Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lela1809
22. jún 2010

@maxara jej ano 🙂 tak mame dalsieho spolocneho?
🙂

adelaine
22. jún 2010

@alica26
tak vitaj medzi nami julovkami 🙂

alica26
22. jún 2010

Ďakujem za privítanie, človek má hned lepší pocit, ked vie, že v tom nie je sám... 🙂

booklover
22. jún 2010

CHOROBY: aj ja kaslem o stodesat, a nedali mi v lekarni tiez nic. k obvodnemu ani nejdem, lebo ten mi uz v prvom mesiaci, ked som bola chora povedal, ze maximalne polovicku paralenu, co mi vobec nezabera... tak cmulam aspon Propolki - propolisove cukriky na hrdlo. inak s tymi bakteriami to asi zavisi aj od imunity a tu mame kazdy inu a aj v tehotenstve sa to zvykne menit...
NOSICE: riadny vyber satiek aj nosicov a roznych doplnkov (bundy aj pre panov na nosenie babätka, prsiplaste...) su na nosime.sk a su tam aj clanky o tom kolko nosit a kedy zacat... je tam aj forum so skusenostami mamiciek

enny17
22. jún 2010

,

lela1809
22. jún 2010

@alica26 ahoj 🙂 tak je nas juloviek o jednu viac 🙂 super 🙂

alllexa
22. jún 2010

@alica26 - ahoj, vitaj, ale nas je vela, vsak?🙂

meruska
22. jún 2010

@alica26 vitaj
🙂

alica26
22. jún 2010

Naozaj nás je veľmi veľa, to som ani netušila...ale ako hovorím, je to príjemní prekvapenie... 🙂 Dúfam, že to všetky v zdraví aj s našimi drobcami dotiahneme do úspešného konca/začiatku... Aj ked posledná etapa tehotenstva je už únavná, očakávanie našich detičiek nás núti vydržať čokoľvek...hlavne nech sú zdravé...

meruska
22. jún 2010

@maxara drzim palceky aby sa tlak umudril a Ninka (pripadne na poslednu chvilu zemena Julka 😉 si este par dni pobudla v tvojom brusku

silvia.vesela
22. jún 2010

ahojte kočky

@maxara
maxi, ja idem zajtra do poradne, tiez sa bojim kolko mi tam nameraju, lebo doma som mala vzdy nizky, ale od vcera mam vysoky tlak aj doma, dnes sa mi aj mihalo pred ocami, nevidela som dobre a tlak som mala 140/80co je pre mna dost vysoky, lebo maximalne mavam 120/80 a nizsi..... 😒
tak, asi aj ja pojdem na planovany cisarsky.....zajtra sa to dozviem...tiež sa toho bojim, ale musime to nejak zvladnut, neboj!!! Radsej mat cisarsky, ako keby sme mali skolabovat na sale....nie?

alllexa
22. jún 2010

Jej, pise mi Oacka, pochvaluje si, ze ma sprchu s radiom, masazou a telefonom, a velku TV🙂 Ze ani jej nepride, ze ju pojdu zajtra operovat. Pozdravuje vas!
No a to sme mysleli, ze uz dnes bude mat sekciu...

maxara
22. jún 2010

@lela1809 😉 ale ja iba k mlademu.. stareho sa bojim

@adelaine predtym mi merali aj dva tri krat a vzdy som ho tam mala vysoky.. doma si mozem aj 100krat po sebe a mam normalny...

@silvia.vesela 😒 no tak pre zmenu ja budem drzat palceky tebe. Vraj je dolezitejsi ten spodny tlak, ten nesmie byt zvyseny nad 90..

meruska
22. jún 2010

@alllexa oacka sla namiesto do porodnice do hotela? 😀

achojka
22. jún 2010

@maxara To ti koli tlaku idu robit sekciu????? 😕 To je zvlastne, lebo kamoske, co bola somnou na izbe v nemocnicia mala strasne vysoky tlak dali magneziovku, a vyvolali jej normalny porod 😕

silvia.vesela
22. jún 2010

@maxara
maxi, dakujem, budem to potrebovat....lebo ja som dnes tiez revala, aj pred manzelom, potom som isla pozriet maminu a pri nej tiež....no, dnes som citila, že tlak nemam ok a ze je vysoky..... 😒
mne tiež na minulej poradni merali tlak 3krat, lebo prvykrat som mala 150/95, druhýkrat 140/90 a tretikrat 130/85....takže, nic moc! 😒

alllexa
22. jún 2010

@meruska - no, tiez nechapem🙂 to asi v BA nehrozi, ked som videla ten Ruzinov🙂

achojka
22. jún 2010

@maxara A s tym tlakom, ja mavam doma (meram si skoro kazdy den) tak 100/60. A u lekara mam vzdy 140/85. Takze to bude asi ten syndrom bieleho plasta.... 😀 A inak mne lekarka povedala, ze sak tlak 140/85 vraj nie je vysoky 😕 HA HA HA som sa nad tym zasmiala, lebo moj manzel na takyto tlak uz bral lieky.

maxara
22. jún 2010

@achojka No ono je to tak, ze vysoky tlak je priama indikacia na ukoncenie tehotenstva, ak sa neda napr tym magneziom alebo niecim inym znizit. No a mne tento moj povedal, ze sa mam pripravit na to, ze na 99% to bude CR, lebo vacsinou sa aj spontanny porod, resp vyvolany nasledne zvrhne alebo nepostupuje tak ako ma.. a konci potom akutnym CR. Lebo vlastne ten tlak nemusi ohrozit len mna, ale aj babo, aj placentu a celkovo vsetko mozne.. A mne moze hrozit toho celkom dost, od infarktu az po prasknutie cievy v mozgu.. ☹ ale zas mozno aj nie.. ked ja mam celkovo taky vyssi normalny tlak, tak mozno je to u mna normalne.. a mozno oni maju zly tlakomer.. 😠 a mozno nie..

silvia.vesela
22. jún 2010

@achojka
ja som mavala doma tiež nizky tlak, len od vcera mi zacala skakat hore....u dr. som mala vzdy vysoky, ale to som bola strasne nervozna....takze syndrom bieleho plasta....ale teraz mi skace hore aj doma...a to sa mi nepaci..... 😒
inac, aj mne dr. povedala, že horsie by to bolo, keby sa mi tlak drzal nad 140/90....a namerala by som ho viackrat po sebe...a tiez sa mi to zda, ze to je uz dost vysoka hodnota.....

maxara
22. jún 2010

@achojka no pokial ja viem, tak normalny tlak je 120-140 / 80 .. a dolezity je ten spodny, aj 85 spodny je uz zvyseny, pricom horny v pohode moze byt az do tych 140. Mne zas pre zmenu oco hovoril, on bral dlho lieky na tlak, ze vraj rozdiel medzi tlakmi nema byt viac ako 60 (medzi hornym a spodnym) a tak je to OK aj ked je malinko vyssi.. no tak ja neviem.

tinka349
22. jún 2010

@cigaretka5 😀 az teraz som si precitala odkaz ku postielke 😀 mali ju aj s mackom, ale zirafka je zirafka a predpokladam ze moja mala ked sa narodi bud emat skoro meter 😀

tinka349
22. jún 2010

ahojte koceny,

vy tu o tlaku a mne pred chvilou tak stupol tlak ze som skoro porodila 😠 samozrejme ze ten debil muz to ma na svedomi...a to este vcera sekal dobrotu a skladal postielku a dnes sa musel ozrat na mol a klamat mi ze je v praci a bohvie kde vlastne je....ale uz som sa ukludnila...

ericica
22. jún 2010

ahojte kocky tak dnes sme boli na poradni....DR povedal ze krcok je mekky zrely....vysetril ma zospodu ,,,mna to ani nebolelo ale ked sme dosli dom tak som dost krvacala .teraz to uz preslo ale hrozne ma bolia krize a aj brucho mam uz dost nizko.....povedal mi ze mu mozem hocikedy zavolat aj v noci...tak teraz uz len cakat....dufam ze kym pride vikend bude mala vonku 😉

maxara
22. jún 2010

@mirka285 hm? moze byt takto?

TROSKU SOM SA POHRALA
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/...

maxara
22. jún 2010

@ericica no teda eri, tak drzim palce, nech to je tak ako chces.. 😉

ericica
22. jún 2010

@maxara ved to ze ja chcem aby mala pockala este do piatku lebo manzel je vo francuzku a ja tam mam este nieco na dokoncenie....komu tu necham svoju robotu 😖 😖 😖 ale cez vikend by to mohlo byt aspon nebudem pri malovani 😀 😀 😀

alica26
22. jún 2010

Baby, máte už za sebou prietoky? ...ci je to ultrazvuk zospodu alebo cez bruško? Zajtra nás to čaká... 😉

petrap001
22. jún 2010

@tinka349 mas ty ale zabavu s tym tvojim muzom.zasluzeny umelec 🙄

mirka285
22. jún 2010

@maxara jee maxi super si to urobila 😉
@alica26 normal cez brucho sa robia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre