Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
5. júl 2010

@katkaking podla mna je to ono, tak uvidis ci sa to nerozbehne...ja to mam mozno preto farebne, pretoze som bola na vysetreni a dost hlboko ma prehliadala
@oacka ja sice nie som odbornik, ale podla mna sa Tebe ani nestihnu naliat, sak ked kojis tak casto. Ja som tiez nikdy nemala navrete prsniky, jedine, ze Misko nahodou dlho spal.a tiez mi mlieko nestriekalo a ani som nic nevedela vytiahnut odsavackou...a bolo to v pohode

oacka
5. júl 2010

@strasska jooj, ste ma potešili,baby, teraz som kľudná,lebo malá spí cez dve hoďky, ale priznám sa,že každý deň mám takú hodinku krízovú,že aj revem a sa bojím,či je všetko ok, viem,že by som nemala.... len včera to bolo v pohode,malá kkrásne spinkala a papala. strasska,držím palce, aby všetko prebehlo hladkko! už sa teším na ďalšie Košičanky a Košičanov! tak švihajte! 😀 😀 😀

zrzulka
5. júl 2010

oacka mas krasne fotky s Kristinkou v albume. Tusim si ju aj babiny uzivaju. to mohla prist za tebou uz do porodnice? ine vymozenosti mate na vychode 😀 😀 😀 U nas ani muz nesmie prist 😒

oacka
5. júl 2010

@zrzulka ja som mala apartmán, za celých šesť dní som jediné iné maminy videla na JISke, inak som ani nevedela,že som v nemocke. jedlo mi nosili na izbu, iba pri mojich dverách bola lavica,kde čakali budúci ockovia na rodiace mamičky, lebo som bola pri porodnej sále a teda,keď som videla tie chudák maminy,ako sa tri hodiny prechádzali v bolestiach po chodbe, fučali,jojkali, celá rodina ich držala,tak som bola vďačná za sekciu. návštevy mohli byť uˇmňa celý den do deviatej večer. keby som chcela, mohol bývať so mnou aj Roman,ale on musel chodiť chlastať! 🙂

strasska
5. júl 2010

@oacka wooooooooooow tak ty si mala ine pohodlicko. A ako si nakoniec zvladala bolesti po sekcii?

strasska
5. júl 2010

@oacka podla mna sa drzis super, ja som mala mozno hodinu denne ked som neplakala ☹ Som vkuse riesila, ze ci mu mlieko nestaci, ze ci ho boli brusko, alebo preco nespi, co furt reve

miki060707
5. júl 2010

ahojte
tak v prvom radi vám odovzdávam pozdrav od Eriky, dnes ju prepustili, tak si Edinku už užívaju .....má sa dobre, poslala mi aj foto, ale musim počkať na mm, on to sem vie dať, teda s mobilu, mne to niejak nejde...

gratulka k bábam

Mirka, to ma tak mrzí... ☹
prikladam foto Soni ....kuk

oacka
5. júl 2010

@strasska ja sa snažím ovládať, ale pri akomkoľvek náznaku problému ma chytá tajn panika...ale vraj to neni dobré pre mliečko,tak sa len každý deň pomodlím,aby mi Pánboh pomohol a verím...a Roman mi superňácky pomáha.
strasska, ja som tomu nechcela veriť,keď mi kamoška opisovala svoju bezbolestnú sekciu,ale prisahám,že to tak bolo. ja som nijaké extra bolesti nemala. ibba čo sa mi hlava krútila od hladu a ležania a trochu bolelo podbruško,ke´d som sa snažila postaviť na vlastné. ale večer v ten deň som sa už osprachovala s Romanovou a sovkrinou pomocou a bolo mi lepšie. fakt nič hrozné. ja neviem, čo sú to bolesti pri alebo po pôrode... ale teraz som si všimla,že mi tvrdne okolie jazvy,obávam sa,že to neni dobre. musím brnkúť tej kamoške,čo s tým...

oacka
5. júl 2010

@miki060707 no ty máš doma krásavicu!!!! pozdrva odmňa ericicu! myslím na ňu,som rada,že už to majú doma a držím palce!!!!!!

cigaretka5
5. júl 2010

@oacka A preco si sla vlastne sekciou?

zrzulka
5. júl 2010

@oacka tak parada .... a to kde si rodila??? A moj muz tiez chodil chlastat, vychodnar sa v nom nezaprie 😀 😀 😀 ale tak ona aj upratoval doma a chystal veci pre malickeho

zrzulka
5. júl 2010

@miki060707 krasne dievcatko mas....

strasska
5. júl 2010

@miki060707 kraaaaaaaaasne fotky a torta woooooooooooooow, Tvoja vyroba?
@oacka ja kym som si zvykla na ten pocit strachu tam niekde vzadu, tak to trvalo skoro rok. A aj teraz sa niekedy vyplavi vo vacsom mnozstve ☹
Proste na ten pocit zodpovednosti, neistoty a strachu o svoje dieta, Ta nikto nemoze pripravit.
V psychologii uz dlhe roky funguje pojem "dost dobra mama", pretoze idealna, dokonala matka by pre dieta bola katastrofou 😉 tak tymto sa utesujem a vravim si, ano som dost dobra mama mojim detom.

strasska
5. júl 2010

@oacka a super poporodny stav, takze teraz uz vies, ze pre Teba bol cisarsky rez "spravna volba"

alllexa
5. júl 2010

@noemarta - a kedy mas kontrolu? V stredu ci vo stvrtok?

@oacka - ja som si do porodnice kupila slapky o tri cisla vacsie🙂 A za ako dlho po porode Ti ie nohy odpuchli?

@maxara - drz sa na kontrole... Mne bolo z tych pasov nejako zle, mozno tym, ze som lezala na chrbte, ze mi bolo strasne teplo a bola som smadna...

strasska
5. júl 2010

@alllexa a neskusala si na pasoch lezat radsej na boku? Lebo lah nie je ani dobra poloha pre babo, lebo ti tlaci na dolnu dutu zilu a jemu sa potom dostava menej myslim kyslika, ale tu si nie som ista

strasska
5. júl 2010

@alllexa a inak tie napuchnute nohy ta nestipu? lebo mna uz ano, otrasne to je 😒

noemarta
5. júl 2010

@alllexa v stredu o 12,00 hod. som zvedavaaaa..... 🙂

miki060707
5. júl 2010

@strasska tú snehulienku robila mama, a lienku dala robiť svokra, šaša krstná....


foto Edinky

lenkaaninka
5. júl 2010

Edinka je zjavne vegeťáčka 😀

strasska
5. júl 2010

@miki060707 vydarene su torticky
A pozdravujem Ericicu, nech sa im doma dari!!!

strasska
5. júl 2010
alllexa
5. júl 2010

@strasska - no potom uz som sa tam mrvila a trocha som sa obratila na bok, ale nechcela som sa moc hybat, aby to neovplyvnilo meranie... Inak, nevies, co tie grafy znamenaju? Jedno by mohol byt tep babatka a druhe mozno cinnost maternice...
Nohy ma uz trochu bolia, ked na nich stojim, citim v nich taky tlak...

@noemarta - no a mozno ma aj s katty este predbehnete🙂

alllexa
5. júl 2010

@miki060707 - ake chutnucke - aj torty, aj malicka🙂

strasska
5. júl 2010

@alllexa presne tak, jedna vlnka je pre babetko, druha pre kontrakcie 😉

petulka_1
5. júl 2010

@strasska
@alllexa Aspon som sa aj ja nieco dozvedela, kedze v stredu idem prvykrat do nemocnice a asi mi budu toto robit...

oacka
5. júl 2010

@strasska to si presne vystihla! neľutujem,že som sa dala na sekciu. len dúfam,že to nebude mať v budúcnosti nejaké následky... malá spala tri hodiny v kuse,aj prsia sa mi stihli trocha naliať. a teraz zas spí.
Edinka ja krásna! bože,ale to tu fičí! @alllexa nepridáš sa? 😉 ja som na monitore vždy ležala na boku, automaticky ma k tomu sestričky vyzvali,lebo predpokladali,že na chrbte je to nepríjemné.

oacka
5. júl 2010

@alllexa nohy mi odpuchli až tak za 4-5 dní. prvé dní som mala ďalej riadne napuchnuté. lebo som aj veľa pila,aby bolo mliečko. lekárka mi odporúčala jesť bielkoviny,tvaroh a tak.
teraz som si skúšala staré veci, a sú mi dobré moje obľúbené nohavice,čo som už ani pred porodom nemohla nosiť! tak sa teším!!!! 🙂 keď som prišla z porodky,nevedela som,čo si obliecť, v skrini samé tehu veci. teraz si konečne robím trochu poriadddok vo veľkostiach.

alllexa
5. júl 2010

@oacka - fiha a kolko si schudla?

kukucka26
5. júl 2010

ahojte dnes sa mam zle poslickovia sa mi ozyvaju dufam ze to iba oni, bolia ma dole krize a brusko a tvrdne ale to uz od rana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre