Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tanyja
30. júl 2010

@petrap001 mne doktorka povedala, že dieťa sa napapá za 7- max 10 minút, potom sa už len hrá s bradavkou
a to moje dieťa bolo tiež x-krát v noci prečúrané 😢 musela som ho nad ránom vždy prezliekať na komplet 😵 😵 😵 a tiež kakal ako tvoj, teda aj 6 dní mal kakacie voľno 😵 😵 ono je to normálne u kojených detí
teraz poriadne sedí na nočníku a kaká už od 5 mesiaca a vôbec neodvráva 😵 😵 , jedna spolužiačka sa ma dokonca aj spýtala: to prečo ho dávaš na nočník ???
trošku hlúpa otázka a jej malý má 11 mesiacov a nočník pozná iba z diaľky ...

mojalili
30. júl 2010

KOčkxy ----Denisse, Sunnygirl - ako s rukami u vas? Mne to cele nepreslo, tak na 80% len, vcera som po dlhsom case pisala, no mozem vam povedat, ze som nevladala po par slovach udrzat pero, trnuli mi prsty a uchopovacie hmaty oslabovali....a ja potrebujem pisat v profesii....dokonca krasopisne....takze tento mesiac ma caka....o tyzden zubar, elektroliecba na ruky a teraz mam nahnisany palec na nohe...hruuuuza.

Inak, vcera sme mali ist na pole zbierat zemiaky, mozeme ist tak do......hruuuuuza ☹

lenkaaninka
30. júl 2010

čaute žienky no ste včera písali o tom že dve deti su neni nuda ..

ja som mala včera veselý den, malý plakal hladovka ho brala, diablice malé chceli jest a na šporáku sa mi varila ryža a mäso a do toho mama volala ako mala som sto chuti všetkým praštiť. Obzvlášť rána byvajú krute všetci chcú naraz konzumovať ranajky vrátane Paťka a toho dneska bruško bolelo tak som mu kamilkový čajík spravila a zaspinkal huráááá... a teraz že idem guláš urobiť kuknem do sáčika a ja som omylom kuracie prsia vytiahla ako dobrééé...
neviem čo s nimi urobiť asi vysmažím a zemiaková kaša bude...

maxara
30. júl 2010

Ahojte bambulky,
tak ja som mala konecne krasnu noc za sebou.. Ninku sme vecer o osmej okupkali, zabalili, nacvakli na prsko.. od asi pol deviatej sa krmila do jedenastej a nie a nie sa najest ☹ no ale pozerala som telku, takze pohodka.. sice prsa zozrate, tak ale sral to pes.. A o tej jedenastej som sa rozhodla, ze jej dam striekackou 45ml mojho v priebehu dna odstriekaneho mliecka. Tak ho zlupla, ako malinu.. este mm hovori, nech jej to nedavam tak rychlo, tak som nadvihla prst z tej striekacky a skoro mu oci vypadli, ze to taha ona sama.. 😀 takze moja strategia je najnovsie taka, ze cez den zbytky, co necha odstriekam a vecer po dlhom krmeni jej to nasupujem vsetko.. Krasne mi zaspala o tristvrte na dvanast a spala az do siestej, potom sa len nacvakla aby sa napila a spala do osmej.. cize supis.. a teraz este stale spi po dalsom krmeni..

@oacka ja tiez jem vsetko, rajciny neznasam, takze to mala odo mna nedostane a zatial som nemala ani strukoviny a kapustu, ale inak vsetko rad radom, len sa snazim v jeden den jest len o jednu novu potravinu viac, keby sa vyhadzala, tak nech viem z coho..

@mojalili teda mas kopec srandy s tym tvojim pokladikom kakacim 😀 😀 😀 si ma pobavila

@vierkaha ja som si tiez takto vyberala dni a datumy a nakoniec som rodila presne v den, ked bolo vonku 40 stupnov a datum pomerne o nicom 😀 vlastne som povedala ze hocikedy okrem tohto dna nech sa narodi a just 😀

maxara
30. júl 2010

@lenkaaninka 😀 😀 😀 akoze ja mam momentalne problem s jednou dobruckou bambulkou, ktora ma len mensi problem s papanim, inak je zlata.. no ja si teraz fakt neviem predstavit, ze by som mala dve a viac deti.. vsetkym vam, co ich mate klobuk dole.. 😕

duja
30. júl 2010

ahojky baby, my sme uz 5 dni po termine a stale nic..Cakame, cakame, cakame akontrakcie nikde..V nedelu mam dalsiu kontrolu CTG..Ak dovtedy nic..

mojalili
30. júl 2010

@maxara Maxi, tak to je super, 6 hodin v kuse som ja spala len raz....a to mame 2 mesiace 😉 ONa sa nauci papat aj z prska, neboj, chce to cas a nevzdavat to.. 🙂

carrie84
30. júl 2010

Caute babule 🙂

@lenkaaninka - ty musis byt inak multifunkcna! Ja mam dost s jednym krpcom 😉
@maxara - maxi, krasna noc 🙂 Ja som okupala, nakrmila a maly prespal od 8 do pol 1. Ale potom sme zase za odmenu boli hore do pol 5 😀 Maxi - az teraz som si uvedomila, ze sme rodili narovnako 🙂

Babule, nestihala som vas citat - ale chcem sa spytat, nemate niektora skusenosti so zelenymi "hovienkami"? Maly uz 3. den ma zelene plieny a netusim co s nim 😒

"

lenkaaninka
30. júl 2010

@carrie84 tuším ked vypije viac predného mliečka ak kojíš a nevytiahne to zadné tak vtedy ...aspon myslím

@duja tak predsa ešte niekto neporodil....neboj teraz je na to počasie nie je horko tak malinký čakal na to 😉
mne malinký včera od deviatej večer do druhej v noci spinkal a potom sa napapal a 2.30 spinkal do piatej a potom bol kolotoč bruško cicik bruško cicik ale neva hlavne že sa človek vyspí...včera som mala migrénu ako pes normálne mi svetlo vadilo a dneska ma trochu spánky bolia na dotyk ale nie je to katastrofa ako včera.

maxara
30. júl 2010

@carrie84 veru narovnako 😀 v 40tkach horucavach... my na prave poludnie a ako bonus mi doniesli na ten bocny box ventilator, nech nezavidim tym na klimatizovanej sale 😀
my sme kakali spenatik v nemocnici, je to prechodne hovienko, ako pise lenkaaninka, ked pije vela predneho a netaha zadne.. nas v nemocke chceli drzat az do prazenicky (aby mali istotu, ze taha aj zadne)

maxara
30. júl 2010

@mojalili myslis?lebo ja sa snazim, len ja uz mam pocit, ze sa jej moc nechce.. ze sa jej ani chciect nebude ☹ no ale ine nedostane, kym budem vladat byt hore.. a potom na noc setrim to odstriekane.. inak papam homeopatika a gravimilk pre dojciace matky, aj rascovu polievku mam navarenu... akoze ja mam mlieka dost, v tom problem byt nemoze

liluu
30. júl 2010

bóóóže dievčatá, dnes som videla koľko toho môj malý poje. Kojím, kojím a takú šlehu pustil. On bol celý dovracaný, ja som celá ogrcaná, zavinovačka aj postel. Som nevedela či sa mám smiať či plakať.Mala som pár indícii že či nebudeme mať reflux, ale dokina sa tvárila, že to deti tak robia. Lenže to vracanie je jasné. Bóóže 😒

kafoditka
30. júl 2010

Ahojte babulky,
my sme mali tiez peknu noc, aj som sa vyspala, len od rana vymyslame.. Tak teraz spi v kociku pri otvorenom okne, som zvedava, dokedy 😒

@maxara aky o nicom datum narodenia ma Ninka? 😉 Pozri sa, aky mame my datum, pekna nahoda, vsak? Alebo znamenie do buducnosti?? 😀 😀

Kocky, ako obliekate drobcov vonku ked je takto chladno? Mne sa zda stale malo, ked ma iba body s dlhym rukavom a mikinu.. sak ja pre neho nemam vo velkosti 56 nic teple...

kafoditka
30. júl 2010

No, a uz je hore 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 spal pol hodiny 😠 😠 😠

mirka285
30. júl 2010

ahojte 🙂 tak my sme spali do pol desiatej,ale samozrejme s tromi krmeniami v noci,tak ci tak som vyspata do ruzova 😉 teraz sa cicikame v lehatku,uz sa jej privieraju oci a idem si spravit rychlo manikuru....pocko dnes o nicom ale vzdy lepsie ako tie horucavy 🙂 dnes ani nevarim,mam ovocny den tak som spravila misu ovocneho salatu a mam pokoj..mala uz ma liciska jak hovado,neviem ci to je z toho UM alebo co 😀
@maxara mozno si to Ninka este rozmysli a zacne tahat poriadne,este vydrz a uvidis...

mirka285
30. júl 2010

@kafoditka ved ho prikry dekou a daj ten kryt na kocik,ten neprefukne

kafoditka
30. júl 2010

@mirka285 ved tak aj robim, ale aj tak musim nejake teplejsie svetriky aj polodupky kupit..

kafoditka
30. júl 2010

@mirka285 ozaj, ako mala s ockom??

mirka285
30. júl 2010

tak nakoniec jej predpisala uniflox,vcera to mala este uplne skarede ale docitala som sa na internete ze niektorym babatkam ani repik nerobil dobre,tak jej to dnes nevytieram repikom a normalne to ma lepsie...tie antibiotika kvapkam len dva dni,ale dufam teda ze to prejde,lebo vcera to mala take skarede ze mi az do placu bolo co nevedela ocko otvorit ☹

kafoditka
30. júl 2010

@mirka285 to mi je luto Miri, ale neboj, ATB zaberaju vo vseobecnosti po dvoch dnoch, tak uvidis, urcite sa jej to zlepsi 😉

mirka285
30. júl 2010

@kafoditka no dufam lebo v nedelu sa ideme ukazat druhej babke do Sale tak chcem aby bola pekna...

nebbia
30. júl 2010

Ahojte maminy.Tak som sa na chvilu ku vam dostala,precitala som si poslednu stranku.
@kafoditka nam babka nastrikovala malicke svetriky,tak si do takehoto pocasia vzdy nejaky oblecieme.
@liluu aj moja mala sa vyvracia po kazdom kojeni.Niekedy len trosku vytecie,ale vacsinou to z nej ide prudom.Tiez som rozmyslala ci nema reflux...
@maxara mi pred spanim mame podobny problem,mala taha na striedacku z obidvoch.Otoci to aj tri krat a az potom zaspi.Vcera som jej uz chcela ist dat mliecko,co mam odlozene v mraznicke,lebo uz som nevladala a kym som presla z izby do kuchyne,mala zazracne zaspala.Niekedy mam pocit,ze ani neni hladna,len sa cickanim potrebuje ukludnit.

maxara
30. júl 2010

@kafoditka 😀 no uz som nasla na tom datume aj nejake pozitiva.. napr ze 1+6 je 7 a to je ako keby bola 7.7. 😀 no ale tvojho Filipka datum ma nenapadol, vidis? no tak mozno je to nejake znamenie 😵
ja som dala malinku v overale takom frote do zavinky, do deky a nanoznik a sup na dvor.. v kociku samozrejme.. ciapocku tiez

@mirka285 no ja dufam, ze si to rozmysli, ved nema moc na vyber

nebbia
30. júl 2010

opravujem-my pred spanim Y nie I

maxara
30. júl 2010

@nebbia no ja tiez som si to myslela, ale viem, ze je hladna.. 😖 teraz som si studovala stranku o kojeni, tak skusam ine polohy.. odkedy sa mi da sediet, tak skusam hlavne tie gravitacne, co mliecko ide samo dole a nemusi babo tak silno tahat

@mirka285 to je blbe s tym ockom, ale hlavne ze uz mate liek co zabera.. ty musis mat vzdy origos diagnozy 😉

nebbia
30. júl 2010

@maxara aka je to stranka?Kojim stale v tej istej polohe lezmo,lebo mi to vyhovuje viac ako posediacky.V sede som to skusala,ale sa mi zda ze je mala nejako povykrucana.Ja som si tiez nie vzdy ista,ci si nieco natahala,ale ked si odgrgne ako stary chlap a este jej aj vybehne,tak musela potiahnut dost.

miki060707
30. júl 2010

@mirka285 no Mirka, nám repík zabral na jedno očko si predstav a druhé nám stále slzilo a robil sa hnis, takže repík na druhé nezabral, ale už je to lepšie, len ja neviem kolko tej mastičky atb mam davať, píšu, že trošku, tak dávam ozaj trošku a dávaš to tak do roku, aby sa to dostalo do očka donútra?????
inak buclaté lička máme už aj mi, ale také mini, ale je vidieť, že vyrástol, doki vravela, že zo sunaru su detičky také buclaté, tak dobreže som zvolila nutrilon ako ty 🙂

inak mi sme mali ritulku už supeeer krásnu, vynechané obrusky a normálne som si tu gázu dala do vody a s tým som mu ritku umyla a nechala vyschnuť a dala kremik a včera zas sme ju mali červenú, tak si myslim, že mal kako dlhšie v plienke cez noc, ale brat tu bol včera a mi vravel, že mam dávať nato bacha, ich malý mal stále zaparenú a červenú, normálne sa mu tam spravila bublina vedla otvoru a vytekal hnis a museli mu to operovať, takže boli s tým v nemocke, uspať a tak liečiť, hadam nás to nechytí, takže asi v obruskoch nebude problem, ale v kakanici 🙂

ja som umyla riad, dnes som nevarila, mali sme zo včera, a Miri, ako ti ide dietka, dá sa to vydržať???? a ten pitný den ako zvládneš????? ja pôjdem na niečo také od nedele, tak drž palce, musim byť na seba prísna, 😉

stanka33
30. júl 2010

Ahojte....
@lenkaaninka u nas je to podobne bud obaja spia alebo chu jest popripade hrat sa, a najhorsie je ked mam ist von s Jurkom a mala chce jest...dneska sme neboli vonku a velkomozny nechce spat lebo sa navyblbol, vresti z postielky...
ako pisala rybanka ja som sa tiez uz pri malom nudila, vyupratovane navarene bolo vzdy a to sme byvali cele dni vonku
no teraz to bude riadna zaberacka
@mojalili presne ako hovoris pri druhom uz nemas cas nic kontrolovat...je to uplne ine ako pri prvom.....
inak nasa princezna byva v noci 3 krat hore na papanie a od pol 6 je hore vzdy a dneska zaspala o 11 tej az, a uz sa zasa budi...a ked je hore chcela by iba pit...

stanka33
30. júl 2010

@maxara dufam ue sa vam to podari zvladnut....ak ta mozem poprosit ak to citas na nete hod sem ten link o tych polohach mala nechce pit z jedneho prsnika asi jej slabo tecie pritom mlieko tam mam lebo mi tecie z neho same chvilku aj v noci

stanka33
30. júl 2010

@luminkasp presne ako im vysvetlis ze kojis alebo maju byt potihsie aby mala zaspala a ze teraz nemozes ist von...inak maly je zlatunky aj malicka co som pozrela foto na Fb....riadny spaniel bud z neho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre