Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
20. júl 2010

@stanka33 julovky vykupili 😀 😀 😀
ked spominas to brucho ja este aj po troch tyzdnoch take mini mam... ja si ani nepamatam kedy mi pri miske "zmizlo"

oacka
20. júl 2010

@mirka285 to ste výborne pribrali! ja môžem snívať,aby moja za 2 týždne pribrala 600g. ale stačí aj 400g, hádam...

agika1982
20. júl 2010

baby ja tiez potrebujem pas, ale ked ja mam riadnu vahu a bojim sa ze to bude male...inak strasne mi vyzera brucho a evidentne zostane ovisat

bellablonde
20. júl 2010

@luminkasp ja som davala asi od 2 tyzdnov, kym bol uplne malicky davala som ho do vodorovnej polohy (mame chicco) a dalo sa to aj hojdat, ale to zas nevyzadoval... on bol velmi kludne dietatko az do 7 mesiacov 😵 potom prisiel velky zlom 🤐

teraz co pisete baby ako vam nechcu spinkat , uz sa psychicky naladujem, ze sa so Sasenou riadne natrapim
lumi a drzim palce, nech sa ti porod rozbehne co najskor

zrzulka
20. júl 2010

@agika1982 neboj ono sa stiahne ja som tiez take mala a teraz den za dnom sa spevnuje, este mesiac a hadam obleciem aj rifle....

mirka285
20. júl 2010

@stanka33 aj ten nadstandart bol otrasny podla mna,tie sprchy humus,hygiena na moj vkus uplne nedostatocna,a vobec nechapem z akeho dovodu to nazyvaju nadstandart?asi preto ze sa netlacime ako na standarte styri na izbe ☹ ale take iste je to aj v Ruzinove co som mala moznost vidiet,takze asi si clovek nevyberie,v BA proste nemocnica na normalnej urovni ako v Rakusku proste neexistuje..uz nato radsej nemyslim,ale s doktorom mojim som bola mximalne spokojna,takze serem na celu hnusnu nemocnicu,hlavne ked uz sme doma

luminkasp
20. júl 2010

@zrzulka , zrzi, urcite, ved aj na foto vyzeras uplne skvele 😉

luminkasp
20. júl 2010

@bellablonde , dakujem

stanka33
20. júl 2010

@bellablonde moja zatial pekne spinka este je malicka ale poviem ti je uplne ina ako Jurko, taka kludnejsia aj sa krasne prisala a papa, muz ked to vcera videl iba krutil hlavou ze co sme si mi preskakali s Jurkom
snad aj taka ostane, jedna nezbeda nam staci...treba dufat ze Saska bude taka ..
@zrzulka asi vykupili

stanka33
20. júl 2010

@mirka285 mne to najprv pripadalo super ale cim som tam bola dlhsie to bolo horsie a horsie, fakt sprchu zachod za cele 4 dni neumyli, a sestricky boli nervozne, na jednej strane mali toho vela, ale fakt doslova niekedy ta vyhodili ked si za nimi prisla, lutovala som tie baby co boli prvorodicky a nevedeli co s babom a ony sa len stazovali ze nestihaju...

mirka285
20. júl 2010

@stanka33 ved ja som tam cirkus spravila aj som sa stazovala na vizite na sestricky,ved uznaj taj ja po ccisarskom ako ma premiestnili tak nikto za mnou neprisiel ci viem malu spravne prikladat,samozrejme mi to nelo,tak na druhy den rano som krivkajuc hladala niaku sestricku nech mi to ukazu a pomozu s tym a krava sestricka kuka n mna ze co od nej chcem,ze akoto ze neviem prikadat ked som druhorodicka a ze nech idem zobrat malu a dojdem teda..ja som ledva chodila este a ona pica sprosta miesto toho aby dosla za nami na izbu,vsak na dojcenie treba klud mi povie nech si idem pre malu a dojdem....no mne viac netrebalo ,a jak ma vsetko bolelo,slzy v ociach,taky bordel om tam narobila ze az..a na vizite si ju doktorka este zastavala ze sestricka asi nemala svoj den 😕

lenuss84
20. júl 2010

ahojte.bola som dnes na monitore.najprv sa im cosi nezdalo ale nakoniec je vsetko OK.lezala som na nom 45 minut.ale hlavne ze je male v poriadku.tak ja termin zajtra.tak som zvedava co sa do rana udeje...ak nic tak stvrtok nastup do nemocky....tak sa drzte zatim

miki060707
20. júl 2010

@stanka33 aj ja som to mala pri malej predpísané....

stanka33
20. júl 2010

@mirka285 ja som mala jedine stastie ze co to ovladam o nas nikdo nezakopol lebo sme boli druhorodicky na izbe akurat po porode co bola smena na noc strasne mile sestricky boli tie sa starali o nas, ale z novorodeneckeho boli otrasne hned nam malu nechali po hodine co nas previezli o pol siedmej vecer az do rana, vobec som sa nevyspala, stale plakali som sa ani postavit nemohla, strasne mi chybala ta noc na regeneraciu, na antolskej ma nechali vyspat..
az vcera prisla ta laktacna a co to sme sa popytali inak nikdo a este dosla za mnou jedna pizda a vypytovala sa ze ci mam zmluvu z Valentom ked som u neho rodila a ze kde je zmluva,atd, samozrejme ja som zmluvu nemala, dohodli sme sa inak, a povedal tej sestricke ze on mal sluzbu a odrodil ma normalne bez zmluvy chapes do vsetkeho sa staraju....
a keby som nebola z valentom dohodnuta tak si ma tam pohadzuju alebo este by som nebola porodila, alebo by ma nechali riadne vytrapit, este ze on bol fer...

stanka33
20. júl 2010

@mirka285 chudiatko moje ja som fakt lutovala niektore baby tam
a este pikoska cakali sme vcera 2h na prepustacie spravy a pomimo toho nas vyhodili z izby ze babtka si tam nechajte v postielke a ony zacali prezliekat pradlo, vsade prievan strasny, no otras

patresko11
20. júl 2010

konecne doma.....

kafoditka
20. júl 2010

baby ked tak citam, tak tie Kramare su ozaj o nicom.. Ja som porodila 2:37 v noci, o 5:00 ma previezli na izbu, maleho mi priniesli okolo obeda, bol pri mne do vecera a na noc si ho vzali sestricky, aby som sa vyspala a fakt mi to pomohlo.. Kontrolovat nas chodili sestricky kazdu chvilu a laktacna chodila za mnou aj 2X za den pozerat, ci sa maly prisal a bola to stale ta ista zena..
V izbe som mala vkuse pichnutu upratovacku, co sa tam stale zmyvali podlahy a kazde rano umyvali komplet sprchy savom..
Ja nemozem povedat na Antolsku krive slovo, ani na sestricky, len s tymi navstevami, co mozu pozerat deti len cez sklo je to na figu..

mirka285
20. júl 2010

@stanka33 no chvalabohu ze uz sme doma,ale kamoska rodila minuly tyzden v Ruzinove a tiez si strasne stazovala ze uz nikdy tam nepojde rodit,takze asi je to vsade rovnake...rovnako otrasne 😀 inak vsimla si si ze doktori sa ovela lepsie chovali ako tie sproste sestricky?

stanka33
20. júl 2010

no az na jednu mudru detsku asi ano, a z gynekologie boli tiez ok
inak ta laktacna taka starsia pani bola celkom mila
a najlepsie bolo ked ta prisli o 5 zobudit ze mame si upratat ze budu 4 vizity to bolo po tej prvej noci, a vizita bola az o 8 mej

alllexa
20. júl 2010

@adelaine - no, som taka rada, ze uz tam nemusim trcat....
No pekne Ti ta vaha ide dole... Blbe je, ze ja sa ani do toho pasu nenarvem, a to je L/XL!

@stanka33 - to bolo na Kramaroch az take zle? V Ruzinove to bolo tiez dost plne, tam ma poslali spat na "izbu" cakateliek, ked si mysleli, ze sa ta vyvolavacka posunie na dalsi den. Nastastie, vtedy s ami ten porod rozbehol. Na sestonedeli sa teraz celkom uvolnilo, ale nadstandard je stale preplneny.

@petrap001 - dakujem! Uz Ta napadlo, co si sa chcela spytat?

Inak, co obliekate drobcekom, ked su vnutri? Staci body s kratkym rukavom?
A kedy ste prvy raz po porode sli s nimi von na prechadzku?

alica26
20. júl 2010

@zrzulka dakujemee 😀 ale som urobila preklep, je to Dominik

stanka33
20. júl 2010

@alllexa ja som mala jedine stastie ze som bola z dokim dohodnuta chudiatko Maxi ta si asi vytrpela ked ju stale odkladali rodit, a potom aj pri porode asi ked ninka bola velka chudiatko nestihla som za nou ist
bodinko s kratkym staci, a dneska som bola u doki a vravela ze mam ist s nou tak v sobotu v nedelu cize cca na 10 ty den

denisse
20. júl 2010

caute zeny,
mne mala od 11.00 spi, tak pocitam, ze o chvilku bude hore ... tak som sem rychlo nakukla ... ani nestiham citat dozadu ...
mame nejake info o maxi?

@oacka je normalne, ked deti priberaju cca 200 za tyzden, takze urcite v pohode .. nam doktorka pri odchode z nemocnice hovorila dokonca 150-200 ....

a chcela som sa vas opytat, vy ste v porodnici nemuseli deti vazit pred a po kazdom kojeni, aby ste videli kolko vypili? my sme museli a som rada, ze doma uz nemusim 😉

denisse
20. júl 2010

@alllexa ja som dnes malej dala s kratkym a potom mala studene ruky a ckalo sa jej, tak som ju prezliekla do dlheho ... a ma dnes 5 dni a myslim, ze poobede na pol hodky pojdeme von ... doktorka povedala, ze ak nie je nad 30 stupnov tak v pohode, nesmie na priame slnko ...

alica26
20. júl 2010

@alllexa nič si z toho nerob, aj ja som si vytesená isla dat pás, a zistila som, že je mi malý... ☹

mirka285
20. júl 2010

@stanka33 a Maxi nebola s doktorom dohodnuta?

miki060707
20. júl 2010

@mirka285
to fakt nechodili za tebou a neprikladali bábo, lebo ja ked som začínala chodiť a malý bol na novorod. tak som tam šla, že si idem po maleho a skusim mu dať svoje mlieko a sestričky, že pekne chodte na izbu mi vám ho donesieme a ked počuli plač, tak hned pribehli a sa spýtali, či to nejde a prikladali oni mi ho a stáli tam kym sa neprisal a sestričky, čo som mala ja po sekcii boli také super, stále mi menili vložky a tú podložku a čistili ma vlh. utierkami...takže ja si nesťažujem, ale zas o 3 dni mala taká sestrička službu, tá veru sa neunúvala a nešla ani na izbu, či pacientka niečo potrebuje, tak ja som bola taká rada, že som natrafila na super sestričky...
@stanka33

mirka285
20. júl 2010

@miki060707 no nechodili,si myslei ze ked som druhorodicka tak neni treba,az potom jedna taka starsia co ju spominala Stanka tak ta bola super ta mi vsetko ukazala,bola fakt zlata,len skoda ze sluzila kazdy druhy den.

miki060707
20. júl 2010

@denisse mi sme tiež vážili a zistili sme, nič si zo mňa neberie, .....
no môj ma dlhý rukáv
aj nám doki hovorila, že môžeme isť von, ale nie na ten hic
ale tento týžden už pôjdeme
no veru, už nám maxi chýba, určite napiše všetko o pôrode....

miki060707
20. júl 2010

a ešte niečo, nám návštevy chodili priamo na izbu, boli sme tam dve a aj bábenka sme mali pri sebe a dokonca mm si mohol isť prenho, ked bol na novorod. a to sa inak švagrine nepáčilo, že plno ludi a môže sa nakaziť, ale celkom som bola spokojná s tým...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre