Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
2. nov 2010

No ja som baby tiez bola odniest tych 10 papierov co tu treba aby som dostala 6-mesacnu matersku tuna v grecku ..len dufam ze nevymyslia nejaky dovod preco mi ju nedat .. 😒 tu sa vzdy snazia na uradoch zneprijemnit zivot ako sa da..tak dufam ze si na mna nieco nevymyslia..
baby idem dnes na gyndu tak mi drzte palce musim si dat urobit paptest ..odkladam to uz dva mesiace...brrrr 😠

zrzulka
2. nov 2010

@tinaki1275 mozes byt doma len 6 mesiacov a potom co? ako je to u vas?

strasska
2. nov 2010

Ahojte, pozeram, ze uz riesite rodicak. Ako viete dokedy ste na MD a kedy uz pojdete na RD?

lenuss84
2. nov 2010

@bambola dakujem.fakt som magor.ved to je primitivne. 🙂

lenuss84
2. nov 2010

@zrzulka aha.vdaka za vysvetlenie.a teraz premyslam-mozno su tu aj junove babatka preto,lebo sice kocky mali terminy az v juli,ale babatkam sa chcelo ist na svet skor...takze tak to je s tym prikrmovanim.vdaka

lulu1983
2. nov 2010

pridavam par nasich aktualnych fotiek :

@monline: prosim, ty kojis a uz aj prikrmujes, vsak?

tinaki1275
2. nov 2010

@zrzulka potom nic musis ist pracovat lebo stat neplati nic..☹ nezaujima sa tu nikto o to ze kde nechas 9 mesacne dieta..-v podstate 3mesiace plati poistovna a potom 6 mesiacov urad prace..pravda ale je ze tych 6 mesiacov beries 749 ,-EUR mesacne ..od aprila pojdem pracovat a s malou bude viac mm (vezme si dovolenku co ma asi 1.5 mesiaca) a potom hadam dojde na 2 mesiace mama..co sa da robit...☹,ale ak budem 6 mesiacov robit v lete mozem potom 6 mesiacov v zime brat podporu zase z uradu prace a ta je okolo 500 eur..tak hadam to zvladneme..

janulienocka
2. nov 2010

ahojky dievcata, posielam aj ja udaje do tabulecky, my sme mali ak si dobre spominam 7045 g, zajtra mame poradnu tak som zvedava kolko vazime, mozno uz aj 8, lebo je tazky, pretazky,... uvidime ... @mojalili gratulujem k 5 mesiacikom, Danielko je veeliky fesak 😵
ja baby nestiham konikovat, co mi je luto, teda dve deti a jedno, to je fest rozdiel, Jakubko mi posledne noci strasne zle spava, tuto noc bol kazdu hodinu hore, stale hladny ... skusim sa opytat dokyny ci mu mozem skusit dat trosicku ryzovej kase od 4 mesiacov, hadam mi potom bude lepsie spavat 😕 😒

lenuss84
2. nov 2010

@lulu1983 krasne fotky

strasska
2. nov 2010

@lenuss84
@lulu1983 kuk stranu 1800

lulu1983
2. nov 2010

@strasska dakujem, som to nevedela najst 🙂

tinaki1275
2. nov 2010

@lulu1983 jaj to je usmev..ako mudro si prezera knizku ..

strasska
2. nov 2010

@lulu1983 nemas za co, a pls. ty si mala rovnaky predpokladany TP, kedy si isla na MD a kedy ti zacina RD?

janulienocka
2. nov 2010

dievcata chcem sa opytat tie co kojite, podla tych odporucani co mame na stranke 1800 mozme aj popri kojeni zacat davat od 4 mesiacov zeleninovy prikrm, ak som to teda dobre pochopila. lenze ja som doteraz pocula ze sa do 6 mesiacov odporuca vylucne dojcenie, takze ako teda, zacat davat prikrm, ci este nie?? ako to riesite

lulu1983
2. nov 2010

@strasska na matersku som isla 28.5., ale to bolo spolu s dovolenkou, papiere k RD musim podat buduci tyzden najneskor, tak to mam poznacene

zrzulka
2. nov 2010

@strasska ti posle zamestnavatel ze kedy ti konci MD a kedy zacina rodicovska, resp sa ta opyta ci pokracujes v rodicaku

tinaki1275
2. nov 2010

@janulienocka odporuca..🙂 ja sice uz som na UM ale moj osobny nazor je ze nie je zle po trosicke zacat davat aj prikrmy aj ked kojis skor ,samozrejme nenahradzat tym kojenie..len nech sa prckovia naucia...tak ako to zacala monline..aspon sa babo nauci pracovat jazyckom ..ale to zavisi od teba...ja keby som kojila tak zacnem po troske ..😉

zrzulka
2. nov 2010

@tinaki1275 joj mas to teda riadne narocne, tych 6 mesiacov je ozaj malo, my mozeme byt radi ze mozeme byt s krpcami az do 3 rokov

strasska
2. nov 2010

@janulienocka ak chces po 6 mesiaci vyrazne obmedzit abo ukoncit kojenie, tak zacni radsej s prikrmom teraz. zistilo sa, ze niektore potraviny napr lepok je lepsie podavat v sucinnosti s materskym mliekom

zrzulka
2. nov 2010

@janulienocka ja davam az ked zacneme 7 mesiac s prikrmami a mozno aj neskor ak malemu nebude chutit 😉 nutit ho rozhodne nebudem

strasska
2. nov 2010

@zrzulka dik
@janulienocka ja zacnem s prikrmom az po 6 mesiaci 😉 chcem kojit dlhodobo

lulu1983
2. nov 2010

@lenuss84 @tinaki275 dakujem 🙂

oacka
2. nov 2010

my už papáme: kašu a mrkvu. a chutí nám.

lulu1983
2. nov 2010

@strasska @zrzulka: ja chcem tiez dlho kojit, ale poslednych 12 dni sa mi v noci budi maly pravidelne po 45 az 60 minutach, neviem co s tym, preto uvazujem nad prikrmom, ale neviem.... mliecka svojho mam dost ... neviem, ci mu nestaci, alebo ma iny dovod

tinaki1275
2. nov 2010

@zrzulka ale peniazkov mate dost malo ...😢a le pravda je ze radsej by som brala aspon nieco a zostala doma ..

lulu1983
2. nov 2010

@oacka : aku mas krasnu fotku v pase novu 🙂 kristinka zareagovala dobre na prikrmovanie? 🙂

lenuss84
2. nov 2010

@janulienocka ahoj.no moja dokina tiez hovorila ze najlepsie by bolo keby som malu zacala prikrmovat az v 6mesiaci.ale kamoskin maly ma 5 mesiacov.priberal pekne,ale jej sa zdalo,ze uz by rad aj nieco ine,tak sa tej istej doki pytala na to,a ona jej dala papier s prikrmami.prve 3 dni varena mrkva,potom pridat petrzeln,atd.a dokina jej povedala,ze kludne moze v tom 5mesiaci alebo aj stvrtom zacat so zeleninou.ale nedavat namiesto kojenia.dat na obed par lyziciek a plus nato aj nakojit.takze tak.a ja premyslam ze ked my skoncime 4 mesiac,tiez jej zacnem takto na obed davat zeleninku.doteraz nic.ale priznam sa,uz som jej dala stvrt lyzicky bananu,minule obliznut cokoladu,stvrt lyzicky jablkovej domacej presnidavky.laka ma to-davat jej vyskusat nove chute.ale este neprikrmujem vobec.pockam do toho ukonceneho 4mesiaca.aspon.

oacka
2. nov 2010

@lulu1983 kašu miluje a pekne po nej kaká. mrkvu mala dnes prvý raz.

lulu1983
2. nov 2010

@oacka kasu zarabas svojim mlieckom?

oacka
2. nov 2010

@lulu1983 ja toľko mlieka neodstriekam, robím s hypoalergénnym Nutrilonom. nestíham ju do nej lopatovať,tak rýchlo ústa otvára. 🙂 bála som sa,že po sladkej kaši nebude chcieť mrkvu,ale išlo to dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre