Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
7. júl 2010

@lutsine to su len odhady a ja dneska ráno mm vravím že miláčik teda mám isť doktorovi ked mi to prestalo a malý kopká?? a on že čo ja viem a ja že ved sa potrebujem s tebou poradiť a on že ved ja som nikdy nerodil tak nemôžem radiť ako čo ja som tiež neni gynekolog a neviem čo sa bude diať.. 😠 som myslela že ho rozkúšem tie jeho perly a zahlodol že inak keby som chcela ide svokra do mesta že ma môže vziať doktorovi ako to už ma vytočil do nepríčetnosti lebo vie ako ju neznášam za celý týžden ani nezavolá čo a ako...koza ....pretvárka...no to aj keby sme mali isť po sebe dvoma autami nikdy s nou nejdem ...som mm napísala sms a už mi neodpísal.. 😅

@lutsine keby som utorok prišla tak by mi možno urýchlili také som mala kontrakcie ale nechcela som každý dník navyše je dobrý malá sa narodila o 10 dní pred tp a bola ešte dva dni v inkubátore čo mala trošku problémy s plúckami ako nedonoseniatko...tak zato ja čakám...ale ešte zajtra a piatok budem vedieť...

nina88
7. júl 2010

Ani nejde o to,že to tak bolelo, ono to je hlavne neprirodzené, aj pre telo matky aj bábätka... Veľmi túžim zažiť ten pocit,že a ideme na to, ešte sa doma pomotať a prísť do nemocnici polootvorená... Pre mňa bolo hrozné to,že som bola týždeň pred pôrodom už v nemocnici a celé som to absolvovala tam...

lenkaaninka
7. júl 2010

@nina88 no ved to je najhoršie na tom že tam musíš byť aj ked velakrát v podstate môžeš byť doma...
baby inak sa začínam báť ako sa to približuje vy nie??

pepppe
7. júl 2010

dobre ranko babulky 😉 ani tomu nasmu sa nechce von,,,,v piatok idem do nemocky na sono a pasy,tak som zvedava co mame nove,ale asi nic,,,dnes aj ja som mala rano take naznaky ,,bolesti a krize ma hrozne boleli,ale trvalo to malinko,,,vecer ma len krize boleli,,,,jajha vsak ani neviem ci vlastne aj pojdem niekedy rodit,vsak zatial nic riadne sme nezazili 😀 strasne mame tvrdohlave dietatko 😀 spekulant to bude,to uz teraz viem,ale uz sa citim ako na rozpad,,ze keby niekto do mna teraz kopol,alebo ma buchol som uplne KO 😀 jaj a ktomu sexu,,,nepomaha vobec,,,kazdy den ho mame aspon raz a nic,,,malemu je v brusku znacne velmi dobre 🙂

izira
7. júl 2010

@petzi Cau Petzi 🙂 tak si vas citam, co som vcera premeskala a mozem ti povedat, z okrem terminu mame rovnake aj bruska...tiez sme sa pochlapili na 120 cm uz...a viac to uz ani nebude asi - v piatok (ak to nebude skor) ideme do nemocnice...

lenkaaninka
7. júl 2010

@izira idem si aj ja obvod odmerať 😉

lenkaaninka
7. júl 2010

tak ja mám 119 😀

izira
7. júl 2010

Mam na vas baby otazocku... vcera ma rozbolelo brucho - horna cast v strede - akoby sa mi natiahli svaly... nemate niekto podobny problem? brucho mam inak velike a uz aj hodne kleslo, je mozne ze mi to len natahuje... ???

izira
7. júl 2010

@lenkaaninka Sa mi zda, ze pri druhom su vacsie rozmery normalne...

alllexa
7. júl 2010

@petzi - no aj nam tu vrtaju cely den:(
Inak boky/zadok mam 105 cm, takze dost narastli - o 10 cm. A stehna sa mi zvacsili kazde o 7 cm, co teda dost zle vyzera a po porode si proste nic neobleciem.

@nina88 - tu skoro kazdej vyvolavali porod, malokto siel spontanne... Mna to asi bude cakat, ked sa vobec neotvaram.
Ale ked si bola tyzden predtym v nemocnici, tak to fakt nic moc - to preco Ti to nevyvolali skor?

@pepppe - ale ved nemusis stresovat, este neprenasas, sa kukni na mna, ja tu budem mat zajtra 42. tyzden... Tusim vytvorim rekord v dlzke tehotenstva na modrom koniku🙂

pepppe
7. júl 2010

@alllexa noo lenze uz by som to chcela mat zasebou,,,vsetko ma uz boli,sa citim ako na rozpad,,,inak ja som mala mat termin prvy 2jula,cize prenasam aj ja,,ale tak kazdy by to chcel radsej skor ako potom cakat ze kedy to pride 🙂 a dnes je taky pekny datum 🙂

izira
7. júl 2010

@alllexa @pepppe nuz tak sa k vam pridavam...prvy termin bol 1.7. druhy mam v nedelu, ale dovtedy by to uz mohlo byt... 🙂 lekar vcera vravel, ze sme pokrocili - otvorili sa o troska viac, pred tyzdnom to bolo len na spicku prsta....
Som si inak kupila aj ten caj, ze ho budem pit, ale nejaky bol navlhnuty, tak ho musim ist vratit do obchodu... :( kym si dam jeden dusaok, tak uz budem mat po porode (dufam)....

alllexa
7. júl 2010

@pepppe - no tak to hej, aj ja som dnes chcela porodit🙂 A este sa mi paci 10.7., to by som tiez brala🙂

yvonn
7. júl 2010

ahojte, tak aj ja sa k vam pridavam sice az teraz - no velmi ma pobavilo to, ako pise peppe ze je na rozpadnutie - lebo sa citim uplne rovnako.. termin mam v piatok a uz sa neviem dockat, kedy to bude🙂 Budeme mat asi maleho valibuka, lebo podla posledneho UTZ minuly tyzden maly vazil cca 3920g... tak som zvedava, ako pojde von...🙂 Tak vam drzim palce, nech to mate/mame vsetky uspesne za sebou...

pepppe
7. júl 2010

@izira ajj ja mam ten caj a mne nejako nepomaha,,,ja ho sice aj zanedbavam,lebo si ho davam raz za cas,ako si spomeniem 😀 nooo uvidime,ja som bola u dr vo stvrtok a bola som zavreta 😒 uz by som sa aspon otvarat mohla,,,noo uvidime teda 😉

alllexa
7. júl 2010

@izira - a na kolko si uz otvorena? Ja pijem ten caj uz skoro tyzden a nic...
Inak, pocula som, ze pomaha, ked pozerame nejaky film s babatkami, alebo ked sa stretneme s nejakou kamoskou, co ma babatko, ze tie materske pudy sa prebudia🙂 A este masirovat brusko.

pepppe
7. júl 2010

@alllexa nooo vsak uvidime kedy to pride,,,ja idem do nemocky v piatok tak som zvedava co noveho,,,ked sa prenasa je to taky stres,,,lebo uz zena caka kedy to na nu pride

agika1982
7. júl 2010

Dobreee ránko......
tak ja posledne spavam ako zabita.....este aj po pondelku, ako sme dosli z pohotovosi, som zaspala jak dudek....som zvedava co bude piatok....inak vcera som sa tak rachla do brucha.....isla som na balkon a ako som sa otacala a nastartovala ze idem dnu, celou silou som vrazila bruskom o roh tej kovovej dosky, co byva pod oknom...nenapadne ma ako sa vola.....som sa zlakla, ze co malinka, ale chjvalabohu sa hybala....mam tam taku peknu znacku..moj lubko sa tiez zlakol a potom sa smial, ze ked pojdem do poradne, tak si budu mysliet, ze ma bije a tyra..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
uz som naozaj nemotorna...

alllexa
7. júl 2010

@pepppe - a to ides len na poradnu, ci mas prist uz s vecami?

pepppe
7. júl 2010

@yvonn noo super,mame teda rovnaky termin 😉

agika1982
7. júl 2010

a k tym vaham babetiek...pred dvoma a tyzdnami mala nasa 3690g... a teraz na pohotovosti mala 3500g....doky vravela, ze odchylky vahy su 200 az dokonca 500g.....tak som zvedava, kolko bude mat naozaj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pepppe
7. júl 2010

@alllexa ale kdeze s vecami,mam ist na pasy a na sono a potom na poradnu,,,,ze mi maju maleho premerat,lebo h odlho nemerali,bude valibuk riadny,,,ale keby ma uz aj v piatok tam chceli nechat by som bola najradsej 😉

yvonn
7. júl 2010

@pepppe no to ano, som zvedava, ktora pojde skor🙂 idem akurat zajtra na kontrolu, tak som zvedava, co povedia, lebo posledne dva tyzdne som uz otvorena na 1,5cm a nic viac... tak uvidime... ty ako?

pepppe
7. júl 2010

@yvonn to si na tom super,jjajha ja idem v piatok a som zatial zavreta,,,,,krpec vraj spi v brusku mi doki hovoril,ale ze do 9 mozem porodit aj tri krat 😀 mne by stacilo len raz 😀

izira
7. júl 2010

@pepppe @alllexa ten caj vraj naozaj pomaha - len by nemal byt pokazeny ako je ten moj... :( mam rozne knizky o bylinkacha homeopatikach a taaaka... a je tam naozaj vrelo odporucany. Ako aj rozne masazne oleje, aromaterapia na porod atd.. len u nas by ma asi sestricky vyrazili s aromalampou...navyse mohlo by to nejakej inej mamicke vadit...
Do porodnice si teda beriem len ruzovu vodu na osviezenie tvare a mozno nejaky masazny olej na krize...

izira
7. júl 2010

@alllexa lekar nepovedal presne, len ze je to dobre... on je strasny tajnostkar.. vyjadril sa, ze ak by to prislo na mna skor, tak mu mam volat.. 🙂 a tiez citim slabe kontrakcie..odznova zacali... tak sa to rozbieha pomaly 🙂

yvonn
7. júl 2010

@pepppe ..no tak to ano, mne uz druhy tyzden hovoria, ze mam cakat kontrakcie, lebo mozu prist uz kazdu chvilu a ani nas maly sa zatial nejak neponahla🙂 Inak aj mne sa ten dnesny datum celkom pozdava, tak uvidime, ci bude nieco do vecera... ale ja si skor myslim ze nie, uz neriesim ziadne datumy, lebo vsetky tipy na datum co boli od kamosiek, tak ziadny sa Matejovi nepacil asi🙂 Ale som rada, ze sa tento tyzden aspon ochladilo, lebo tie horucavy boli fakt na nevydrzanie...

nina88
7. júl 2010

@alllexa neviem prečo mi nevyvolali skorej... Asi si to pekne doktor naplánoval na službu...

ja idem teraz pobehať po obchodoch, nech má krpec pohyb, možno si to premyslí... Inak schudla som 1 kg! 😀

pepppe
7. júl 2010

@yvonn nooo tak aj ja si myslim,ze stoho dnes nic nebude,,rano ma bolelo brusko aj krize,ale preslo to 🙂 vsak raz len von pojde,spekulant 😉 noo mne dr hovorili,ze sa urcite narodi skor,toho 2jula no a smola 😉 noo cez vikend ma byt ale zase teplo,,,,horucavy maju zase zacat 😠

agika1982
7. júl 2010

@alllexa chuda ty este stale nic??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre