Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
27. máj 2010

ja som plienky tiež na 6otke lebo to su také tenké teraz čo vyrábajú a pod poštolky a na pusku to stačí ked to potom prežehlíš...
a ešte mám aj program bud bavlna alebo syntetika tak malého som dávala na bavlnu...

any23
27. máj 2010

ahojte júlovky 🙂 mám trošku čas tak vás idem po sto rokoch kuk čo máte nové 🙂

čítam že máme prvé júlové bábenko na svete - zajacik gratulujeeem k synčekovi a držím palčeky nech teraz pekne rastie a priberá 😵 😵 😵 ona mala termín nejak pár dní predo mnou - uff blíži sa nám tooo 😅 😎 neuveriteľne rýchlo to ubieha 😕 😵

monline držím palčeky, nech ešte vydržia pokope čo najdlhšie, teším sa že dnes jej je už lepšie 😉

ja zajtra začínam 35tt a od zajtra nastupujem na materskúúú 😎 😎 😎 juj teším sa 😵

ja som mala tiež takú otrasnú noc dva dni dozadu, že už som myslela že do rána nevydržíme pohromade 😕 😝 okolo polnoci ma chytili brutálny poslíčkovia, bleee od žalúdka, aj som si s wc-misou pohovorila, dvakrát ma prehnalo, bruško ako kameň, bolesti do krížov a do slabín, mne bruško tvrdne veľa už od 29tt, beriem magne B6 a no-spu na to, a tvrdne aj tak, už som si aj zvykla, ale doteraz len také mierne menštruačné bolesti pri tom som mávala, no ale hentie bolesti som musela normálne pri otvorenom okne predýchavať, opakovalo sa to asi trikrát, mm na nočnej, už som brala do ruky mobil nech teda príde domov ale nakoniec ešte že chvílku počkám a ono to našťastie prešlo 😅 potom som už ale nemohla zaspať, do 5tej som čumákala do telky a čakala čo sa bude diať 😒 ale riadna panika ma chytala, však je ešte skorooo, dohovárala som Emke nech neblázni, veď v brušku jej je najlepšie 😵 a zdá sa že ma poslúchla 😵 mne našťastie nohy ani ruky neopúchajú, tlak mávam skôr nízky, musím piť kafe inak neviem existovať 😝 na wcko ale behám neustále, aj v noci min. 5krát 😝 a precitlivená som taktiež kvalitne 😝

any23
27. máj 2010

ja som plienky prala na 90tke, normálne vecičky na 40tke, niektoré ktoré mám ešte po alexíkovi odložené a boli také s fliačikmi tak tie som si namočila na 24h a potom oprala normálne na 40ke a sú krásne biele, všetko mi to pekne zišlo, vyzerajú ako nové 😵 teraz som práve vyvešala poslednú várku mimi veciciek, uff a toto mám z krku, za posledné dva tt mám pocit že nič iné nerobím len periem a žehlím 😝 máme toho straaašne vela, segra hovorí že aj tri deti by sme poobliekali, no tak ale ked tým veciam v obchode sa proste nedalo odolať a aspon nebudem musieť tak často prať ked je toho dosť, a malé bábo toho veľa spotrebuje, preciká sa, prekaká, ogrcká, tak budeme sa parádiť 😵 😵 😵

adelaine
27. máj 2010

..to budeme musiet vsetko zehlit a prevarat asi do pol roka zivota babatka, vsak?

alllexa
27. máj 2010

Treba aj zehlit? Nestaci vyprat?

katarina7777
27. máj 2010

Dosla som nakuknut ze co je s monline a som rada ze jej je lepsie...len tak dalej 🙂

Ja sa citim jak stara korytnacka, som ostala doma z roboty ze nech si porobim a vsetko mi strasne trva, suchtam sa tu po dome jak starena a to som bola zvyknuta robit vzdy 5 veci naraz 😠

Vidim ze sme na tom vsetky podobne, tu boli, tam picha, nohy opuchnute.... v noci nespime... to uz nas asi detvaky trenuju ze ako to bude ked sa narodia 😀 .... tu je dneska slniecko a teplo , ale na vikend by sa malo ochladit a prsat tak sa tesim... dufam ze budem mat viac energie 😒

adelaine
27. máj 2010

allex, praveze zehlenim ( teda vysokou teplotou) sa nicia potencionalne choroboplodne zarodky,
ja som plienky sice praca na 60 st., ale vsetky som zehlila,
vecicky maleho na 40 st.C, zehlila som aj tie.....len som mala dilemu, co s dekami,
ale ako ste mi poradili, prat ich budem na nejakom setrnom programe,
dufam ze potom z pracky nevytiahnem nejake klbko ci zhluk cohosi neidentifikovatelneho 😀

katarina7777
27. máj 2010

@alllexa pokial viem tak zehlenim sa veci "sterilizuju" , ale napr. ked veci budem susit v susicke potom ich uz asi nebudem zehlit.

adelaine
27. máj 2010

katka 😉

erytrea
27. máj 2010

caute caute

ja som uz tiez zacala prat, najskor plienky, postolky a vsetko biele mam uz aj pozehlene, plienky som aj zehlila, zevraj prvy krat by sa malo, celkovo rada zehlim je to pre mna neskutocny relax a zvlast tieto malicke veci no to si proste uzivam, aj perinky uz mam pozehlene, na tych som si dala zalezat 😀 uvidime ci ma to bude bavit aj za pol roka kedy asi budem rada ze si na chvilu sadnem 😀 😀 😀 co sa tyka vyvarania a sterilizovania tak to robit nemienim, ani vlastne sterilizator nemam a ani si ho neplanujem kupit, kamoska ho nemala a mala je chora tak raz za rok, aj sestricka na porodnej priprave to neodporuca a vobec prehnana sterilizacia je horsia ako ziadna, ale aj tak si kazda mamicka spravi po svojom 🙂

ja som prala plienky na 60 a dvoj hodinovy cyklus a ostatne na 40 a tiez na dve hodky 😵

katarina7777
27. máj 2010

kocky normalne vam zavidim ze niektore ste uz v deviatom mesiaci... v juli to bude zabijak s bruchom ☹

luminkasp
27. máj 2010

dakujem, uz mi je lepsie, nie k dr som nesla, lebo som sa bala, ze si ma tam nechaju 😉 , v pondelok mam poradnu, tak sa im budem musiet priznat, co sa mi stalo a snad bude vsetko v poriadku.

kafoditka
27. máj 2010

MOJALILI idem si spravit na obed ten salatik, co si dala vcera receptik 🙂 🙂 Akurat som pozerala, ci mam solamyl 😉
taku chut si mi vcera nan spravila.. 🙂

kukucka26
27. máj 2010

prave som sa vratila od zubara strasne ma to bolelo nemohol mi dat anestezu ze uz sa nedava tak vysoko tehotnym a posledny sok za jeden zub 43 eur ☹

lutsine
27. máj 2010

aj
@kafoditka aj ja si prosim receptik na salatik.

alllexa
27. máj 2010

@kukucka26 - uff, to je desna suma! A aspon Ti pomohol, uz je to ok?

kukucka26
27. máj 2010

a jak som sedela co mi vratal a bolelo ma tak anjelik v brusku v kuse prudko kopal az cele brusko sa mi triaslo tak trpel somnou chudacik som ho vytrapila

kukucka26
27. máj 2010

stale ten zub citim pulzuje v nom ta neviem co bude dalej

katty17
27. máj 2010

kukucka, to pretoze to je este cerstve. musís to trosku pretrpiet ☹ . maly lukasko to prezival s maminkou 😉
alexa, a pacia sa ti tie riflove tehu tristvrtove co sme si kupili? 🙂 su chutne a este aj jemne, vsak? 😉 ja som si tam k nim kupila este aj dve mile tielka . take s gulickami 🙂 ozaj alex, ideme buduci stvrtok s adelaine a neomartou kuknut porodnicu v ruzinove. pridas sa?

adelaine
27. máj 2010

kukucka,
a preco nedava anestezu"tak vysoko tehotnym"? to co je?!
anestezia v zubnom lekarstve je len lokalne anestetikum, ucinkuje okolo 1 hodiny,
odburava sa pecenou, do placenty neprechadza...
moja dokina davala anestezu pocas celeho tehu, aj v prvom aj
v poslednom trimestri....neviem si predstavit, ako by ti cistil napr. kanaliky, zaziva?
ved to je sadizmus 😠
a teraz ma niektore ktore su proti anestezii ukamenuju 😎

adelaine
27. máj 2010

...kocky akurat si idem tiez posediet do zubarskho kresla idem vsak na dentalnu hygienu,
na to sa tesim, budem mat pekne zubky 😀 aspon nieco 😉
zatim papa

katty17
27. máj 2010

kafko, risi dnes volal asi sto krat s babymarketom ohladne teutoniek...dokonca ho ukecal aj na lepsie ceny a nech uz mame celu vybavu naraz. ale nakoniec pre nas nemaju uz spirit taky aky by sme potrebovali. resp. nie na sklade :( vraj o take dva - tri mesiace... takze je to pase. vravel ze teraz v sobotu sice pridu teutonky ale len tie co su objednane. tak by tam mal byt tvoj aj mirkin 🙂

alllexa
27. máj 2010

katty - ano, su take lahucke, uvazujem si ich trocha skratit, nech su take ku kolenam...
noo, tiez by som si sla omrknut porodnicu, rada by som sa k vam pridala!

kukucka - katty dobre vravi, to je este take podrazdene a citlive, mna tiez bolelo, ked mi robili zub a to uz tam ani nebol nerv🙂

bellablonde
27. máj 2010

caute zaburky,
po sto rokoch sa hlasim aj ja

sme okej, dnes po poradni vazi babulka okolo 1600g, momentalne je hore ritkou, ale dufame, ze ma este kopu casu sa otocit...
inak fakt som presne vedela kedy sa mi otocila, lebo dokym som nebola na draculovi, tak bola stale dole hlavickou...akonahle sa zacalo predstavenie, vystrajala v brusku ako diva... 😀
prietoky, vsetko v poho, na diabet diete som stale, maly petulo oslavoval 2 rocky, no proste mame kopu akcii za sebou a pred sebou
dalsiu velku kopu
tentoraz sa chystam na baby vecicky - idem konecne poprat, zaroven dakujem za skvele rady ohladom prania,
je sranda ako zabudam ako som chystala veci pre petka, vsetko to vyfuci z hlavy,

MONICKE drzim moc palce, aby Danielko v brusku pekne posluchal a
ZAJACIKOVI velke blahozelanie k syncekovi 😵 😵 😵

Ivetke Strasske vsetko naj k meninam (vzdy sa rehnim, ked si spomeniem ako ta Misko vola "nasa Iveta" ) 😀 😀 😀 lol

Katty17 a co teraz s kocikom, ked ho nemaju ani na sklade ani nedodaju teraz? Mas ho objednany este aj niekde inde? 😕

bellablonde
27. máj 2010

napisala som somarinu, teraz je KP, cize dole ritkou 😀

katty17
27. máj 2010

bellablonde, tym padom sme vyradili teutoniu a pojdeme v sobotu pre Jane 🙂 uz je rezervovany. tak uvidime ci nas neosvieti a nezbadame tam nahodou nejaku teutonku navyse. uvidime co nam padne do cesty 🙂

noemarta
27. máj 2010

caute baby,
joooj, vy ste toho zas popisali, do teraz som vas docitavala.
Katty, ahoj, presne na to som sa chcela aj ja opytat, cize ste bez kocara, ci?? a jane idete kam pozriet, a aky ten co mame my?
alexa ahoj, takze ides s nami omrknut nemocnicu, super, aspon nas bude viac.
ako som vas tak citala, kazda ma tento tyzden akysi problem, od zleho spanku po zuby..... ja nastastie som v pohode, krpana sa hmyri v brusku aj v noci, ale v pohode spinkame. a ani opuchy zatial nemam, duuufam, ze ani nebudu. vcera som sa postavila na vahu, tak som za ten mesiac pribrala 2 kg. tak duuufam, ze nas lekar nespucuje.... 🙂

bellablonde
27. máj 2010

my budeme mat kocik po petkovi - je v takej prijemnej bledohnedej neutralnej farbe, ale stale poskulujem po novom 🙂
jane slalom 3kolka je moj velky favorit a č.2 je peg perego GT3
ako sa poznam, bude to spontanna akcia, nahodou budeme v obchode, pozrieme s mm na seba, potom na kocik a vezmeme ho 😅

a este sa mi neskutocne pacia tie elegantne staromodne inglesiny - to je fakt moja srdcovka 😵

katty17
27. máj 2010

neomarta, zatial kocik doma este nemame, ale ani sa z toho nestresujem. 🙂 co sa tyka Jane, tak mame jeden rezervovany a v piatok alebo v sobotu ho ideme kuknut a mozno ho aj rovno vezmeme 🙂 uvazovali sme este nad teutonkou ale na sklade nemaju ten co sa nam paci a vyhovuje... tak uvidime. v sobotu ideme do babymarketu a babylandu 🙂

katty17
27. máj 2010

bellablonde, ja tiez pojdem tak, ze uvidim ktory mi padne do oka. bud nejaka teutonka ci jane. GT3 sme uz zavrhli. je dost tazky a velmi robustny. nechce sa mi s nim natahovat. a tazko ho dam do auta :( ale velmi je chvaleny predavacmi aj mamickami...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre