Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
7. feb 2010

oacka coze?? to pocujem prvy krat. ano manzel ani ja si nemozem hladkat brusko?
Inak ani ja nepoznam to steklenie ani ziadne motylie kridla, len to kopkanie...

oacka
7. feb 2010

Áno, tak mi povedala doktorka na vizite, že žiadne hladkanie a chytanie brucha. že to vyvoláva sťahy maternice a tvrdnutie bruška. tam si vážne žiadna pacientka nechytala bruško.

ronit
7. feb 2010

Ahojte tak idem nieco zdravotne napisat:
herpes na pere vobec nevadi ak nie je prvykrat v zivote, zena ma davno protilatky, moze sa aj herpesin aj zovirax, vstrebava sa velmi malninko

ultrazvuk neskodi, bolo robenych milion studii, skodlive su tie domace pristroje na pocuvanie srdiecka ked baby robia denne

a epidural je v pohode, moja osobna skusenost som neurolog, ale obdivujem vsetky cio to vydrzia bez klobuk dole. z neziaducich ucinkov hlavne zriedkava bolest hlavy a netreba si ho dat ked uz je zena otvorena na 5 a viac ale na prvu dobu porodnu je to parada.

cafte

ronit
7. feb 2010

aha a hladkanie bruska sa nedoporucuje zenam ktore maju drazdivu maternicu, tj. caste neprijemne tvrdnutie brucha - 10-20x za hodinu, inak neviem preco by sme si tym nemohli sprijemnovat tehotenstvo.
🙂

mojalili
7. feb 2010

Kafroditka, vysoky tlak nie je dobrý, musís si davat pozor a konzultovat to s lekarmi, ak sa budes zle citit.

Oacka - to hladkanie som pocula aj ja, ale take kruzive pohyby, nie ze si trosku pohladime brusko, alebo nas manzel...Kontrakcie moze zena pocitovat uz od 22.tt, take jemne, Braxton- Hicksove sa to vola to je to, ze maternica sa pripravuje na porod....ale nemozu byt caste a dlhotrvajuce, potom signalizuju porod....
Kocky, nestresujte sa tym, ze si nemozete pohladkat brusko, mozete, ale nie kruzive pohyby, a jemne... 😉

dakujem za pochvaly siat, skoda, ze som ich nemala, bolo mi to tak luto☹

oacka
7. feb 2010

ja mávam také tvrdé miesta na podbrušku,, neviem,,či je to ten myom alebo sú to sťahy matrnice alebo čo, a vtedy ma zvádza to chytať a kontrolovať, tak už som sa poučila,že nemôžem a radšej si šupnem magnézium. 🙂 🙂

ronit
7. feb 2010

to su normalne braxton hicksy presne ako pisala mojalili a je to uplne v poriadku ak nie viac ako 20 x za hodku, maternica cvici aby bola pripravena na porod.

oacka
7. feb 2010

dík, ronit. tak bryndzáky sme zmákli, mňam, to je dobrota!

kafoditka
7. feb 2010

babyyy!!! Tak akurat mi svokra nasla v mrazaku zabudnute cerstve jahody z nasej zahrady 😀 😀
Uz ich rozmrazujem na slniecku, to bude dobrota s cukrom!! 😀

Ale dala by som vsetko za stavnaty cerveny melon.. 😉

mojalili
7. feb 2010

Karoditka -tak ten melon by som si i ja dala...vazne, mam chut na stavnate ovocie,ale nemozem moc prehtat, tak ten melon by bol super 😵

ericica
7. feb 2010

kafoditka u vas svieti slnko??? 😲 u nas je zamracene a hlasili snezenie tak uvidime 🙂
tak ten melon by som si dala aj ja ... 😝 teraz som spapkala pomaranc...
ronit a je to pravda ze ked je porod vyvolavany su ovela vacsie bolesti ako ked to pride samo????
alebo su to len povedacky???

stanka33
7. feb 2010

ahojte...

peknu nedelu vam prajem...
aj u nas svieti slniecko ale fuuuka....

ericica ja som mala vyvolavany, sice neviem ako je to ked nie je, ale ja som mala dost silne bolesti aj hned odzaciatku tak neviem....

ericica
7. feb 2010

stanka aj ja som mala vyvolavany ...rodila som u zajednaneho porodnika a vyvolaval mi a mala som velke bolesti a vela bab mi hovorila ze vyvolavany porod boli viacej 😒 takze neviem 😝

strasska
7. feb 2010

Ahojte, hlasim sa po tyzdni, boli sme u svokrovcov a maly sa krasne rozhovoril. Ked nieco vyparati, tak povie jajajaj, niekedy uz aj dopredu krici. Zienky prvorodicky mate sa naco tesit.
Ja si to vychutnavam plnymi duskami a priznam sa, ze som aj celkom rada, ze do porodu je este tak daleko. Som zvedava ako to budeme zvladat.
Pri porode mi trosku pomohli, najprv mi lekarka roztiahla krcok, lebo maly bol uz dva tyzdne nizko v porodnych cestach, ze mozno sa to spusti...
a aj sa to spustilo a od nastupu ozaj bolestivych kontrakcii som do hodinky porodila.
Ja chcem ist opat bez epi, tak dufam, ze nebudem zajko a nezdubkam.

petrap001
7. feb 2010

ahojte,tak ja mam termin na 9.7 a tesim sa.musim pokolopat,ale ani raz mi nebolo zle,cize okrem rastuceho bruska sa nic nedeje.a minuly tyzden to zacalo uz kopkat a ked si lahnem tak aj citim kde je.ake mile 😀 vyzeram sice strasne,po tveri sama vyrazka a vlasy mam hrozne..ale inac vsetko ok.drzte sa

maxara
7. feb 2010

Kafoditka - mnaaam melooon... myslite, ze ked poslem moju Marusku manzela do obchodu, tak by zohnal? No uz vidim ako ma posle do teplych krajin...cize rovno pockam do leta ☹

ericica - zatial som len citala a pozorne pocuvala kamosky a usudzujem, ze vyvolavany porod je asi intenzivnejsi, akoze bolest, frekvencia kontrakcii... a ide to aj rychlejsie, cize sa cesty nestihnu pekne pripravit... cize sa aj zena dotrha viac... no neviem... rozhodne som za prirodene a pokial mozno nevyvolavany, ale asi si nenavyberame

petrap001 - zeby dievcatko? sama vyrazka a vlasy o nicom... 🙂 ci? uz vies?

maxara
7. feb 2010

Pekny vecer kocky... musim sa Vam pochvalit. Vcera sestra slohla z roboty fonendoskop a pocuvali sme nim babatko... poculi sme ako sa mrvi a ako sa tam prelieva (prdiky boli pocut ovela inaksie) .. je to mile. Ale srdiecko sme nepoculi (alebo aspon o tom nevieme), hoci na nete sa pise, ze by som to v pohode pocut mohla...

sunnygirl
7. feb 2010

ahojte bábiky,
tak vidím, že máte riadne chúťky, no ja som si teraz s mojou polovičkou urobili obložené žemličky? masielko, šalát, syr, uhorka, anglická slaninka a mliečko. Polovička aj tatarku 😉 , mňam, dobrotka. už aby bola jarná cibuľka a reťkovka.

Ja idem zajtra na krv, tripl testy. No nič pozitívne ste o tom nepísali, tak sa aj bojím.

Som rada, že tu máme človeka od fachu, Dr. Neurologičku. Aspoň nás uzemní, keď bude treba.

Prajem skoré uzdravenie, veselé kopkanie a hlavne žiadné ranné vtáčatká, spite kým môžete 😉 .

ronit
7. feb 2010

ja som mala tiez vyvolavany a trval 7 hodin a bol uplne v pohode, neviem porovnat, mala som aj epi.
asi zavisi od toho ako su pripravene porodne cesty

sunnygirl
8. feb 2010

Dobré ránko bábiky?
tak a pre pracujúce je tu začiatok nového pracovného týždňa 🙂, tak šup šup s elánom do práce.

Tie čo sú na PN alebo materskej pekne oddychujte aj za nás pracujúce a píšte, aby sme potom mali čo čítať 🙂

kafoditka
8. feb 2010

Dobre ranko kocky!!

Tak ja idem dnes po sto rokoch k zubarke na ustnu hygienu. Vyhodi ma aj s tym kreslom?? 😀 (naposledy som bola u zubarky v 8.triede na zakladke- teraz mam 25 😎 )

Vykrocte do noveho tyzdna pravou nohou, chorym prajem skore uzdravenie a ostatnym vesele kopkanie.
Baby drzte sa 😉

mojalili
8. feb 2010

Ahojte kočky, tak sa pridávam k tým co sú na PNke.

Moja angina je neznesitelna, akoby mi horelo v krku a mala tam rozbité sklo. Lekar ma nechal doma tyzden, a som rada. Nechcel mi dat ATB, bal sa, tak ako lekar na pohotovosti, kvoli babatku. Dal mi Pioparox, HEdelix a kloktat slanou vodou....a lezat lezat lezat....ajtak som rada, ze sa na mna pozrel...

krish
8. feb 2010

ahojte julovky.

patrim k vam 🙂 termin mame na 21.jula.
chcem sa spytat, tuto noc ked som zaspavala, lezala som na boku a nieco mi dat brutalne puklo v brusku ze som sa zlakla. take akoby nieco udrelo na bubon. myslim ze na pohyby je este skoro. co to mohlo byt? nerobim paniku, len sa pytam 😉 😉

mojalili juuuuj ☹ skore uzdravenie prajem, pre mna najhorsia choroba sveta je ked ma boli hrdlo.

kafoditka
8. feb 2010

Mojalili, bioparox je dobra vec, ja som si ho davala 4x denne a po dvoch dnoch som citila ulavu.. Drzkaj sa, pekne lez, oddychuj a my ti budeme drzat palce, aby sa ti polepsilo. A davaj pozor, aby si pila len vlazne caje, horucim si to len zhorsis.

krish
8. feb 2010

kafoditka, mna tiez caka prehliadka u zubara. nebola som u neho 3 roky a normalne mam strach z toho lebo viem ze ma sprdne preco som sa neukazala skor 😀 ale ked ja zubarov tak velmi nemusiiiim... 😅

kafoditka
8. feb 2010

krisch.. to ja som sa zubarovi po tie roky uspesne vyhybala, lebo nemam ziaden kaz ani blombu, ale teraz, ked som tehu tak som sa donutila, aspon raz za cele tehu by sme mali navstivit zubara.. Mne dohodil manzel svoju sukromnu zubarku, ktorej aj patricne zaplatim, tak dufam, ze to sprdnutie si necha pre seba 😀 😀

krish
8. feb 2010

kafoditka mne to nakazal gyndos, aj mi napisal do tehu knizky ze navsteva u zubara 2x 😠 😝

lenkaaninka
8. feb 2010

jooj zubára nezávidím...ja už to mám za sebou jeden kazík vyvrtaný a jeden zub mi chcela trhať ale som povedala že ked je baba tehotná tak by sa nemalo tak mi to pootvárala a že potom nech prídem lebo som mala dasná zapálené a schytal si to ten zub tak som aj penicilin užívala...

dufam že so zubami mam pokoj..

kafoditka
8. feb 2010

krish, vidis, ja ked som spomenula dokimu, ze by som mala ist k zubarovi aj koli tomu, ze sa to kontroluje a nemusis dostat ten prispevok pri narodeni dietata, tak mi doki povedal, ze to on mi podpisuje ten papier o prispevku a ze k zubarovi nemusim.... No a vyznaj sa v tom teraz.. 😉
Inak aj my mame pre chlapca meno Filipko 😀 Zajtra idem na morfologiu, snad sa konecne dozviem, ci babo budem volat Filipko alebo Nelka 😉

dugyna
8. feb 2010

ahojte kocky hlasim sa po plese 😉 ..sice nakoniec to nebolo v galante ako sme mysleli s drahym..ale u znamych v dedine v kulturaku..cize dedinska zabava nazvana ples..tancovanie na zivi kapelu ktora bola miestami falosna..parkte nalesteny ako klzisko hned som sa smykla tak ze som skoror spravila rozstek a brusko si narazali do stolicky..ale stihla som sa zachytit..samozrejme skoro celu dobu bolo rozsvietene vastko vsetlo..sem tam zhasli a pustili farebne..miesta sme mali tak ze 3vedla seba a 1 opacnej strasne stolu..a hrali tam len polku v roznom tempe...takze parada..ako drahy rozprava vratili sme sa do roku 1979 alebo do vessnicko ma strediskova ci slunce seno a par facek....inak ludia boli mily..ale verim tomu ze dnes sa uz ohovaraju ktora mala ake saty a kto bol ako opity...takze asi ta..
ale kadernicka mi spravila super uces..este v nedelu drzal len bol rozcuchany..a to s mojich dlhych vlasiskov je umenie 😉 a stal ma len 15eur

vitam nove kocky krish a petrap

mojalili skus kloktat este florsalmin..alebo to nakvapkat na palicku do nosa a vytriet si stym ten biely povlak..mne to pomava..

maxara ozvy este nepocujes fonendakom..lebo to az po 2Ott..ale je to pocut neboj..len musis vediet v akej polohe je babetko aby si vedela kde pocuvat..dietatko ma rychlejsi pulz ako mamicka..to len aby si si to nepomylila..

vidim ze ku kontrakciam a k hladkaniu uz tu bolo napisane..takze len suhlasim co napisala ronin a mojalili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre