Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kika333
29. júl 2010

ahojte, chcem sa opytat ci verite na take povery ze s babatkom sa nesmie do krstu chodit von, lebo ja som dnes bola na prechadzku a stretala som kamosky co pozerali malicku

oacka
29. júl 2010

ja so prestala jesť probiotiká Biopron a mám pocit,že malá lepšie prdí...môže to mať súvis?
@petrap001 moja je, hneď 2.7. ju očkovali, to každdému bábu hneď naplánujú aj to očkovanie,nie?

lutsine
29. júl 2010

Baby prebalujete pred kazdym kojenim? aj v noci?

zuzik1983
29. júl 2010

ahojte ,dlho som tu nebola,akosi pri malej nestiham...@petrap001 asi ano,my sme na ockovani boli akurat dnes.baby som sa chcela spytat,aj vase babenka boli po ockovani take nekludne? ta moja dnes neprespala este viac ako pol hodinu vkuse,stale len place a nie a nie ju utisit.a len by papala vkuse.ja uz neviem,co dnes s nou.aj sme pocvicili nozickami,dala som jej espumisan,keby to nahodou bolo brusko,co si nemyslim...a nic ☹

oacka
29. júl 2010

@kika333 aj my sme chodili ešte pred krstom von a stretali sme susedky, aj rodina chodila vo veľkom na obzeračky. ale predsa len je to malé bábo,tak veľa ľudí cudzích mu nerobí dobre.

luminkasp
29. júl 2010

@lutsine to by som prebalovala asi kazdu polhodinu, nie, prebalujem, ked vidim, ze treba a nie vzdy striktne pred kojenim, nas totiz najcastejsie kaka pocas kojenia 😉

luminkasp
29. júl 2010

@stanka33 , stani, ja tu mam zatial nasich, ale neviem si to potom predstavit, noci su hrozne, nasa mala sa zobudi, ze chce vodu, alebo cikat a nemoze k nej ist papi, lebo musi ist mami a ako jej mam vysvetlit, ze prave kojim maleho? tak sa na mna zavesi z druhej strany a hovori, ze maminka ja ta taaaaaaaaak velmi lubim a potrebujem...

adelaine
29. júl 2010

@lutsine my to mame stym papanim tiez take iste,presne ako aj robika pise...
my sa krmime dlho, lebo medzitym stokrat zaspi, a potom podla mna
nevytiahne dost, kratko mu to vydrzi vbrusku a pyta si o hodinu zase,
prip. ked sa preberie z polospanku na prse, zacne hysacit, spomenie si, ze aha som na
prsniku a zacne tahat ako divy 😀
jedine co mi vadi, ze ho neviem uspat inak ako prsnikom, a to nie vzdy sa
mi podari ho ulozit bez zobudenia tam kam chcem, vacsinou je to s riadnym
revom, a skonci zase na rukach ☹ ☹ ☹ ☹

maxara
29. júl 2010

Ahojte krasulky, nemam momentalne cas aktualizovat tabulku, lebo malinka mi strasne vymysla.. ale pridala som si nejake fotecky do mojho blogu, keby vas zaujimali..
pozeram ze mame rovnake problemy.. moja mala nechce jest z mojho prsa.. mlieka mam dost,a le ta trubka len cucka.. ziadna "pauza v brade" .. vcera som potiahla 24ku, co som bola v kuse hore.. som totalne grogy, dnes som spala asi 4 hodiny rano a 4 hodiny poobede.. furt vresti.. brusko ju neboli, len je hladna.. no ale zatial sa nevzdavame, lebo nakoniec sa donuti nasat, ale to az po pekne dlhej dobe... moje kozy su cele zozrate, bolia jak fras, v noci mi uz aj par slz vypadlo, ked sa nacvakavala.. keby to aspon malo efekt.. ☹ teraz spi, tak idem strihat mm a cosi porobit. Zatial pa

zuzik1983
29. júl 2010

@adelaine tak ja mam pocit,ze mam presne to iste ☹

zuzik1983
29. júl 2010

@maxara tiez mam mliecka dost, najskor taha pekne a potom si zmysli,ze uz sa jej tahat nechce,zacne sa odtahovat a nechce sa prisat a spusti take revy,ale pritom je hladna... ☹

petzi
29. júl 2010

@maxara Ahojky ,pozrela som tvoje foto,pekneee 😉
moj malinky dnes dost placka,ale asi je to tym ,ze placem od rana aj ja .ale uz je fajn som v
klude a malinky spinka.tak je to asi tym, citi ked je mama nervozna.
Inak sme ok, od pondelka moze moj malinky papat znova materske mliecko,tak sa tesim, ak
ma teda mm tak nebude stresovat ako dnes, lebo inak o mliecko asi pridem,.mam stale
menej a menej ,ked som v strese.
no ale bojujeme.... 😅
Kocky majte sa krasne a peknu noc 😀

meruska
29. júl 2010

ahojte..ja vas vobec nestiham ☹ rano sprcha, ranajky, kojenie...a ani neviem ako je obed a zas kojenie a za obedikom chodime spolu spinkat a poobede sa u nas striedaju najblizsi rodinny prislusnici na navstevach a vecer uz kupkame a chodime zas spolu spinkat....normalne nemam volnu chvilku na net ...netusim teda ako sa dari vam a vasim drobcom...
my zatial vela spinkame a papame a kadime 😀

oacka
29. júl 2010

@zuzik1983 @adelaine vy máte moje dieťa????? tak aspoň vieme,že nič hrozné sa nedeje, že to tak robia všetky deti, musia sa chú´datá naučiť existovať. moju sa snažím dávať k prsu každé dve hodiny,ale efekt to má len taký,že sa naučila nenormálne žalostne revať! akoby som ju zaživa sťahovala z kože.
@meruska to znie akoby si mala nejaký režim... že poobede spať... neboj, on si o týždeň zmyslí,že sa už naspal dosť... 😀 😀 😀 😀 kto robí obed? stíhaš ty? ja som dnes robila obed o šiestej.... a teda som obedovala len polievku. držím palce, aby sa všetko rýchlo utriaslo! idem pozrieť na tvoj blog, či sú tam fotečky..

meruska
29. júl 2010

@oacka fotecky som zatial nove nedala...sa nam dnes pokazil fotak a nemam ako stihanut foto z karty..zajtra ho ide mm reklamovat...dufam ze nam povedia ze 30 dni treba pockat ...ma porazi,.....

zatial mame inak ozaj rezim ze spolu spinkame 😉 kedy sa to len da...

a obed...zatial ma mm dovolenku a o obed sa stara on...nieco nam aj moja mamka navarila, teda o toto sa zatial nestaram 😉

oacka
29. júl 2010

@meruska dojčíš? dávaš pozor,čo ješ? mne už dochádzajú nápady a z kuracieho mäsa je mi už zle..... malý je krásny, aký blonďáčik!

meruska
29. júl 2010

@oacka veru blondacik po tatovi 🙂
dojcim a davam si pozor, bojim sa bolesti bruska...ved si daj neake cestoviny ak uz maso nechces...

petrap001
29. júl 2010

@oacka ja jem skoro vsetko,len sa snazim nejest paradajky,jahodky,trop.ovocie,kapustu a take blbosti.a korenene veci..

mojalili
29. júl 2010

Kočky, je mi luto, ze mate take problemy s kojenim a to ste kazda chcela kojit o 106...ja som pri prvom babetku tiez mala take probley, bola som zufala, plakavala som.........uvidite, pri druhom to bude ineee..... 😉 budete vediet co a ako vam prospieva....

Maxi mala je krasna 😵
Pripajam fotecky, LILI sa strasne rada foti s Dankom🙂

zuzik1983
29. júl 2010

@oacka tak zda sa ze takych deti je viac,ale zas ona nikedy vydrzi spat aj 4hodiny,a niekedy len taku hodinu,ale dnes cely den vobec nespala,maximalne tak po 10 minut,cely den len plackala chuda..teraz uz vyse hodiny spi,az tomu neverim...

robika
29. júl 2010

@alllexa nemyslim si ze by plakal kvoli niecomu inemu, lebo tak sa kruti, dava si nozicky k brusku a ten plac je taky, ze ho to naozaj boii, to nie je ten rev, ze som hlaaadny... potom to ustane, a ked chce znova papat, po chvilke tahania zase zacne plakat... a takto sa to opakuje az odrazu to ustane, maly unaveny zaspi a ja som stastna ze je potom..
@adelaine my mame uplne rovnake babatka, a to sanie z polospanku, vyzera vzdy tak zlaknuto... aj ja ho viem uspat iba cicikom, ani dudel nechce nic nepomaha, ked sa aj snazi niekto iny, vedia ho uspat na par minut...

oacka
30. júl 2010

@meruska keď ja som si niekde na nete prečítala,že cestoviny zapekajú...ale to je asi individuálne.....vraj aj ryža zapeká,ale na moju malú zatiaľ neúčinkovala...
inak dobré ránko,kde ste všetky?
@mojalili krásne fotky, evidentne ťa to baví,rovnako ako mňa!
dnes pôjdem hádam konečne po troch ddaždivých dňoch s malou vonku, teším! za dva dni malá pribrala 150g, ja som už s tým priberaním psychopatka,viem, ale od jej narodenia som mala komplex,že nemám mlieko,tak sa teray chvíľku vytešujem,že mám. 😀 😀 😀 😀 zase za dva dni posrala a počúrala 3 overaly...

mojalili
30. júl 2010

@oacka NA teba hned druhe dieta 😀 😀 😀 aby si nestihala pozerat, ktore kolko zje a tak🙂 Ver, ze by si to zvladla ani nevies ako 😉 😉 😉

Ahojte kocky, tak u nas klasika....o 2 hod, o 4.30 hod a do rana bol so mnou....je to maly vymyselnik......zaspi mi po kojeni na rukach a ked ho spnem do postielky, tak sa zacne natahovat.....ked ho dam k sebe a opre si tvar o moje prso, tak je spokojny a zaspi, ani sa nehne... 🙂

Kocky, opet sme od nedele nekakali, rano stonal, tlacil a nic....tak som mu dala 1/4 glycerinoveho cipku, do 2 minut šX PRDOL A bolo to vonku....taky spokojny, opet velka varka...tak ze ho idem po 5 min prebvalit, nadvihla som nohy, maly prdol ako stary chlap a ja cela okakana, koberec okakany 😀
Ale hlavne, ze sa mu ulavilo🙂 Napapal sa a spi🙂

oacka
30. júl 2010

@petrap001 mne doki povedala,že jedna paradajka neublíži, že skôr paradajková šťava by ublížila vo väčšom množstve. ale ja ich radšej nejem,lebo mojaa mama je na ne alergická jak šľak.
môže byť,že dieťaťu sa nechce piť zadné mlieko???? že ťažšie sa ťahá? či je to lbosť?lebo Kika spočiatku pije odušu to priesvitné a keď už ide také biele, tak vymýšľa, naťahuje bradavku, napína sa,aj si poreve....

oacka
30. júl 2010

@mojalili 😀 😀 😀 😀 😀 ja mám zas od štvrtej v noci ocikanú posteľ... ale poviem ti,že keby som tú pokakanú fotostory našla niekde anonymne na nete,tak neverím,že to nie je fotomontáž! ja som sa na to nevedela vznadívať. to ako môže z takého malého tela toto výjsť?????

mojalili
30. júl 2010

NO na to, ako on papa a nekaka 6 dni, aj ano 😀 😀 😀 😀 😀 Dnes to bolo napodobne, len to robil v leze, takze to netieklo po nohach🙂)) Ale je spokojny, super. Uz sa mi pokadene perie, tak moze opet🙂

petrap001
30. júl 2010

dobre ranko 🙂 nam tu dnes prsi a mne treba toho tolko este pokupit a povybavovat,tak dufam,ze nezmokneme vela 😀

@oacka ja som si minule dala dokonca paradajkovu polievku,lebo som sa zabudla ale nic mu vobec nebolo 😕 chvalabohu..
aj moj mi dneska precural celu zavinovacku v noci,no som sa tesila..cely chrbat mokry 😀 nechapem tomu,ved v noci jedol ako vzdy tak skade tolko tekutin nacural?? 😀 😀
maly od vcera ma nejaky divny typ jedenia..je strasne pazravo,az sa dusi a potom sa pri tom strasne akoby hneva a natahuje bradavku a tak sa na nu zasa vrhne.ako ono to boli 😀 este stastie,ze nema zuby,lebo by ju asi odkusol 😀 😀 😀 a uz sa mu nechce jest nejako dlho.sa naje za 5 minut a potom uz nechce...nechapem tomu..ale ked mu staci,tak sa nestazujem 😝

petrap001
30. júl 2010

@mojalili ten tvoj maly nema chyby 😀 on si setri cely tyzden a potom ti da darcek 😀 😀 😀
moj maly zasa kaka kazdy den,skoro do kazdej plienky tak to ako ze nemusi kakat skoro cely tyzden???ved to ani dospely nevydrzi.taaak sa mu musi ulavit potom 😀

vierkaha
30. júl 2010

Ahojte maminy , zase jeden krásny deň čo by sa dal stráviť v pôrodnici a my stále nič. Zostali tu ešte nejaké kinderká alebo bojujem už len ja ?

lukmaj
30. júl 2010

@vierkaha
Neboj nie si sama, ja som tiez este 2v1...prenasam dnes uz 5 den a tak uvidime, kedy sa nasmu dietatku bude chciet na svet. Drz sa a pozitivne mysli...to mi teraz hovoria vsetci...asi na tom nieco pravdy bude 🙂 .
Mozno sa nakoniec v tej porodnici aj stretneme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre