Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrap001
11. jún 2010

dobre ranko bruska 🙂
@agika1982 vsetko najlepsie k narodeninam 😉
no dnes som celkom dlho spala,tak sa tesim,hoci som cela akasi dolamana 😒
vcera som bola v poradni,tak vsetko ok,sice netusim aky je maly velky a tazky,lebo to as nerobia ale vsetko ostatne ok.ze mam ist ku svojej doktorke o 2 tyzdne na kontrolu a potom o dalsie dva zasa do nemocnice.ze uz ma aj pozru ci som otvorena kedze to bude den pred terminom.ked dovtedy neporodim 😀 a ze dlhsie ako 9 dni ma nenechaju prenasat,co sa ani dufam nestane..aj mi hovorila ake utesovace bolesti mozem dostat.najprv nejaky oxygen ze to si mozem vdychovat pocas kontrakcii,laebo ze mi daju nejake naplaste na krize,co tiez tisi bolest a tiez si to mozem regulovat a potom epidural,co dufam,ze nebude potrebne 🙂 a dufam,ze ani cisarsky to nebude.a kedze som pocula ze dost zien pustaju na druhy den domov,povedala ze prvorodicky su 3 az 4 dni,pokial bude vsetko ok.tak som si vydychla,ze aspon tolko 😵
a smiala sa nad tym,ako je maly poskladany v bruchu,ze akosi strasne vytrca v strede,ako keby sedel ked ja lezim 😕 😕 no zaujimave to dite 😀 😀 po bokoch nic a vstrede cez pupok obrovsky pukel 😀 tak by mohol ist viac do sirky ved ma miesto 😀

leanax
11. jún 2010

Dobré ránko dievčatá. Dlho som tu nebola tak som si čítala teraz aj staršie príspevky aj fotečky som si pozrela. Vidím, že niesom sama so starosťami so zlatou žilou aj s potením. Niečo hrozné to slnko. Ráno o pol šiestej bolo u nás 17 stupňou, nedbala by som keby tak príjemne bolo aj celý deň. V noci som spať nevedela čo tak teplo aj dusno bolo ani otvorené okno nepomohlo. ☹
Pozerám, že poniektoré už máte parádne vecičky - výbavičku nakúpenú. Ja mám zatiaľ len základ kúpený a zdá sa mi to málo popri vás 🙂 .
Ja mám síce termín až koncom Júla, ale som nervozna lebo ešte nemám pripravené veci do nemocnice. Zoznam čo mi treba už mám spísaný len mi ešte niečo treba dokúpiť. Vy už ste pripravené?? Ja čím bližšie je termín tým mám väčší strach. Ale už to chcem mať za sebou. 😎

mirka285
11. jún 2010

skoro som zabudla,Agika vsetko najlepsie🙂

maxara
11. jún 2010

Dobre ranko tehulky..
tak ja uz druhu noc vyborne spim, takze som kludna, nasla som si svoju polohu, je uzasna, ale potrebujem mrte vankusov.. no ale ved ich aj mam, takze pohodka..
Dnes ma caka len navarit, dat dokopy obyvacku a podlahy, to sa da, prave periem, tak uz len vyvesat a dat dalsiu varku a ostrihat tu moju chlpatu potvoru (nemam na mysli samozrejme ziadnu cast mojho tela 😀 😀 )
Baby ja som vcera vsetko vsecicko pozehlila, aj zo susiaku, tak teraz mam taku dobru naladu.. sa normalne tesim..

@katy1979 ale ja uz nie som 😉 ja som si to odsrala na operacii

@mirka285 ked sa nudis dobehni.. mam tu prijemne chladno, dame si kavu, uz som nemala 100 rokov 😉 hm?

@agika1982 Vsetko najlepsieeee 😵 😵

maxara
11. jún 2010

@nika23t a kde su tie tvoje fotocky? ved nevidim..sem s nimi 😉

alllexa
11. jún 2010

@agika1982 - vsetko najlepsie, neboj, este stale si mlada!🙂

@karinnka - no to je blbe:( Uz sa tu na fore niekto na to stazoval, skus si pozriet par stran dozadu. Toto som o tom nasla na nete:
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=2&t=340...
Dost odporucaju ten detralex, ale zase aby to neskodilo babatku - najlepsie je poradit sa s lekarom...

@katy1979 - ja sa tiez radim medzi slepuchov🙂

leanax
11. jún 2010

Včera som prišli výsledky čo mi brali krv a mám vraj málo železa, niečo zlé vyšlo na pečeň a mám zvýšený cholesterol. Ostatné je vraj všetko v poriadku. Tak dúfam, že malej tie moje zlé výsledky neublížia. Puchnú mi nohy a je to dosť bolestivé, hlavne v kolenách. Máte niektorá niečo podobné?? Ako to s vami rieši doktor/ka??? Môj doky povedal, že kým nemám vysoký krvný tlak a cukrovku tak to nemusíme riešiť liekmi, treba len vydržať. Tak bojujem pri každom vstávaní zo sedu až kým to nerozchodím ☹
Potom to povolí, ale len kým si zase nesadnem.

adelaine
11. jún 2010

dobre ranko prajem,
aj ja som spala dobre, konecne po sto rokoch, ale bola som prestahovana od
mm, spala som v inej izbe s dokoran otvorenym balkonom az do rana 😀
teraz si idem dat sprsku, nanuk a pustim sa nieco robit....varit a zehlit
mi treba ☹ v tom teple sa mi velmi nechce....

vcera som sedela na teraske restiky, davala si nealko pivko, a
uzivala som si, dnes vecer chceme ist s partiou kamaratou vecer
von, zase bude pivko...moj mm sa mi smeje, ze co sa mi porobilo,
baby presne ako ste pisali ja mam teraz neskutocnu slinu na pivo,
ale pijem nealko 😵

karinka, mne tiez vyskocila taka zila ako teba, uplne z nicoho nic 😠
boli to teda hnusne, ja idem az v stredu do poradne, tak si
chcem vypytat Rp na Detralex....

agika, happy B-day 😀 uzi si narodeniny!

katty17
11. jún 2010

dobre ranko babulky. prave som sa vratila z prechadzke zo psom a som uplne mokra. dnes bude teda pekny vypek vonku. esteze som vcera upratala a pozehlila. dnes navarim jarnu hraskovu polievku, zarobim ladovu limonadu a vylozim nohy na teraske. kto sa prida ? 😉
babule, zo mna dnes vytiekla nejaka voda. nie nejako brutalne vela ale tieklo to zo mna. stalo sa to niektorej? dufam ze to nebola plodova voda. kontrakcie zatial nemam ziadne...

katty17
11. jún 2010

za chvilu uz budem off, kedze risi berie notebook :( sakris.
miri, ak sa budes nudit dobehni ku nam na terasku 😉 budem na mobile 🙂

maxara
11. jún 2010

@leanax no ja mam sice takych 90% nachystanych, ale aj tak neviem, ci je to malo alebo akurat, vela to podla mna nie je 😒 a rodit sa este nechystam, ani myslou, takze to este jednoducho nemoze prist.. 😉 inak moj neoficialny termin je den pred tvojim, takze ja sa tiez stelujem rodit az niekedy medzi 15tym a 25tym. Najlepsie az 25teho.. neviem preco som si oblubila ten datum, aj ked budem riadne nadavat, ked budem musiet toto brusko nosit v takych horucavach.. ale nevadi mi to.. aspon zatial. No a tie opuchy tu mame vsetky. Ja mam take drevene, ako ty nohy, prsty na rukach. Normalne ich nemozem poriadne ohybat.. cez den s nimi cvicim, robim s nimi, pisem na klavesnici, ale aj tak si ich citim take jak merave.. no a na tie nohy vyskusaj nejake obklady studene, alebo tie striedave sprchy uplne horuce a uplne ladove, od kolien dolu. Mne to pomahalo este pred tehu, ked som mala spuchnute nohy z tepla a nadvahy a celodenneho sedenia na riti v robote.. fakt super vec.. A este tu baby spominali tvaroh, jest ho, vraj to zabera..
A inak na to teplo.. ja som sa vzdy ovlazovala vlaznou sprchou, ak nie az studenou a len co som vysla zo sprchy, hned som bola spotena a lialo sa furt zo mna.. ale potom som si uvedomila, ze vlastne musim zvolit opacnu strategiu, aby mi bolo teplo akoze prijemne a tym padom som to urobila takto. Z tepla som sa hodila do sprchy, pekne sa ovlazila a osviezila vlaznou vodou a ked som bola taka prijemne ochladena, postupne som si pridavala teplu vodu, az som nakoniec skoncila pri horucej (ale tak prijemne horucej). Tou vodou som sa vyhriala poriadne a potom ked som vysla z vane mi bolo to teplo zvonku prijemne, lebo ma akoze chladilo.. Baby a fakt to funguje.. podobne ako ked sa niekto chladi tak, ze si naleje pol litra ladovej vody do krku a v momente ma na cele pot.. V lete treba pit teply caj. Vyskusajte to.. 😉

lenkaaninka
11. jún 2010

ahojte...tak ja som sa pre zmenu už týžden nevyspala zasa dneska mala o tretej prišla za mnou do postele nacapila sa na chrbát a mala som po spánku...som ako zbytý pes a ked adelaine o pive píšeš presne ako ja včera najprv pol litra vinei ale potom radlera z čapáku 😀 pol litrového ....a domov ked som prišla zjedla som ešte strapčisko hrozna a celú noc som čúrala. no ako malé decko 😕

lenkaaninka
11. jún 2010

@katty17 daj si vložku a ked to je ružové je to plodovka ale skôr nejaký výtok riedky... 😉

maxara
11. jún 2010

@katty17 😲 aka voda? akej farby? smrdela? aspon nejako? bolo to len tak alebo po zachode?

katty17
11. jún 2010

baby, bola to priesvitna voda... ale ked som sla chytro na wc tak to trosku zo mna lialo. nebola to cikanica...

lenkaaninka
11. jún 2010

dneska som si uplietla bič na seba slubila som mm chrenovu omáčku s hovadzím to by nebolo také hrozné ale aj domácu knedlu...ach bože naparovať knedlu v tomto horku..drbne ma ...ale ešte dopíjam kafčo a malý ma v bruchu ranajšiu diskotéku. normálne mám strach aby sa neotočil lebo čo tam ten robí 😕 😕

lenkaaninka
11. jún 2010

katty tak to moha byť a cikanica len už su tie svaly také slabšie tak ti to ušlo 😉 dobre že si bola na wc...ale ja mám napr. taký totál riedky výtok ako voda ale hlavne ráno...ale hlavne že to nebolo ružové...tak je dobre...nestraš.. 😅

katty17
11. jún 2010

lenkaaninka, tak to dufam ze nebola plodova. lebo vobec to nebolo zltucke. uplne priesvitne...

ericica
11. jún 2010

@katty17 ako vidim hodila si nove foto 😉 😉 😉
a mas naaadherneho psika.....aj ja by som chcela takeho.....mate ho v byte???

adelaine
11. jún 2010

@katty17
katka este nie, este mas cas 😖 , daj si intimku a uvidis, kolko a ake to bude

@lenkaaninka ja mavam taky tiez, ale od vody to hadam rozpoznam v buducnosti....
ta bude asi cira alebo tak nejak....

zrzulka
11. jún 2010

@katty17 mne ked odtiekla voda tak som citila aj take rupnutie a nasledne zacala tiect voda, necitila si nieco take??? Uzi si to na teraske. Tiez by som brala.... Dala by som tam malej bazenik a bolo by to super....
Fotky mas krasne !!!! Fakt super

alllexa
11. jún 2010

@katty17 - pocula som, ze v lekarnach predavaju nejaky test na plodovu vodu - ze ci to je alebo nie je ono...

katty17
11. jún 2010

ericica, ano hafana mame v byte ale teraz je s nim dost ostara. je az prilis pritulny a vyzaduje si neskutocnu pozornost. akoby cosi citil... 🙂
zrzi, zatial nic neruplo vo mne. nastastie.
adelaine, ved prave, este mam cas na odtecenie plodovej vody... este musi mala sandricka vydrzat 🙂

lenkaaninka
11. jún 2010

a ono teda ja si myslím že ked odtečie plodovka nastávaju kontrakcie...takže spoznáte....idem zamiesiť cesto 😖 😠

lenkaaninka
11. jún 2010

no také puknutie ako ked pukneš vajíčko v ruke také niečo a potom odtiekla...

zrzulka
11. jún 2010

@kafoditka presne ako pises, bola taka odmerana, tu si lahnite ...a zacala chrlit nejake tie udaje sestricke. Po vysetreni mi povedala ze je vsetko v poriadku az na to crievko ale ze to sa este skontroluje. Ona je asi taka povaha...Tak chladna... alebo zeby profesionalna deformacia???? 😀 Sa ma pyta ci viem co to bude tak jej hovorim ze jasne... ze chlapcek.... tak trosku som cakala ze mozno povie ze nie ze je to dievca ale vraj chlapec ako buk 😀 😀 😀 😀 Sila ako ten nas drobec vsade ukazuje tie svoje gulky a prdelku.... No este ze som tam necakala... teba neobjednali na presnu hodinu???? A porod by mal byt v poho. Ved lekar ktoreho si zazmluvnujes sa o teba postara neboj!!!!! Si ho zavolas a bude sa venovat len a len tebe:O) ja uz som vcera aj vyplatila poplatok tak som kludnejsia....

zrzulka
11. jún 2010

@lenkaaninka hej hej ale ja som napriklad kontrakcie nemala silne a boli nepravidelneeeeeee,. som myslela ze to este urcite nie je ono tak som sa do porodky ani neponahlala

zrzulka
11. jún 2010

@katty17 ved skus zavolat porodnicke, nemas na nu cilo v pripade potreby???? mna by to tiez zaujimalo ze co to bolo....

tajana2112
11. jún 2010

@katty17 viem ze som tu nova, tiez mam termín 24. júla, a s tou plodovou vodou to u mna bolo tak ze odtekala cely den po takých mini kuskoch, a az po nejakých 12 hodinách, toho bolo ovela viac a vôbec nebola ruzova ale tiez číra. a to bolo presne pred rokom a teraz ma to čaka zas, keby fakt nebolo aspon tak horuco.

tajana2112
11. jún 2010

Ešte sa chcem opýtať mamičiek nemáte strach, lebo ja sa začínam báť, ešte mám v čerstvej pamäti tu bolesť, a teraz zase to prežiť ešte raz. kto má takú skúsenosť? dakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre