Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
2. okt 2010

dokelu rozliala som caro kávu na klávesnicu, musela som ju otočiť a nechať odkvapkať, budem ju musieť umyť...počula som, že sa dá klávesnica hodiť do myčky, len sa z nej niečo musí odmontovať..skúšali ste to už?

kafoditka
2. okt 2010

@monline : pokusala si sa otvorit stranky, ktore boli zablokovane SMC router, mas kontaktovat spravcu systemu, aby boli stranky znova povolene.. 😉

monline
2. okt 2010

@kafoditka no hej, to som zhruba pochopila, len mi nie je jasné, prečo práve dnes sa nám to pototo..však roky rokúce chodím na gmail či dcéra na FB...spýtam sa zajtra brata, on sa vyzná

mirka285
2. okt 2010

jaj ale su krasne tie dturence,a ako ste ich vyobliekali 😉 ja som pozerala doteraz film ..a teraz sa uz Gabko moj trepe ku mne do spalne a hovori nieco o trojhodinovom bujarom sexe 😕 a ked som na neho pozrela tak hovori ze no asi si napisem do tej relacie Snivajte s nami....jaj a zajtrajsi obed mam vybaveny/Tomas mi oznamil ze on ide s kamosmi do Stupavy na dni zela a ja s Gabom na susi...takze parada,lebo ja sice varim rada ale tiez ma to uz nebavi ...merikac uz mi pisala ta kocka...

mirka285
3. okt 2010

dobre ranko..tak ja to tu koncim aj zacinam...kde ste vsetky?moja Linda sa dnes v noci o pol piatej zobudila a zacala strasne plakat,co plakat ona sa zacala priam jedovat,kopala nozickami na vsetky strany keby mohla tak sa asi hodi o zem...vobec som nevedela co jej je,zarobila som jej mlieko,najedla sa a spala do deviatej...ona chuda bola normalne hladna 😀 asi bude po mne,aj ja obcas v noci idem do chladnicky nieco si zobnut 😉

lela1809
3. okt 2010

bre ranko, tak to musela byt riadny hlados 🙂 ale pospinkala pekne 🙂

my sme hore od siestej a to som ju musela zobudit.. lebo mala zatvorene ocka a stale metala rucickami hore dole.. a mrncala ..neviem ci sa jej nieco zle snivalo alebo co...

bambola
3. okt 2010

dobre rano, my sme obe stali teraz o deviatej a mala este lezi v posteli a tesi sa z noveho dna 😀 rozhadzuje rucickami a smeje sa na plne kolo 😵

mirka285
3. okt 2010

co mate dnes v plane?ja to dnes vidim na nakupne centrum,nemam plienky,treba mi aj novu flasu kupit,a kedze ideme obedovat do mesta tak mi to vlastne aj vyhovuje...aj vase deti slintaju tak ze im musite davat podbradnik?...ja ked malej nedam zachvilu ma mokre tricko 😕

lela1809
3. okt 2010

@mirka285 no pocasie je nanic.... tak nemam ani paru... ale von budem muset ist nech sa Laurinka prespi 🙂
my tiez slintame...az mi to bolo divne ze tak slinta 🙂 som sa zlakla ze nebodaj zuby 🙂

lela1809
3. okt 2010

@bambola kolko krat sa ti budi v noci??? ked tak pekne spinkate??? 🙂

kafoditka
3. okt 2010

Bre ranko.. Akurat som sa naranajkovala, maly spi, drahy mi odchadza do prace.. Dnes mam upratovaci den, maleho mi vezme segra vonku kocikovat a ja sa opat raz vyburim s handrou a s vysavacom v ruke.. 😉 A Peto mi bere notebook do prace, kolega nam ide naistalovat novy windows7, tak budem cely den off 😒 No majte sa tu pekne, uzite si nedelu, zajtra si vas docitam, pa 🙂

bambola
3. okt 2010

@mirka285 my sme u nasich takze len von niekde s kocikom a treba mi ist tiez po plienky

@lela1809 v noci sa mi budi raz okolo stvrtej 🙂 ale to ja uz tak automaticky ani nevnimam ako papa a potom este niekedy o 6-7. to dnes vstala este skoro niekedy taha aj do 11 😉 ale zase je pravda, ze najvacsiu hraciu a veselu fazu ma o 10-11 vecer. skusali sme to posunut a podarilo sa nam to len o tie dve hodiny z polnoci na desiatu 😀 ale aj tak pekne buva , nestazujem sa na nedostatok spanku 😵

noemarta
3. okt 2010

ahojte,
tusim ze nam vsetkym dosli plienky, ja uz som bola v metre, akurat som sa vratila. 🙂
ku nam dojdu dnes nasi, takze my mame dnes rodinny den. 🙂
peknu nedelu prajem.

monline
3. okt 2010

ahojte, krásnu nedeľu prajem
tak mne včera Daniel zaspal o ôsmej a zobudil sa ráno 6,23...toto je jeho rekord...ja prsia ako kamene 🙂 potom zas zaspal a zobudil sa 9,30, papal, chvíľu ešte spal a potom už kričal na celý dom 🙂 teraz zas spinká

denisse
3. okt 2010

@monline
moni, tak ja len tisko zavidim ...
barunka cez den po polhodkach dokopy tak 2,5 hodiny .. vecer zaspava okolo 21.00, o pol hodiny je hore, to jej vacsinou nastastie staci trosku cucnut a spi dalej ... a potom od polnoci kazde dve az dve a pol hodky a medzitym sa puci, mravci, prdi, mava rukami, nohami, takze ja skoro vobec nespim ... a dnes od stvrtej do siestej sme nespali vobec, nakoniec som ju unosila na rukach, ze este zaspala a o pol hodiny bola zase hore ... dala som ju na brusko, ale ani tak nedokazala spat viac ako pol hodiny ... taketo noci mame uz tyzden, som uz fakt unavena ... 😝

lela1809
3. okt 2010

@bambola tak to je super 🙂 pekne spinkate... nam sa to akurat nejak meni... snazime sa malu udrzat do siedmej...a potom kupat ale sme radi ak vydrzi do siestej :( potom je hore o´kolo pol noci, potom okolo stvrtej a o siestej...
ale tak dva tyzdne dozadu spinkala od tej pol osmej do stvrtej... neviem ci sa jej to nejak prevratilo... no hadam sa to opat da do normalu 🙂

lela1809
3. okt 2010

@denisse jaj tak to ti verim.. nasa mala na brusku ani za svet... taky rev pusit... a potom samozrejme nedviha dobre hlavicku ked je na brusku :( a laktiky hore namiesto toho aby sa podopierala ruckami :(

kibuk
3. okt 2010

ahojte mozem vas poprosit o hlas pre nasho psika? vopred dakujem za kazdy hlas http://www.cas.sk/pesroka/profil/3824

maxara
3. okt 2010

Ahojte babulky,
tak to mam za sebou. Prave som vyprevadila posledny kus hosta, ulozila nakojenu Ninku na ucho a mm tiez a teraz chcem ist pocitat, co som zameskala.. Ale najskor vam priblizim udalosti poslednych dni a mozno prihodim aj nejaku fotodokumentaciu (ked najdem kabel).
Vo stvrtok som si nachystala vecer napojovy pult (vyuzila som priborniky, take skrinky v jedalni). Musim povedat, ze bol krasne nachystany a bola som nan velmi pysna. Jedalensky stol som presunula do tej obyvacky pri krbe a odtial rohovu sedacku som transportovala do tej casti obyvacky, kde je telka a aj s ostatnymi sedackami som to tam velmi jednoducho nachystala, aby mal kazdy miesto na sedenie a na dosah stolik s nejakym slanym zobanim.. V piatok som naaranzovala jedalensky stol, iba obrusy (dala som ich tak nestandardne) a servitky, a svedsky stol, co som vytvorila v jedalni, som prekryla plachtami a na ne som prispenslila organzu, akoze len tak ledabolo visi.. Na to som rozmiestnila misky s kyslymi pochutinami, chreny, horcicu, urobila som precancane studene misy a nachystala som prazdne misy na zakusky. Este som do rozku nachystala salky a stlacaciu megatermosku s kavou. Teda tieto vsetky misy a misky som tym jedlom naplnila az v sobotu samozrejme. Vsetko som postihala uplne hravo, dokonca aj s Ninkou som si poradila tak, ze som mala na sebachystanie rovnu hodinu, takze s prstom v riti som sa nastajlovala a mohli sme vyrazit. Pred uradom sa stretli vsetci Hujerovci 🙂 . Samozrejme, moja blba sestra musela meskat 10 minut, to uz by nebola ona. No ale predsalen sa na nu pockalo, tety aj obrad boli velmi mile. Obrad dojimavy.. Ninka sa hojdala v koliske, drzala mi prst a cely cas tlacila odusu, az sa tie tety obcas aj pousmiali. Dokonca tam kopala a hmyrila sa tak, az sa strcila pod ten vankusik. Vsetci mm strycovci boli z Ninky v riti, ked som ju vytiahla z kocika v totalne gycovych silonovych princeznovskych bielych satickach s baretkou.. 😵 jasne, ze bola krasna, ale vsecti hikali a smiali sa aka je chutna..
Z uradu sme frcali do restiky, jedlo super, @ericica torta vymakana a ked to poviem ja, tak na tom nieco bude, lebo ja osobne torty absolutne nehrozim, neznasam, ale vsetci mi vrvaeli, ze toto by som Ninke hadam neurobila, ze by som jej nedala cez mliecko ochutnat jej tortu. Tak som kusok zjedla a zjedla som ho cely.. cize fakt super.. nakoniec nas bolo len 30, takze kus mal akoze ostat, ale kedze dost ludi prislo na duplu, ostalo len trolinku 😉 vekmi chvalim, je naozaj chutna a vyborna, a KRASNA tiez..
Po torte mm zahlasil so zacinkanim na poharik, ze dostal taku informaciu, ze doslo jedlo a mali by sme sa presunut k nam domov a ked som sa otocila, sala bola prazdna a vsetci cucali v autach a cakali, kedy vyrazime 😀
Tak prasa nam potom viezli domov. (povodne sme si ho mali vyzdvihnut my v tej restike). Dosli sme k nam, vsetci hikali, aka krasna vyzdoba... baby ja som bola na seba taka pysna, ze sa pacilo. Svokra hned zorganizovala prehliadku domu a zaroven aj ukazovala, kto bude kde spat. Samozrejme neobisli ani spalnu, kde bol vsetok bordel z celeho domu, kopa pradla za mojou postelou, aby nebolo pradlo v kupelke.. ale sa mi pacilo, ked isli na obhliadku druhy krat, akurat som kojila, tak tetky zahlasili, ked som povedala, ze na tuto izbu je embargo, ze co bojim, ved aj oni mali male deti.. To bolo celkom mile, ze su take chapave, ze nesli potom okydavat hned.. Dokonca si so mnou potom potykali mojho otca sestry, co mi prislo veeeelmi mile, ako take prijatie do rodiny.
Vecer sa vsetci paradne bavili, ked doslo prasa, vsetci pekne sami od seba priebezne hodovali.. uplne super to vypalilo, som velmi spokojna.. Dostali sme krasne kolaudacne darceky do domu a Ninka dostala kopec hrkalok a oblecenia, ale take krasne veci, ze ani neviem, odkial ich mali. Take saticky a frajerske sukne.. parada.. Skoda, ze sa mi to nechce fotit 😀 😅 .
V noci mladi kukali nejake filmy a potom do rana hrali nejake stupidity na kompe, ja som kecala chvilu s tymi tetkami a potom som isla o jednej spat. Ninka bola vecer uz nervozna, zaspavala na 5 krat chudatko, ale potom okolo 23tej zaspala az do rana do 7mej. Tak som sa aj ako tak vyspala. Teraz tu mam kopec nesprataneho jedla, slanych somarin, sladkych kolacov, nacate nealka a alka.. Takze kto sa hlasi na dozvuky? 😀 cakam vas.

maxara
3. okt 2010

@denisse neviem ci ti niekto odpisal na tie nosice, ale rozdiel medzi tym lacnejsim a drahsim je v tom, ze drahsi je nosic (ten ma take normalne nosicovske popruhy, co nacvaknes a ides) a lacnejsi je Mei tai, cize nieco medzi nosicom a satkou, cize to vyzera ako nosic, ale tie popruhy sa viazu okolo tela ako satka. Ja mam ten Meitai a som spokojna, hoci teraz som ho moc kvoli tej rane po operacii nepouzivala, ale uz pomaly zase budem moct 😉

miki060707
3. okt 2010

@maxara no maxiii, muselo to byť supeer, ja neviem, či by som niečo organizovala, jako s malým, určite by som ho musela mať stále na rukách a by reval o 106, hadam si spravila niejaké foto....super sa vám akcia podarila, to je parááda...

inak strašák je z dyne spravený, tušim merikáč sa pýtala...

lela1809
3. okt 2010

@maxara tak to si faaakt sikula... ja som rada ked stihnem spratat domcek a neviem si predstavit ze by som vsetko musela organizovat 🙂 KLOBUK DOLE 🙂 SIKULA :o)

cigaretka5
3. okt 2010

@maxara No sikula si, ja nie som
schopná ani dom upratat- už som konečne našla sikulu čo to raz za dva tyzdne urobí za mna.......

cigaretka5
3. okt 2010

Inak baby nasa mala hlavku na brusku nezdviha, keď vidím fotecky niektorých vašich pastierov ,tak chytam paniku....dievčatá včera som si vsimla zema drobcek na temene červený flak, k dokine idem
v piatok. Poradíte čo s tým?
A ešte som sa chcela spýtať skúsených mamiciek, čo hovoríte na tie hracie podlozky? Kedy je to pre dieťa vhodne?

maxara
3. okt 2010

@denisse pohladam niekde link a poslem ti, na tie kresla..

A skoro som zabudla, ale zozrala som za tuto noc 5 reznov 😎 😅

maxara
3. okt 2010

@miki060707 @lela1809 @cigaretka5 upratovat este len idem 😉 mam doma mm, ktorysice teraz spi, ale ked vstane, dostane na ruky ninku a ja budem len kojit a medzitym upratovat. Inak som velku cast spratavala priebezne, ked mala Ninka pestovatelov doma 😉

cigaretka5
3. okt 2010

@maxara No ja keď mám mm doma radšej ideme von alebo
mu dám malu a ja idem makat a zarábať eurase do pracovne .....Popripade cvičiť,viem ze aj pri upratovani sa chudne ale neznáša
keď mám upratovat po troskach,buď kompletná cely deň alebo nič. A cely deň na upratovanie ne
mam

monline
3. okt 2010

@maxara gratulujem k peknému dňu s rodinou..bolo to milé, až dojímavo pekné ako si to opísala, spokojná, že sa všetko vydarilo podľa očakávaní...som zvedavá na fotky a nebuď lenivá, vyfoť aj to oblečko, čo Ninka dostala 🙂 a dúfam, že na fotkách bude aj výzdoba, na to som špeciálne zvedavá 🙂

monline
3. okt 2010

@denisse veru nezávidím ti také noci..my našťastie také nemáme, aj ked sa zvyčajne zobudí na jedno nočné kojenie, tak hned zaspí..asi len 3x sa mi zatiaľ stalo, že sa prebral a začal sa rehotať, rozprávať..a vtedy sme boli hore asi hodinu a opäť zaspal..a málokedy fakt ho treba v noci uspať na rukách, to len ked mával koliky sa stalo..
držím palce aby sa vám to spinkanie polepšilo

aalexis007
3. okt 2010

@cigaretka my sme hraciu podložku kúpili tento týždeň a neviem si ju vynachváliť. (Fotto) Filipko si tiež veľmi nechcel dvíhať hlavičku, ale ako s ním tento týždeň cvičím tak sa veľmi zlepšil. 🙂 A táto podložka nemá chybu. Je super. Je tam aj zvonkohra so svetielkami. http://www.bambini.sk/sk/product/3393/bright-st...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre