sa na niejakú chuderu, čo nemá na chlieb, tak som uplne happy, že z pôrodky pôjdeme tak, že malý bude spinkať v perinke......

cigaretka5
8. apr 2010

maxi k tomu vtipu, pravda to bude ale snad uz len chvilu, lebo parkovacie senzory su uuuuuuuuzasna vec. konecne nemam paniku parkovat aj pozdlzne ked mi to v aute tak riadne tuta

dugyna
8. apr 2010

lenkaaninka ja som dnes volala tomu novemu majitelovi lebo som uz bola v kocnoch..slusne som mu vysvetlila ze som PN a ze som tehotna a ze potrebujem klud, takisto ze takto sa diplomovka neda pisat a nie to sa ucit na statnice. ze manzel robi na smeny a ze viem o troch dalsich susedoch robia na smeny.. a proste ze 6TYZDNOV JE VELA ze kazde rano sa budim na buchanie a vrtanie. najprv ma chcel oklamat ze oni uz 3 tyzdne robia stierky a ze dnes iba vrtali...tak som mu presne povedlala ze kdy vrtali, ze stierky zacali robit minuly tyzden 1.4, a ze vrtali aj na velky piatok a bielu sobotu co uz je podla mna vrchol..ze sice to nebolo cely den ale staci ked to clovekla rano zobudi a potom buchaju... ze mali napisane ze to bude trvat 14dni cca /prerabaju od 2.3./ ..ze stolurujem ak sa im to predlzi o tyzdne maximalne 2 ..ale ze aby robili 6 tyzdnov ze to je vela...
on ze keby robili od 8 do 20 tak uz to maju hotove a bla bla...ja hovorim ze to by nam viac vyhovovalo..a on ze co ty co pracuju a prichadzaju z prace o 17 ..tym by to vadilo ... úLEBO ROBIA OD 8-16..PODLA MNA BY TO NEVADILO ..kazdy by to nejak vydrzal...
a hovorim ze keby robosi robili a nemali obednajsie prestavky 1,5-2 a ze tri dni na zaciatku tiez stali..on ze to neni pravda a ze to su spolahli a blabla STACI AK VM POVIEM ZE *ROBOSI LEDVA *ROZUMEJU PO SLOVENSKY a na aute maju DS...nechcem nikoho urazit...
ja ze sak ja som tu tak ja viem co sa deje nad nami a on je zle informovany... a on ze si to overy ten obed..a ja ze aj tak mu nepovedia pravdu...
a ze on chodil po obhliadkach bytov a ze normalne ludia prerabaju aj pol roka...jaka Koko.... pardon za vyraz / mozno taky co si kazdy vikend sami svojimi rukami a silami..ale nie ked ma niekto firmu
ja ze sak mi sme tiez prerabali..a on ze kolko nam to trvalo..ja ze 3 tyzden / baby ale to som prehnala lebo hlucna robota trvala od 9.12 do 20.12, malovanie a apraktey sa poklady este do 23.12, a potom sa zbytok domaloval po novom roku-to bolo max 2 dni, a okolo 28-30.12 sa este montoval nabytok v byte.. a to sme robili cely byt- stierky, malovanie podlahy, jadro sa robilo-tam sa robila vana a sprchovy kut a do kupelky nam tahali aj nove elekrticke rozvody a dali sme si do kuchyne este spravit zastrcku na sporak..no a este pred touto prerabkou asi 2tyzdne nam robili okna v byte, jednen den spravili cely byt a druhy den spravili kuchynu.

henty hore kocky robia od 2.3. a zatial to je este stale holobyt nakolko som tam bola teraz vo stvrtok 1.4. nemali nikde zarubne nikde podlahy nic proste holy byt ktory zacali stierkovat. cize ab ste boli v obraze mesiac -davali dole stare obklady-z kupelne,wc a asi aj kuchyne.vyhodili kuchynsku linku zarubne vsetko. cize ten byt bol koplet holy..a jedine co maju hotove su nove elektricke rozvody..a teraz stierkuju a s brusia stierku....a neviem co stale vrtaju. cize kocky 6 tyzdnoma len toto spravili jaj pardon maju vymurovanu tu priecku v kuchyni a plastove okna / na porovnanie nam to sprvili za 1 den, a im to robili od PO do Štv/ . takze asi tak baby
a ked som sa ho opytala ze kedy skonci..on nevie..lebo este maju dosjt robit za 2tyznde podlahy a stavane skrine /to bude vrtanie/ a pre 4tdyznami ze objednali kuchynsku linku..a ze dodavka je 6 tyzdnov / to ked mu dojdu montovat to len bude vrtania/ a este ostatny nabytok nevie ako bude chodit...a este mu maju doniest vanu a wc montovat / aj ked je mi to divne..lebo v stredu ked nas prvy krat vytapali to vyzeralo akoby davali kachlicky na wc..a kuplke..tak divny postup maju majstri..ked este vanu nema...no ale v poho..ich problem..
mimochodom pôastove okna uz v byte celom mali cize tie nemenili
a to som mu uz druha dnes volala lebo susedka ma prosila o ich cislo- ona teraz maturuje..a dnes mala matury...a nemohla ani spat ani sa ucit...

kocky moj zaver ze ja asi skor porodim nasu krasnu babiku..ako susedia nad nami prerobia ten byt

som sa ale rozpisala sory kocky

a inak okrem vyteceneho mrazaku nadutych 2 parkiet flaku na stene pri ladnicke/jak to nasalo/ uz mame zatecenu kupelnu a wc ,a odpadnutu omietku v obyvacke...systematicky nam nicie byt svojou prerabkou...
ako ze nam to opravia tie skody..ale kto to bude opratovat????
a to svtelo..uz rieisli ..boli to elektrikari..ktory ani nedosli povedat ze skoncili..a nadalej nam to svetlo v hale/ako nam presekli kabel/ blika a stale je to horsie ahorsie....som zvedava ako to doriesia

kocky pardom za ten roman

strasska
8. apr 2010

AHojte,
ja som prave dovarila fazulovy pripravok, moja premiera .... a celkom jedle.
Drobec zaspal az teraz a to bol v postielke od 13., uz som ho aj chcela vybrat,ale kedze si vkuse suchal oci, tak som si myslela, ze je unaveny...ale samozrejme odkvacol, az ked si trochu poreval ☹
miki to je super, som vzdy potesena, ze existuju aj taki ludia 😉

katkaking
8. apr 2010

maxi, diky za gratulku, ja som zo zaciatku aj chcela druhu babu, nejako som si zvykla ze uz jednu doma mam.... ale potom podla chuti som si myslela - a este si aj tak trochu myslim, ze ci to nebude chlapec, ved stale len maso....a slane.... ale to je asi individi...
a s tym menom, to je trochu problem, lebo sa nevieme dohodnut a vybrat si...ja by som brala Kristinku, ale nechcem to zatial oficialne hovorit, lebo mm sa este vazne nevyjadril...vzdy to otoci na srandu... tak fakt neviem. Paci sa mi aj Simonka, ale keby sme mali potom este chlapceka, tak straaaaaasne by sme chceli Šimona a zase aby to nebolo take podobne... A v zalohe mame este aj Veroniku, ale doma mame Dominiku, tak tiez je to dost podobne, tak ja neviem.....asi napiseme papieriky a budeme losovat, xixi 😀 😀 😀

monline
8. apr 2010

janka, toto som práve dnes čítala o pálení záhy:

Pravdepodobne ste sa už stretli so síce neškodným ale veľmi nepríjemným pálením záhy. Ako dieťatko rastie, tlačí váš žalúdok smerom hore. A vy pri každom pohybe, pri spánku, proste kedykoľvek môžete zaregistrovať ako sa žalúdočná šťava posúva smerom nahor až do tráviacej trubice.

Lekár vám môže predpísať liek na „viazanie“ kyseliny. Niektoré z nich však viažu i železo, magnézium a iné minerálne látky. Skúste to teda najprv prírodne.

Ako?

Jedzte radšej častejšie a malé porcie.
Vynechajte sladké a dráždivé jedlá.
Miesto kávy si dajte čistú vodu.
Po každom jedle vypite šálku feniklového čaju.
Skúste piť aspoň dvakrát denne šťavu zo surových zemiakov.
Ak nič nepomáha, skúste ísť na to metódou „klin sa klinom vybíja“, teda zjedzte niečo veľmi kyslé – kyslú kapustu, ananás, pomaranč alebo lyžičku horčice.

dugyna
8. apr 2010

kati gratulujem 😉

maxi z toho chlebu polystyrenoveho mavam kyselinu aj ked nie som tehotna 😉
mne zabera soda bikarbona 😉

jaruska aco ste prerabali 10t?

strasska
8. apr 2010

dugy tak toto je na nervy, to sa ani necudujem, ze si isla za nim, len som prekvapena, ze kde su ostatni? Tym to nevadi?

katkaking
8. apr 2010

dugy, hrôza.... ja si neviem predstavit byvat v panelaku, ja som na buchot, hrmot...uplne alergicka.

co s kyselinou? z tabletiek mozu tehotne uzivat antacida...ANACID, MALOX, TUMS...to su volnopredajne v lekarni, asi najsilnejsi je malox...mam odskusane. Z prirodnych veci by mal pomahat pomaranc, tortove oblatky, pukance, kusok obycajneho masla, trochu cisteho mlieka....a samozrejme si davat pozor na to co jete, nejest jedla, ktore podporuju tvorbu kyseliny...viem o tom dost vela, mam s tym VAZNE problemy uz druhe tehotenstvo, mozem poslat cez IP konkretne odporucane a neodporucane jedla....

sunnygirl
8. apr 2010

My keď sme prerábali tak u nás a robilo od 8 do 16 a cez víkendy a sviatky vôbec. Robili sme nové bytové jadro, stierky. elektriku novú, okná.....ale ako dlho, to už si nepamätám.

cigaretka5
8. apr 2010

dugy suciim s tebou ale na druhej strane chapem aj majitela , len mohol byt k vam slusnejsi , podla mna ta poriadne vytaca viac jeho pristup ako samotny fakt prerabky.

katy1979
8. apr 2010

ja mavam tiez kyselinu ci skor pali ma zaha skoro kazdy den. ale take ze thums to mi nezabera ani z rychlika. fakt pomaranc a podobne kyselosti.

strasska
8. apr 2010

Ahojte, tak cela vytesena som pridala par fotiek do fotoblogu...no a zistila som, ze kedze som sa registrovala na modrykonik.cz, tak sa to da pozriet iba tam :(((((
ironiou je, ze si nepamatam a uz vobec nechapem preco som sa prihlasovala na ceskej verzii 😲 😠 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre