Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nebbia
18. jún 2010

Mne nikto nikde nepovedal,kolko male vazi-ani priblizne.A to ma este moje okolie "tesi"poznamkami,ze ake mam male brusko.Vcera jedna pani zatipovala 7.mesiac.Tak to ma polozilo.

silvia.vesela
18. jún 2010

@montinka no, dr. sa este k tomu, ako budem rodit nevyjadrila. Len mi povedala, že presne do terminu to nevyzera, že vydržim. Krčok mám už skrateny, aj som na 1 prst otvorena, hlavicka je velmi nizko....tak ja si myslim, že buduci tyzden idem rodit.
Len bola prekvapena, že ja som velmi útla a maly je taky vacsi! V 36tyzdni mal 3100g, teraz uz asi aj viac. Asi tolko vazil, ako tvoj v 36tt. 🙂

agika1982
18. jún 2010

@silvia.vesela moja ma 3120....riadny cvalik bude

jeiny
18. jún 2010

@alllexa

ja ho z mam doma...vcera som bola v nemocnici na prietoky a ctg a som tam spomenula aj to ze mam stal mokre gaky a teda z ci to nemoze byt plodova voda...ze by mi postupne ucvrkavala, pozorujem to uz dlhsiu dobu...moj gynekolog mi nevedel presne povedat ze co o je ze to moze byt aj moc resp. aj tehotenstky vytok...tak som tam vzala vlozku do tej nemocky co som mala, urobili mi tam ten test a zrovna nist..tak som sa tesila ze setko ok, aj vysledky som mala zevraj super z toho ctg a prietokov....a trochu mi dali toho testu aj domov...a dnes si ho robim lebo zas mokro v gatkach a vlozka domodra...ma z toho klepne...lenze som sa docitala ze nie setky vlozky su vhodne na ten test a neviem ako to reaguje napr. na pot...lebo sa potim jak somarik....

silvia.vesela
18. jún 2010

@agika1982 tak, to ano na dievcatko je velka! 🙂
Ja ked som sa narodila, tak som mala len 2700g! 🙂 Jeden kamarat, ked som mu to povedala, sa ma pytal, ci som nebola v inkubatore...ked som bola taka mala! 😀 A to som sa narodila normalne v 40tt. 🙂

montinka
18. jún 2010

@nebbia tak to mozes mi byt rada mna sa zase kazdy pyta ci cakam dvojicky. 😒 @silvia.vesela tak to vazia asi rovnako.🙂 no moj je otoceny ritkou dole a doki mi do knizky napisal ze vchod prazdny. myslite ze sa este otoci? mne to sice nevadi lebo som zase chcela ist cisarskym. no silvi mozno pojdes aj ty ked vravis ze si utla. vsak ti povedia ked pomeraju panvu

montinka
18. jún 2010

@ silvia.vesela no tak nasa Tamy vazila v 40tt 4250g.hmmm riadny buco aj ked som ju zbadala tak sa mi ani nezdala neviem

silvia.vesela
18. jún 2010

@jeiny ja som mokrá asi od 5 mesiaca, tento posledny som mokrá asi najviac! Tiež som sa bala, ci to nie je plodova voda, dr. ma kontroloval a že vsetko ok.....ze mam tehotensky vytok....trosku ako mlieko to vyzera, ale niekedy je to aj redsie...tak tiež neviem, co si mam o tom mysliet!
a podla mna ten test je najlepsie, ked ti ho urobia doktori, lebo fakt doma to moze byt skreslene....

patresko11
18. jún 2010

@montinka ahoj chcem sa ta opytat ty si zo ziliny?

montinka
18. jún 2010

@patresko11 ahoj ano preco?

liluu
18. jún 2010

@agika, neboj aj ja som bola v nemocke 3 dni kvoli zvýšeným ozvom. Nakoniec sa to nepotvrdilo. A moj doki vravel že to je len v tedy nebezbečné, ked ozvy skáču hore dole zo 170 na 120 a potom zasa hore. To bolo strachu. Ale potom som si spomenula na 2 kamošky čo mali to isté, a tiež z toho nič nebolo, tak som sa upokojila.

agika1982
18. jún 2010

@silvia.vesela no a to este narastie...cbvalik moj 🙂)) idem haji..papa

agika1982
18. jún 2010

@liluu no moja mala okolo 150, 160....ze zjtra musim znova....

patresko11
18. jún 2010

@montinka a ides rodit tu v ZA?

silvia.vesela
18. jún 2010

@montinka
fiiiiha, riadny bucko na dievcatko....wow! 🙂

Malý sa može este otocit, vsetko je možne. Co som citala a pocula, tak niektore deticky sa otocili par hodin pred porodom! 🙂

ja by som radsej rodila normalne, ale jasne, že sa nenecham trapit, ked mi dr. povie cisarsky, tak ok....ona bude vediet lepsie ako ja, čo je najbezpecnejsie. 🙂

A ozaj, panvu mi este nikto nemeral, to sa meria, az ked sa ide rodit, ci ako?

liluu
18. jún 2010

@agika1982, no vidíš moj mal 166, a normál je od 130 do 160 takže ste na tom lepšie 😉

silvia.vesela
18. jún 2010

@agika1982 ja som laik, ale nie je norma do tých 160??
nas maly mal 140..a tusim, že na predporodnej priprave nam hovorili, ze je to ok tých 160!

montinka
18. jún 2010

@patresko11 ano idem zase rodit do Ziliny? preco? ty chces ist do Martina ci este nevies kde? @silvia.vesela meria sa panva ale uz si nepatam ci dva tyzdne pred porodom ci kedy mi to meral.fakt neviem ale viem ze sa meria teda aspon moj doki mi pri prvom meral.

silvia.vesela
18. jún 2010

@montinka tak ja som teoreticky týžden pred porodom a este mi nic nemerali 😀
možno, vedia, že bude cisarsky, len ma nestrasia hned! 😀

izira
18. jún 2010

@silvia.vesela som kdesi citala, ze pri KP pomaha robit na styroch na zemi macaci chrbat....vraj to detickam pomaha otocit sa do normalnej porodnej polohy

montinka
18. jún 2010

@silvia.vesela hmmm no mozno ti ju odmeraju na dalsej poradni. a mozno tvoja doki panvu nemeria ja neviem.

aalexis007
18. jún 2010

Ahojte, ja som dnes zase bola na kontrolné ozvy a malý mal zase tak okolo 170 -180. Takže večer musím ísť znova na kontrolné vyšetrenie. ☹

silvia.vesela
18. jún 2010

@izira
🙂 toto som nevedela....a planujes to cvicit? ci cisarsky je isty?

izira
18. jún 2010

@silvia.vesela ja nie... maly je otoceny ako ma byt uz od 29 tyzdna... 😉 len mam nastudovanu literaturu, ako sa vravi...hlavne pri prvom som toho hodne precitala
Teraz zatial planujem normalny prirodzeny porod, este aj masaz hradze robime 🙂 chcela by som sa vyhnut nastrihavaniu, pokial by to slo... 😎

strasska
18. jún 2010

@silvia.vesela tie cviky aj nam radila dula na predporodnej priprave a este umyvat dlazku na styroch. Vraj to moze pomoct, lebo dietatku gravitacia trochu zvacsi priestor na otocenie 😉

lenkamarkusova
18. jún 2010

ahojte.aj ja som zo Žiliny.citam ze nas tu par je.baby,aky krem na bradavky si beriete do porodnice?kazali nam priniest ten lanolinovy.ale mne zas kamosky odporucili Avent.tak neviem...

strasska
18. jún 2010

@izira aj masaz hradze robis? no vidis a ja som si myslela, ze pri druhom sa uz nastrihavania bat netreba 😨
naivka 😅

lenkamarkusova
18. jún 2010

a ozaj...mne panvu doktorka este vobec nemerala.ja idem buduci tyzden prvy krat na ten monitor len...

strasska
18. jún 2010

@lenkamarkusova velmi dobry je aj z DM Brustwarzensalbe...je riadne mastny a netreba ho pred kojenim zmyvat.A hlavne je lacny...takze ak by nevyhovoval, aspon si nevyhodila kopec prechov 😝

silvia.vesela
18. jún 2010

ja mam maleho tiež dole hlavickou, už je dost nizko....niekedy sa bojim, ze vypadne! 😕
idem si lazkat a vyložit nozky. ahojte zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre