Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maaja
14. jan 2010

dnes som bola na 3D
bude CHLAPEC ;)

dugyna
15. jan 2010

ahojte tehulky...ja som dnes bola na AFP, po dlahej dobe som musela skoro vstavat.
maaja tak gratulujem 🙂 a inak co ste chceli
my ideme buduci tyzden na3D..kde si bola v gynfive?

zrzulka
15. jan 2010

Maji gratulujem k chlapcekovi🙂)) super ze uz vies co bude!!!!. Aj ja by som chcela kym pojdem do Anglie vediet....

baby tak tusim v tom Šnope bude prevaha juloviek v bazene🙂)))Ozi ked idete do bazena davate si tampon? Kde sa daju tie speci tampony kupit? ja som zatim nedavala ale po tej mykoze co som prekonala si uz radsej dam... Nic prijemne takato skusenost a nerada by som bola aby sa mi to vratilo... ufff

Dugi plesnove syry sa nemozu kvoli listerioze. ono je to v podstate neskodne ochorenie ktore si clovek ktory ma imunitu v poho ani nevsimne. nebezpecne je akurat pre tehulky, starsich ludi a male deti.... treba sa chranit. pecen zase kvoli vyskokemu vyskytu vitaminu A sa neodporuca. Ale to len vo vyssich davkach spsobuje poskodenie plodu. ked si das raz za cas trosku pecene isto ti nic nehrozi.....

dugyna
15. jan 2010

zrzulka mas prvadu hlavne koli listerioze..ale ja som pocula aj o tych kvasinkach

a aky speci tampon?mne presne toto napadlo ci je to bezne ist tehotna do bazena..koli kvasinkama mykozam

dugyna
15. jan 2010

xixi a to este ked budeme rodit na antolskej..xixi

zrzulka
15. jan 2010

dagy to su nejake speci tampony potiahnute vazelinou. nam pani hrabcakova na cviceni povedala ze do bazenu staci ked sa ponatierame olivovym olejom.Ale ze su zeny ktore aj vdaka tymto opatreniam chytia mykozu... ja sa spolieham na bazen ze ked je pre tehulky tak ta voda bude aj nejako speci upravena. i ked pri malej som chodila pravidelne plavat na plavaren a nic som nechytila. Rozmyslam ze aj teraz asi zacnem... Vraj v studensej vode nie je take riziko ze zena chyti nejaku pliagu. Nebezpecnejsia je termalna voda kde sa tymto "svinucham" dari....

Lucim sa vyrazeme s malou do MCcka. To su ine aktivity ze jo?🙂))))) No ale tak pre deti vsetko. maju tam gulickovy bazen tak je z neho uplne paf.....

dugyna
15. jan 2010

zrzulka a to chodis s malou plavat speci pre male deticky?
no ja rozmyslam ze miesto tampona si objednam ten mestruacny kalistek..neviem..ti tamponay co ppisujes som este nevidela...

sunnygirl
15. jan 2010

Ahojte babenky

Maaja:
to už vari v 17tt vedia zistiť pohlavie? Alebo len na 3D? 😅

zrzulka:
ja som si včera dala špenátik s varenými zeniačikmi a vyprážaný plesnivý syr 🙂 , popravde som nikdy nejedla vyprážaný plesňový syr ☹ a moja polovička to jedla a voňalo mi to, tak som si aj ja spravila 😝 . Tak ozaj raz za čas a okrem toho mi stým drobcom máme takú dohodu 😀 😀 😀 .
Že on bude pekne rásť a bude zdravučké a maminka mu dá načo bude mať chuť. No a včera to bol plesňový syr 😅 😀 🙂 😵 .

Ozaj babenky chcela by som sa vás opýtať:
Ja som origy blondýnka a môj manželík má čierne vlasy ako čert 🙂 , ako sa to dedí. Ja viem, napíšete mi, že je to rôzne ☹ . Ja len či niekoho takého nepoznáte 😀 .

A či ste mali niekto skúsenosti s kŕčovými žilami. Moja starká aj mamina to mali dokonca operované 😨 . Zatiaľ mi nevyšli, vykladám nôžky hore, ale sem tam ma pobolievajú 😠 .

dugyna
15. jan 2010

sunnygril ja som bola vstredu v poradni v 15+1tt a tiez nam povedala pohlavie..nie na 100pro ale povedala ze bud to mal pipika medzi nozkami alebo pupocnu snuru 🙂 a potom sa uz nechcel ukazat lespie..sa hanbil 🙂 ale buduci tezden ideme na 3D tak snad ukaze

no blond je recesivne ,cize babo bude skor tmavovlase..nemusi byt uplne cierne..mozno hnede..blond deti maju iba ak je blond a blond a preto my blond vymierame ☹

u nas v rodine su tiez krcove zily..ale neviem ti poradit nic okrem vykladania..

mirka285
15. jan 2010

dugy menstruacny kalistek je ked mas menzes a spec. tampony su tampony ktorymi sa chranis aby si nedostala nieco z bazena..to su ine ako menstruacne tampony 🙂 moj muz bol blondak,ja tmavovlasa a ked sa narodil maly bol tmavovlasy a asi za tri mesiace mu tie vlasky vypadali a bol z neho uplny blondak s bledou pokozkou,teraz ked je uz v puberte ja hnedovlasy,ale ta bleda pokozka mu ostala 🙂

dugyna
15. jan 2010

mirka to viem ze je ked mas menzes..mna len napadlo ze ked si mam dst tampom ci nabude lespi kalistek..tak asi njie 😝 ..a tym mas skusenosti s tym kalistekom?
xixi no sak detom netreba verit ked sa narodia vlasate ze takej farby ostanu ich vlasky 😉

sunnygirl
15. jan 2010

ja tiež manželovi tvrdím, že malé bude asi skôr tmavé ako svetlé 🙂 , lebo som niekde čítala, ale už dávno, že tí tmaví ľudia majú silnejšie gény, ale nieje to samozrejme pravidlom 😅 . Možno bude ryšavé 😀 . No moja polovička tvrdí, že bude po mne.
Svokrovci sú tak: svokra bola svetlá a svokor čierny, prvého syna maly čierneho (moja polovička) a druhého svetlého. U nás v rodine sú všetci svetlí alebo špinavo blond. najtmavšie svetlo gaštanové a svetlé oči: modré alebo zelené. A však nechám sa prekvapiť 😉 .

Na tie žily sú tušim kompresívne pančuchy.

dugyna:
to fakt? a ja som si myslela, že to až 20tt aj to nie vždy. 😎

mirka285
15. jan 2010

len som ho videla,ale poviem ti ze to neni na mna,ja ostanem verna always ultra,ale niekto je s tym spokojny 😉

sunnygirl
15. jan 2010

kompresívne, dúfam, že som nenapísala nejaký blud 😒 😅 😵

dugyna
15. jan 2010

sunnygirl dobre si to napisala..len mne aj opuchaju nohu..tak neviem ci by som zniesla tie pancuchy
ja si ho chcem skusit objednat..aj s tymi modernymi latkovymi vlozkami..a malinkemu som uz objednala tie nohavickove latkove plienocky..tak dam potom vediet 🙂

sarai
15. jan 2010

maaja gratulujem k chlapcovi.
ja by som uz tiez chcela vediet, co budeme mat. v utorok idem k dokimu, tak ak budeme mat stastie a babo sa dobre natoci, tak budem vediet uz aj ja.
inac, uz citite pohyby? mne sa v pondelok nieco zdalo, ked som si prilozila ruku na brusko. ale odvtedy nic. dufam, ze je vsetko ok. uz som babo davno nevidela, tak ma niekedy chyti strach.

dugyna
15. jan 2010

sarai ja este necitim dufam ze coskoro budem..tak drzim palce u doktora

sarai
15. jan 2010

dugyna dakujem. a ako sa citis ty? to je tvoje prve babo? brusko uz mas? mas peknu vybavicku. uz sa tesim, ked zacne aj ja kupovat veci.

yoda_
15. jan 2010

Cavte, tak sa teda aj ja pridavam k julovkam. Zrejme vacsina z vas chce vediet pohlavie. Ja ale nechcem. Myslite, ze je mozne v dnesnej dobe aby som sa pohlavie dietata nedozvedela pred jeho narodenim? Na 3D ultrazvuku pipika/nepipika uvidim asi aj sama, ze? Vdaka.

janka256
15. jan 2010

ahojte... dugy no s tymi vlaskami je to take ze napr. ja mam tmavo hnede vlasy a mangel ma cierne a mala si predstavte je blondinka s modrymi ockami kazdy sa pyta ci je to nadse vobec take blondate 🙂 a syn ma tmavo hnede vlasy no ved uvidime to tretie ake vlasky bude mat 😅 joj vy uz niektore viete co to bude aj ja chcem ale ja idem na ultrazvuk az v 22 tyzdni takze az vtedy mozno budem vediet co to je ja chcem velmi dievcatko ale myslim ze to bude chlapcek zatial to neviem porovnat to tretie tehotenstvo je ine ake tie predchadzajuce takze urcite prekvapko 😀 a sarai mame spolocny termin 😵 aj ked ja urcite porodim v juni lebo bude planovana sekcia len sa musim spytat ci naplanuju az v 39 tyzdni alebo tentokrat skor mozno podla zdravotneho stavu sa uvidi kedze je velke riziko ze porod sa rozbehne sam 😝

zrzulka
15. jan 2010

ja mam vlasy rysave, manzel mal svetlohnede, obaja mame oci modre a mala je blondinka s modrymi ocami....
Ono sa to dedi obgeneraciu. Cize sa pozri skor na starych rodicov🙂)))ja mam napriklad krvnu skupinu a, muz neviem (ale 0 nema urcite) a mala ma 0. 0 ma moj otec a muzova mama. genetika je zvlastna veda... Ja napriklad rysave deti mat nebudem ale moje vnucence s velkou pravdepodobnostou zdedia vlasy farby hrdze🙂)) vsak uvidime....

ericica
15. jan 2010

ahojte wau vy ste toho popisali 🙂
maji gratulujem k chlapcekovi ,mne sa celu noc snival taky zivy sen ze sa mi narodil chlapcek normlane som mu videla aj tvaricku boze aky bol krasny,,,,
ja som akurat dojedla vyprazany plesnivec ale len polku viac do mna nevoslo 😝
poobede sa konecne dostanem do mesta a vyberiem si saty aj pre mna aj pre malu tak zoberiem fotak a odfotim sa a hodim foto.... 🙂

ericica
15. jan 2010

janka a ty si si vsimla daky rozdiel medzi dvoma tehotenstvami....myslim tym rozdielne pri chlapcovi a pri babe???

ericica
15. jan 2010

no a k tej krvnej skupine ja mam 0 RH negativ a muz ma 0 RH pozityv takze mame tu RH inkobatibilitu a pri prvom porode som dostala rhegu aby sme nemali druhe dieta anemicke ...ale bola som na krvicku a protilatky boli v pohode 😵
a vlasy ja mam blond a manzel hnede a mala je blondinka s modrymi ocami .
ja mam oci zelene a muz modre 😉
sice ked bol muz maly mal celom biele foto taky maly nemčúr 😀 😀 😀

dugyna
15. jan 2010

sarai dakujem za pochvalu..chcihi by si neverila ze kde sme to kupili..chichi v mobelixe..
🙂
citim sa dobre, ja som vobec ani raz nevracala..len pachy a vone mi obcas vadia a maximalna ma napne..no a mam chute kadejake a kazde 3hodiny som hladna az na odpadnutie..ale naraz nevladzem vela zjest..a opuchaju mi nohy....a samozrejme asi ako kazda mam problem s wc..takze pijem vodu so susenych sliviek..
a je to moje prve babetko.a ty ako?byvalo ti zle?a brusko uz mas? my sme museli ist minuli vikend kupit prve tehotenske rifle..lebo som uz obleikla len jedny gate..proste zrazu mi tak vyhuplo brusko..neni velke..alle uz je..a drahy hovori ze take pekne gulatucke tehotenske.. 🙂 🙂

dugyna
15. jan 2010

janka, zrzulka akurat som to chcela povedat ak je napr. zena ciernovlaska Ci a muz blond ii ..tak potom by tam mohlo byt dieta ii, alebo zena Ci a muz tmavovlasy Ci tak 25% ze dieta bude blon..cize to zdedilo este spra generacie..ako krvne skupiny..len pri farbych vlasov a oci..sa to okrem ineho este aj krzi..cize trosku zlozitejsie ako krven skupiny

janka256
15. jan 2010

ericica no rozdiel medzi tehotenstvami je urcite pri synovi som na sladke nemohla ani v obchode pozriet stale som mala chut na slane a strasne vela masa a slaniny som jedla a pri dcerke som jedla pomarance na kila a velmi vela sladkeho a teraz neviem kedze rano ako vstanem mam velku chut na sladke a poobede skor masko a slaninku ale chipsy mi echutia teraz vobec 😀 aj pri synovi som ani nevedela ze som tehotna behala som este aj v deviatom mesiaci stale som bola v pohybe a pri dcerke som bola velmi pohodlna a ako chodila som ako kacka a pritom obaja sa narodili s rovnakou vahou 3150 g takze tak 😅

mirka285
15. jan 2010

zrzulka ked ma mala nulu a ty A,muzicek musi mat jedine A alebo B,kedza pises ze nulu nema 😉 napriklad ja mam A,maja polovicka B to znamena ze nase dieta moze mat ktorukolvek krvnu skupinu 🙂 ja somveru tiez zvedava ci budem matchlapca alebo dievca,lebo toto tehotenstvo je uplne ine ako to prve,ale hovorim si ze je to mozno aj tym vysokym vekovych rozdielom..

luan
15. jan 2010

Ahojte dievčatá, chem sa spýtať či niektorá z vás zohľadňovala pri výbere kočíka aj výsledky testov lebo je to katastrofa aké su výsledky http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2538-Test-koci...

mirka285
15. jan 2010

luan ja ano,ja som pri vybere pozerala aj vysledky testov,a rozhodla som sa pre teutonku,nie je to kocik ktory ohuri dizajnom,ale kvalitou urcite 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre