Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
27. júl 2010

malinký takto spáva ráno so mnou v posteli beťár 😀

lenkaaninka
27. júl 2010

@mojalili dobrý výraz na to 😀 😀 😀

janka256
27. júl 2010

ahojte baby poradte mi moja ma stale nafuknute brusko aj prdka aj kaka brusko ma mekke ale furt nafuknute ale nezlosti sa je to vobec mozne tak dlho mat nadute brusko ? kvapky infacol jej davam kazdy den po kupani pred tym ako ju nakojim ... ☹ a inak aj ja jem vsetko skoro aj cokoladu zjem celu a malej nic nie je iba strukoviny som este neskusala ale inak vsetko aj cerstvu zeleninu 🙂

pepppe
27. júl 2010

baby chcem sa spytat,,,malinky ma na lickach take ako pupaciky biele,,myslim si ,ze potnicky,neviete co by som m una to mohla dat???ma to strasne skarede,ako keby mal u zpubertu,chudatenko moje ☹

lenkaaninka
27. júl 2010

@pepppe malý to má v tom záhybe pod puskou na bradičke..neviem či čosik na to existuje...to sa asi bábo ešte čistí neviem..

pepppe
27. júl 2010

@lenkaaninka a tiez to vyzera ako keby mal jebaciky???moj to ma na oboch lickach,,

lenkaaninka
27. júl 2010

@pepppe hej presne ja mu nič s tým nerobím to zmizne neboj..

pepppe
27. júl 2010

@lenkaaninka dakujem 😉

adelaine
27. júl 2010

ahojte moje, chcem sa opytat jednu zasadnu vec...
moj maly ma vysev po kazdej kozmetike, co som skusila...
teda myslim po olejceku, alebo po telovom mliecku :(
je nutne deti po kupeli volacim natierat? lebo uz fakt neviem, cim ho
mam namazat, aby sa nevysypal.....

merikac
27. júl 2010

@adelaine nech ti detska lekarka predpise do vody oilatum, je to olejcek na citlivu pokozku, ktory ju zaroven premastuje a potom by si nemusela vobec natierat

merikac
27. júl 2010

@adelaine a skusala si aj kozmetiku babe?- je to vyslovene kozmetika a citlivu detsku pokozku,,,je drahsia,ale fakt dobra

jaruska8
27. júl 2010

@adelaine Netreba natierať ničím, povedala mi lekárka.

jaruska8
27. júl 2010

@lenkaaninka Malý je zlatunký!!!!!!!!!!!!!!

adelaine
27. júl 2010

@merikac pouzivala som lanolinovu cistiacu penu a sebamed kozmetiku...
a ten olejcek co pises, sa naleje do vody pri kupani?

bambola
27. júl 2010

@adelaine my natierame len suche miesta inak nie je vobec treba nicim mazat 😠 , detska pokozka je velmi tenka a citliva . na suche miesta mame z lekarne Infadolan

maxara
27. júl 2010

Ahojte babulky,
my sme dnes pekne spinkali, od druhej rana do asi osmej, takze aj mamicka si schrupla.. 🙂 urobila som tortu, uvarila francuzske zemiaky a teraz za chvilku idem so sebou k lekarovi.. mam sa hlasit do troch dni na meranie tlaku (niekomu v nemocke drbe, od porodu som mala tlak 125/80 a jeden jediny krat, ked mi malu zobrali do lampy a mne povedali, ze zajtra idem na kyretaz, som mala 130/90, co je pochopitelne.. ale akoze mam byt sledovana pre vysoky tlak). Zaroven zbehnem este po Ninkin preukaz poistenca a do sporitelne zrusit ucet. Musim co najskor vsetko vybavit.
Baby, aj k vam sa drbu navstevy jedna za druhou? ja neviem, co im mam do telefonu hovorit.. ja nechcem este Ninku vystavovat vsetkym okukavacom.. 😠 Idem vas docitat.

@patresko11 udaje posli mne do IP.. ja ich do tabulky dam

@lulu1983 jeeej Lulu, ty si ho zohnala? a ako to bolo balene?

@vierkaha fuuha, to mas asi tu zacinajucu preeklampsiu.. 😨 davaj si pozor na seba. Keby si sa akokolvek citila cudne, uz aj utekaj k dr.

stanka33
27. júl 2010

Ahojte...
ja mam dneska vymenene dieta napapa sa staci 20 min a nejakym sposobom zaspi...aj v noci sme pekne spali, hadam jej to chvilku vydrzi...
dneska sme boli prvykrat vonku, najprv strasne plakala, nechcela capicku potom som ju vzala na ruky a zazrakom zaspala...tak sme boli tristvrte hocku, bola by som aj viacej, ale asi pojdem postupne...
ja nenatieram zatial nicim iba nozky sa nam supaju tak olejcekom avirilovym, vcera som sa nastvala a ostrihala nechtiky lebo slecna bola cela dodriapana.....a kupem v horucavach kazdy den, aj maleho sme doteraz kazdy den a je v pohode...
a co sa tyka cokolady, nejaky ten mesiac a idem na nu...aj pri malom som jedla a nema ziadnu alergiu...inak ma napadlo a biela by sa nemohla jest?????

stanka33
27. júl 2010

@maxara mnam aku torticku si robila????
inak aj moje kamosky chcu vsetky vidiet malu, dneska som ju vonku ukazala dvom, tak to v ramci prechadzky je v pohode....baby zajtra mi pride svokra pomahat....to som zvedava ako s nou vydrzim 3 dni 😖

zuzanapp
27. júl 2010

@pepppe ahoj my sme to mali tiež a doktorka povedala že nato nedávať nič a tie vyraštičky nám zaschli a odlupili sme ich. už máme tváričku peknú. 🙂

monline
27. júl 2010

@denisse ja strihám malému nechty zhruba raz týždenne, vždy, keď sa mi zdá, že ich má dlhšie...prvýkrát som mu ich strihala keď sme prišli z pôrodnice..strihám keď spinká detskými nožničkami z lekárne so zaoblenými koncami

zuzanapp
27. júl 2010

@adelaine my nemastíme ničím a keď už tak modrú indulonu.

adelaine
27. júl 2010

dakujem za odpovede 😉

..ja sa vam tak cudujum, ze nieco aj stihate pri drobcom urobit, uvarit...
ja mam pocit, ze maly nechce byt ani minutu sam, stale mi visi na prse,
aj ked mu to tecie uz usami, ked ho dam dole, pusti taky rev, zeaj modrie...
ked chcem ist do sprchy alebo niekam na chvilinku od neho odbehnut,
zial musim ho nechat vyrevat 😒 ☹
teraz ho mam napr. hodinu na prse a ani sa nemozem pohnut,
esteze mozem konikovat

stanka33
27. júl 2010

@adelaine ja som tak robila pri malom, teraz si to nemozem dovolit tak si chvilku poplace, co uz....a prsnik som zredukovala max. na 20 minut, ked netaha z jedneho dam jej druhy a je spokojna.....inak som zvedava ked budem s nimi sama...najhorsie je to ze rano sa naraz zobudia aj poobede to neviem co skor....teraz tu mam segru aspon mi zabava maleho...

maxara
27. júl 2010

@vierkaha 😀 😀 si ma pobavila.. ale aj ja viem, ako sa citis.. a pockaj este, ked konecne porodis, ako ti budu telefony vyzvanat.. a pritom to vsetkym oznamis a vsetci budu vediet meno, miery a ja neviem co a aj tak ti zavolaju.. a najlepsie kazdy sam za seba a kazdy sa pride kuknut do porodky a tak..

@adelaine moja sestra mi kazala nicim nenatierat.. iba v pripade, ze by malo babo naozaj suchu kozu, tak iba vtedy telovym mlieckom.. v porodke tiez kazali nenatierat, ale detska mi v pondelok vravela natierat cistym olivovym olejom neparfemovanym do jedneho mesiaca.. 😒

maxara
27. júl 2010

@stanka33 mala som korpus z obchodu a len som ho naplnila lekvarom, smotanou a ovocim a navrch sa to posypalo mletymi orechami s cukrom a mm uz polku zlupol 😀

@adelaine ja mam doma mm a on je cely happy, ked moze prebalovat, takze sa aj postara, ponosi, pocicika, takze ja som tu viac menej len za dojku 😉 tak preto stiham varit (na 5krat ale stiham)

monline
27. júl 2010

@vierkaha bielkovín v moči sa báť nemusíš...normálna hodnota KVP je 0,15g, keď som šla na sekciu, mala som až 5,29g, sestričky vraveli, že sa vyskytla už aj hodnota 10 u pacientky..pozri si koľko zistili tebe...a tlak 140/90 je síce vyšší ako má byť, ale pokiaľ spodný tlak je pod 110, tiež je to v rámci normy..hlavne sa neboj..ja som mala 240/120 keď ma brali do nemocnice a potom mi ho ustálili a ešte dva týždne som to v nemocnici naťahovala, kým sa malý narodil..

strasska
27. júl 2010

@lenkaaninka
@pepppe to je novorodenecke akne a zmizne to same, netreba s tym nic robit 😉
@adelaine ja tiez nenatieram a je to v poho. A reaguje aj na olivovy olej? mozes skusit s tym premastit 😉
@stanka33 biela cokolada sa moze, lebo kakao je silny alergen a to tam nie je. 😀
@maxara inak ten vankusik som ja kupila v lekarni...je iba v takom priesvitnom sacku, vyrobca je Baby - frank, a minule som ho tiez videla v DM 😉

maxara
27. júl 2010

Idem uz k lekarovi, ale este vam napisem pikosku.
Nasi nam v nedelu poviezli psov, lebo ich varovali, kym som bola v porodke. Obaja hned isli Ninku nuchat a mm ich zahriakol a tak.. no asi mali pocit, ze su na druhej kolaji.. vecer v nedelu zacal Basko krivkat na pravu prednu labku, aj sme mu ju pozerali, ale nic sme nevideli. Lizal si ju a inak nic. V pondelok uz na nu ani nestupil, nosil ju pomaly nad hlavou, tak sme ho zobrali k veterinarovi. 😀 Teliatko, uz v cakarni stal na vsetkych 4roch a lekar ho pozeral a nic mu nebolo.. a odvetdy nekriva ani nic 😀 filmarik jeden moj malinky. Musel si vydobit pozornost 😀

Inak neviem, ci som spominala, alebo niekto iny, ze TUTI nam porodila, 20.7.2010 sekciou, malinkeho Simona. Krasneho.

maxara
27. júl 2010

@strasska super, a funguje ti?
Booze ja uz musim ist, potom vecer sa stavim, pa

monline
27. júl 2010

@maxara ja som takým olejom natierala a malému sa šúpala koža..tak som začala natierať NIVEA baby hydratačným mliekom s panthenolom a odvtedy má krásnu jemnú pokožku a žiadne šúpanie, žiadne suché miesta..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre