Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

izira
23. jún 2010

@karinnka uz mi je to jasne 🙂 dakujem

zrzulka
23. jún 2010

Nechcela som uz reagovat na tuto temu ale neda mi.... to neznamena ze ked dieta spi s rodicmi v posteli ze je nesamostatne a naviazane na rodicov do 30tky 😀 😀 😀 Skor to vnimam opacne.Aj u ludi ktori praktizuju AP...tieto deti sa nemusia ubezpecovat o rodicovskej laske, su viac sebavedome. napriklad aj teraz sme malu davali do svojej izby (ona ale spala s nami do cca 1 roku potom sme ju uz dali do svojej postielky, lebo uz chcela mat sukromie tak sme to respektovali....)Strasne som sa bala ako to zvladne tak sme to oddialovali a ona to zvladla uplne perfektne... Hned si zvykla na to ze to je jej postel, jej izba... vyslovene sa tesi do svojej novej postielky. Uvidime ako to bude ked zbada ze maly spinka s nami ze ci sa zase nevrati naspat ale zatim to neriesim. ked bude chciet byt s nami tak bude a ked nie tak ostatne vo svojej izbicke....
je samostna, sebavedoma, kludna, spokojna ... stastnaaaaaaaaaa.... verte ze tym deti urcite netrpia a urcite sa z nich nestavaju zavislaci na rodicoch, skor naopak....

zrzulka
23. jún 2010
zrzulka
23. jún 2010

Oacka gratulujem ku kristinke. tak a uz to mas za sebou. Super sa to cita ze si mala bezbolestny porod....a vidis tak si sa bala... Drzte sa babulky!!!!!!!!!!!

zrzulka
23. jún 2010

Inak kocky tie co idete rodit uz po treti krat, mali ste obrovske bolesti pri zavinovani maternice???? Dost ma to prekvapilo ze pri druhom porode to ovela viac boli, ja som to pri malej vobec necitila 😒

lela1809
23. jún 2010

@patresko11 ja berem magnezko uz dost dlho kvoli tepu... talk mam ok... ale aj tak sa mi nejak neznizil... :( tak neviem ci to na mna nejak neucinkuje .... a vraj ho mam brat az do konca tehu

patresko11
23. jún 2010

@lela1809 a ja som sa bala aby magnezko nejako neublizilo.....

lela1809
23. jún 2010

@patresko11 no nemalo by ublizit.. mne povedal doki ze aj keby som musela ist do nemocky kvoli tlaku tak by mi ho davali v infuzkach 🙂 tak si ho davam rano v tabletke a vecer sumive 🙂 nech sa nenadzgavam iba tabletkami 🙂

booklover
23. jún 2010

@patresko11 na zaciatku mi to dal kvoli zostupenemu babätku a stahom maternice, ale teraz ked mam tych 6 tabliet denne, tak ma napr. absolutne nepali zaha 😉 a to som predtym kvoli tomu nemohla ani spavat. inak ja beriem aj nospu a zelezo. to mam tiez od Dr.

patresko11
23. jún 2010

@booklover zelezo beriem aj ja......len sa nechcem akosika otvorit a uz by som bola aj rada keby maly uz bol vonku

maxara
23. jún 2010

@zrzulka zrzi ja som tym nechcela povedat, ze budu vymaznane a nesvojpravne.. len tolko, ze ako si sama napisala, ze tvoja mala chcela mat svoje sukromie, tak mozno ho chcela mat uz predtym, len to nemala dat ako najavo.. ved jasne, ze si malu vezmem do postele, kludne aj na dlho aj vsetko, ale budem sa snazit tak, aby sa budila vo svojej posteli, skratka v podvedomi jej budovat nazor, ze toto je moje utocisko, moje miestecko, toto je zase maminkin pelech a toto zas ockov.. mne sa pacil pristup babkinej sestry, tety Stefky.. moja mama mi hovorievala, ze ju mali ako tetu straaasne radi, lebo citili od nej taky pokoj a taku lasku k detom, nikdy nikomu neodvrkla, svojich deti mala 5, moja babka mala 7 (zijucich) a to bezne si ich Stefka brala tak po troch (kvoli vekovemu rozdielu nebolo mozne ich zobrat naraz) a to mali babka s tetou este dalsich surodencov a teta Stefka ich deti tiez bravala k sebe na prazdniny.. A teraz ked som ju ja spoznala (uz davnejsie), tak jej syn, co bol s nou, tak mamicka sem mamicka tam, krasny vztah spolu maju, ona aj s nevestou sa objimali na fotkach.. proste bozska zena.. no a preco melem o nej, tak pokial viem, ona spavala so svojim muzom v miniaturnej spalni na takej sotva o nieco sirsej ako normalnej posteli a deti mala pri sebe len tak asi do pol roka, kym sa zmestili do obrovskeho pruteneho kosa na pradlo.. potom sa im uz nezmestilo do izby a islo do vedlajsej k surodencom. No a prve neviem, ale tipujem, ze s nim bola dlhsie. Mne prizvukovala nedavno, ze musim byt den noc v strehu a "pocuvat" vsetkymi zmyslami moje dieta, ze ono mi samo povie co chce.. ze nie je vzdy dobre pocuvat rady nejakych knizok, akychkolvek.. ked je raz nieco teoria, ci uz ta doktorkina, alebo ta tvoja, je to vzdy len tvoj nazor, k comu sa priklonis, ale to este nemusi byt to najspravnejsie. Hlavne je, ked ty si presvedcena, ze takto konas spravne, ze mala to takto tiez chce, tak urcite robis dobre, nech si uz hovori kto chce co chce.. Moj nazor je taky, ze kedze poznam mm, tak on by mi ju pripusil a ja by som oka nezazmurila, aby sa to nestalo a preto pre moju malinku bude dobre, ked bude spat v postielke a budem si ju bravat k sebe podla jej potrieb a ked to tak nepojde, potom nieco vymyslim, napr budem ja s nou spavat v jej izbicke a mm sam..

adelaine
23. jún 2010

@zrzulka
aku ma mala perfektnu postielku 🙂
a
inak s tym zavinovanim maternice je to asi ako s porodmi,
jedna kamoska mi hovorila, aby som nebola prekvapena, ze to dost boli,
druha naopak, ze to vobec necitila..je to individualne, a obe boli
prvorodicky....

zrzulka
23. jún 2010

@maxara nechcela...

mirka285
23. jún 2010

@zrzulka to lehatko je fisher price,ma dve polohy,je od narodenia az do 18 kg a ma aj vybracie....zrzi oacka rodila cisarakom,tak jasne ze bezbolestne...a to s tou maternicou mi hovorila sestra,ze po druhom ju to strasne bolelo,ale ze ona si dala normalne od bolesti ibalgin....

zrzulka
23. jún 2010

teda aby som to uviedla na spravnu mieru ona to dala najavo az okolo 1 roka, dovtedy chcela byt s nami . v podstate ako sa naucila vyliezat z postielky tiez je furt nasackovana u nas. aj ked sa prebudi v noci tak sa ku nam nasackuje 😀 😀 😀 este aj teraz ma take chvilky ze vyslovene si ziada byt u nas... my ju samozrejme nevyhaname ved mame dost velku postel 😀 😀 😀 aspon sa aj my vyspime takze nam to takto aj vyhovuje

maxara
23. jún 2010

@zrzulka no tak super.. potom si si vybrala vybornu metodu.. a inak ma mala krasnu postielku.. ako si namontovala tu zastenku?

zrzulka
23. jún 2010

@mirka285 neviem nemam skusenost s cisarskym 😀 to som pocula ze to dost boli pri druhom porode ako sa zvyja naspat maternica.... nejako vydrzime....

mirka285
23. jún 2010

@zrzulka zrzi nas to nebude boliet,teda iba velmi malicko 😉

maxara
23. jún 2010

@mirka285 no ja som zvedava, co sem napisu baby po cisaraku, ako sa zotavuju, nech si porovnam ako sa zotavuju natrhnute cikule versus rozrezane brucho.. 😒 ze akoze co ma asi tak caka

maxara
23. jún 2010

@mirka285 ozaj ti ma tak napadlo, mas uz zoznam veci konkretne na Kramare co potrebujes?

adelaine
23. jún 2010

mirka, sa mi paci tvoj pristup 😉 🙂 a to nemyslim ironicky,
chcem, sa aj ja tak nastavit....

alllexa
23. jún 2010

@moncha @tutifruti - takze Oacka mala epidural, citila, ze sa jej dotykaju, ale vobec to nebolelo, nohami mohla hybat.
Klystir jej nerobili, cievkovanie az v anesteze. Anestezu ma aj teraz, a priebezne jej ju doplnuju. A zatial neciti ziadnu bolest.

A tu je fotecka:

zrzulka
23. jún 2010

@maxara skor mala si vybrala spravnu metodu 😀 ale inak fakt ja som s nou nemala problem s nicim. sama sa odstavila ked uz uznala ze mamine mlieko nepotrebuje. Zo dna na den, sama sa od nas "odstahovala" do svojej izby... vzdy som skor ja mala obavy ako to mala zvladne ale uplne v pohode. ona nema fakt problem s nicim. Niekedy mi je to ale aj tak luto ze ma vobec nepotrebuje 😒 😒 😒 Ale zase lepsie jak by mi mala byt stale za zadkom a byt ustrachana....Som zvedava ci aj maly bude taky.... ze ci je to fakt vychovou alebo povahou... neviem od coho to zavisi...
ta zastena je robena tak ze zo zadnej strany su putka cez ktore muz navliekol listu a tu primontoval ku stene. Ale nie je to dobry system pretoze v strede to pada a odstava od steny tak som pisala tej babulke co to sila ze nech vymysli nieco ine aby to pekne drzalo. takze tam nasije zvrchu putka...

bellablonde
23. jún 2010

ahojte 🙂

@zrzulka krasna postel, na noc davas nejaku zabranu, aby miska nespadla?
my sme sa este neodvazili na takuto velkacsku postel...

zrzulka
23. jún 2010

@alllexa krasna babika.... inak tusim prva slecna v "julovkach" ci uz nejaku mame???

zrzulka
23. jún 2010

@bellablonde ano kupili sme pre istotu... nech aj ja a muz mozeme kludne spavat :O)))) inak aj ja som sa tohoto kroku strasne bala ale je to v pohode.... aspon zatial kym nevnima ze maly bude spavat s nami ... Ona inak ked rano vstane tak hned ide ku nam do postele

zrzulka
23. jún 2010

@mirka285 mas zbaleny ibalgin? 😀 😀 😀

bellablonde
23. jún 2010

OACKE blahozelam ku krasnej vlasatej Kristinke 😵

MAXI ja si stale myslim, ze lepsia natrhnuta suska (v optimistickom pripade vobec nenatrhnuta) ako rozrezane brucho...

pri prvom ma zvinovanie maternice absolutne nebolelo,
verim tomu, ze po druhom porode to nebude az take hrozne ako sa hovori... 🤐

maxara
23. jún 2010

@bellablonde no aj ja si to myslim, ale kedze sa ma momentalne tyka skor to rozrezane brucho, tak preto..

zrzulka
23. jún 2010

@maxara tu som nasla na nete obrazok ako to vyzera ked su tie putka zhora. sice to nie je take pekne ale co uz...hlavne ze to nepada 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre