Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janulienocka
9. jún 2010

caute bambulky, @mojalili @merikac vitajte spat 🙂 nadhernee deticky mate, aj ja uz chceeem ... 😵 vratila som sa z poradne, po troch hodinach cakania v horucavach ☹ no znicena som ako pes, maly vazi okolo 2600 g, hlavicka vraj nalieha ci co to doktor povedal, ale inak som stale zatvorena, bral stery, zajtra krv a v piatok alebo v pondelok monitor v nemocnici. a poradnu uz budem mat kazdy tyzden, asi ako aj vy ostatne ... strasne toto teplo, nic sa mi nechce, len sa hodit do ladovej vody 🙄

mirka285
9. jún 2010

aalexis no ak bude takto teplo tak urcite len opalovacky,ponozticky a tenucku capicku 😉

katarina7777
9. jún 2010

Takze lymfodrenaz bola perfektna, je to velmi prijemne a clovek sa hned citi lahsie, aj mi nohy odpuchli ALE po dvoch hodinach mam nohy znova strasne napuchnute .... normalne mi je az do placu, som sa tesila ze mozno som nasla riesenie co mi aspon trosku pomoze ☹
Zajtra idem k lekarovi a dam si znova spravit krvne testy , aj skontrolvat moc ci su neni bielkoviny, pred 2 tyzdnami som mala vsetko v poriadku, aj tlak mam v norme. Som normalne zufala, mam kopec energie a veci porobit ale takto nemozem... mm na mna nahucal ze nech si idem hned lahnut a vylozit nohy ... ked otvoria lekaren tak mi pojde kupit stahovacie podkolienky.... normalne uz neviem co robit!

katarina7777
9. jún 2010

@merikac malinka je prekrasna 😉

kukucka26
9. jún 2010

mna prestrasne bolia chodidla hlavne päty pribrala som 21kg to bude asi v tom ani neviem co mam robit co pomaha akobymi ihly bodali ak pristupujem poradte zienky

lulu1983
9. jún 2010

ahoj tehulky a cerstve maminky 🙂 ,

merikac a mojalili - blahozelam, dietky su naaaadherne, dufam, ze vsetky budeme mat take kludne a pokojne babatka 🙂)
kafoditka: super fotky 🙂 budes mat nadhernu pamiatku

ja som dnes bola posledny krat u mojej tety doky, buduci tyzden by som mala zacat chodit na kramare. Dnes mam 31 dni pred oficialnym terminom a maly vazi vyse 3 kg, bude z neho riadny chlap. Teta doky vravela, ze krcok je este zavrety a hore a ja tak optimisticky, ze tak to najblizsie 2 tyzdne urcite neporodim a ona, ze najblizsi 1 - 2 dni urcite... tak dufam, ze len zartovala. Este vravela, ze dietko uz ma v brusku malo miesta a je velmi stiesnene, tak snad este tyzden vydrzi.. Uff...
Nakoniec mi robila ten vyter kvoli streptokokovi a teda zo spodu ma to potom tak bolelo, ze ma mm musel odviezt domov a doma som rovno zaliezla na 2 hodiny do postele, ma to prekvapilo, som necakala, ze to budem citit

Inak to teplo.. to je hroza a des

adelaine
9. jún 2010

@katarina7777
mne doteraz zaberala na opuchy noh vlazna kupel, hodila som si tam par zrniek
morskej soli, vymacala som si ich a vylozila hore,
jedla som vela melonu, treba vela pit, nebublinkove....
ale ako pozeram, uz ani to mi nezabera, holt pokrocile stadium tehu
a tepla robia svoje 😒
asi odpuchneme az po porode....

moj doki v poradni moje nohy a ruky neriesi, tlak mam skor nizky,
bielkoviny v moci su negativne, tak potom ani ja neriesim...
hlavne, ze sa uz daju nosit az zabky, hoci v nich vyzeraju
moje nohy uzasne, nech 😎

adelaine
9. jún 2010

@lulu1983
aj mna ten ster bolel, aj vys. krcka priserne,
ale u mna to bolo preto, ze som uz na 1 prst otvorena, a krcok mam skrateny 😖
mozno budes aj trosku krvacat po vys.

inak kocky, ked budeme v porodnici, neviem si predstavit, ake
to bude zuzo, najprv do nas napcha nejaky doli skoro ruku,
ze na kolko prstov sme otvorene, potom do toho tie kontrakcie a
este aj creva sa budu burit kvoli klystiru, no tesim 😨

ericica
9. jún 2010

@adelaine viem o com hovoris.....napriklad ja som s klistirom problemy nemala ale o tej ruke viem svoje 😝 😝 😝
mna dr aj natahoval aby som sa rychlejsie otvarala myslim rukou a v tej najvacsej kontrakcii brrrrrrrrrrrrrrrrrrr 🙄 🙄 🙄
a mne vtedy aj odisla voda a zacala som krvacat 😖

katarina7777
9. jún 2010

@adelaine skusim poodebe tu kupel so solou ale vidim to aj ja pesimisticky.... musime len vydrzat ☹ Stve ma ale to ze konecne mam cas porobit si veci v domacnosti a nemozem.... normalne ma mrle zeru jak by som isla upratovat.
@kukucka26 aj mna bolia nohy zo spodu a hlavne paty ale ja to mam tym ze su strasne opuchnute .... a sestricka co mi robila lymfodrenaz mi povedala ze kedze ide o mechanicky problem = babatko tlaci na lymfaticky system, tak sa to nezlepsi.... som ale dufala ze efekt masaze mi vydrzi viac nez dve hodiny 😒

alllexa
9. jún 2010

Aj mna to vysetrenie krcka boli, az mi je trapne, ze tam vzdy stonam... A o ruke mi ani nehovorte, lebo mi dojde zle🙂

janulienocka
9. jún 2010

@eicica mne tiez doktor roztahoval krcok ci co aby som sa rychlejsie otvarala, pri prvom porode, a to bolo to otrasne teda, bolelo to neskutocne, neviem ale pri tomto druhom porode nech mi to asi ani radsej nerobi 😕

janulienocka
9. jún 2010

@kafoditka, perfektne fotky, moc ti to pristane 😉

petrap001
9. jún 2010

baby mna nikto zo spodu nepozeral 😖 😖 asi netreba.tu asi maju rontgenove oci ti lekari 😀

kafoditka
9. jún 2010

baby, vratila som sa z tesca z nakupu, vonku je na skapanie!!! Kupila som si okram ineho baterku do vahy a porad mam srdcovy kolaps ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

@alllexa
@mirka285 mna tak lahko nedozeniete, ja mam uz +16kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miri som ti vcera vravela, ze som nejaka spuchnuta v tvari... 😠 😠 😠

No, takze prisaham, ze odteraz az do porodu som na zelenine a zelenych jablckach..

katarina7777
9. jún 2010

baby vy si robite tu masaz hradze?

lenkaaninka
9. jún 2010

@petrap001 aspon nejaké vymoženosti máš ty a my nie 😀 😀

baby tak kahrnam blééé som detom prevliekala duchny a dávala tenké paplonky a som sa prachu nadýchala až no ...musím isť zapiť ozaj ja si buchnem pivo ale psssst... 😵

kafoditka
9. jún 2010

...taka som nasrata na seba, idem si do lekarne po kvapky do nosa...

katarina7777
9. jún 2010

@kafoditka ta vaha neni ani o tom co jeme ale skorej o tych tekutinach co zadrziavame ☹ ja uz som tiez +12 kg a teraz priberam kilo tyzdenne cize v 38tt budem minimalne +16kg ako ty 😉

miki060707
9. jún 2010

ahojte, tak aj ja som mala trochu piva, mali sme hrachovú kašu, to som robila ráno
malá mi zaspala, je niejaká "mamičkovská" chcela si pozerať foto zo svadby a plakala, že tam neni.....
ja by som jej aj bazen napustila, ale ma trochu sopliky, tak radšej nie

no ja som si chcela zobrať z odchodu pôrodky, košielku a dupky a čiapočku a tenučké rukavičky, ale asi si tam tie opalovačky pribalim.....

alllexa
9. jún 2010

@kafoditka - no tak ja som +15, takze v tesnom zavese... A tiez mi to stupa z tyzdna na tyzden... Okrem toho, Ty si uz 38. tyzdni, tak sme na tom rovnako...

adelaine
9. jún 2010

@kafoditka
kafko, neblbni, ved uz to mame za par, ja mam tiez 16,5 kg na sebe,
a ked budeme dojcit, kila pojdu dole aj same...
kamoska ma 2 mes. chlapceka, nabrala pred porodom 22 kg, a ma
vsetko dole, dokonca mam dojem, ze slo aj viac....hovorila, ze
dojcenie je najlepsia dieta, hlavne, ked sa budes musiet obmedzit v strave
co sa tyka vyberu potravin.....

@katarina7777
ja nie, ja sa bojim, ak by som mala pozit. streptokoka velmi sa to neodporuca...
donedavna som cvicila svaly panv. dna, ale zistujem, ze mam z toho bolesti
v podbrusku, tak som to zanechala...
vela bab ssi chvali to Epi No, ja som voci tomu skeptik, aj jedna porodna
asistentka nam hovorila, ze pri nespravnej manipulacii, tak ako aj pri masazi
si dokazes zavliect do rodidiel infekciu :(
a dalsia vec, mozno hradza masazou trosku povoli, zmakne,
ale to aka je vysoka je geneticky dane, to znamena, ze ked raz ma niekto
vysoku hradzu a hlavicka take nevladze prejst, lebo otvor je maly,
tak nastrihu sa nevyhne...
dufam, ze som ta nesklamala :(
ale je to kazdeho osobna vec, ja som sa len podeli s info,
ktore mam ja ....

rybaanka
9. jún 2010

Caute babulky

kedze vas nemam kedy spatne precitat, chcela som vediet ci nie su nejake nove porody okrem Mojalili????
ak nie, tak ja som zajtra ista, dnes je moj posledny den ako dva v jednom....zajtra rano nastupujem do nemocky na sekciu, tak sa uz aj tesim, lebo sa ledva hybem, nehovoriac o tom, ze nevladzem za krpcom behat.... 😲
cez vikend sme boli na firemnej MDD, tak sa maly pekne vyjasil, pridala som aj nejake foto odtial do Markovho albumu, tak ak chcete kuknite.... 😵
uz mam defakto vsetko do nemocky pobalene, uz len sa vecer oholit (to bude zase joga v sprche) 😀 a dat instrukcie mangelovi, ze co kde najde pre krpca 😉
inak ja som dnes spala hola a vobec mi to nepomohlo, neskutocne teplo, som zvedava ako to prezijem v nemocke, kde sa neda dobre vetrat koli babatkam, pretoze po prvom cisarskom som sa teda riadne potila, tri krat denne som si musela menit nocnu koselu a to bol april, no ved uvidime 😕

petrap001
9. jún 2010

@rybaanka tak drzime prsty zajtra 🙂

janka256
9. jún 2010

@rybaanka to ti nejako skoro naplanovali tu sekciu nie? lebo mne nechcela ani 10 dni pred terminom ale som ju ukecala ze dovtedy porodim aj sama 😀 no baby ja som minule bola cela happy ze neopucham a uz to zacalo aj mne nohy mam napuchnute od rana a uz aj zabky su mi tesne tak neviem v com chodit pomooooc 😒

miki060707
9. jún 2010

a merikáč, tiež máš kráásnu dcérku.....nech ste zdravé...

lenkaaninka
9. jún 2010

@rybaanka držím prsty aj na nohách aj na rukách

alllexa
9. jún 2010

@rybaanka - drz sa zajtra! To mas ale fajn, ze vies datum porodu. A cisarsky je bez rizika.
Inak, Marko je zlaty!🙂

rybaanka
9. jún 2010

baby dakujem 😵

janka no povodne sme mali naplanovane na 14.6 ale po poslednej kontrole povedal, ze to dovtedy nevydrzi ☹ tak sme dali 10.6 a vyzera to tak, ze uz to vydrzime... 😀

rybaanka
9. jún 2010

merikac GRATULUJEM teda a prajem vela zdravicka 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre