Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lela1809
1. júl 2010

@agika1982 jaj este ze pises ja som chcela zapnut pracku 😀 uz sa chystam druhy den 😀

strasska
1. júl 2010

@maxara ale sak tu motorovku ma na drevo, nie na zienku 😕
@zuzik1983 ja by som skor isla do toho overaliku, neviem take male babo ma este stale problem udrzat telesnu teplotu a keby sa ti zdalo, ze mu je horuco, tak od rozvinies a prikryjes iba plienkou

alllexa
1. júl 2010

Inak pre tie, co nevedia zohnat ten caj z ostruziny malinovej - pri ruzinovskej nemocnici (nie pred hlavnym vchodom, ale pred ambulanciami v lavom kridle) ho v lekarni Apotheka predavaju...

zuzik1983
1. júl 2010

@strasska asi to bude tak lepsie,ale asi aj tak zoberiem oboje a potom uvidim...

agika1982
1. júl 2010

@lela1809 ja som to musela hodit dnes, bo zajtra dojde mamina, ide so mnou do poradne a navecer ideme na vikend do hornych oresian....takze budem zas mimo

salonka
1. júl 2010

@bambola 😀 som bola inkognito 😉 uz si pozehlila?

bambola
1. júl 2010

@maxara no my mame sex zakazany uz asi pat mesiacov 😠 a navyse v tej nasej malej vani to ani nehrozi 😀 a kedze ho mame zakazany tak nepraktizujeme ani nic ine lebo to by nas iba nastartovalo 😝 😠
neboj sa lekar urcite take doma tiez praktizuje 😀 len sa tvari ako, ze on nic 😠

bellablonde
1. júl 2010

@agika1982 potom dam vediet, co sex narobi so mnou
...u nas je to trochu narocnejsie, pretoze jeden maly clovek sa nam stale montuje do spalne, vtedy ked nema 😠 😀 😀

maxara
1. júl 2010

@agika1982 no praveze kedysi zeny ovela viac takychto cajov pili, aj potraty si vyvolavali kadejakymi odvarmi, napr Juniperus Netata bola velmi popularna. Potom mozno generacia nasich mam bola vychovavana v takom carovnom svete, ze rodi sa len v nemocke, ze babo si tam dom nepostavi, tak treba vydrzat a pod. Treba si aj uvedomit, ze zomieralo velmi vela babatiek, ale aj rodiciek, a nebolo to tak davno.. vlastne v rozvojovych krajinach je to uplne bezne.. u nas sa robia sekcie uz aj len kvoli tomu, aby babo nenatrhlo fazulu maminke a pritom este nedavno sa sekcie nerobili vobec.. bud prezilo,alebo nie, bud vydrzala alebo nie.. zomrela pri porode bola bezna smrt pre zeny.. a dvojicky? ani nechcem vediet.. My sme len zhuckane a lamentujeme, ze nevieme vahu babatka a take sono a onake.. a ze nam pohlavie nepovedali na 100%, boooze.. moja sestra rodila pred 17timi rokmi a ziadne sono nehrozilo, decko malo 4.5 kg a islo prirodzene a hotovo.. podla brucha sa velkost babatka len tak neodhadne a sono hold nebolo len tak..

strasska
1. júl 2010

@lela1809 to ja len dedukujem z toho ako nam ich obliekali v porodke, lezala som na izbe otocenej na juznu stranu, takze nenormal hic a deticky mali kosielku, plienocku okolo noh, ponozky a este aj tenky svetrik a boli v perinke. 😲
Mne sa to zdalo vela, takze svetrik som mu hned zobliekla...
ja teda pojdem do dlheho rukavu a do tenkych dupiek, ciapocky a budem mat do vajicka prichastanu plienku a tenku deku a mozno este taku tenku mikinku, ale tu dam iba keby ze velmi fukalo

alica26
1. júl 2010

@agika1982 ...aj ja mám bruško stále hore, okrem toho mi dnes na poradni dr. povedal, že tona porod vobec nevypadá a malý je otočený tváričkou ku chrbtici, takže musíme čakať...uff 😝

bambola
1. júl 2010

@salonka ale cosi, baby tu strasne rychlo pisu tak nestiham citat 😀 ale musim este rozvesat pradlo co sa mi prave dopralo a este som chcela vecicky co som dostala a budu dobre az na rok odlozit do skrine lebo ich mam stale nevybalene 😀
no a kedze drahy pride tak za hodku a ideme na kontrolu tak mam co robit a to zehlenie ostane zase na zajtra 😀

lela1809
1. júl 2010

@agika1982 no ja som sa konecne prinutila 🙂 tak potom vyvesit a ozehlit to je to najhorsie lebo v tomto teple sa mi faaakt nechce...

salonka
1. júl 2010

@lela1809 😀 nooo, snad sa podari, ale fakt, rano som sa tak rehotala, ze som nemohla... len slzy som si utierala. muz je stihly a ja pri nom ako hroch 😀 a ne a ne trafit sa do spravnej diery!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😀

lela1809
1. júl 2010

@bellablonde 😀 😀 😀 no tohto sa obavam ako to bude ked uz bude drobec 🙂 lebo doteraz sme sami a nic neriesime a potom som zvedava ako to bude 🙂

lenkaaninka
1. júl 2010

@maxara maxi ty beťárka jedna 😉
no a môj si to ani nevšimne až ked sa ho spytam pekne upratané alebo tak tak povie hej krásne ale sám o sebe to berie ako normálnu vec ale ved každy ma rad ak si jeho prácu a úsilie niekto všimne a pochváli no nie???

@bambola ja beriem tiež body s dlhým čiapočku polodupky a perinku...malé baby su zimomravé ešte si telíčko tak neohrejú...aj niečo na to s dlhým keby náhodou podla počasia...

strasska
1. júl 2010

@maxara ja si myslim, ze najlepsi je v tomto kompromis, nemusime sa predsa vratit do jaskyn, ale ani by sme to nemali prehanat...
prave preto som minule pisala, ze sme aj my a aj Dr. trochu nedockavi a necakame kym sa babu uraci na svet...podla mna zial

bellablonde
1. júl 2010

@bambola
alebo zobrat aj s kratkym, aj s dlhym, male vecicky nezaberu az tolko miesta
pripadne sestricky na 600 poradia s obliekanim
ale myslim, ze taka tensia bavlna aj na dlhom rukave bude malickym celkom prijemna

strasska
1. júl 2010

samozrejme nehovorim o medicinskych indikaciach

salonka
1. júl 2010

@bambola jasne, nikam sa neponahlaj. ja mam susicku, takze nevesiam nic, ale zato by som potrebovala ozehlit muzovi kosele... 🙄 ale on to zvladne aj sam. ides dnes na kontrolu?

lenkaaninka
1. júl 2010

a ozaj ako má byť otočené tváričkou kam ??? alebo to je jedno??? lebo mne minule že poloha hlavičky II. a to je že chrbátik na pravo tak aj hlavička nabok ale ja si myslím že to je momentálne ono sa pri pôrode asi našteluju správne nie,???

lela1809
1. júl 2010

@strasska ja som si tiez nachystala pre pripad ze by bolo chladno.. ale vyzera ze bude horucava.... ja sa toho prehriatia dost bojim lebo znama nechala malu v chladku spinkat a mala cez kocik prehodenu plienku.. a mala sa jej prehriala.. museli volat sanitku lebo prestala dychat ale mali stastie v nestasti ze sa im podarilo ju dat do poriadku tak rozmyslam ze von ju spavat dam iba doobeda aby cez to naj horko bola vnutri tu je predsa chladnejsie....

janka256
1. júl 2010

ahojte ako sa mate ? no nezavidim vam tie co ste este kinderka v tych horucavach 😒 kuk nasu malu Mirku 🙂

lela1809
1. júl 2010

@salonka 😀 😀 😀 u nas je to to iste 😀 mm je stihly a ja pri nom ako mamut dokonca mam teraz o tri kila viac ako on 😀 😨 tak som zvedava .... 😀

alica26
1. júl 2010

@maxara maxi nevieš náhodou, či sa ten čajík nedá aj cez net objednat? lebo u nás ho nedostat...

agika1982
1. júl 2010

@maxara no vtedy neboli ani sona a ani nic podobne....kolkokrat sa rodilo za pritomnosti samana, kt.daval pit rozne lektvare a napoje...tiez pred porodom....ak sa dieta narodilo mrtve, znacilo to, ze ho osidlil zly duch a tak....volakedy sa rodilo len a len doma....s babicou....akoze ja nemam nic proti cajom, sak aj ja ho mozno vyskusam, ale myslim si ze su to vsetko placeba...a ked veris ze ti to pomoze, tak aj pomoze.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzik1983
1. júl 2010

@janka256 aka krasnucka.a to uz aj nausnicky ma?neni to skoro?

lela1809
1. júl 2010

@janka256 aka krasnucka babulkka 😉

strasska
1. júl 2010

@janka256 krasa aj ja by som brala...a ako si sa nakoniec citila po cisarskom?

pepppe
1. júl 2010

@janka256 je krasnucka,gratulujem k malinkej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre