Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
25. júl 2010

nooo veru ani mne by sa nechcelo.....a nebojis sa ze sa mu ritka zapari???ja sa normalne tesim ze vynasli tieto jednorazovky...
ale poznam vela bab co latkuju 🙂 🙂

kenan
25. júl 2010

@mima89 dominika je krasna, ono si clovek ani nevie predstavit ako taky drobci dokazu bojovat 😵 ...neboj, vsetko bude dobre...zelame jej vela vela sil a tebe samozrejme tiez 🙂

inak vsetkym novorodencom vela zdravicka a maminam skore zotavenie 😵 😵 😵

k tesco plienkam.....tiez som si ich dala kupovat na SK, alebo ked sme sli k brachovi do Ciech, tak som si ich tam nakupila plny auto kufor 😀 ....ale tie fialove....mali aj take v tusim modrom baleni a stali za ho...
mne sa praveze na tych tesco pacilo to, ze boli vysoke...moj maly stale kakal az po lopatky....no na noc som mu davala stale pampersky, tie nikdy neprecikal.

ku kojeniu....MM tecie prvych 10 min. len take na zahasenie smädu a za nim sa skryva to ktore babo zasiti.....mala som tiez ten problem, ze mi maly stale po chvilke zaspal....musela som ho stale lahko prebudzataby pil....niekedy sme ostali len na jednom...dolezite je potom zacat druhym.No co sa pamatam, stale som len kojila a kojila a bradavky strasna bolest (nakoniec som celych 7 mesiacou kojila cez kosiky "co sa neodporuca na dlhu dobu, pretoze to ovplyvnuje tvorbu mlieka a maly sa stale dost nasal vzduchu a potom bolelo brusko", ale u nas to bolo tych 7 mesiacou o.k.)
ono to s tym kojenim nieje lahke, no netreba sa vzdavat 😉

zrzulka
25. júl 2010

na DMku nedam ani ja dopustit, i ked plienky od nich nepouzivame ale bio produkty maju sqele a za priaznive ceny... Ja tam kupujem najma to a este sa mi paci ich bodovy system...

kenan
25. júl 2010

zasiti=zasyti 😅

zrzulka
25. júl 2010

@kafoditka moja filozofia 😀 ja som dost taka bio a "prirodna" nemam dobry pocit z umelych plienok... Co za "sajrajt" to tam pridavaju. I ked pouzivame akoze jedny z najkvalitnejsich aj tak co ti ja viem... Navyse tie jednorazovky su tak krasne farebne...Mne sa to na detoch paci... A nemusis ich zehlit, moderne plienky sa nezehlia. A periem tak ci tak takze to uz je jedno ci tam prihodim o par ks plienok navyse....

@ericica nezapari, ved ho prebalujem 😀 nie je v jednej plienke cely den... skor by som sa obavala ci sa mu nezapari v tom papieri... ale zatial musim zaklopat ze za dobu co pouzivame pampersky tak nemal ani raz zaparene...akurat potnicky ked boli tie horuce dni...

mirka285
25. júl 2010

@zrzulka ved to ze su farebne aj tak nikto nevidi 😵

nina88
25. júl 2010

AHOJTE; tak co to som precitala, gratulujem vsetkym maminkam... 😉 Ja som si myslela,ze uz nam je lepsie 3 dni dozadu a vybrali sme sa na prechadzku... o som teda nemala... JAZVA mi opuchla a zapalila sa a 3. den ledva stojim na nohach, je to hrozne, lebo som slba jak mucha a nevladzem sa venovat starsej dcere, ktora ziarli nenormalnym sposobom, zacala sa chovat ako 2 rocne dieta, nepomaha rozpravanie,tulenie,nic, vzdy ked poviem malemu pekne slovo a ona t pocuje, oduje sa, buchne dverami a nebavi sa so mnou, place, triesk, no hroza, asi najdem nejakeho psychologa,lebo takto sa zblaznime vsetci. Muz uz ide od zajtra do roboty, som zvedava ako tu zavrete v tom byte s malou zvladneme, kedze nevladzem ist ani po schodoch von z baraku... Kurnik aj s cisarskym... preco sa mi to tak tazko hoji?? ☹
Este ze moj anjelik je taky uzasny, stastie najvacsie, len papka a haja, mlieka mam habadej... Akurat s grganim mame problem, nechce grgat, potom dostane stikutku, potom stikutku zapija a je prejedeny a morduje sa s prdmi... Ale to vsetko mala aj jeho jedovita sestricka, tak nas to neprekvapuje... Ach Boze nech uz som funkcna, toto neprajem nikomu...

tadotami
25. júl 2010

@drievko ustali sa ti vtedy ked ich budes stale vyprazdnovat a medzi vyprazdnovanim musis kojit.potom sa ti prsia tak splosknu ale mliecko budes mat stale.mne aj dost pomahalo v noci na bruchu spat a do rana mi same vytieklo.daj tomu par dni a upravi sa to.

zrzulka
25. júl 2010

@mirka285 mirka to je fakt 😀 ale ked ja mam tak rada farebne veci ...a ja ju vidim :O)))) .. 😀 Po malej mam len take fadne obycajne biele ...ono je to tazko na vysvetlovanie. ja netvrdim ze papierove plienky su zle ... ved tiez ich pouzivam z casu na cas ale toto je fakt asi novodoba filozofia tieto latkove plienky... je to aj o pocite. ja na svoje pocity dost dam....
a mimochodom spodne pradlo tiez nikto nevidi a predsa si potrpime na vybere... neoblecieme si hocico... to je nieco podobne

zrzulka
25. júl 2010

@nina88 to mi je luto ze sa takto trapis ☹ aj ze sestricka na maleho braceka tolko ziarli. Budes potrebovat pevne nervy na zvladnutie. my to mame tiez tak ale nie az v takom rozsahu. kym si tie starsie uvedomia ze to mladsie nie je votrelec ale "partak" tak to zrejme potrva... jak ja sa utesujem prvy rok bude zabijak a potom to pojde.... verim tomu

adelaine
25. júl 2010

@alllexa ja mam presne to iste, za 15 min. sa urcite nenaje, my sa tiez kojime skoro 45 min.,
lebo ked ho dam dole, je zarucene hladny

@zrzulka lebo mam pocit, ze nemam mlieko, neviem ako je to zrazu mozne,
maleho musim kojit z oboch prsnikov naraz, by bol spokojny,
ked mu dam len z jedneho, o 15 min,pisti od hladu...
prip. odsajem z prsnika len cca 20 ml, to je nic
uz to nezvladam volajako, stale sa kojime kazdu hodinu, ci je den
alebo noc... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

@mirka285 dakujem za odpoved 😉

adelaine
25. júl 2010

...este ma napadlo, maly mi zle spinkava,
ma taky volajaky lahky spanok, budi sa na vsetky ruchy,
strhava sa aj na svoje pohyby ruciciek, mrnci alebo
place zo spanku..je to normalne?

ericica
25. júl 2010

@adelaine aj my to mame myslim ten lahky spanok.,sice zvuky jej nevadia ale laka sa svojich zvukov a pohybov a kym tvrdo nezaspi tak musim vedla nej lezat a hladkat ju za chrbatik....
inac v noci si len parkrat potiahne a spi dalej.......klop klop....dufam ze na to aj zostane...
a podla mna prechadzas 1 laktacnou krizou.....neboj prejde to my sme to mali predtym ako dovrsila 3 tyzden a trvalo to par dni ...musis stale prikladat a vela jest a pit......ja som to prekonala aj pri prvej dcerke a aj teraz....
druha pride v 6 tyzdni babetka....ono ako prekona vacsi rast tak potrebuje vacsi prijem mliecka a prsniky sa musia prisbosobit aby ho vedeli tvorit a na to zabera to castejsie prikladanie 😉 😉 😉 pevne nervy a trpezlivost a nevzdavaj to 😵

tinka349
25. júl 2010

ahojte kocky,

ja ani newem preco ma tak skoro pustili domov.....mala sice pribera ale ja osm sa na prepustenie nejak necitila 😖 lekar den pred prepustenim mi hovoril ze mi este pichnu 3x antibiotika a aj na stiahnutie maternice a na druhy den dosla ina lekarka na kontrolu a ze ma uz aj prepustaju 😒

inak cele sa to zacalo 15:55, dosla som do nemocnice, dali ma na monitor, 16:05 mi odtiekla voda a prve co som im hovorila bolo ze chcem epiduralku....a nedali mi..,...asi som uz bola moc otvorena....ale tie kontrakcie boleli ako svina ☹ normaln esom si hryzla do ruky....aj na fitlopte som bola, aj v sprche a nepomahalo nic 😒 no ale mala zo mna vysla na 3 tlacenia, a asi horsie ako tlacenie bolo to vnutorne sitie - to som revala nenormaaaaalne 😒 a potom mi ukazali malinku a nemyslela som na sitie a to ma sili hodinu...na druhy den rano som mala ist do sprchy so sestrickou a odpadla som im, a aj monokel pod okom sa mi spravil 😖 a dokopy som tam bola noc a tri dni...

zrzulka
25. júl 2010

@adelaine ja si tiez myslim ze je to len laktacna kriza, nemas namrazene mlieko z casu nadbytku????nevzdavaj to... urcite to musi byt na nervy tomu verim vsak aj nas maly je cele dni na rukach ale skus to nejako vydrzat.......pripadne sa porad tu na mk s laktacnou poradkynou....

tinka349
25. júl 2010

mala kukucka 🙂

ericica
25. júl 2010

@adelaine suhlasim zo zrzulkou.....skus napisat do temy dakujeme annag ona ti poradi vela mamiciek k nej chodi pre radu 😉

zrzulka
25. júl 2010

@tinka349 kedy vas pustili??? ja som tiez pri kontrakciach hryzla ale nie do mojej ruky ale muzovej 😝 mi neveril ked som mu pred porodom hovorila ze ho kusnem a tak aj bolo

inak ja vobec neviem kedy ma sili vnutorne a kedy vonkajsie.... viem ze sil aj krcok ale ja som to nejako nevnimala, to uz som bola v tranze z maleho ... akurat si pamatam ze mi furt hovoril nech mu tam netancujem lebo ma nevie zasit... ale to ze tancujem som si tiez volajako neuvedomovala

ericica
25. júl 2010

@tinka349 jooooooooooooj ale je zlatucka a aka je poslucha???

ericica
25. júl 2010

@zrzulka 😀 😀 😀 ze netancujte 😎
inac to som zazila aj ja šušuru som mala stale na plafone 😀

zrzulka
25. júl 2010

@tinka349 riadna babizna, krasna je

zrzulka
25. júl 2010

@ericica nejako veselo nam bolo ked sme po tom vsetkom mali este aj chut tancovat... 😀 pre mna bolo neprijemne sa vycurat do tej nadoby tak ma nakoniec museli cievkovat lebo to inak neslo ... nebolelo to len mi to bolo take neprijemne

ericica
25. júl 2010

@zrzulka do akej nadoby si musela curat????ja sa na take nieco nepametam zeby som musela robit 😲 to po porode???

zrzulka
25. júl 2010

@ericica hej po porode...ale ja mam pocit ze to kvoli tomu ze som si nedostatocne stlacala brucho a tym padom som mala dost vysoko maternicu lebo spolubyvajuca nemusela curat ani pri malej som nemusela.. a teraz ze skor ako sa nevycuram ma neprevezu na oddelenie.... tak ma nakoniec cievkovali

stanka33
25. júl 2010

Ahojte....
baby mala dnes cela den nespi hore je od 5.20 spala tak necele dve hodky od 10 tej do 12 tej a teraz navela konecne zaspala, ja neviem co jej je, v postielke nevydrzi ani minutu hned place, na rukach tak max. 10 minut a zase place, furt chce byt na prsniku...dvakrat sa aj povracala, co sa prepipla mlieka....fakt od 12 tej do 16 tej skoro v kuse na prsniku, podla mna mlieko mam lebo by sa nedovracala, tak ja neviem...aj kakala aj sme cvicili s nozickami...
a maly ma totalne ignoruje, stale chce iba tata, mna posiela prec, ked si k nemu sadnem, malu akoze chyta usmieva dneska 5 den nekakal, a zasa sme zase iba o mlieku a polievke, trochu kase som mu teraz urobila, ja neviem co je s nim, uz som si aj poplakala...tak sa vam aspon vyyzalujem...

stanka33
25. júl 2010

@zrzulka ja som sa tiez pri malom nevycurala a v pohode ma nechali, a teraz ma dr. cievkoval pred porodom, aby som a mu tam nedocurala, kedze ma nestihol poslat na WCko

ericica
25. júl 2010

@stanka33 juj to ti nezavidim.....s tym placom je to aj u nas podobne ked je hore tak dlho bez placu nevdrzi.....ale spat spi....predobedom mame hodinovy plac aj vecer 😝 😝 😝 😝 ale noc je pokojna zatial 😒
a mala je zatial v pohode zachvilu ked sa drobec zobudi ideme pre nu k nasim tam totiz prazdninuje a uz mi straaaaaasne chyba......hlavne mi vadi doma to hrozneee ticho 😀 😀 😀

kristip
25. júl 2010

Ahojte, ja som dnes tyzden po termine a zajtra rano mam nastup do nemocnice...tak pevne verim, ze budu hned so mnou nieco robit. 🙂

lulu1983
25. júl 2010

ahoj maminky,

ja mam pocit, ze nam dnes vymenili dieta, taky je Richard dobrucky, len co ho nakojim uz aj spi. Podla mna zabralo nieco alebo vsetko z kombinacie: detsky espumisan na bolave brusko, dostal rukavicky na ruky, lebo sa stale budil a skrabal a dnes sme ho pred prechadzkou zabalili do rychlozavinky a velmi sa mu tam paci. 🙂 dufam, ze mu to vydrzi aspon do rana, nech mame aspon jeden den pekny 🙂

zrzulka
25. júl 2010

@kristip drzime palce, kde budes rodit????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre