Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
24. máj 2010

vidím, že sa bavíte o predpôrodnej príprave, ja idem budúci týždeň na poradňu v pondelok a tiež sa chystám opýtať sestričky alebo Dr. na nejaký kurz alebo niečo také, aby som mala aspoň predstavu. Tu vo Zvolen nejaký asi robia z a5 €.

sunnygirl
24. máj 2010

adelain, aj ja zháňam nejaké nočné košele, myslím, že 2 budú stačiť 😉

sunnygirl
24. máj 2010

Katty17
ako si dopadla so spacím vakom? podarilo sa? 😉

adelaine
24. máj 2010

katty, myslis na sale pri porode? mne nebude vadit, ked budem sama,
viem sa lepsie popasovat s bolestou, ked som sama...

a tie prednasky sa mi zdaju dobre, ja som bola spokojna....

a tie steniatka su stavace? su kraasne,
mne sa velmi pacia tieto psy, pacia sa mi aj vyzly,
ale do bytu je to u nas nemyslitelne ☹
skoda, ze nebyvam v dome ....som z nich namakko 😀

tinka349
24. máj 2010

maxi ale ked ta vyucujuca je taka, ze jej nebude stacit dat mi E, povie nech sa doucim a pridem zas 😖 ....a to je len ustna skuska, co je horsie... 😠

adelaine
24. máj 2010

sunny, ja si planujem kupit asi 3-4 ks, ak zozeniem....
v jednej budeme rodit, ta bude asi hned odpisana,
a na 4 dni v porodnici, v lete....no ja ma takupredstavu, bohvie ci zozeniem dajake...

noemarta
24. máj 2010

katty, ja budem volat nasej porodnicke na buduci tyzden, asi 3.6. to mam poradnu poslednu a vlastne asi bude najskor moj gynekolog volat, oni su byvali spoluziaci, takze on sa prihovori za mna.
o.k. skusim jej cinknut, ale 1.6. mne to moc nevyhovuje, lebo idem poobede kadernicke, takze asi nestiham.... 😒

katty17
24. máj 2010

sunny, uz som objednala ten spaci vak. dnes alebo zajtra by mi mal dorazit. jupiiiiiii 🙂 sa tesim. staci jeden ci dva vaky na spanie?
adelaine, myslim na tych prednaskach. mam pocit ze tam vsetky chodia s partnermi... pri porode budem asi sama alebo vezmem maminu 🙂 . nechcem ho do toho nutit pokial sam nieje na 100 % rozhodnuty. este o tom premysla 😀 .
ano, su to weimarsky stavaci. su vazne krasni ale je s nimi pekna robota. na jednej strane su velmi poslusni ale na druhej su to neskutocni maznacikovia. som zvedava ako ten nas Aron bude reagovat na malu. ci nebude ziarlit. lebo ked vidi ako sa s risim tulime, tak hned dofrci a uz sa stavia medzi nas 😀

mojalili
24. máj 2010

@robika www.mimisk.sk je obchod nedaleko nas, kde byvam - Holic, naozaj sa s nimi da dojednat, maju tam celkom dobre ceny a dobry tovar. MOj muz tam kupil kostrukciu k nbesiam za 6 €, pricom inde su aj o 3 - 4€ drahsie, takze ak sa ti nieco bude pacit, v pohode mozes objednavat....mam odtial inak aj ja cele hniezdo, takze navlecky su tiez kvalitne.... 😉 😉 😉

ERICICAAA - pozri, prislo mi z WWW.BESS.SK dnes, taaaaaaaaak sa tesim, vecer to slavnostne dame vsetci na moje auticko (myslim tu samolepku)
jejda, zase ma boli strasne brusko, poslickovia ☹

noemarta
24. máj 2010

katty, ja som tiez chodila sama na prednasky a pri porode nebude manzel pri mne, ja ho do toho nenutim a ani on moc nechce, iba pri prvej dobe porodnej bude pri mne.
Inaaac, uz mi zacina lepit, ci to zvlaaaadneme. predsa, 33tt nabehol, jaaaaj.
Baby a vy este pracujete, katty, adelaine,...??

sunnygirl
24. máj 2010

adelain
ja viem tak, že na pôrod sa dávajú erárne, či?

noemarta
24. máj 2010

mojila, musis este vydrzaaaaat !!!! pekne odpocivaj aspon kolko sa daaaa.
je to zlate to co ti doslo....

adelaine
24. máj 2010

katty, nebudem sama na prednaskach, praveze na cely kurz chce ist mm so mnou,
aj ked na porod nejde....

a ziarlit Aron urcite bude, 😀
mam totiz kamosku, ktora mali doma kocura,
maznak, zil s nim 12 rokov, bol ako ich dieta..
zacinal ziarlit uz ked bola tehula, prestala ho nosit
na rukach a ked sa im narodil maly a priniesli
ho z porodnice, tak sa kocur normalne urazil 😀 😀

noemarta
24. máj 2010

ozaj, davaju sa erarne kosele v nemocniciach, ciiii????

katty17
24. máj 2010

adelaine, a nebudes rodit v erarnej nocnej koseli? myslim ze davaju v porodnici take nocne kosele. a potom uz ked odrodim dam si svoje. je zbytocne kupovat nejake drahe krasne kosielky. moze sa ti stat ze ich riadne pospinis :( ja mam zatial dve.
neomarta, toho 1.6 to tusim zacina okolo 18 hodiny. to by si mohla stihnut 🙂
mojalili, velmi milucke vecicky. a tie nalepky su vazne skvele. idem si kuknut stranku 🙂

adelaine
24. máj 2010

noemarta, mne zacina MD 27.5. ale cerpam si dovolenku, tak som doma...
a som aj rada, lebo som uz nevladala, ja som pracovala v ambulancii,
tak som bola v kuse na nohach, no mala som dost....

katty17
24. máj 2010

neomarta, ja budem v praci este dva tyzdne a potom mateska. jupiiiiii. este musim podokoncovat uctovanie, uzavierky, .... joooj, toto budu perne dva tyzdne. dnes som si urobila volnejsi den, kedze idem do poradne 🙂

noemarta
24. máj 2010

hm... to pozname, nas pes bola taka polosmeska, ale strasne zlatucky, a jak som otehotnela, ako keby zacal citit ze pride niekto, kto ho vytlaci z dvoru, tak nam zdrhol a uz sa nevratil, celu dedinu sme prehladali, ale uz ho nie je pol roka, takze asi pocitame, ze je nebohy.... 😔 😔

adelaine
24. máj 2010

katty, ja som si myslela, ze erar sa uz nedava, ked si musis zobrat aj pribor so sebou,
tak som si nerobila iluzie...ale je pravdou, ze som nebola pozriet porodnicu, nepytala som sa...

katty, ty si bola pozriet porodnicu?

drievko
24. máj 2010

Ahojte tehulky! Dnes som HAPPY!!!!!!! Bola som na poradni krcok pekne drzi babenko ma cca 1800g krasne podrastlo a uz sme dolu hlavickou!!!

Juuuj teskam sa!!!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

noemarta
24. máj 2010

ja by som mala byt tiez este dva tyzdne v praci, ale tyzden si cerpam dovcu. tiez davam vsetky papiere do kopy, popri tom zaucam, ale uz mam toho plneeee zuby, uz to az tak dobre nezvladam,alebo mam plnu hlavu inych veci, veciciek, hi hi
ja mam tiez zatial iba dve nocne kosele, tiez som tak rozmyslala, ze v erarnej budem rodit a potom sa prezleciem do svojej.
Vcera sme boli kupovat plienky, ale ved ja som take plienky co maju vyrez na pupcek nenasla... chcela som tie kupit. dalej nejaku kozmetiku a praci prasok.....

noemarta
24. máj 2010

ozaj kedy pojdeme kuknut nemocnicu, aj ty adeleine rodis v ruzinove???
drievko, tesim sa s tebou, ze mas vsetko o.k. 🙂

adelaine
24. máj 2010

noemarta, ano v ruzinove....kludne sa mozme dohodnut a pojdeme, budem rada,
nechcelo sa mi ist samej... 😉

katty17
24. máj 2010

adelain, zalezi kde budes nakoniec rodit. viem ze v ruzinove pribor davaju. ale ono si to treba pozistovat. ja chcem ist kuknut porodnicu buduci utorok alebo ten dalsi urotok ked uz budem na materskej. pridate sa? 🙂

noemarta
24. máj 2010

o.k. tak sa dohodneme aj s katty, predsa bude nas viacej a nebudeme v tej nemocnici take stratene.. hi hi
niekedy buduci tyzden, ci??? tusim utorky a stvrtky sa tam daju robit prehliadky.

adelaine
24. máj 2010

katty, noemarta, kludne sa dohodnime...mne je jedno ktory utorok to bude 🙂
pojdem rada s vami

alllexa
24. máj 2010

@katty17 - a kde si kupovala ten spaci vak, co stal?

drievko - super!🙂

noemarta, adelaine - pokial viem, tak sa davaju erarne - aspon pred rokom to tak bolo. ale oni maju obmedzeny pocet, moze sa stat, ze nebudu mat.

Ozaj, co vsetko maju v tom Wenice? Oplati sa tam ist? Na nete vidim, ze je tam len oblecenie...

adelaine
24. máj 2010

allexa, udajne sa tam daju kupit aj tehu podprdy, take bavlnene, cca za 10 eur , niekto to tu pisal....
tak som zvedava, pojdem kuknut..mozno aj malemu daco pekne este kupim 😀

mojalili
24. máj 2010

@drievko Super, paradna vaha, tak si pekne vychutnavaj konecne tehulkovanie 😉 😉 😉

lenkaaninka
24. máj 2010

Ahojte tak som tu po náročnom víkende...
Piatok na poradni malý má 1900 gramov ..všetko ok...dneska som konečne poupratovala a zasa u nás každých 5 minút prší.

Bola som udoktora že nech ma dá na MD ale až od 9.6 teda od 34 tt lebo že ked nepracujem tak nemôžem od 32tt.
A ozaj baby na ten zvýšený rodičák kedy má žena narok. Teda ak mi nevyjde materská tak od narodenia by som mala mať nárok na rodičovský príspevok.

No a moja váha už je plus 10 kg za posledných 5 týždnov je to plus 5 kg...tak ma vyhrešila sestrička... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre