Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
22. jún 2010

ahojte,
tak som vas docitala, vcera som tu nebola, nebolo mi dobre,
ale dnes som uz funkcna 😀

@petrap001
hod recept, ja som tiez este nakyp nerobila, mm je na maso,
ale ja by som dala,
moja babicka robievala skvely 🙂

@silvia.vesela
juj, zavidim ti..ja by som tiez brala to, ze doki povie, tak ideme rodit,
ten moj ma furt natahuje, ze nalez je pokrocily, ze som pripravena,
ja mam skoro kazdu noc poslov a Riskovi sa von nechce ☹
ja to uz tiez neviem vydrzat, je to pre mna utrpenie 😢

a inak, citala som si, ze ste sa bavili o noseni v satke,
mna len zaujima, ako dlho moze byt dieta v satke ?
lebo aj o tom, ze nema byt dlho napr. v autosedacke sa uz
vela popisalo, kvoli chrbtici babetka....ja sa pytam ako laik,
lebo by som mozno satku tiez vyskusala....
a este posledna vec, nie su prekazkou v noseni v satke
vele prsia? ja ich teda male nemam, a to este nedojcim,
neviem si to teda technicky predstavit, ako sa to da...

achojka
22. jún 2010

@nika23t Nemusis sa bat, urcite priecne nie je. Moje babo je dole hlavickou, a tiez citim kopance po bokoch. Ono tam ma uz velmi malo priestoru, tak je tam vseliako poskrucane. 😀

mirka285
22. jún 2010

@nika23t mna kope tiez po bokoch a je otocene spravne...ved babatko neni v brusko v polohe okoby robilo stojku,ono ma sice hlavicku dole ale je tak take skrcene,zatocene,pozri obrazky na nete,takze to je normal ze kope do boku 😉

petrap001
22. jún 2010

@adelaine http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1507
ja ho idem tiez robit prvykrat,tak dufam,ze sa podari.ale ja si tam dam marhule a jahody 😝

a mna tiez kope len na pravej strane ale posledne dni uz aj tak pomaly do stredu a je to take silnejsie.nabera sily 😀

miki060707
22. jún 2010

ahojte, no ja tiež robim ryžový nákyp, to je ale náhoda a môj mm sa ide ním zadrhnuť, on také sladké jedlá ma rád a ked sa upečie maso, tak to len piple, xi

strasska
22. jún 2010

ahojte, pozeram, ze rozoberate spanie...
ja som do 1. porodu spala jak drevorubac, lahla som a rano som vstala, vzdy som migrovala cez celu postel, manzela utlacala...no hroza. Ale ked sa narodil Misko, tak som bola hotova, budila som sa na kazdy povzdych, hlbsie nadychnutie alebo pohyb ruk...ja som po tyzdni bola jak matoha...keby som mohla, tak by som ho najradsej vysackovala z izby 😅
Takze tiez sa nemusite bat prilahnutia, ja som dokonca citala nejaku studiu, ze sa to deje iba v pripade, uzitia nejakych liekov, omamnych latok ci drog.
Ale ved kazdy tak ako mu vyhovuje...aj ja som ho zo zaciatku davala spat do postielky, ale casto som ho v noci kojila, a ked som naspat prenasala tak sa vzdy zobudil...cize nakoniec spal s nami 😀

adelaine
22. jún 2010

@petrap001
dakujem za link 😉 to by som mohla zvladnut 🙂

strasska
22. jún 2010

A nosice a satky ...neviem ci je to nejako casovo obmedzene, ale ak uz nosic, tak zienky nie klokanky, ale radsej ergonomicke nosice. Viem, ze su drahsie, ale podla mna zdravie stoji za to.
Ani Vam by nebolo pohodlne visiet za gule a ak by vas este do chrbta malo cely cas tlacit poprsie...no podla mna utrpenie.
Cize ak nosit, tak satka alebo od 3mes. moze byt uz aj ergonomicky nosic a nenosit tvarou vpred 😉

bellablonde
22. jún 2010

caute,
ja som uplne mimoza a to je len kratko po obede,,, ako zas vydrzim do vecera,,, vie mi niekto povedat? 🤐
uz to ide so mnou dole z kopca, vsetko ma tlaci, taha, chvilami mam pocit, ze dieta mi vypadne,
esteze sa aspon v noci dobre vyspim, inak neviem co by som robila

no ale stale som mega zabetonovana, zavreta, krcok 0, poslickovia ziadni

som zbezne prebehla o com kecate

MAXI vitaj naspat doma 😉
MERUSKA mas zlate brusko, typicke vytrcajuce dopredu na chalana 😵

ryzovy nakyp som este tusim nerobila, ale skusim, uvidim co mi na to povie moj maly pazravcek ...
skoda, ze som nemala vcera fotak v ruke, chalani vecerali parky s roznymi horcicami a kecupmi, maly peto bol na vrchole blaha, uplne vo vytrzeni si pochutnaval na stiplavych prichutiach... az sa cudujem, ze mu nic do rana nebolo 😅

ALLEXA co sa tyka nosicov my mame 2
jeden je takyto babyvak
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=75 prakticky od asi druheho mesiaca sme tam maleho davali. Ja som ho vsak nenosila, lebo mi bol tazky 😖 takze nosil mm, ale ze by sme ho 100perc vyuzili sa neda vobec povedat
maximalne tak na prechadzky do prirody

a teraz aktualne uz viac ako rok pouzivame tento nosic
http://www.littlelife.co.uk/html/child_carriers...
pisu, ze od 6 mesiacov je vhodny, ale my sme tam petka zacali davat, az ked vedel sam poriadne sediet... tiez ho nenosim ja, iba mm

nic ine sme ohladom nosenia neskusali
mna presla chut hned potom ako mi bol maly tazky hned od narodenia,
uz na krste som ho nevladala drzat a nieto este potom vlacit na sebe.... ja som vyslovene kocikovy typ.
cele tehotenstvo ma bolel chrbat, som bola rada, ze som sa zbavila tolkej zataze

strasska
22. jún 2010

@adelaine este aj tento je super, ja ho sice robievam bez penya davam trochu menej cukru, ale velmi je chutnucky
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4948

bellablonde
22. jún 2010

preboha to kolko som napisala 😅

alllexa
22. jún 2010

@luminkasp - jej, to je zlatucke!🙂 Budes mat milu pomocnicku!

@silvia.vesela - a to uz si taka otvorena, ked ten porod ocakavas tak skoro?

@nika23t - a to Ti lekar nepovedal? Moje je hlavickou nole a tiez citim kopy po bokoch...

bellablonde
22. jún 2010

nam petko spava od narodenia sam vo svojej postielke,
nedala sa nam odmontovat bocnica, tak som k nemu vstavala - to mi nerobilo ziaden problem,
proste som bola nastavena tak, ze sa v noci 2x zobudim

niekedy som si ho nechala po kojeni pri sebe, malicky sice buval ako dudok, ale ja som nemohla zaspat hlbsim spankom, stale som bola v strehu
a teraz uz ani nehovorim, on sa kruti ako had, kope nohami, sibrinkuje mi rukami po tvari, taha za vlasy, nic si spolu nepospime

nina88
22. jún 2010

Najlepšie je dať si tú postielku k sebe a preč bočnú stenu, to ho nemáš ako prilahnúť, v podstate je vo svojej posteli, bábo sa dlho tiež nevie ani otočiť a je po probléme... 😉

alllexa
22. jún 2010

@bellablonde - ano, ten babyvak ma tiez zaujal, ale ked uz mam satku, tak uz asi nieco take, co sa da dat aj na chrbat, aj pre vacsie dieta... A ten druhy vyzera celkom dobre, je pevny. Dik za tip!
Mna tiez bolieva chrbat, obavam sa, ci ho vobec odnesiem...

strasska
22. jún 2010

@bellablonde wow ty si k nemu vstavala oba 2x v noci? 😨
Tak to ste mali uzasne...ja som niekedy kojila aj kazde dve hodky

strasska
22. jún 2010

ale ked som otehotnela 2.x, tak sme Miska tiez odsunuli do postielky, lebo som sa bala, ze ma kopne a uz sme pri nom ani nevedeli spat, tiez sa strasne kruti 😉

adelaine
22. jún 2010

@strasska
tento sa aj podoba na ten, co som jedavala ako decko 🙂
uz len vyskusat urobit, mnam....
dnes som vsak robila cinu, takze ak sa dnes vsetko doma
pozerie, tak ide na radu zajtra nakyp 😉

petrap001
22. jún 2010

ja tiez rozmyslam,ci mam kupit ten nosic alebo nie,fakt neviem ci ho vyuzijem.kamoska vravi ze ho vyuziva hlavne po dome ked maly nechce spat,tak si ho da do satky a on je spokojny a ona moze nieco aj porobit popri tom.
jaaaj ale minule co som videla 😲 😲 😲 skoro som odpadla.jedna zenska mala na rukach fakt asi tyzdnove,mozno 2tyzdnove babo na rukach..ale ako!!! len tak na jednej a prehodene ako nejaku handru a tam strasne mu visela hlavicka dole cez jej ruku.to bolo normalne tyranie!!! ved ja by som si zlomila krk keby som tak visela! chudatko,tak mi ho bolo luto,normalne som mala sto chuti jej nieco povedat...strasne su poniektore matky tu..

strasska
22. jún 2010

@adelaine a velmo je dobry, ja ho radsej ani nerobim, lebo ja som schopna zozrat aj polovicku sama 😠

strasska
22. jún 2010

@petrap001 sak podla mna ked nevyuzijes predas. Tie ergonomicke ergo, manduca, liliputi teraz idu na dracku, takze kupcov by si v poho nasla.

silvia.vesela
22. jún 2010

tak, sme sa napapali, hned mam lepsiu naladicku! 🙂

@adelaine nooo, na mna prisla panika, ked si predstavim, že by som zajtra isla rodit! 😕
@alllexa som otvorena, ale len na 1 prst síce...ale zacal sa mi vcera dvihat tlak, tak som volala mojej dr. a ta mi povedala, ze zajtra ma skontroluje, v akom stave budem mat spodok a podla toho sa dohodneme na porode....ked mi aj ten tlak zacal skakat hore....nepovedala, že hned zajtra ideme na to, ale je tam aj tá moznost!

meruska
22. jún 2010

jaaaj baby ja som si za obedom lahla ze si trosku oddychnem ...a teraz som vstala po 2 a pol hodinach 😀

maxara
22. jún 2010

Ahojte bambulky,
tak ja som dosla z poradne asi pred troma hodinami, navarila som, oprala som (resp vyvarila som) vankuse po zaslintanom podnajomnikovi, umyla som podlahy a to vsetko preto, aby som sa trosku odreagovala z tych strasnych sprav.. 😢 ..
Malinka je v poriadku, je hlavickou dole, este vysoko, CS mam stale 2, uz asi mesiac, na porod to nevyzera ani z daleka, ALE.. keby bolo na mojom dr, tak ma sikuje do nemocky kvoli tlaku, ktory mi nameral 151/112 😠 (ked som odchadzala z domu, mala som 141/82) . Ale kedze mi veri, ze doma si poctivo meriam a tlak mam ukazkovy, tak by pockal este tyzden. IBAZE, kedze sa chystam ist rodit na Kramare, mam sa co najskor hlasit na poradni a mam sa pripravit na to, ze na 99% si ma tam s takym tlakom nechaju. Hrozi mi (vsetkym s vysokym tlakom) odlucenie placenty, krvacie a smrt babatka do 5 minut ☹ . Tak preto akoze ta nemocnica.. No a vraj sa mam pripravit na 99% aj na cisarsky rez, lebo vraj s takym skakavym tlakom podla jeho skusenosti sa aj normalne zacinajuci porod vacsinou konci akutnou sekciou 😢 takze je mozne, ze bude rovno planovana.. 😢 😢 😢
A ako bonus, mam aj toho debilneho streptokoka a ritne bakterie.. 😢 😢 😢 😢 😢 na tie E.coli mi dal cipky, to sa vraj v pohode prelieci a ten vyskyt je slaby, ale aj tak, no ale na toho streptokoka sa dava len ta infuzka pocas porodu a potom aj babatku.. Ja to nechapem, ved sa umyvam pravidelne, aj sa sprchujem rano a vecer.. 😢 😢 😢 Ta E.coli , to chapem, to sa prenesie napr aj holenim, okej.. ale ten buzerant streptokok??? ved to je anginova bakteria ☹
No a nech to uz uzavrem, volala som rovno Valentovi na Kramare a on povedal, ze v pohode staci ak budem jest tie lieky a pridem za nim vo stvrtok a potom sa uvidi.. Vo stvrtok vecer. Takze je mozne, ze si ma tam nechaju 😢
Ja viem, ze je to normalne, aj ze sa mozno nic nedeje, ale ja som prerevala asi dve hodiny, co som nemohla prestat. Ja tam nechcem ist, ale zas sa bojim tam neist.. 😔

maxara
22. jún 2010

Takze dakujem, ze ste na mna mysleli a drzali palce, ale na posrateho aj hajzel spadne, ako sa hovori..

luminkasp
22. jún 2010

@maxara, maxi, neboj

alllexa
22. jún 2010

@maxara - Maxi, ale ved si si uz pomaly aj zelala, aby si sla rodit, nie? Zase je dobre, ked to podchytia, ak je nieco neiste a ak je ten tlak taky rizikovy. Vzdy lepsie urobit opatrenie naviac, ako nieco zanedbat. Je jasne, ze teraz sa o malu bojis, ale hlavne je, aby si teraz bola pod kontrolou, co Ti naznacil aj Tvoj lekar. A vo stvrtok uvidis, co Ti povedia, ved nic sa nestane, ak by si zrovna isla rodit (vzdy lepsie akoby sa Ti nieco malo stat), si v peknom 37. tyzdni, aspon sa na to pripravis. A keby si mala ist cisarskym, tak to Ti az tak vadi?
Ja mam tiez streptokoka a rovnako nechapem, ako som ho mohla dostat. A tiez sa v kuse umyvam a davala som si na infekciu bacha. Vraj je to dost bezne.

maxara
22. jún 2010

@luminkasp ,@alllexa no ja som straaasne moc moc moc chcela rodit normalne, cisaraku sa bojim ako certa ☹ .. jasne ze chapem, ze mozno najlepsie pre nas obe. Ale sa obavam, ze ma do nemocky vezmu len na pozorovanie a rodit az ked to bude nevyhnutne 😒 Ja som skratka asi len precitlivela, ze som sa takto neudrzala revu.. Ale lezat dva tyzdne v nemocke s bruskom? a potom este tyzden bez bruska? ma porazi..

janulienocka
22. jún 2010

@maxara, maxi neboj, zvladneme to, ja som tiez nestastna z toho ze beriem antibiotika, kaslem tak ze ma ide zadusit, tak sa modlim aby som sa z toho co najskor dostala, lebo takto ist rodit - no katastrofa ☹ bola som v lekarni vypytat si ten hedelix, ale necheli mi ho dat, vraj pre tehotne je vsetko kontraindikovane, jedine mozem stodal, takze parada 😠

zrzulka
22. jún 2010

@maxara maxik aj ja mam tu hnusobu a tiez nechapem kde som ju chytila. tiez sprcha dva krat denne, pouzivam tie najjemnejsie intimne geliky, po stolici vlhceny papier a mam ho :O((((( nerozumiem tomu, ani na plavaren ani na cvicenie vo vode som nechodila.... ale ty si tiez tusim mala pocas tehu svrbenie ak si dobre pamatam....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre