Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
10. júl 2010

@mirka285 Miri, my sme za prve 3 tyzdne vyminuli 3 balenia plienok po 78ks....skoro ma jeblo, ked som to zratala.....tiez som vymenila plienku a on sa posral do nej, takto do rana aj 4x....hruza....uz je to lepsie, v noci len raz menim, alebo ani raz.....posrate mu nevadi, ale poscane ano...hrozneee, asi to ho studeny na vajka 😀

maxara
10. júl 2010

@mojalili no ja uz neverim, ze sa to podari samo.. inak mm mi vari caj malinovy pravidelne a vcera mi spravil taky silny, az ma stipalo v papuli a on ze, ved naco ti bude, ked v pondelok ides do nemocky? 🙂 tak mi dava tri lyzice na taku 3 decovu salku.. a vcera som uz mala cidne pocity tam dole po tom caji.. tak aj dnes som si uvarila sama a uvidime.. idem zachvilku na tie podlahy, len si chystam varenie.. takze namaha bude.. len ci dost 😖

petzi
10. júl 2010

@maxara dobre ranko kocky....ahoj maxi, no s tym zvracanim a velkou som
mala aj ja, ale tiez neviem preco to bolo,no ale preslo to hned, viac mi zle
nebolo...
Ale moze to byt aj s nervozity, ked si dlho napäta tak sa to organizmus takymto
stilom da najavo ,ze je pretazeny a musi si ulavit...
No upratat idem aj ja a potom asi do porodky po info,stale ,celu noc mi odtekalo
neviem co ,lebo moc to nebol, tak sa idem popytat ,co to mohlo byt a nech ma hned
skontroluje,prinajhorsom, nech si ma tam uz nechaju,nech nemusim po tom horku
chodit... 😉

mirka285
10. júl 2010

@maxara hod recept,dnes sice kuracie nebudem robit,bolo vcera ale ja lubim lusky tak spravim to nabuduce...
@mojalili no a si predstav ze u mna okrem plienok je to este aj umele mlieko a Linda hladoska vypije namiesto 30 60 a kazde dve hodiny..budem musiet ist pokupit niake zasoby do Rakuska,ale vidim to tak ze moju matersku miniem na plienky a mlieko 😒

maxara
10. júl 2010

@petzi ani mne uz potom nebolo zle, len to vracanie nicoho dlho trvalo.. ale inak ked to ustalo, tak uz bolo dobre.. ale myslim, ze to z nervov nebolo.. ja som takto vracala 25tt takze ja len kratko nevraciam v podstate.. ranne nevolnosti som mala tak raz za tyzden aj po tom, co som prestala vracat

petzi
10. júl 2010

@maxara
no ved hlavne,ze ti je uz dobre...Ja som to teda tiez nervou nemala,lebo som
bola ok a prepadlo ma to uprostred noci,ale teda bolo lepsie a o to ide...
No idem ja makat...
Tak sa majte zatial a ak neporodim ,tak sa dnes este ozvem 😀 pa

maxara
10. júl 2010

@mirka285 ocistene pokrajane lusky das na pokrajanu opecenu cibulku, trosku posolis, pomiesas a nechas podusit (7-8 minut).. do druheho maleho hrnca, na cibulku (alebo por) das opiect na kocky maso (ja som to robila z bravcoveho, lebo kuracie som nemala a mozno mi to aj viac chutilo), osolis, okorenis ciernym korenim, trosku rasce a papriky som tam dala.. a nechas dusit (kludne domakka, lebo aj tie lusky budu uz skoro hotove). Potom nalozis do pekaca naspodok lusky, na to maso a na to lusky a zalejes zalievkou. Oficialne tam ma ist kysla smotana, vajce, sol (samozrejme ta sol staci, ked das len do jedneho, ale ja radsej pomenej solim priebezne) a navrch tvrdy syr.. ja som ale nemala ani smotanu ani vajce, tak som dala mlieko a do toho som ten syr nastruhala a pomixovala ponornym mixerom. Pekne som to zaliala a dala zapiect do truby do zlata. Tym ze tam bolo mlieko a nebolo vajce, nedrzali tak pekne pokope v kocke, ale bolo to stavnate a vymakane..

petzi
10. júl 2010

idem na kliniku, nakazala doktorka, konecne som sa dovolala, tak idu robit testy a mozno budem zajtra uz mamina,
drte päste 😉

mojalili
10. júl 2010

@mirka285 fuuu MIri, to viem, ako sa minu peniazky na UM, LILI bola na nom....a nepristupilo ti mliecko? No veru, ta materska je len na dieta..

maxara
10. júl 2010

@petzi 😵 drzime

zrzulka
10. júl 2010

@petzi myslime na teba... drzkajte sa!!!!

zrzulka
10. júl 2010

@mojalili tak to je ina spotreba, ja napriklad v noci neprebalujem....nebudim ho len kvoli plienke. aj tak ma vacsinou suchu a ked sprtnute tak len trosku....my kakame hlavne cez den ale to stoji za to 😀

mirka285
10. júl 2010

@mojalili mlieko nemam,aj doktorka povedala ze z toho nic nepotece uz ☹
@maxara fu maxi to musi byt mnamka

enny17
10. júl 2010

už len 24

maxara
10. júl 2010

@mirka285 mirus aj je 😉 hlavne s tym mliekom a bez vajca je to velmi lahucke jedlo, aj ked bolo z bravcoveho.. dokonca sme si k tomu nic nedali ako prilohu (ale to nam za chvilku pekne vyhladlo).. teraz robim z luskov pre mm chilli con carne (samozrejme aj s fazulou, ale aj s luskami pomiesam)

kafoditka
10. júl 2010

caute fesandy 🙂
moje uplakane dieta konecne zaspalo, tak mam chvilu pre seba. Uz som stihla sprchu, teraz som nakukla na kona.
@mirka285
@mojalili tak nas Filip sa pravidelne dosere az po lopatky VZDY po kupeli a ked ho celeho vynatieram 😉 A je jedno, ci ho kupem o 19tej alebo o 21 - vzdy do cisteho.. A mne vydrzia plienky 90kusove 2 tyzdne, takze na mesiac nas vyjdu 30eurasov..

@maxara ja odkedy jem zelezo, chodim pravidelne kazde rano, nemam s tym problem 😉

zrzulka
10. júl 2010

@kafoditka podareny filipko... mozno sa mu v kupeli tak paci ze si to chce zopakovat tak sa pokadi aby mohol opat ist do vanicky... mamina si to nepochopila???xixi 😀
Ale aj my sa pokakame aj pocurame. vcera mi cural vo vanicke. taky vodotrisk. je to sranda mat chlapa... to som pri malej nezazivala 😀

kafoditka
10. júl 2010

@zrzulka to je normalne, ze ma ocika gejzirom ked ho prebalujem alebo ho necham len tak kopkat 😉 Najlepsie ked sa mi pokadil do osusky, ked som ho niesla z kupelky do izby 😉

zrzulka
10. júl 2010

@kafoditka jaj tak toto nas robi pravidelne, pravidelne susim "osrate" osusky na balkone... este ze tie zlte flaky idu dolu.. som rada ze nie som jedina na tom takto lebo ked som sa kamaratiek co maju chalanov pytala tak ich to nerobili... (tie gejziry) ja to neviem ustriehnut absolutne....

zrzulka
10. júl 2010

@kafoditka takze tiez furt prevliekas postele, drhnes vsetko okolo seba? ja si neviem zvyknut...budem prebalovat asi v prsiplasti 😀 a pod maleho supnem asi igelit. potom ze mam furt kopiska na zehlenie .... 😀

kafoditka
10. júl 2010

@zrzulka ja mam na prebalovaci pult na postielke a na tu gumu som dala nepremokavu podlozku. Ked mi to ocika, tak ju jednoducho zahodim a dam cistu. Neprebalujem maleho na nasej posteli..

tinka349
10. júl 2010

@janka_michal nooo.....zmenilo sa akurat to, ze dnes som este nemala kontrakcie, ale co nebolo moze prist 😖 krize bolia fuuurt rovnako, ale aj napriek tomu som sa dobre vyspala. . . a ja som sa uz aj tesila ze 11.7. porodim 😲

mojalili
10. júl 2010

@kafoditka mne sa pokadil do ruky, ked som ho mala rozbaleneho na ruke....no hruza.... a kaka ti preto po kupeli, lebo tepla voda je aj dobra na koliku, posuva creva a preto sa pokaka po kupeli🙂
To zo zaciatku sme tak srali, teraz dost cika, az je plna plienka mocu, ked sa obudi. POkial spinka v noci, tak ho nebudim prebalovanim,len ked sa prebere a spusti, viem, ze ma sprcuranu plienku 🙂

Prave v izbe spi a LILI pri nom navlieka koralky na naramok 😉 Idem za nimi

mojalili
10. júl 2010

@zrzulka no ja mam nakupene tie podlozky pod nas, ked sme sli do nemocnice a to davam vsade, kde je on 😀

kafoditka
10. júl 2010

@mojalili mne vie tak nacurat do plienky, ze ked mu ju dam dole tak ma hadam aj pol kila 😉 😀

tinka349
10. júl 2010

@alllexa dnes mi sestra citala horoskop, aj ked ja tomu moc neverim a tam bolo cosi take ze si nemam pokazit dnesnu naladu 🙂 tak dnes ho riesit nebudem, aj ked od rana mi volal asi 5x ale snazim sa radsej na mobil nepozerat a aj zvuk som si vypla 😲

maxara
10. júl 2010

@kafoditka vracat? lebo s kakanim nemam problem, to som rada, ze sa mi tak crievko vypratalo.. ale vracanie mi veru nechyba 😒

tinka349
10. júl 2010

bre ranko kocky, teda obed 😲

ja som vstala o 12tej, a nejak sa mi ani nechce vstat z postele tak lenosim....kontrakcie som od vcera vecera nemala 😖 a uz som sa aj pomaly tesila ze to budem amt za sebou....a asi nehrozi....mozno to zas na mna dojde az vecer . .. ja dnes nebduem robit nic, kamoska ma volala na Siravu, ale co bytam taka bruchana ako ja robila? takze zas budem mat filmovy den.....a potom trosku opalovania na dvore...

tak sa zatial majte kinderka a mamicky 😎

kafoditka
10. júl 2010

@maxara jeeezis to sme sa zle pochopili, sorry 🤐 🤐 ja som truba, to som chcela napisat Mirke, ona sa nemoze vykadit 😵 😵

zrzulka
10. júl 2010

@mojalili no tak to by sme mali enormnu spotrebu tych podloziek to je fakt ale asi tiez kupim lebo on aj ked vygrcne tak cez tu plienku to pretecie na matrac . on dost vela grcka.... 😒 tio by nam vysiel jeden bal na jeden den asik....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre