Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
13. apr 2010

ranko bambule 😉 ja som si tiez skumavky nkupila sama,nastastie su lacne...u nas neprsi,zatial...dufam ze ani nzacne,musim istpobede na postu a zbehnem k mame,pokazil sa jej pressostoj,vcera som nasla servis,samozrejme ze na opacnom konci Bratislavy,tak jej to tam odveziem..inak mne v poslednej dobe stoji brusko,vobec mi nepodrastlo,velmi casto pocuvam ze ake male...mne to nevadi,aspon nezavadza,len dufam ze maa mi v nom rastie ked je chuda priecne ulozena ☹ ☹ Sunny komoda tu uz mala byt a stale nic,hlavne ze uz nam aj zasuvky pod postel prisli ci sme kupili v Kike a postel s komodou nikde☹

zrzulka
13. apr 2010

... dakujem babulky... mne to prislo len take cudne s tymi skumavkami, hlavne ked chodim do sukromneho centra ... takze je to bezna zalezitost.... zatial som sa s tym nikde nestretla tak ma to prekvapilo.... Hlavne to ako reagovala sestricka ked som jej povedala ze ju moze zahodit ze ju nechcem....kvoli takej blbosti sa ide urazit....inak som dobra ze si to vsimnem az teraz ako to funguje. Vlastne predtym mi davala skumavku niekoho ineho ... sice umytu ale aj tak... 😝

maxara
13. apr 2010

baby ja neviem, ale mne to s tymi skumavkami nepride az take zvratene.. ja mam jednu, donesiem plnu, sestricka si ju otvori sama, poriesi papierik, vyleje, vyplachne a vydezinfikuje.. potom mi ju vrati a ja do nej zase len nacikam.. neviem ako to robite vy, ale ja si pritom vzdy ocuram ruku, tak to mi pride viac hnusne ako cela ta zalezitost so skumavkou..

cigaretka5
13. apr 2010

No to je dievky riadna pakaren s tými skumavkami, ja nič take neriešim prídem k doki sestricka tak dve minutky pred časom kedy som objednana vybehne po tehu knižku dá mi lakmus papierik s tým idem na wc potom do ambulancie sedtricka sa ho ani nedokne kukne zapise a otvorí mi odpadkovy kôš .... No a to som platila v sanatoriu 100 evri na rok ,

lutsine
13. apr 2010

Maxara ja tiez si nosim moc v skumavke z domu....

mirka285
13. apr 2010

no teda,tak teraz si ma vystrasila mima,mame rovnaky termin a moja mala mala minuly tyzden 888 g 😢

mima89
13. apr 2010

ale ja som uz pribrala 6kg mirka takze si myslim ze budem mat vacsie babatko... kazde babo je ine mirka neboj... mne sa to zda tiez vela 1245g...

mirka285
13. apr 2010

mima ja som pribrala 9 kil 🙂

maxara
13. apr 2010

🙂 ja teda radsej pohodlne doma do skumavky, ktoru pouzivam iba ja a pekne ju mam vzdy vyplachnutu, aspon nemusim riesit, ci mi na poradni treba alebo nie a som vzdy radsej, ked mi netreba, lebo ja neznassam, ked idem k gyndr nie rovno zo sprchy.. mam pocit ze sa mu to tam moze potom hnusit.. 🙂

mirka tie hmotnosti su len odhad, nemusi to byt presne .. podla tej tabulky co je na
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=35
by teraz mala tvoja mala mat 1150g, ale minuly tyzden iba rovne kilecko..

maxara
13. apr 2010

mirka a navyse teraz uz zavisi aj na tom, ci chlapcek alebo dievcatko a uz teraz si rastie individualne.. vraj priemerny chlapcek je 3500g a priemerne dievcatko je 3200g na konci. Takze ak zadaju pohlavie do UTZ, tak ti to zohladni aj pri tom

sunnygirl
13. apr 2010

tak ja ani netuším koľko moje malinké váži, ale aspoň že sem tam kopká 🙂

Mirka: neboj, synátora si mala veľkého aprinceznú budeš mať akurát 😉

Maxi: ten istý názor mám na skúmavku a ocikanie si ruky 😀

sunnygirl
13. apr 2010

tak inak ja som sa narodila 3750 g a domov som išla o 200g ľahšia

sunnygirl
13. apr 2010

a môj mm sa narodil 3400 a tiež 200g schudol 😉

mirka285
13. apr 2010

tak dufam,no za dva tyzdne idem na poradnu,tak poviem na mi ju pozrie zase,to som zmagorena z toho ako mi vsetci hovoria ze mi brusko nerastie,ale pokial viem,velkost bruska nema nic s velkostou babatka 😒

mima89
13. apr 2010

nasla som na nete tuto tabulku:

8. tyzden - 1.6cm - 1g
9. tyzden - 2.3cm - 2g
10. tyzden - 3.1cm - 4g
11. tyzden - 4.1cm - 7g
12. tyzden - 5.4cm - 14g
13. tyzden - 7.4cm - 23g
14. tyzden - 8.7cm - 43g
15. tyzden - 10.1cm - 70g
16. tyzden - 11.6cm - 100g
17. tyzden - 13cm - 140g
18. tyzden - 14.2cm - 160g
19. tyzden - 15.3cm - 240g
20. tyzden - 16.4cm - 300g
Od 21. tyzdna meriame dlzku babatka ako vzdialenost hlavicka-paty
20. tyzden - 25.6cm - 300g
21. tyzden - 26.7cm - 360g
22. tyzden - 27.8cm - 430g
23. tyzden - 28.9cm - 501g
24. tyzden - 30cm - 600g
25. tyzden - 34.6cm - 660g
26. tyzden - 35.6cm - 760g
25. tyzden - 36.6cm - 875g
28. tyzden - 37.6cm - 1005g
29. tyzden - 38.6cm - 1150g
30. tyzden - 40cm - 1320g
31. tyzden - 41cm - 1500g
32. tyzden - 42.5cm - 1700g
33. tyzden - 43.7cm - 1920g
34. tyzden - 45cm - 2145g
35. tyzden - 46.2cm - 2380g
36. tyzden - 47.4cm - 2622g
37. tyzden - 48.6cm - 2860g
38. tyzden - 49.8cm - 3083g
39. tyzden - 50.7cm - 3288g
40. tyzden - 51.2cm - 3460g
41. tyzden - 51.7cm - 3600g
42. tyzden - 51.3cm - 3717g

mirka285
13. apr 2010

podla tej tabulky som celkom v norme

lenkaaninka
13. apr 2010

dievčence sa mi tu hraju pod nohami a pustaju si taku vreštaciu bábiku čo plače a hraju sa na doktorky...ako sranda ich sledovať...
včera ked som upratovala tak som mala okno otvorené a už mi je na prd nakolko bolo zima a ja opotená na to ....tak mi je divne...dneska teda nič nerobím na ranajky som urobila párky v rožku deti sa napráskali kávičku mám za sebou a na obed spravím palacinky a konec... 😉

mima ja neviem kolko mi malý váži mne to nevraveli ale viem že to nie je presné ...mne to je fuk...akurát ja som pribrala nejaké tri kilá za 5 týždnov tak celkovo 5 kg...ešte uvidím piatok na poradni kolko to dá lebo som sa u svokry na váhe vážila približne sedí s gyn. váhou...

kafoditka
13. apr 2010

Ahojte kocice! Ja mam gynekologa v sukromnom centre, kde si rocne platim 100euri a skumavku mi sestricka na drzovku vratila, ze este si ju doma umyte... Bola taka slabo tesniaca, tak som si bola kupit v lekarni... Z principu je to sila, ked uz aj v sukromnom centre musis vystacit s jednou skumavkou za cele tehu... 😲

Maxi, sunny.... ja mam zlepsovak. Necikajte na zachode, lebo to som mala ocuranu ruku po laket.. Ja si hodim rano sprchu a ked stojis vo vani jemne predklonena, tak nacikas priamo do skumavky a ruka ostane sucha 😉

mirka285
13. apr 2010

Kafko aj ja cikam vo vani 😉 myslim do tej skumavky

lenkaaninka
13. apr 2010

kafoditka tak teda to ozaj a za čo potom tých 1oo eur platíš?? to by ma nasralo ja chodím tiež sukromníkovi ale všetko si platím teda za soná dopredu som zaplatila jednorázovo 8 eur a toť vsjo na cele tehu a skumavky si kupujem ja a vždy kážem sestričke nech mi ju vyhodí...

kafoditka
13. apr 2010

Jaaaj babizne, ja som sa uz vyse tyzdna nevazila, lebo sme nemohli zohnat konkretny typ baterky do vahy. Boze, to som zvedava, kolko mi vaha ukaze, ked sa na nu postavim... 😲 ☹

kafoditka
13. apr 2010

lenkaaninka.... okrem rocneho poplatku neplatim za nic..

lenkaaninka
13. apr 2010

no to más asi výhodu že nemusíš nikde chodiť ja musím všade cestovať do rôznych centier na vyšetrenia ale tiež nič nikde neplatím...
kafko kolko si doteraz pribrala??

adka1311
13. apr 2010

pekne rano vsetkym...
odvahu kafko - postav sa na vahu, a kasli na cisla - kym sa citis dobre, neries.... 😀

adka1311
13. apr 2010

inak baby - uz minule som vam chcela napisat, ze aka som uz z tohto tehu zmagorena - ved posudte same:

vzdy ked otvaram nejake potraviny - mineralky, mlieko, konzervy olivy, sackove polievky - no roste vsetko, si pozriem datum spotreby, alebo minmalnej trvanlivosti a podla neho si hovorim, ze jeeej to uz bude babo na svete...... 😀
uz mi uplne sibe, minule na mna moj mm nechapavo pozeral, ked som sa usmievala nad zavaranymi mandarinkami..../ mali spotrebu do 12/2010 a mne napadlo, ze to uz budu nase prve Vianoce s malym.....dobre, ze?
aj vam takto hrabka ??????

kafoditka
13. apr 2010

no zatial som pribrala 8kg ale to som sa vazila tyzden dozadu...

jaruska8
13. apr 2010

Ahojte baby, aj ja mám jednu skúmavku od dokyho. A odkedy držím sacharidovú diétu, tak mi len bruško rastie, ja na váhe nepriberám, mám stále +5,5kg už dva týždne, ktovie či sa ešte pohnem vyššie, lebo niektoré baby s tehu ,,cukrovkou" pribrali napr. len 5-6kg dokopy. A ja Panelák už dobre dlho neznášam, odkedy sú tam tie tri mladé kravy, najmä tá ryšaňa. A Agátu som nemusela od začiatku, vraj Zámčanka, no len nám hanbu robí. 😀 😀 😀 😀 A Showdance a Lets dance, no comment. 😖 Programové štruktúry nemajú úroveň a čo začali robiť s tými reklamami, trápni sú. 😠 😠 Ja pozerám Sex v meste na HBO a potom prepínam na hudbu, smutné, alebo si čítam. Bieda je to. 😉 😉

mirka285
13. apr 2010

adka mne to hrabka inac,ja som rozmyslala vcera ze malej kupim pod stromcek sanky 🙂 takze asi tak

lenkaaninka
13. apr 2010

tak to je ok...ale už by som nechcela priberať a ked si predstavím že do 35 tt to pôjde hooooreee ...aspon u mna to tak bolo a potom sa to stoplo v podstate alebo som pomaly nič nejedla?? neviem už...
ale mám chuť viete na čo?? na broskyne také mäkké štavnaté sladučké hned by som si dala mnáám

jaruska8
13. apr 2010

Adka, hej, hrabká a ja som si ešte kúpila aj Milka vajíčka, že spotreba do 9.2010, že to už budem môcť papať sladké, že motivácia. Ale kamoš ma schladil, že keď budem kojiť, tak nemôžem čoko (alergén), tak ich zase schrúme môj mangel. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre