Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
16. mar 2011

@mirka285 velmi zvlastnyyyyyyyyyyyyyyy.... hlavne ked si clovek uvedmi to ze ake mesta to boli na akej vysokej urovni na tu dobu a vsetko je fuc vdaka tomu ze niekto pochybil 😢 😒 ☹ Aj to ze ludia neboli vobec informovani (vsetko sa ututlavalo, sak o nic nejde za 3 dni ste spet) neviem(ani nechcem vediet) ako moze citit clovek ktory vie ze musi odist z miest ktore nieco pre neho znamenaju, vsetko nechat tak a zachranovat si holy zivot. vsetko opustit. Chudak japonci oni su na tom momentalne podobne... ach jo tazko mi je ked nad tym premyslam. Ktovie kolki ludia z tych miest este ziju a ako su na tom zdravotne....Obdivujem vsetkych tych ktori sa vrhali do nebezpecenstva a ostali tam tych 40 sekund. Neviem ci by som toho bola schopna. Presne ako je spomenute v clanku zachranovali svet.... Ved sa to tykalo celej Europy...uffff

liluu
16. mar 2011

@adelaine aj náš to robil, od pol noci sa len plazil a ričal kazdu hodinu ...Asi 2 týždne a teraz už len raz za noc ... tak sa to hádam stratí úplne....

katka55
16. mar 2011

ahojte 🙂 tak mne je uz dnes konecne lepsejsie 🙂 idem asi zehlit a dnes si dam len taky veget den 😎
@kinsi my stvornozkujeme od minuleho tyzdna. ale strasne dlho sa len hompalal a cuval. tusim aj mesiac mu trvalo, kym sa rozbehol dopredu 😉 ale je to fakt velmi individualne a niektore deti nestvornozkuju vobec 🙂
@adelaine patrik sice neplace az tak vela, ale posledne tri noci sa po polnoci budi kazde 2 hodiny s placom a niekedy ho musim vziat na ruky, aby sa ukludnil. a pritom ma zavrete oci, tak neviem, co to je. ale raz uz mal take obdobie a preslo to... 😉

zrzulka
16. mar 2011

@adelaine my mame taketo obdobie uz od narodenia ze pokial pri nom nelezim tak nespi a kazdu chvilu je hore... sem tam zaspi a spi sam ale vacsinou musim byt pri nom...tiez cez den pohoda a noci mame taketo... ja len dufam ze od roku bude spavat sam tak ako prvorodena... Tuto noc vacsiou cast mal cecok v puse.... Furt sa budi, vrieska... neviem ako na neho, potom cez den som jak ziva mrtvola ...fest unavena a funguj!!!! 😝

zrzulka
16. mar 2011

@maxara Mne takto minule usiel bus do Blavy ked som sla s malym na poradnu mala som zafixovane ze ide 12,19 a on isiel 12,14... na zastavke pozeram ze na net sa neda spolahnut, nervy lebo som tam musela cakat pol hodku a to je potom maly nervozny (co aj v buse samozrejme bol, dlho mu uz bolo) ... kuknem na listok kde som mala napisane odchody busov a tam ze 12,14 cize vsetko bolo oki len ja mimo... Ale to preto ze ten predtym isiel 11,39 cize sa mi to nejako pomixovalo v hlave 😝

zrzulka
16. mar 2011

@kinsi Ono je to indi vindi. nas maly plazi uz od 5tich mesiacov. Motoricky bol vzdy kus popredu. Myslim ze do 9tich mesiacov je v norme ak nestvornozkuje. kazde dietatko ma svoje tempo. My stvornozkujeme cca od 6tich mesiacov, neviem kam sa drobec tak ponahla. On je ale strasne zvedavy. vsetko musi vidiet, mat ....chytit.... To ho motivuje k motorickym vykonom podla mna a mame starsiu dceru doma pred ktorou musi neustale "prchat" 😀 Druhorodeni to maju o kus tazsie v zivote

mirka285
16. mar 2011

tak ja uz mam vyvesanu pracku,z casti nachystany obed,skoda,ze vonku nesvieti slniecko ako vcera...

bambola
16. mar 2011

@mirka285 sila ten clanok
@naxara peti ja osbne si myslim, ze ti ludia co to tam zachranovali nevedeli do coho idu, pretoze to boli len "obycajni" robosi a poziarnici a zachranari.... proste im to nepovedali. tym samozrejme neznehodnocujem ich pracu a to co spravili pre miliony ludi. len si myslim, ze tak ako tajili, ze sa vobec nieco stalo tak im nepovedali, ze umru (ani len, ze mozu umriet) ☹

adelaine
16. mar 2011

@liluu
@katka55
@zrzulka ved to, dufam, ze to prejde, musi, lebo skoncime vsetci v nejakej cajle
my mame taketo noci cca od 6 mes., najprv som si myslela,
ze ho boli brucho, ked je taky haklivy, neskor som bola presvedcena, ze to musia byt zuby a
prd makovy, ani jedno ani druhe, tak uz neviem v com to je....ale ked sa budi kazdu hodinu,
niekedy aj castejsie, tak je to riadne o drzku 😠

bambola
16. mar 2011

@maxara peti ale u teba nevadi aj keby ti nieco pretrcalo lebo mas jednofarebny , ale tym, ze ja mam sedatko z inej latky tak nechcem aby mi vytrcalo spod podlozky 😔 keby bol kocik cely hned tak mi to neva 😉

monline
16. mar 2011

@bambola mne sa páči tá prúžková v strede, tá ružovofarebná s nepravidelnou hrúbkou prúžkov a páči sa mi aj tá slniečková, aj tá modrá, ale slniečková bude krajšia na červenom kočíku..biely základ by sa mi tam tiež hodil, ale skôr niečo také čb komiksové ako má mirka, ako tí šašovia

monline
16. mar 2011

05:40
toto bol dnešný čas budíčka...ležali sme síce ešte v posteli, ale malý sa stavia (o mňa), štvornožkuje, pohybuje sa po posteli, že tŕpnem kedy padne, takže zabávam ho hračkami a polodriemem pri tom...teraz spinká, zaspal pred desiatou..nádchu mám poriadnu, hlava ma z toho bolí, myslím, že dnes je to už na paralen...idem vymyslieť čo variť

bambola
16. mar 2011

@monline mon, na cervenom? 😀 sak mam hnedyyy 😉 ta slnieckova sa mi tam paci lebo sa zlta hodi k hnedej a tie kvietky pomedzi tie slniecka su ruzove cize to nebude uplne odveci k tej streche 😉

denisse
16. mar 2011

ahojte
tak aj my sme dnes skoro vstali .. 6:20 ... to bude tym svetlom, neviem ako urobit vacsiu tmu v spalni ...
podarilo sa mi ju udrzat hore do 10.25 ... zaspala a spala do 11.05 ...
ale nezjedla na desiatu vobec nic, len som ju uspala kojenim ... uvidime, co obed ... mam pocit, ze nie je dobre vykakan, vcera kakala dost malo a dnes len jednu taku tvrdsiu gulicku 😕
@kinsi
nasa barunka sa uz viac ako mesiac plazi, na 4 sa vobec nestavia .. ked ju tak polozim ja, tak chvilu sa hojda, ale potom lahne na brucho a ide svojim stylom ... neviem, mozno nebude stvornozkovat vobec ... 🙂

maxara
16. mar 2011

@bambola podla mna tusili, ze su v ohrozeni zivota a ze radiacia a podobne.. a ti 40sekundovi to vedeli na 100pro ☹
ale ja som nemyslela ze mi bude trcat sedatko, ale tie bocne usi by trcali, keby som nemala obycajny obdlznik? chapes co myslim? v piatok ti ukazem

maxara
16. mar 2011

@monline vyzdrav sa

cigaretka5
16. mar 2011

@mirka285 ja ta kludne dojdem zobrat ak kces

bambola
16. mar 2011

@maxara hej uz chapem, ja nemam presne obdlznik ale do vrchu a spodu sa trosku rozsiruje tak to budem musiet obkreslit ale zatial mi neodpisala, asi ma fakt dost.

ti 40sekundovy, neviem.... podla mna im povedali, ze tam nemozu byt dlhsie ale ja si to skor predstavujem tak, ze im povedali, ze hranica je 60s a teda po 40s musia odtial masirovat a vtedy sa im NIC (!!!) nestane. ale isto to aj oni sami tusili, ze to nie je celkom s kostolnym poriadkom 😒

normalne sa tesim na piatok 🙂 konecne zase niekam medzi vas 😉 a to sme boli minuly tyzden u mon. vsimla si si inac, ze ja som vsade ? 😀 😀

cigaretka5
16. mar 2011

baby nasa mala sa ani neplazi ani nestovrnozkuje gula sa po posteli jedna radost z lava dorpava, hore dole az tak ze sa vcera skotulala 😎
ja mam len dilemu akou technikou ju davat na zem. Ked jej dam deku a akoze hracky mimo jej dosah, reku motivuj sa doplaz sa, pritiahne si hracky tak ze taha deku-sikula . A ked ju dam na zem bez deky - tak to sa pretoci na chrbatik tak ze ma pocit ze musi mat na hlavicke modrinu ak svet , z takej vysky ju spusta....... Bohuzal nemame konerce ale vsade plavacku

mirka285
16. mar 2011

@cigaretka5 Cigi dakujem za ochotu,inak ja som si uvedomila,ze to stretko planujete tento piatok,a to ja auto urcite mam,ale uz mam iny program...koceny ako je vonku?z okna to vyzera tak vselijako,chcela by som ist poobede do stareho mesta ak nebude prsat 🙂

mirka285
16. mar 2011

@cigaretka5 aj my mme plavajucu,riesila som to tymi penovymi puzzlami..

cigaretka5
16. mar 2011

@mirka285 idem surfovat a nejake kuknut sa mi ten napad paci

macik27
16. mar 2011

ahojte, tak my sa tiež neplazíme len sa tak prehadzuje zo strany na stranu a tým sa posúva dopredu 🙂 na kolienka sa vôbec nedvíha ale my sme so všetkým taký pomalší 😀 ...naši susedia prerábajú byt a práve režú drážky pre elektrinu mám pocit že sú u mňa v byte 😀 a malá si veselo spinká dúam že vydrží aspoň pol hodinku

cigaretka5
16. mar 2011

@mirka285 ak mas nejaky link tak hod

mirka285
16. mar 2011

@cigaretka5 v draciku som ich kupila,ale videla som ich aj v papiernictve,to maju skoro vsade..

denisse
16. mar 2011

@cigaretka5
aj my mame plavajucu, ale uz pri nele som za tymto ucelom kupila dva take mensie detske koberce v ikei ... 🙂

denisse
16. mar 2011

tak aj ten druhy som nasla
je to tento:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2010...

oacka
16. mar 2011

@cigaretka5 Lucka, ja som sa dočítala,že je chyba dávať dieťa iba na posteľ,že tam sa nevie dobre hýbať a preto nelozí. ja som našu na zem nedávala a teraz si to vyčítam,lebo sa plazí minimálne,zato sa všade gúľa... tak ju teraz dávam na zem, hoc aj na plávačku, dám jej hrubé tepláky a hotovo. máme také letné paplóny,tak to jej zväčšsa rozprestriem v obyvke aj v kuchyni,ale ona z neho aj tak zlezie na podlahu,lebo tam to tak dobre capká....

cigaretka5
16. mar 2011

@oacka ja viem ze na posteli je to narocnejsie, ale mne to pride brutal na zem len tak a deka nezabera, ale kupim tie penove puzzle a bude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre