Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
20. aug 2011

ahojte babule.
tak my sme sa nakoniec nanominovali ku katke na travicku 🙂 mali super popoludnie, mamicky s kozlom, deturence boli zlatucke, hrali sa spolu na piesku, pri bazene, sandricka je velka sikulka 🙂
@katty17 dakujeme este raz!

lenuss84
20. aug 2011

@katty17 vitaj domka.

lenuss84
20. aug 2011

@katty17 uprimnu sustrast ti.to je smutne ked zomieraju takyto mlady ludia.

lenuss84
20. aug 2011

@luludi no...tak takouto navstevou by som ani ja nebola nadsena.a tiez by som si to nedovolila-ani ako bezdetna.nemam rada takyto typ ludi.ale ak im do toho voslo nieco naozaj vazne-tak potom sa velmi ospravedlnujem.

lenuss84
20. aug 2011

aj my sme mali fajn den.mala pospala na obed 2 hodky a potom sme boli na dvore.kupala sa v bazene a pobehovala s kocikom s babikou.a od 19.45 spinka.idem aj ja.akasi som dnes zmohnuta.papa
zajtra ideme poobede ku kamoske s ktorou som sa zoznamila v porodnici.zoznamili sme sa na prijme,na druhy den sme spolu rodili.jej maly Mario je len o hodku a 5 minut starsi od mojej Adi.dali nas spolu na izbu.tak sme si neskutocne sadli,ze su z nas kamosky akoby sme sa poznali uz odjakziva.aj nasi mm si sadli.niekedy je to neuveritelne ako si clovek zacne rozumiet s uplne cudzim clovekom.je to super.

bambola
20. aug 2011

ahojte,
my sme mali super turisticky vyletik na pajstun dneska 😎 tak sme stravili pekne rodinne popoludnie.
zajtra ide ocko do sluzby tak my sa pojdeme vykupat do rakuska 😉

bambola
21. aug 2011

dobre ranko 🙂

vidim, ze cez vikend na kona nikto nechodi 😉 my ideme dnes poobede na kupko do rakuska 🙂 doobeda sa musime pripravit co znamena, ze sa musim zbavit vsetkych nedostatkov co idu dole 😅 😀
v kuchyni mam ako po vybuchu, kedze som vcera vecer este robila salat a rezne a este aj veceru 😉
dnes sa chystam na spenatovu polievku (keby niekto zhanal tipy 😉 )
prpiajam nejake fotos zo vcerajsieho vyletu 😉

bambola
21. aug 2011

aby som nezabudla vsetkym JANAM, JANKAM vsetko najlepsie k meninam 🙂 idem hned zavolat aj mamine 😉

gabika41
21. aug 2011

Ranecko......tak isto sa pripajam vsetko najlepsie vsetkym Jankam....uzite si dna...uz som bola s malou vonku a bude tam krasne.... 🙂

merikac
21. aug 2011

dobre rano maminy........ veru tu skapal pes 😀
@bambola hroznova bageta, tvoja realizacia, ci ju maju aj niekde v ponuke? 😕 .......veru si tu kombinaciu predstavit neviem, aj ked hrozno a syr mnam,,,,,,,, 😀 Krasny vyletik, uzite si,,,,,,,,,

kafoditka
21. aug 2011

Ranko... baby ja som dnes ako mechom prastena, maly vstaval este pred 6, uz som si s nim aj zdriemla hodinku pred chvilkou, kavu mam vypitu a stale sa nemozem nastartovat... dnes bude opat krasne, rozmyslam, kam s malym pojdeme Vidim to asi na Aupark a ihrisko..
@bambola bambi ja tu kombinaciu milujem, ale ja nie bagetu ale ciste biele rozky natrete bambinom a zajedat hroznom 😵 to uz som straasne dlho nejedla...
A tiez vsetkym Jankam prajem pekny meninovy den 🙂

bambola
21. aug 2011

@merikac meri taku bagetu robili v mlynskej doline na intrakoch, casto moja vecera kedysi 😀, a vcera sme mali kopu hrozna a taky fajny smradlavy syr ( z ktoreho vzdy ked som otvorila chladnicku smrdel cely byt 😠 ) tak som nam spravila veceru ala sturak 😀 (tak sa volal intrak)

katty17
21. aug 2011

ahojte koceny.
@adelaine - kedykolvek aj nabuduce. vlastne kedykolvek u nas na dvore pre ktorukolvek z vas 😉 . my sa len a len potesime. Mati, uz mas u nas , resp. Risko nachystane tie kocky s vlacikom. dnes sme to s maminou kupili ;)

BABY , kedze tak mate radi hrozno urobte si salat s hroznom. je to strasne dobrucke.

katty17
21. aug 2011

@bambola - mati na ktore kupko idete do AT? do hainburgu ci do brucku?

bambola
21. aug 2011

@katty17 ani jedno 😉 neviem ci to mozem povedat aby sa tam nenahrnula cela BA (mi @minizu zakazala 😀 ) ale tak snad na koni 😉 ideme prellenkirchen

adelaine
21. aug 2011

@katty17 super 🙂 dakujeme.

aaa aby som nezabudla, napis mi prosim do IP tvoj email, samozrejme, ze som ho zabudla 😀 a poslem ti tie foto, jozino uz nejake poupravoval....

inak, mne dnes dojde kamoska zo stupavy s malou, tak teraz rychlo upratujem a varim, nech tu nie je ako klasicky byva vybuch..a poobede pojdeme na magio a do sadu.

mirka285
21. aug 2011

ahojte....tak som prave ulozila malu,Gabo sa zvrta v kuchyni a vari nejaku specialitu 🙂 poobede pojdeme k nasim sa kupat a na stricek a kolacik...vcera sme boli s sade a na Magio,Linda sa stale chcela trepat do tych detskych bazenov 😠 ja som este na kupku nebola,sa bojim,ze by som malu musela stale nahanat ☹ takze som zvedava ako to dopadne na dovolenke,ona je jak blesk za sekundu mi zdrhne 😒 uzite si dnesny krasny den,tesim sa,ze leto sa vratilo 🙂

bambola
21. aug 2011

@mirka285 jaaaaj kedy mne niekto nieco dobre navari..... vsak idem na tyzden domov, navari maminka 😀 😝
miri ja sa spolieham , ze ju posadim do kolesa a bude sa jej pacit a bude spoko 😀 ale tak ona este sama nebeha tak to je ine 😉
a uz si kupila tu dovcu? vies aby sa nahodou nieco nevyskytlo, ked uz bude kupena moze sa vyskytovat kolko chce 😀

mirka285
21. aug 2011

@bambola ved to,ze ked este Matka nebeha,tak to sa da,Linda odkedy a istotu v chodeni mi stale zdrha 😠 este som tu dovcu nerezervovala,nechcem sa uponahlat,az zaciatkom septembra to rezervujem,dufam,ze Linde dovtedy vydu von tie dva ocaky,lebo s tymi sa dost trapi...

rolak
21. aug 2011

ahojte, kočky! je to normálne,resp, stáva sa to,že sa jeden zub v rade pri prerezávaní vynechá? Kika má jednu dolnú dvojku a na tej istej strane jej vychádza von štvorka, a medzi nimi džúra... a na druhej strane ništ, iba jednotka... bude mať krivé zuby?

rolak
21. aug 2011

@bambola šak my dobre vieme, čo je šturák 😀 😀 😀 😀 či sa ja tam ešte dakedy na kebab do sole dostanem...

mirka285
21. aug 2011

@rolak Ludi to preto lebo ocne zuby vychadzaju ako predposledne a potom asi v troch rokoch vyjdu este zadne posledne stolicky a miecny chrup je kompletny...teda tak sa mi zda , @adelaine nam povie presne

bambola
21. aug 2011

@rolak vsak ja viem, ze vacsina z nas vie co je sturak ale tak su tu aj baby co o mlynskej doline nikdy nepoculi. pocuj, ked prides do BA tak ta pozyvam na kebab do sole 😉

denisse
21. aug 2011

ahojte baby ... tak my sme sa vcera dovalili do PO ...
boli sme 4 dni u mojej kamosky, co ma tiez dve deti, obidve cca o pol roka starsie ako moje ... bolo nam velmi fajne, az na to, ze barunka sa odo mna nepohla ani na milimeter ... teda vonku ano, to bola v trampoline, v piesku, v bazeniku, na trave si chodila ... ale vo vnutri to bola katastrofa, vkuse mi visela na nohaviciach so strasnym revom .. kamoska s muzom boli z toho chori, ze taky vysoky ton placu este ani nepoculi, ze to trha bubienky ... a tak som sa naucila obliekat si pyzamo s barunkou na rukach (to revala obzvlast silno, ked som ju nasilu polozila na zem v kupelni a vliezla do vane), namazat si chleba s barunkou na rukach a ine nutne veci, co som musela robit ... podobne mi revala v obchode, kde som si skusala nohavice, si to ani neviete predstavit, ja v kabinke, nela s tou kamoskinou starsou pri mne na zemi a baruna ten svoj rev v kociari .. tak ju moja kamoska vybrala von a to bola v sekunde pri mne a visela mi na tych nohaviciach co som si skusala ... tak ju kamoska vzala na ruky a vsetci sme chvilu ten rev museli vyydrzat, kym som si doskusala ... este aj nejake tuniky som skusala a pani mi povedala, ze nic v tej kabinke nemam upratovat, len nech si rychlo beriem to dieta a vsetkym detom dali lizatka, len nech uz ideme prec ... 😀 nakoniec som si jedny tie nohavice kupila a ked sme odisli, tak som si uvedomila, ze aj jeden ten top som si mohla kupit, tak som sa tam este vratila a predavacka ked ma zbadala, hned barunke dala lizatko, ale ja som uz len zaplatila a isli sme .. no poviem vam, nakup sialeny to bol ... 😝
a teraz u nasich tiez dost place ked ma nevidi, potrebovala by som este zajtra ist do mesta, ale nasi tu s nou zosaleju, tak neviem ako to urobim ...
a to chcem ist do prace a ju dat na par hodin do jasli alebo nejakej pani ... az ma boli zaludok, ked si to uvedomim ...
akoze vzdy bola baruna revacie dieta, ale okolo 9.mesiaca sa velmi polepsila a teraz cez prazdniny sa zase velmi zhorsila ... zacalo to v polovici jula u svokrovcov, kde strasne plakala pri svokre a odvtedy je hrozne na mne pricucnuta a nemozem ju s nikym nechat a ked ju chyti nerv, tak ani polozit z ruk ...
caka nas svadba, ale neviem, ako dlho tam vydrzime, ked bude takto revat, tak tam nebudeme vsetkym liezt an nervy a pojdeme domov ... az na to, ze je to mimo presova, tak nas bude musiet muz odviezt a asi ani on sa tam uz nevrati, tak neviem, ci nelu necham mame, ju by som o ten zazitok nerada pripravila ... no uvidime, mozno barca prekvapi 😀

vobec som necitala ako sa tu mate, nemam cas, len teraz spi, tak som nakukla ... dufam, ze je vsetko ok ...
inak je barca zlata, smeje sa uz aj na poziadanie, taky krconos urobi ... a uz pekne hovori mami, babi .. dnes sa jej aj tati podarilo ... stale nechodi .. uz sme posledni?

denisse
21. aug 2011

a este vam par fotiek pridam 🙂

adelaine
21. aug 2011

baby, tak ja mam vygruntovane, navarene, sme najedeni a cakame na navstevu...risi mi este spi 😕 😕
uz taha vyse 2,5 hodiny..nechapem, co ho tak zmohlo, cize popoludnajsi spanok nehrozi .... ale neva, ideme von, tak tam sa vysanti 😀

@denisse krasne fotecky, a inak, presne toto robi teraz risi mm, sice nereve tak strasne ako tvoja barunka,
ale mm sa nemoze ani vytratit z miestnosti, hned uteka za nim a visi mu na nohe, ja som pre neho vzduch...uvidim, co bude zajtra, ked ide mm po 2 tt dovolenky do prace....

@mirka285 pravdu mas, vyznas sa 😉
mliecny chrup by mal by kompletny do 3 rokov, s miernymi odchylkami, ved kazdemu dietatu sa prerezavaju inak, niektore ho maju uplne prerezany napr. aj v 2 rokoch....
prve zuby rastu dolne jednotky, potom horne jednotky, potom idu dvojky dole a hore, potom zuby stvorky, potom ocne a potom zadne stolicky patky....
neskor v piatom alebo v siestom roku vyrastie prvy trvaly zub, sestka vzadu, mamy si myslia, ze je to este mliecny a to je prvy trvaly, hned v zavese za nim rastu prve trvale horne alebo aj dolne jednotky 🙂
inak, @rolak moze tam mat kludne fugu, zub neskor dorastie....ak by sa neskor do toho 2 az 3 roku stale nic nedialo, odporucala by som ist na zubny RTG, u nas sme ho robili aj detom, ze ci je tam zub zalozeny, ci vobec existuje...keby chybal mliecny, nie je to ziadna tragedia, ale RTG by odhalilo, ci je tam jeho nastupca ....ak by tam nebol zarodok pre trvaly zub, to je uz horsie...
hadam som to napisala aspon trochu zrozumitelne....este nieco? 😉

rolak
21. aug 2011

@adelaine vďaka za fundovanú odpoveď. @mirka285 nápodobne, ale znamená to teda,že všetkým deťom najprv vyrastú štvorky a až potom trojky?
s tým vareným jedlom v Hipp fľaške som neuspela, malá ho aj tak nechcela, ☹ ale ke´d som jej dala Hipp cestoviny so šunkou a zeleninou,tak opica zjedla všetko... 😠 😠

@denisse nebude to tým,že potrebuje známe prostredie a teba v ňom? my sme napr. Kiku pokazili cestovaním...... zas znenávidela autosedačku a v prvé dni v cudzom prostredí musela spať pri nás v posteli a byť stále pri nás... ja s ňou už teraz plánovane nikam nechodím, iba ak na pár hodín..... aby obedovala a spala doma, a zas sa to zlepšuje. už sme aj boli celý deň u našich,ale tam je bežné, že musí byť stále pri mne, moja mama už len krúti hlavou,že čo za rozmaznanča som si to vychovala.....

strasska
21. aug 2011

ahojte, tak ja len tak sporadicky kuknem, ale kedze mala uz spi, tak skusim aj nieco napisat.
Mame sa fajne, uzivame si horucav a poloviciaka, ktory je doma.
A zajtra sa pokusim ziskat info zo skolky, ci nam Miska ozaj beru, lebo tu sa papiere domov neposielaju. Nie ze Miska nabulikam na skolku a oni ho nezoberu 😕 😕 😕
Julka sa pomaly rozbieha a velmi rychlo sa rozjedla, Baby ona mi za 6 tyzdnov pribrala skoro kilo, furt len ham ham, lebo ona si z kazdeho jedla zobne, a tak vlastne cely den prezobe 😀

@rolak inak my mame hore 1,2 a 4 a dole iba 1...a myslim, ze sa dole deru 4. Dufam, ze tie dolne dvojky tam su 😖
@adelaine joj a teba som sa uz minule chcela opytat. Misko ma na zubkoch taky povlak, zubarka vravela, ze to nie je kaz, ze sa nemusim bat a ze to ona vie dat dole, ale samozrejme, ze Misko by to v kresle nevydrzal. Nepocula si, o nejakej spojitosti medzi povlakom a Maltoferom?
Lebo my sladke vody nepijeme, ani caj nesladime, dokonca som mu ako malemu ani sladkosti ani piskoty nedavala a objavilo sa mu to uz velmi skoro okolo 18 mes.

strasska
21. aug 2011

@denisse krasne fotky a v ke nahodou nebudes, ze by si dala stretko s Kosicankami 😉

gabika41
21. aug 2011

@denisse ...mas ocelove nervy...ja som stastna,ze taketo veci zatial nemusim riesit i ked aj Lucka ked zapisti,tak ju pocuje cela ulica......

@adelaine....nam vysli najprv spodne 4 a potom vrchne 4,tak teraz cakam ktorymi to bude pokracovat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre