Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
30. mar 2010

a tak som chcela isť na 3/4D ult. a ked som si na začiatku pýtala doktora, tak povedal, že vo febr., že je zbytočné cestovať do BA, ked to bude mať on a vo febr. mi povedal, že do 2 mesiacov, to predpokladam, že aj v máji bude, ak bude a neviem, či to nebude neskoro, vôôbec nebude bábo vidieť hýbať sa, lebo bude mať málo priestoru, no šak teraz idem za 3 tt, no hadam ma poteší správou, že to už mam a v aprili to spravime, najprv som rozmýšlala, že si to nedám a ušetrím dosť eur, ale na druhej strane, toto bude posledné tehu a strašne chcem vidieť tie videá a snímky..........

miki060707
30. mar 2010

a ešte som sa chcela spýtať, nechce kupiť náhodou niekto kresielko, predava kamarátka, ale ponuka od nej došla neskoro, lebo kresielko mám a ešte predáva kočiar, ale ten už tiež mám......skusim pridať foto do albumu

sunavianka
30. mar 2010

ahojte tehulky, tak zajtra frčíme na sk noo konečnee už som sa nevedela dočkať.... 🙂 takže výbavička pre babulko a tak.... hehe snád to postíham... 😖 tak sa vám prihlásim až po velkej noci to už budeme naspať a čaká nas tá nešťastná sťahovka... 😢
tinka nič si z toho nerob, myslím manžela, ono sa to zmení uvidíš ked príde krpček na svet... ty sa len sústred na svoje bruško 😉

oacka
30. mar 2010

čaute kočky! ja mám ísť dnes k doktorovi po papier, že mi PN prechádza do ďalšieho mesiaca, ale sda neviem vytrepať z bytu. Baby, vobec sda nebojte toho testu na cukor. je to v pohode,len to treba vypiť svojím tempom. jasné, keď je strasske, chuderke doteraz zle v tehu,tak to na ňu tak divoko zaúčinkovalo. 😖 ale myslím,že to neni nič strašné. ja som nebola u lekára,ale v labáku.
Tinka, nechápem..... ale držím palce, aby sa manželstvo vyvinulo pozitívne. možno má fakt llen veľmi veľa roboty,aby vás zabezpečil a nedochádza mu, že tehotná potrebuje aj iné veci ako peniaze.... ☹ a koľko má rokov? a to ťa on požiadal o ruku? som zvedavá, čo? 🤐
mimi, veľa mladých rodín býva u rodičov,ale to neni navždy, už sa teš ,ako si budeš o pár rokov zaria´dovať bytíik, keď budeš mať väčšie deti a nebudeš sa báť, že ti doničia nový nábytok! 😀 😀 😀

oacka
30. mar 2010

nie mimi, ale miki! 😀

jaruska8
30. mar 2010

Ahojte babule, dnes asi pôjdem na malý nákup veľkonočných ozdôb, nejaké vajíčka ešte mám, ale halúzky mi chýbajú. Včera som neodolala a kúpila som v športovom obchode malej mini botasky, jaj, tak sa z nich teším. Keď som ich vyberala v obchode, tak ma silno kopla, tak sa jej, asi páčili. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Dobre som si to zdôvodnila, čo????? 😝

katarina7777
30. mar 2010

Caute kocky, ja som dneska nesla do roboty lebo mam narodky takze dneska niiiiiic nerobim. Na obed ideme aj so svokrovcami do restauracie na morske priserky takze sa tesim jak sa napraskam. A moj prvy gratulant dneska rano bol moj drobcek v brusku, kazde rano sa zobudim na pohyby, to mi dava vediet ze je v poriadku a dneska mi tu vykopkava uz dve hodiny huncut jeden.

zelam vam vsetkym krasny den. 🙂

maxara
30. mar 2010

Katka777 supeeeer, gratulujeeeem, tak som asi prva konikova gratulantka, sa tesim, ze aspon raz 😀

mima89
30. mar 2010

ahojte baby uz mam vsetko nachystane na velku noc, upratane, a vyzdobene 🙂 ako vam ja zavidim ze mate uz skoro vsetky komplet vybavicky ☹ ja nemam este nic a to myslim absolutne nic, mame trosku problem s peniazkami ale v maji uz zacneme kupovat uz mam vsetko vyhliadnute tak uz len cakam na maj 😒
byvame s rodicmi a je to tazke kedze mame spolocne priestory-kuchynu, kupelnu,obyvacku...dve gazdine v jednej domacnosti.. to neni moc dobre ale co uz mame robit... ☹
snad sa nam co najskor podari mat vlastne byvanie...ale sme spokojni ze mame aspon kde byvat... co uz... ale na malicke sa tesime a nevieme sa ho dockat 🙂 bude to nas pokladik 🙂 🙂 a vcera v noci som nemohla zaspat tak silno ma kopcoval do bruska az som sa bala ci sa neprekope von 😉 ale dnes je nejaky pokojny...tak dufam ze sa dnes vyspim... 🙂

katty17
30. mar 2010

Katka, taktiez sa pridavame so Sandričkou ku gratulacii. joooooj, priserky zboznujem. mnam. dajte si aj za nas 😉 .
baby, neviete mi poradit co si mozem dat na prechladnutie? rano som sa zobudila s krcami v podbrusku. najskor som si myslela ze sa mi maternica roztahuje ale postupne sa to zhorsuje. mam pocit ze som tam dolu pekne prechladla :(. vraj urologicky cajik tehulky nemozu.

maxara
30. mar 2010

oacka, carrie - este vam chcem napisat k tomu opekneniu... mne kolegyne hovorili, ze cakam chlapca, lebo som krajsia, ale myslim, ze to je skor tym, ze sme babo uz velmi dlho chceli a ze konecne ho v tom brusku mame a tak som stastna a vraj cela ziarim (uz dvaja fotografi na oslavach fotili cely cas len mna, lebo vraj cela ziarim - a to voobec, ale vooobec nie som fotogenicka). No a potom nepochybne sa k tomu pridala aj dalsia vec, a to, ze som schudla na zaciatku tehu 4 kg. Cize uz nemam lica ako Dufus z Kacerova... stale som tucna, ale tvar mam inu, trosku pochudnutu a tym padom samozrejme, ze lepsie vyzeram, no nie?
mojalili - to s tym ziacikom je fakt mile... ako na teba myslel s tymi dupkami
achojka - ja som nakoniec na 3D vbola v Hlohovci u dr. Brestanskeho, bolo super... na strecnianskej som sa iba informovala v Radmagyn, celkom mily pan mi odpisal mejl, ale nakoniec som sla do toho HC. tak neviem posudit. gynekologicka sa volala nejaka Radmila. 🙂
miki - byvanie u rodicov ma tiez urcite nejake pozitiva, hlavne ked byvate vlastne sami, len v spolocnom dome - babka je blizko, povaruje, pomoze, ked nestihnes navarit, urcite pomoze...
strasska - foto ocakavam.. inak ja este stale vraciavam, vlastne kazdy den rano som vracala do 24 tt a teraz uz tyzden nevraciam okrem vcerajska a ked sa rano nenajem, tak potom zbohom rodina... takze ja predpokladam, ze GTT tiez u mna neprebehne hladko bez grcky... len dufam, ze aspon doma to hodim a nie niekde inde...

katarina7777
30. mar 2010

dakujem(e) za gratulacie a poriadne sa nazerinkam(e) aj za vas! 😀

maxara
30. mar 2010

katty - no veru neviem co si mozes na to dat, asi hlavne byt v teple... 😒 nechces radsej zavolat dr?

maxara
30. mar 2010

katka7777 za mna prosim nepapaj priserky, bude ta z nich napinat.. lebo ja ich teda faaaakt nemusim 😝 😝 😝

katty17
30. mar 2010

Maxi, mas pravdu. radsej to odkonzultujem s dr. zajtra tam idem aj tak na ten cukor, tak sa rovno u neho zastavim. som zvedavucka ako velmi mi bude chutit cukor, kedze mne momentalne sladke dost ide 🙂

carrie84
30. mar 2010

Katka aj od nas vsetko naj 😉 Ja zjem tu porciu, co Maxi nechce 😀

kafoditka
30. mar 2010

Katka vsetko najlepsie k narodenikam prajem(e)!

kafoditka
30. mar 2010

Maxi... si moj clovek, ja by som morske prisery do ust nedala! Na kazdej dovolenke ma manzel presviedca, nech aspon ochutnam, ale ja ani za nic 😉

maxara
30. mar 2010

carrie mile rada sa jej vzdam v prospech teba... a ako vidim, tak aj kafko
kafko - ja som bola minuly rok s nasimi a mm v Bulharsku a tam si nasi objednali tie hnusnosti vyprazane a tak dobre to vyzeralo, ze som si chcela dat, tak som si jeden najmensi kusok vybrala, ze si dam aspon hryza a ked som zahryzla, tak sa mi z toho potiahol taky kusok, ako guma a vystrelilo... fuuuuj, no hned som to vyplula.. a zasmrdelo to ako ryba, takze... nic pre mna skratka..

maxara
30. mar 2010

inak aj ja idem na ten GTT, 20.4.2010 ... 😝 no a u nas to prebieha tak, ze ja sa rano pred 6:30 vycikam do skumavky, potom si rozmiesam (uz mam kupenu) 75 g glukozy v 2dcl vody (mozem aj s citronom) a potom nesmiem nic pit, ani nic jest (ak by som bola velmi smadna, mozem si dat max 3 dcl vody) a potom mam prist na 8:30 do cakarne, poviem, ze som pila cukor, pojdem sa vycikat znova do sampusaku a pichne mi do prsta. To je vsetko... cize najhorsia pasaz pre mna je byt nalacno a hlavne vypit tu nechutnost nalacno a udrzat ju v sebe. Kvoli tomu, ze ja aj bez tej cukrovej vody grcam, ked som nalacno.

kafoditka
30. mar 2010

Maxi... vobec to nie je take strasne.. das si studenu vodu, polku citronu do toho a pomaly vypijes. Ja som tiez myslela, ze sa doblvam, ale bola som milo prekvapena, ze je to vlastne celkom dobre 😉

dugyna
30. mar 2010

Caute baby,snazim sa vas docitat,ale chyba mi este nejak vyse 100stran.cmarate o sto dusu. Ozyvam sa az teraz,bo po statnici som moc komunikacnu naladu nemala,nakolko ma vyhodili. V komisii bol taky jeden rypak ....myslim ze dalej nemusim ani komentovat. A potom sme boli s manzelikom na dovolenke v chvojnici,bolo krasne a pocasie nam vyslo oddychli sme si,vratili sme sa az teraz v nedelu. A co nas doma cakalo,vyrazene poistky,a mrazak vyteceny,takze sme do polnoci upratovali. Si viete predstavit ten smrad... A kolko masa ryb a jedla sme tam mali. No a dnes nam zacalo zatekat do wc a kupelne. Nad nami kupili byt a prerabaju uz 5tyzden otras. A hlavne my sme pred vianocami dokoncili prerabku celeho bytu a oni nam to nicia!

maxara
30. mar 2010

kafko - hej, to by som mohla zvladnut vypit, ale to, ze ja vraciavam este stale (ranne nevolnosti) a ked sa nenajem, tak dam aj double... 😒 a potom mi je cely den blivne.. tak preto sa bojim, vies?
dugy - vitaj po sto rokoch.. to je blbe s tymi statnicami, nuz ale vzdy musi niekto vyletiet, tak teraz si to schytala ty. no a ten mrazak ti nezavidim.. mne staci, ked mi skysne polievka a uz mi je na grc.. nieto este pokazene maso..

maxara
30. mar 2010

dugy - a nezabudla si na svoje resty? svadobnu foto... ved my tu nedockavo cakame 😕

erytrea
30. mar 2010

ahojte baby

tak ja mam po vcerajsku tiez uz cukor za sebou a bolo to uplne v pohode 😉 tolko ma vsetky baby okolo strasili ako im bolo zle a ako ich triaslo atd a mne nic..

prisla som na poradnu o 8.00 sestricka mi odmerala tlak, skontrolovala moc, zarobila mi vodu taku perfis studenu, vymackala citron a bolo, pokial som vypila skoro polovicu tak uz ma volala doki a druhu polovicu som v pohode vypila ked ma vysetril, opakujem nic strasne potom som si dve hodky posedela s maminami v cakarni a po dvoch hodkach ma stuchla sestricka do prsta - ktory som si este mohla vybrat, ze ktory obetujem 😀 vymackala trochu krvi a potom som si skumavku zaniesla do nemocky a to bolo vsetko, po tom vsetkom ma manzelik pockal a isli sme na obed 😎 cize pohodicka, myslim ze vela tuto robi aj to ked vas vsetci okolo strasia, podla mna je to nic oproti porodu 😝 😀

drzte sa a vsetky cakatelky na cukor pozdravujem 😵

maxara
30. mar 2010

erytrea no znie to ako z rozpravky.. 😀 ja duuuufam, ze to bude aj u mna hladko prebiehat.. ved snad moj nevolnostny zaludok uzna ten cukor ako jedlo a bude to v poho.. dam si citron a studenu vodu, podla vasich rad a potom sa s vami podelim o zazitok.. ale asi budem jedna z poslednych, co to absolvuje.. 😖

sunnygirl
30. mar 2010

Ahojte Bábiky,
tak som dnes absolvovala poradňu, Dr. najprv meškal hodinu, no a potom, aby to nejako dobehol, tak nás rýýýýýýýýýchlo povybavoval, takže moje som trvalo asi 5 sekúnd, pozrel srdiečko, hlavičku, odmeral a toť vsio. 5 SEKÚND. Spýtala som sa, čo by mi nepozrel pohlavie, tak mi stláčal bruško, lebo dobre nevidel a povedal na 80%. Rozhodla som sa, že pôjdem na 3D sono, keď je takýto. Vážim 64 kg, takže som pribrala od začiatku 11 kg. Budúci týždeň idem na cukor do laboratória biochémie, nie priamo u Dr. No a stým srdiečkom, nebol spokojný, že mám papať 2 x 2 magnézium a že to Magne B6 si nemusím kupovať, lebo že je to v podstate to isté ako magnézium.

Dugy: vitaj po dlhej dobe.

katarina7777: GRATULUJEM (e)

ivka8255
30. mar 2010

ahojte babulky, zdravim po tyzdni 🙂 som si neplanovane po poradni odskocila do nemocky, lebo ma tak doky vysetroval, ze som z toho zacala krvacat :( ale uz je to ok a zlati doktorkovia sa v nemocke ucili robit na 4D, tak mi to spravili uplne zadara a mame aj fotecky s gulkami 😀 takze uz aj my vieme, ze cakame male chlapatko, uz len to meno vymysliet.inak mi chybalo ze nemam aktuality ako komu rastie brusko, vybavicka... pekny dnik

lenkaaninka
30. mar 2010

čaute baby... ja ležím v posteli niečo ma obchádza chvalabohu bez horúčok...tak cumlem homeoa odpočívam a sunny na 80%čo? 😉 😉

sunnygirl
30. mar 2010

poviem po 3D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre