Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
19. júl 2010

@karinnka ahoj, inak ani mne este nedosla materska za jun a pritom v juni som ju uz v tento datum mala davno na ucet. Lebo ja som na materskej od maja.

bellablonde
19. júl 2010

@adelaine ja som tusim iba raz alebo dva krat musela vypadnu z domu a nechat maleho na dlhsiu dobu bez prsa.
Vtedy mu nasi dali odsate mliecko striekackou do pusy...

denisse
19. júl 2010

ahojte baby, dnes nas pustili domov .. zatial si pripadam akosi cudne, vobec neviem, co a ako mam robit... 😕 dufam, ze si coskoro najdeme nejaky system .... skusim vecer nakuknut a napisem viac ...
ani neviem, kto kazdy to uz ma za sebou, tak vsetkym blahozelaaaaam ... 🙂

strasska
19. júl 2010

@bellablonde cele dni sa pyta na ruky, vzdy ked mozem tak ho zoberiem, ale dnes na mna tak vykrikoval z postielky v case obedneho spanku, nakoniec s placom zaspal, ale po hodinke sa zobudil so slovami "mamka na ruky". Pritom ani oko neovoril, cize som vedela, ze je este unaveny a chce spat. No proste dava mi to zabrat, strasne mi to trha srdce, ale on je tazky a ja ho uz nosit nevladzem. ☹

tinka349
19. júl 2010

@luminkasp 😀 no tie kontrakcie nemam ani ja 😝 co uz s tymi nasimi lenoskami malymi 😀 takze az v sobotu mas dalsiu kontrolu? no to je dost daleko....ja v stredu, lebo vtedy mam druhy termin...tak uvidime

zrzulka
19. júl 2010

@strasska toto iste robi aj Miska

@denisse vitajte doma babulky 😀

tinka349
19. júl 2010

@bellablonde aaaale cosi, mne do knizky nic nepisu od polovice juna 😠 ani ciarocku...akurat mi davaju kopiu lekarskej spravy, ale dnes ani tu spravu nepisala co tam mala toooolko tehuliek.....no nenormalne kolko ich tam bolo . . .

zrzulka
19. júl 2010

@miki060707 krasne fotky

tinka349
19. júl 2010

baby a dnes nemame ziaden prirastok drobca ?

merikac
19. júl 2010

@strasska - ani ja nemam peniazky na ucte ☹

merikac
19. júl 2010

@denisse - tak presne takyto pocit, som mala aj aj az na treti den som sa akosi aklimatizovala 😀

merikac
19. júl 2010

@tinka349 -nie,,nenasla som nikoho noveho🙂).a vy, co by ste uz mali mat deturence pri sebe dako bojkotujete 😀

lenuss84
19. júl 2010

@karinnka ahoj.ja tiez dnes cakam matersku a nic.ja som na materskej od 9.juna predtym som cerpala este dovolenku.ale hadam zajtra ich dostaneme.zevraj posielaju tak 15,16teho na ucet.a bol vikend.takze ja dufam ze zajtra budu...bo uz bez penazi som...

denisse
19. júl 2010

tak aspon dve rychle fotky 🙂

miki060707
19. júl 2010

@denisse gratulujemeee, ani neuveriš, ale dnes som na teba myslela, že či si už doma....
malinká je náádherná...

inak mne nabehli peniažky, tak som rada 🙂
ale ešte musim isť vybaviť úrady, ked si mama zobrala dovolenku, tak reku obehám okrem štichov ešte dva úrady a akurát vtedy mali nestránkové dni, tak musim isť s mm, nekedy kym je doma, ale s malým som nebola ešte vonku, tak neviem neviem kedy sa odvážim....
môj mm je zatial doma, tak je s dcérou, ešte dva týždne, tak to bude super a ked pôjde do práce,t ak si hadam spravime niejaký system, a naši bývaju hore a otec je už na dôchodku a malá sa s nim dokáže super zabaviť, takže mam tu druhú možnost a od sep. hadam pôjde do škôlky, do konca júla maju rozhodnuť, či 3r. deti pôjdu do škôlky, lebo obec dostala málo financii.....ale vidim na nej, že sa fakt nudi, ja s malým teraz von nemôžem isť, tak našťastie mm chodi...
ale zas potom pôjdeme aj von, to bude iné...hadam

janka_michal
19. júl 2010

ahojte baby chcem sa opytat, ked menite trvale bydlisko ako rychlo musite mat nove doklady ako op a tak pod.???nasla som na nete ze do zdravotky treba zahlasit zmenu do 8 dni, op do 30 dni a tak pod..no viem ze znama ma trvale bydlisko uz rok a pol inde a nic si nemenila..tak ci su za to sankcie alebo co..dakujem za odpovede

ericica
19. júl 2010

ahojte citam ze mnohe z vas tu riesia potnicky takze na potnicky zabera bud sudocrem alebo betadine rozriedeny prevarenou vodou od toho zmiznu za par minut a na rozdrazdene bradavky ako janka pise krem cicaderma je to homepaticka mast a dostat ju v ktorejkolvek lekarni 🙂

ericica
19. júl 2010

miki ja som si dala cokoladu pred chvilou dufam ze nebudeme mat zase cirkus ☹ ale minule som papala a bol klud....
ja pijem jemne perlivu mineralku ale vodu z vodovodu mlieka mam habadej nekedy az moc ale uz cakam tu svinuchu laktacnu krizu aj s malou sme ju prekonali 😠 ale mam doma Bebu HA tak dokrmim a mliekco na naleje dufam 😒
dnes sme boli vonku prvykrat v obchode a kazdy ju obdivoval ze vyzera ako dvojmesacna nie trojtyzdnova 😀
my sme dosli z porodnice z vahou 3600 g v pondelok a v piatok an poradni mala uz 3900 g.....tak pekne priberame 😝

alllexa
19. júl 2010

Ahojte, dnes som uz konecne doma... Mala som byt uz odvcera, ale mala som problemy. Dokonca si ma tam chceli nechat este do zajtra, ale zrazu poobede nabehol moj lekar a povedal, ze on ma pusta...
Maly Misko mal sice len 3480 g a 52 cm, ale roztrhana som bola dost. Aj transfuziu mi davali. A cele sa to dost vlieklo - po rannej vyvolavacke som mala cca 5 hodin bolesti, neboli to kontrakcie, ale sustavna bolest, co ma dost prekvapilo. To vyzeralo tak, ze to zabralo. Medzitym ma monitorovali a kazde tri hodiny pozerali, ci sa otvaram. Neotvarala som sa, tak mi este skusili dat oxytocin, ale nic sa nemenilo, tak uz mi povedali, ze to teda asi nechaju na stvrtok, co ma slo porazit, ze si to cele vytrpim odznova. Tak uz aj lekar odisiel. Potom mi vsak okolo piatej poobede odtiekla plodova voda, co ma vyslovene potesilo, tak zavolali lekara spat🙂. Pichli mi epiduralku, ktora fajn zabrala. Akurat miestami akokeby "vypadavala" a zacala som citit kontrakcie. No a po polnoci som porodila. A do druhej ma este sili, ale to uz som ani nevnimala...
No ale maly mi robi radost, je chutnucky a dojcenie sa tiez fajn rozbehlo. Akurat to robim poleziacky, lebo si este nemozem sadnut...

kafoditka
19. júl 2010

@alllexa ahoj, tak si to mala tiez perne ako tak citam 😒 no ale uz je to za tebou a doma mas maleho Miska ktory ti robi radost 😉 Tiez som kojila po leziacky ako ty.. Allexa, oplachuj si to repikom a casto sprchuj. Vecer, ked lahnes do postele, daj pod seba tu nepremokavu podlozku pod pacienta a vetraj..to pomaha. Drzim palce, aby si sa dala rychlo dokopy 😉

ericica
19. júl 2010

@alllexa velka gratulka a cim skor sa daj dokopy....ja dojcim stale poleziacky mne to tak lepsie vyhovuje.....to si bola teda dost potrhana ked ta tolko sili 😒
ja som mala len dva stehy co sa pri vahe mojej malej aj dost cudujem a zasita som bola coby dub 😝
potom hod fotky sme zvedave na maleho miska 🙂

oacka
19. júl 2010

@strasska ja mám to isté,malá sa napína ako športovec...dúfam,že to neni zle....

ericica
19. júl 2010

@oacka tak to ste neni sami aj moja je maly akrobatista.....keby ste poculi este tie zvuky 😀 a ona sa normlane sama seby zlakne ked vydava tie zvuky a kreacie 😀

alllexa
19. júl 2010

@kafoditka - ozaj, ako Ti ide chudnutie, dari sa? Ja som sa vazila a mam o 8 kg menej, teda este stale 9 kg na zhodenie...

kafoditka
19. júl 2010

@alllexa ja som dala dole tyzden po porode 11kg, stale mam 5kg navyse.. ale chcela by som zaciatkom septembra zacat pravidelne behavat, tesim sa na to.. chyba mi forma. Cez tieto horucavy som len doma trcala a okupovala chladnicku 😠 😠 Ja mam totiz novu uchylku - stare komunisticke marina keksy 😵 😵 😵 uzasna vec 😉

merikac
19. júl 2010

@alllexa ahoj ,,tak velke gratulky,,moj sen bol teda pravdivy- je to chlapec-asi si zalozim zivnost na vestenie 😀 .......ako citam,,,si si to "uzila".. dolezite, ze ste zdravi domka...........

tinka349
19. júl 2010

@alllexa vitaj medzi nami 🙂 tak si si vytrpela co citam 😒 ale uz to mas za sebou a dufajme ze len radosti pred sebou 😉 a ja som stale kinderko 😠 mala je takaaa leniva....ani sa neotvaram stale na 1 prst....

nika23t
19. júl 2010

@alllexa Gratulujem a prajem vela prevela zdravicka Vam obom 🙂

noemarta
19. júl 2010

@alllexa ahoj, vitaj doma, tak ja som bola dnes na poradni, a total nic nezmenene, vobec sa neotvaram, takze ak nic, tak v sobotu nastup do nemocnice a vyvolaju to. jooooj, keby sa to umudrilo a chcelo to prist same.... 😕 ked som si tak citala tvoje riadky, tak som na tom tak isto, a mozem aj tak isto s tou vyvolavackou dopadnut.
Ale som rada, ze si uz doma a ze sa ti dari s kojenim.
vo fotoblogu mam moje fotky, ked chcete tak kuknite.

denisse
19. júl 2010

baby, ktore ste uz detickam dali dudlik ... kedy ste to urobili? vazne o tom uvazujem, len neviem ci je to skoro ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre