Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

izira
18. jún 2010

@alllexa ani ja netusim aky je velky....lekar mi povedal len tolko, ze je v norme...🙂 ma potesil 🙂

bellablonde
18. jún 2010

podla odhadov ultrazvuku mal byt petko mensi... narodil sa 3740g a 53cm 😉
sasku mam naposledy meranu v 33tt, kedy mala priblizne 2500g, obvod hlavicky cca 31cm 😵

pevne verim, ze ked sa narodi bude drobnejsie babetko, na to ze mam tehu cukrovku neni zatial moc velka

baby inak ja som uz druhy den uplne K.O.
uz neviem cim by som sa nastartovala, vsak v takomto utlme sa neda fungovat
rano nas skoro zozrali komare vonku, otrasne kolko ich je a teraz poprsalo, mali by sme sa ist este vyvetrat, ale taaak sa mi nechce 😒

alllexa
18. jún 2010

@stanka33 - to je sranda s tym digestorom, to by ma teda nikdy nenapadlo🙂
ja uvazujem nad tym, ze ci bude mat to moje babo po narodeni podobny rezim ako teraz v brusku - ze ci bude zaspavat o pol noci a rano sa budit okolo siestej🙂

janulienocka
18. jún 2010

ahojte babulky, @montinka @patresko dievcata co ste zo ziliny, chodite do nemocky na monitor? Ja kazdy pondelok doobeda, tak ze ci sa tam nahodou nestreneme 😉 a koho mate zenskeho? ja Laniho, ze ci sa nahodou aj tam nestretneme 😉
Bratislava si tu organizuje stretka tak ze by sme sa aj my niekde mohli 😉

bellablonde
18. jún 2010

ked uz pisem, tak pridam nazor o mastickach na bradavky...

vyskusala som bepanthen, cicadermu, avent, vsetky 3 boli vyborne, najlepsia aventka
teraz som si dokupila na vase rady masticku brust... z DM

v ramci pripravy na kojenie je dobre po sprchovani si hrubsim uterakom trochu pomasirovat prsia, bradavky, aby si zacali zvykat, ze cochvila dostanu zabrat 😉
mne to poradili na predporodnej priprave kocky 😉

oacka
18. jún 2010

@alllexa to so správaním sa v brušku a naživo by zaujímalo aj mňa...moja v noci spí,cez deň je v podstate kľudná,len sa ppresúva naľavo a napravo. bude taká aj naživo?

oacka
18. jún 2010

@oacka a dnes kopala do monitora,keď jej počúvali srdiečko. 😀 😀

miki060707
18. jún 2010

ahojte, Danielko je kráásnučký ako "náš" prvý Danielko 😉 a tiež ostatné narodené bábenka....
Jeej Kafko mi je luto, určite ju to bolí, sesternica bola tiež celá dotrhaná a ledva si sadala na bok.....ale časom to prejde....a to je vedla v izbe druhá "júlovka" to je supeer, šak možno ešte ku koncu sa porozprávaju, a Polnišová je tam tiež, no supeeer, možno sa na obede aj stretnu 🙂

No mne malá spí tak raz za dva týždne, a teraz zaspala, no fasa o 16tej, zas pojde o polnoci večer, ale kukneme si o osmej filmy, slnce seno, 😉

cigaretka5
18. jún 2010

No dievčatá poraďte, poobede som sa rozhodla zehlit. Podarilo sa mi ozehlit asi tri kúsky keď má začalo veľmi boliet brucho potom strielava bolesť v ľavom boku- ako keby zacvaknuty nerv, platnicka alebo vo ja viem. Som si ľahká a tak má začalo pre istotu poobolievat v ľavom
podbrusku..... No bábätku je evidentne tesno v mojom brusku....... Som sa strašne zlakla teraz mi je už better ale nad ľavým zadkom má boli furt a najhoršie keď vstavam z pohovky ale keď chodím . Proti môjmu tempu je aj slimák rýchlejší

janica81
18. jún 2010

Ahojte mamičky prosím o radu 🙂

janica81
18. jún 2010

Ahojte vie mi niekto poradiť, nejaký dobrý obchod s nábytkom pre bábätká, zariadenie detských izieb.... chcela by som sa poobzerať po postieľke...prebalovacom pulte... a všetkom čo nám treba, niečo na nete som už našla, ale keď ja verím realite a najradšej si to obzriem osobne! ďakujem za tipy a rady

Najradšej by som bola keby mali toho pod jednou strechou veľa, dalo by sa vybrať, aj kočíky tam môžu byť

Ďakujem maminky

PS: alebo aj nejaky internetový, s ktorým máte dobré skúsenosti

lenkaaninka
18. jún 2010

@cigaretka5 tak v krížoch ??? lebo to mám aj ja ako keby ma tam ihlou ťahali hore dole a som sa ohybala pomaly v kuchyni som myslela že zahyniem a ešte sa mi to stáva aj na bruchu ale to je horšie to sa mi aj potom ťažko dýcha..

lenkaaninka
18. jún 2010

hej aj ja nad ľavým zadkom ☹

cigaretka5
18. jún 2010

@lenkaaninka Presne nad ľavým zadkom neviem čo to je ale je to peklo cítim sa jak keby som mal 1000 rokov zohnut sa a vystret je des

lenkaaninka
18. jún 2010

@cigaretka5 jednu nebolavu polohu nájsť a nedajbože sa pohnúť...neviem asi sa to rozťahuje všetko ...

23bambuliatko
18. jún 2010

Baby ja mam dnes od rana take bolesti v krížoch ...ani sedieť, ani stat, ani ležať...neviem co zo sebou...hrozne stavy!
Doobeda som bola u ocnej (po 3 rokoch som sa odhodlala na okuliare) a sotva som s tymi bolestami dosla k autobusu!
Tiež ma napadli kontrakcie, ale nechcela som trepat a panikarit už je skoro šesť večer a nič mi neprešlo...plus niekedy mavam v poslednych dnoch take bolesti ako pri menzese, ale to zatial vzdy preslo...

silvia.vesela
18. jún 2010

mirka, kafko pozdravujem aj ja, nech jej je cim skor lepsie, vela sily želam! 🙂
tak, vedla je aj rybaanka, to je super! aspon sa mozu pozriet! 🙂

@23bambuliatko
ja mam dnes tiež dost....bolesti mám celý den...tiež kríze, podvozok, ako keby som menzes mala dostat...neuzivam magnezium, tak hned vsetko cítim! 😠
Podla mna, pokial sa ti tá bolesť nestupnuje, tak je to ok...aspon ja si to tak snazim sledovat.

cigaretka5
18. jún 2010

No dievčatá ako nas tu tak čítam pekne trosky tehulky sme tu

silvia.vesela
18. jún 2010

@adelaine tak, nejak ich "vyšupneme" von! 🙂 aj ked tiez sa bojim, ako velmi budem nastrihnuta atd.... 😒
mirka, to mas pravdu, že tie váhy su len orientacne....niekomu sa trafia, niekomu sa aj o 500g pomýlia!

silvia.vesela
18. jún 2010

@cigaretka5
ja som už ozaj na spadnutie...este chcem vydrzat buduci tyzden a uz potom mozem ist rodit! 🙂

alllexa
18. jún 2010

@janica81 - zavisi od toho, ci chcete drahsi alebo lacnejsi...
ten drahsi je napr Cilek - maju predajnu na Zahradnickej (http://www.truva.sk/index.html) alebo Meblik - predajňa na Bajkalskej (http://www.mebliknabytok.sk/)
No a lacnejsi vyber je napr. v IKEA. Ale nieco sa da vybrat a v Kike.

adelaine
18. jún 2010

kocky, taketo bolesti mavam aj ja, sice mi to nevyraza do krizov, ale mam tvrde brucho
skoro v kuse a podbrusko ma bolieva ako pri MS, skoro chodim v predklone, tak
ma to tam vsetko taha...
maly ma tlaci aj na mocovy mechur a na krcok, aj to fasa boli....no uplne
na rozpad...ja sa neviem v noci poriadne bez bolesti ani na posteli otocit,
no to uz je konecna 😒

lenkaaninka
18. jún 2010

ja už vravím že mna ani boleť pôrod nebude lebo ma všetko bolí už teraz tak som si akosik zvykla...

23bambuliatko
18. jún 2010

@silvia.vesela to sa da este vystupnovat ??? 😲 vsak už teraz sotva dycham!

23bambuliatko
18. jún 2010

@cigaretka5 veru...sa citim ako taka troska-cisto nepoužitelna 😀

23bambuliatko
18. jún 2010

@adelaine no o tej noci ani nepís...už mam za sebou 2 noci co som vobec nespala a počula aj mravce na podlahe ☹

agika1982
18. jún 2010

ahojte kocky....na chvilu som sem skocila....@cigaretka no uz viem ze je v medifere,ale nema nic volne, z v juli...a to mam termin...
a pozerala som vysledok ctg...tak dr to zle napisala...moja mala mala az okolo 170 oziev....to je hodne.,..no akurat sme o tom kecali s priatelom....keby bolo nieco zle,tak podla nas aj prietoky by boli zle..bo ak by bola hladina kyslika nizsia,je to priznak vady,ale prietoky kt.merala dnes boli v poriadku...a baby neviem ci aj vy to mate,normalne ja dokazem malej ratat ozvy aj podla toho ako sa mi dviha hrudnik a brucho.. len neviem ci je to v pohode,teda normalne...

silvia.vesela
18. jún 2010

@23bambuliatko
myslim, že hej....ale aspon budeme mat predpripravu na porod a tam nám tie bolesti uz nebudu vadit! 🙂

silvia.vesela
18. jún 2010

@agika1982 ja to tak nemam, neviem malému zratat ozvy.. 🙂 a podla mna vasa malinka bude v poriadku, lebo tiež si myslim, že keby bolo nieco zle, tak by tam bolo viac priznakov!

alllexa
18. jún 2010

@adelaine - a kedy mas poradnu? co Ti povedal doktor, si otvorena?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre