Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
27. jan 2010

terina presne taky pocit mam aj ja ze to bude chlapcek..a aj straaasne chceme chlapceka..ale hlavne nech je zdravi
wolfskinda gratulujem k chlapcekovi 😉
katkakinng..kati no si to vystihla co som ja sa snazila vela vetami povedtaň

stanka staci ak si bola prechladnuta..alebo chora..alebo vela stresu a mohol sa narusit standartny termin ovulacie

ovulacia zavisis aj od dlzky cyklu..lebo ak ma niekto kratsi tak je blizsie k poslednej menzes..atd..

dugyna
27. jan 2010

dievcata mam na vas este jednu prosbicku co som pisala dnes o tej kamaratke z temy prvy krat tehotne ze ak mozte myslite na nu dnes o 20hod alebo sa pomotlite..
tak by som vas chcela poprosit..ak by ste mali chut a cas sa k nam pridat kazdy vecer az kym bude ok..viem ze vas je tu viac co ste dlho nemohli otehotniet alebo ste prisli o babetko..alebo ste mali nejake problemy tak preto vas o to prosim..ona je v nemocnici teraz je v 22tt odisla jej ta zatka..ma nasadenu liecbu ktora mala zabrat do 12hod..ale nezabera..uz prisla v prvom tehu o 2 miminka..a velmi tuzi po malinkej..tak dievcata pomozme jej aspon takto navzajom ze spojime sa v myslienkach nanu a jej malinku aby vsetko odbre dopadlo..😔 keby este aspon jeden mesiac vydrzali..to by mala uz sance o dost vacsie..taka som z toho smutna..tak pomozte nam prosim nech sa stane zazrak..verme im spolu

noemarta
28. jan 2010

ahojte dobre rano,
dugyna, ako som uz pisala, nechcem byt mudra ani nic, ja som prvykrat tehotna, konecne, takze mne su vsetky tieto vysetrenia cudzie, len viem ze som sa lakla, ked ma moj gynekolog v 12tt objednal na morfolog.vysetrenie k dr. Holanovi, ktory je na tieto vysetrenia specializovany. a s tym pohlavym, nepovedal to na 100%, len povedal ze je uz pekne vyvinuta mocova trubica a ze by to mohol byt chlapec. to je vsetko.
samoska, drzim tej babenke prstiky a modlim sa , nech to vsetko dobre dopadne.

zrzulka
28. jan 2010

Dugi myslim na tvoju kamaratku, ako sa ma?.... Verit treba, zazraky sa deju...

Ja som tiez otehotnela v case ovulky. Akurat sme trafili ten spravny den, lebo u nas su Vianoce castejsie ako sex🙂)) A ja hovorim muzovi ze sme prave urobili sestricku pre Michaelu 🙂)))) Neviem ja som to citila. Aj pri malej ked sme ju urobili som to citila. A sranda ze v oboch pripadoch mi muz neveril az kym som to nemala potrvrdene od lekara .Pritom zena to citi, vsak to poznate .... No chlapi co budem pisat....

My sme sa dnes vybrali do ba na kontrolu ale sme sa aj otocili.... To sa neda vsak vonku kalamita....A zajtra som mala mat poradnu tak aj to som presunula na dalsi tyzden lebo myslim ze zajtra to nebude o nic lepsie takze pekne krasne trcime doma ... Skoda som sa mala stretnut s ludmi ktorych mama rada. ze nejaka zmena ....Co uz snad nabuduce....

zrzulka
28. jan 2010

jej ja som dnes podla PM presne v polke 🙂))) To by mi zajtra robil snad aj morfo ultrazvuk a snad by mi prezradil aj pohlavie.... hmmmmmmmmm, kedze moj gynekolog sa riadi podla PM a nie podla dna ked som realne otehotnela....

katarina7777
28. jan 2010

Pekny den zelam,

bola som len dva dni v robote a uz mam nadchu (dufam ze nie chripku) , takze dneska som doma a na obed idem do nemocnice po vysledky z histologie co mi vybrali tu cystu... som zvedava co mi povedia.

noemarta neni si sama co jej povedali tak skoro ze bude mat chlapca, aj mne ked merali NT tak male roztvorilo nozky a uz bolo nieco vidiet a v 14tt mi znovu na sone potvrdili chlapceka, to uz bolo vidiet mocovy mechur, pindik a gulky... ci to je na 100 % neviem... to bude asi az ked to uvidim na vlastne oci 🙂 ale vyzeralo to tak.

dugyna drzim tvojej kamaratke palce nech to dobre dopadne, uz zazila tej bolesti prilis ☹

lenkaaninka
28. jan 2010

no ja presne viem že som otehotnela 27.10 presne v den ovulácie lebo mávala som aj bolesti pri uvolnovaní vajíčka aj tie testy som používala a v ten den bol silný pásik a na druhý den slabý tak viem že to bolo presne v ten den a mavala som 30 dnove cykly a toto bolo na 14 den tak som si to musela sledovať lebo mne to skákalo tak preto viem že to bolo presne tak...

baby gratulujem k chlapčekom 🙂 😉

zrzulka
28. jan 2010

Inak sranda ze v teme mame samych chlapcekov a co sa rodia znamym alebo co este len budu rodit tak zase vsetko dievcatka🙂)))

noemarta
28. jan 2010

ahoj zrzulka, a vy este neviete co to bude? a mas aj nejake nevolnosti, ci??
lebo ja nastastie vobec nic... uz sa tesim, kedy zacnem citit pohyby.
A uz aj mas rozmyslene, kde budes rodit?

katarina7777
28. jan 2010

zrzulka asi zato ze chlapcov je skorej vidiet 😉 uvidis postupne pribudnu aj dievcatka.

Inak v mojej rodne je chlapec udalostou, lebo posledny sa narodil pred 30timi rokmi a odvtedy 10 dievcat , este aj sesternica co ma dvojicky, ma dve dievcatka... cize keby mam dievca aj ja, tak mam vybavu zabezpecenu... teraz som zacala kupovat modre vecicky... 🙂

katarina7777
28. jan 2010

Inak ja mam teraz velku dilemu ze ci rodit v taliansku alebo doma v nitre 😒

vy ste sa uz rozhodli kde budete rodit?

Neviete mi nahodou poradit do ktoreho mesiaca je bezpecne lietat? Chcela by som ist v marci na par dni domov a lietadlom to bude pohodnejsie ale to uz budem okolo 6 mesiaca... dik za rady

yoda_
28. jan 2010

jeej zrzka, ake mas paradne kucerave dievca. Mne sa velmi pacia kucerave deti.
no ja som teda vobec necitila ze som otehotnela, bolo to riadne prekvapko (som si skor myslela, ze som prechladla alebo co, ked mi uz druhy den neprisli kramy 🙂 ). A ani necitim co cakam, jeden tyzden je to Hanka a druhy zase Matej. Ale nevadi, ja neviem co chcem, budem sa tesit aj tak aj tak. Vidim, ze vacsina z vas tu ma dobry prehlad o vsetkych moznych vysetreniach, ja toto vobec neriesim, verim, ze vsetko dopadne urcite dobre a idem tam, kam ma doktor posle. Som divna?

yoda_
28. jan 2010

Katarina, v priateloch Phoebe nemohla lietat od siedmeho🙂. Ale neviem, ci toto je prave ta zarucena informacia, co si cakala 🙂
Rozmyslala som, ze pojdem rodit do Banskej Stiavnici, aj ked som v Bratislave.

achojka
28. jan 2010

Aj ja sa hlasim do tabulky 😀 . Ake info a kam mam napisat.

noemarta
28. jan 2010

ahoj yoda, neni si divna, ja tiez nemam absolutne prehlad o vysetreniach, ktore by som mala absolvovat a kedy... tiez, dufam a verim, ze vsetko je v poriadku a ze aj do konca bude. a kam ma moj lekar posle, tam pojdem, ake vysetrenie mi urobi, take bude. takze sme asi dve divne... hi hi 🙂

zrzulka
28. jan 2010

kati a ty uz vies ze bude chlapcek???
ono s tym lietanim zavisi od leteckej spolocnosti, tam sa musis informovat u nich. ja letim o tri tyzdne tak ale na mne este velmi ani nevidno ze som tehu.... ja mam male brusko.... Viem ze niektore spolocnosti do 36tt beru tehulky. ale ci je to tak u vsetkych to netusim.... ja co idem tak s tym problem nemaju. Ale tak to budem len v 23tt takze pohoda....

zrzulka
28. jan 2010

Yoda nad stiavnicou uvazujem aj ja a po tom co sa deje neustale na Antolskej tak asik tam nie, i ked tu nemocnicu mam celkom rada. Ak ostanem v ba tak skusim teraz pre zmenu Ruzinov...
A mala ma kucery po manzelovi, ona je ako jeho kopia. Totalna podoba.... povahu ma po mne, podobu po ockovi🙂)) spravodlivo podelene .... A tak povaha sa moze este zmenit ale co badam tak urcite veci ma po mne....

Achojka tabulku nam spravuje terina takze s nou prekonzultuj. uvadza sa tam vek, kolko mas deti + ich vek a termin porodu babetka, pohlavie a kde budes rodit.... Dufam ze som na nic nezabudla....

noemarta nestras s nevolnostami, som rada ze uz konecne presli. tak este ma napina z pachov ale na to som si uz zvykla ale konecne mozem normalne fungovat.... A nevieme co budeme mat zatim.... zajtra som mala mat poradnu ale som to zrusila....

lenkaaninka
28. jan 2010

známa teraz bola na slovensku a radšej neletela lebo bola v 6 mesiaci a prišla s manželom na aute lebo sa bála že sa môže niečo stať ale aj tak sa môže niečo stať v aute tak si myslím že do takého 6 mesiaca ale zrzulka má pravdu záleží od spoločnosti...

a čo sa týka tých vyšetrení tak najfrekventovanejšie je to do toho 20 tt a potom je to o tom istom...
nakolko to absolvujem tretí krát tak už viem čo a ako ale mne stačí ak mi doktor povie že je to ok a nejaké hodnoty či su nízke a vysoké neskúmam už potom nikde ako niekto...

takže baby nie ste divne 😎

miki060707
28. jan 2010

ahojte, tak ja som volala za výsledky AFP a mám ich zle, to sa dalo aj čakať, mala som tušáka, zajtra mam isť na poradnu, lekár mi spravi ultrz. a dohodne sa so mnou čo dalej, už to počuje, genetika, amnio a 3dlhé týždne čakania a čo potom???no čo už, aj prvé tehu som mala také, tak viem, čo má čaká, len aby to tentokrát dopadlo ako pri prvom tehu....

zrzulka, ja tiež by som chcela dievčatko, ale teraz ked mam zle vysledky, tak nerozmýšlam nad ničim, ešte včera som si vytlačila akú výbavičku budem potrebovať, tak som sa tešila a zhanala prebalov. podložky a tak a dnes toto, ale čo už život je aj taký.....

lenkaaninka
28. jan 2010

miki to su tie AFP to zn. že na DS? a aký pomer si tam mala či nevieš? lebo aj od toho to dosť závisí aj niekedy ževraj ked ich robia skorej tak aj vtedy ked nieje plod ešte vyvynutý dostatočne tak to vyde zle..
a keby sa robili neskôr tak su dobré ...

noemarta
28. jan 2010

ahoj miki, neboj sa , vsetko bude v poriadku, viem ze sa to lahko hovori, pise, ale skus na to nemysliet a verit ze to bude v poriadku !! drzim vam palce.

zrzulka
28. jan 2010

veru Miki mas pravdu zivot je svina.... ale tak aj v tej najvacsej "sracke" sa opati mysliet pozitivne.... nepripustat si zle veci.... Drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku ale viem co citis. Mna tiez moj uzasny byvaly gynekolog vystesoval ze mala ma cosi so srdieckom. Aj som si vtedy poplakala kvoli tomu, pamatam sa ako som jej kupila anjelika... Viem co by nas cakalo. Mojej kolegyni dcerku na srdiecko operovali, ja sama som mala problem so srdcom a casto som bola na lieceniach kvoli tomu ako dieta a videla som deti po operaciach ....Zrazu s ami to vsetko vynorilo, tie spomienky....utrpenie.... A nakoniec ma srdiecko v poriadku.....Anjelik zauradoval.... a potom este mnohokrat ....
Bude to dobre neboj!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leanax
28. jan 2010

Ahojte dievčatá. Chcem sa len opýtať či pijete kávu. Ja som mala nechuť a smrdela mi, ale už to pomali odchádza tá nechuť a aj by som si dala. Ale bojím sa, aby neuškodila malému. Doktora som sa nepýtala, zabudla som, ked som bola u neho naposledy tak mi káva nechutila. Čo nato poviete??? môžem či nie

noemarta
28. jan 2010

ahoj leanax, jasne mozes, ja pijem nesku s mliekom kazde rano. ale viac si nedam, iba rano, aby som fungovala cez den. kava nie zakazana, iba ju treba obmedzit,ak niekto ju pije vela. mne sprdela, ked som cerstvo zalievala kavu, ale teraz v pohode.

lenkaaninka
28. jan 2010

miki ja idem až 9.2 na toto vyšetrenie lekár povedal radšej o týžden neskôr aby boli presnejšie...
držím palce na nohách aj rukách a verím že všetko dobre dopadne...zlé si netreba pripúštať....

moja dcérka ked mala 4 mesiace mala zápal mozgových blán a ja som si absolútne nepripúšťala že bude niečo zlé a lekári že bude ochrnutá a hento a tamto ale ja som si to nepripustila stále som myslela len na to kedy ju vyliečia a pôjde domov....a teraz? absolutne žiadne následky a to sme prišli za 5minút 12 do nemocky...

a takýchto nejakých situácii ohladom zdravia mojich detí sa viackrát opakovalo a moja mama aj segra majú vrodenú vadu srdiečka dosť vážnu a ja som si nepripúštala že to budú mať a nemajú a teraz lekár že nech idem na sono srdiečka že či to ma alebo nemá a ja že nie nejdem že to je jedno či hej či nie stejne bude moje....

ja som kávu teraz niekedy začala piť lebo mi prestala smrdieť a brutálne ma bolievala hlava a pomohlo...
káva sa kludne môže

leanax
28. jan 2010

Ja som pracovne mimo Slovenska a tu nechodím ku doktorovi tak sa bojím aby mi neuškodila. Ale asi si dám, tiež len nesku s mliekom. Som ospalá a to si nemôžem dovoliť v práci. papa

zrzulka
28. jan 2010

leanax jasne ze mozes... preco by si nemohla??? ved ked to neprezenies tak preco nie???? Riad sa podla pravidla vsetko s mierou. 1 kava urcite neuskodi ale rataj kolko kofeinu prijmes v potreve (cokolada, kakao, cola)ja som len zo zaciatku pila, teraz uz nie lebo ja nie som kavickarka. A ked si aj kavu dam tak latte ci capucino.. ale zase si dam colu. takze to je to iste...
Ved ak sa bojis kup si caro kavu...

leanax
28. jan 2010

Niekde som čítala, že nemôžeme tehotné piť kávu a čierny čaj. Vraj kofeín oslabuje maternicu a vzniká väčšie riziko potratu. Ale poznám veľa dievčat , ktoré sú tehu a piju kávu. Ja som len chcela poznať viacej názorov. ďakujem všetkým a už aj si idem uvariť takú slabšiu.

erytrea
28. jan 2010

leanax jasne ze mozes kavu, jedna denne taka slabsia malickemu neuskodi, mne kava zo zaciatku strasne chybala a smrdela zaroven ale po case sa mi zase chut vratila a teraz si dam v pohode jednu za den, mna strasne bolievala hlava, bola som unavena a doki povedal ze je lepsie si dat kvoli tlaku jednu slabsiu ako cely den trpiet migrenou, odkedy pijem kafco tak ma hlava nebolela, niekedy to striedam aj s latte alebo si v kaviarni vypytam aby mi spravili taku slabsiu, cize pohoda kludne mozes 😵

zrzulka
28. jan 2010

Lei mas to odsuhlasene vsetky baby suhlasia....uzi si svoju salku kavy... tusim si ma navnadila idem si aj ja zaliat. Muz mi kupil na vianoce kavovar 🙂)) srandista veliky 🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre