Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
17. jún 2010

@petzi nemam ziadne vysetrenia na streptokoka...som myslela ze je to ten ster...vraj az nabuduce, teda o 2 tyzdne a ze vysledky budu do tyzdna potom

lenkaaninka
17. jún 2010

@meruska a ty si sa ho nepýtala ved ten ster na streptokoka je dôležitý teda aspon podla mna ja mám teda takého zábudlivca ale na toto nezabudol .. 😀

lenkaaninka
17. jún 2010

@meruska ten ster sa práve robí v 36 tt aby ked ho máš ked prídu vysledky tak ti stihol ešte antb. nasadiť...nejaké divné .. 😒 že ti ho neurobil

meruska
17. jún 2010

@lenkaaninka ani on na to nezabudol, tvrdi ze to staci na poslednej poradni..ktora povodne mala byt dnes ale dnes ju prelozil nabuduce

petzi
17. jún 2010

@lenkaaninka
presne tak ,komu sa nepaci,nech sa otoci... 🙂
Asi je to genetikouu veru , ja som cela po otcovi a asi aj tu pokozku, elsticitu mam po nom, iba ze aspon pigment chytam o moc lepsie ako on.... 😀 on este len slniecko vidi a uz je spaleny... 😒 ja vydrzim aj cely den lehnit na slnku a potom som ako romska obyvatelka so zelenymi ocami 😀

meruska
17. jún 2010

ostava mi verit ze nebudem mat streptokoky, a antb. nebudu musiet nasadit..lebo inak ich asi ozaj nestihnem brat..ako dlho sa beru?

petzi
17. jún 2010

@meruska
nooooo, preto som sa pytala, lebo aj mne robil kontrolu na streptokoka, ze ked´by som ho mala aby stihli antibiotika nasadit a aby zabrali kym porodim.no neviem, ved lekari by mali lepsie vediet ako mi, tak snad to mas vsetko ok, ked povedal.A ked staci potom, tak asi staci... 😉

lenkaaninka
17. jún 2010

@meruska a nepomýlil sa náhodou 😀 aspon mne to tak pripadá...ale možno má iné praktiky alebo myslí že to bude neskôr narodené...

@petzi ja v poslednej dobe teda od minulého roka sa škriabem zo slniečka a to som taký typ ako ty hned pekne opálená slniečkoje môj život a to že ked mám takú alergiu a musím sa strániť je pre mna peklo...aj teraz som sedela na slniečku a už som sa škriabala a normálne natretá OF ...ale to mám len od minulého roku ...nechápem prečo..

meruska
17. jún 2010

@lenkaaninka aj ked sa pomylil co mam robit? ☹ ostava mi uz len verit a cakat 2 tyzdne

nika23t
17. jún 2010

@meruska Meruska, ja som tiez bola tento tyzden (36tt) a tiez mi nic nerobil. A este ma aj na dalsiu poradnu-uz do porodnice-objednal az na 2. jul (to bude akurat 1. den 39 tt!), co mi pride dost neskoro, kedze mi povedal, ze okolo 7. mozem rodit 😒

petzi
17. jún 2010

@lenkaaninka
jejda nestras, preco to tak mas? zvlastne.No ale mozno bolo slniecko agresivnejsie a toto leto bude este viac.no ja som to teda nemala a dufam ,ze nebudem.Ale poviem ti ,ze pri mory je slniecko kamaratskejsie, ale to vies urcite aj ty.No ja sa k moru tesim, len kedy sa tam dotrepem, ked teraz pride drobatko na svet.Od kedy sa moze chodit s detmi na dovolenky? Ako ze kedy je to idealne? Aby sme si dovolenku uzili aj mi aj dieta?

petzi
17. jún 2010

@
co je s tymi lekrmi?

meruska
17. jún 2010

@nika23t teda ani tebe este nekontrolovali tie streptokoky?

petzi
17. jún 2010

@nika23t
ty to budes mat nadoraz.....nezda sa mu?

alllexa
17. jún 2010

@meruska - tie antibiotika sa nasadia tesne (par hodin) pred porodom, inak by uskodili babatku...

meruska
17. jún 2010

@alllexa si ma ukopojila..teda nic nezmeskam 😉 lebo ja sa skor ako v july rodit nechystam...este mam velke plany na najblizsie dni 😀

nika23t
17. jún 2010

@meruska Ani nahodou, moj doktor si na takych formalitach nezaklada... On mi len predpisal Clotrimazol tabl. kvoli vytoku a to je vsetko 😒 Test ani len nespomenul...

@petzi Co k tomu dodat? Viac sa dozviem tu ako od neho. Len som manzelovi povedala, ze asi pojdem pre istotu o tyzden skor, aby som to vobec stihla do porodu...

Inak som dnes citala, ze ak uz ma zena pupok von, tak babatko je pripravene a kompletne "hotove" 😉 Tak si od rana ocumujem pupok 😀

lenkaaninka
17. jún 2010

@alllexa no hej ked ho máš tak sa dáva infuzia tuším pred pôrodom...aby tu davku dostalo aj bábo a pri prechode von aby náhodou sa mut o do pusinky nedostalo..

@meruska heh tak vidíš neni si sama 😉
@petzi ja neviem asi za tie preležané roky na slniečku neviem brutál pupáčiky svrblavé sa mi urobili ako malinke pluzgieriky také niečo ....viem že je to alergia na slnečné luče...ale aj teraz som bola a asi je agresívnejšie slniečko alebo čo lebo hned sa mi také červené fliačky na stehnách urobili ale zmizli...nejaké divné slnko...je pravda že v ovzduší je stále viac a viac bordelu...tak sa ani nečudujem...

oacka
17. jún 2010

@meruska tie antibiotiká ti stačí dať pár hodín pred poroddom, infúziou,neboj sa. ja idem zajtra na 4. poradňu do nemocky, na 1. som bola ešte týždeň pred poslednou poradňou u Hoppana. takže vlastne od 36 tt chodím do nemocky,ale ja som si to vybbavila sama cez kamošku,som šla na kontrolu k tomu vybavenému pôrodníkovi. no ale aj Hoppan mi presne v tom čase povedal,žže to je posledná poradňa uňho a aj tak bolo.

meruska
17. jún 2010

@nika23t no s tym pupkom neviem neviem..lebo moj trci vonku ako antena uz viac ako 2 mesiace...a to ze by uz bol tak dlho hotovy? 😀

nika23t
17. jún 2010

@meruska 😀 😀 😀

lenkaaninka
17. jún 2010

@nika23t ja som nemala ani raz pupok von ani teraz nemám a dva krát som porodila hotové výrobky 😀

petzi
17. jún 2010

@nika23t
No a to mas od kial?? 😕 ja som to este nikdy nepocula......A co je s tymi , ktore pupok von nemaju ani na porodnim stole??lebo ja si teda pupok okukujem tiez stale, lebo maly mi don tlaci asi s ruckou alebo cim, ale este sa teda nevypukol.Ale maly ho vytlaca poctivo, ako by mu chcel pomoct 😀

adelaine
17. jún 2010

@meruska
allexa ma pravdu, v pripade pozit. nalezu sa ATB podavaju infuzne na sale,
necha sa vykvapkat jedna davka priamo na porodnej sale a mas pokoj...
nelieci sa to dopredu,
tebe streptokok ako taky vadit nebude, ide o to, aby sa nenakazilo
babo, lebo mavaju napr. pneumonie....

bellablonde
17. jún 2010

ahojte

najprv srdecna gratulacia KAFKo 😵 k prekrasnemu syncekovi, prajem vela sily a mliecka 😵

ja som dnes po poradni, CS 0 zavreta ako skala, krcok drzi ako na zaciatku tehu,

@meruska vobec sa neobavaj, doktor nie je vcerajsi a vie co robi...
moj gynekolog (mimochodom je primar na odd) mi naplanoval dalsiu poradnu o 2 tyzdne este k nemu, a tiez mi az potom bude robit ster na streptokoka. Takze nie si sama, kto si na vysledok pocka trocha dlhsie.
Ja som mala streptokoka aj minule tehotenstvo a liecba bola jednorazova infuzkou atb 😉

popravde ja som tomu aj rada, pretoze u neho aspon nebudem cakat a robi mi vzdy aj kontrolny uzv
nie ako v nemocnici, kde ma ani poriadne nepozru a stravim v cakarni cele dopoludnie

oacka
17. jún 2010

no veru,ja už mám čochvíľa termín,ale pupok netrčí dovonku... lebo ja mám dosť kože nazvyš,keďže som si ju vyťahala tukom! 😀 😀 😀 😀

stanka33
17. jún 2010

Ahojte...

tusim nam same celebrity teraz rodia, vcera Polnisova, dneska Moravcova..... 😀

inak ja som na stretko bola aj nachystana, ale ja som skor ako na 15.30 az 16 tu nemohla, som volala predtym Maxi ze kolko ich tam je a ona ze iba dve su, ze nemusim chodit ani tak som potom nesla...

petzi
17. jún 2010

@lenkaaninka
nooo,tak o tom mi pisala kamaratka.ona bola tento rok na slniecku , ona je v anglicku a tiez ze ju zacala svrbiet koza az take fliaciky a pupaciky sa jej spravili po tele.no teda je to v kely, postihne nas to asi vsetkych, no ale ved mozme si za to mi - ludia.Tak co narobime.... ☹

stanka33
17. jún 2010

inak ja som mala streptokoka a davali mi este aj po porode ATB asi tri dni, a pred porodom infuzky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre