Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
19. aug 2010

@mojalili naa,skoda, ze som vecer necitala konika,,,by som do Bojnic sla,,aspom nejake rozptylenie by bolo 😀
@mirka285
@katty17
@kafoditka pekne dievcata,,aj ja si chcem ist len tak vybrat nove auto ☹ 😀 ....nech sa vam kupa vydari. Kafka,mojalili,,som zvedava na vase nove ucesy, ja idem zajtra,,ale len stmavit farbu,,slniecko mi tak vytahalo melir, ze vyzeram ako daka .... blondava 😀 A veru rozmyslam aj ci si nepojdem dat znova spravit nechtiky,,ale nieje to babule zavcasu pri malom babu??
@alllexa tak to je sila,,,ze zapal ☹ ,,,hadam coskoro to prejde, ked uz vies, co to je,,,keby sme sa nebali ist k lekarovi,tak mnohym veciam by sme sa vyhli,,ja niekedy neviem, ci to tak ma byt a nechem vyzerat u lekara ako taka histerka,,,ja este stale obcas krvacam-spinim a uz sa mi to nepaci,,to je fakt dlho 😠
@oacka ja som malej pretala davat rurku,,mm povedal, nech ju skusim nechat potrapit sa a teraz kadime do plienka raz o 3 dni,inokedy o 2 dni,,ale tlaci tak, ze ju vsetci pozorujeme ako sa pri tom puci a sustreduje 😀 ..ked neplace, tak hadam brusko ju neboli,,,,tak ti drzim palceky aby sa to aj u vas dalo uz do poriadku
@adelaine -jaaaj jaky ste vy uz valibuci,,krasne 😵

tinka349
19. aug 2010

@ericica no ved ja malu prikladam - ona chce skoro kazdu hodinu - ale sledovala som minule ked vyplula prsnik, ze mi mlieko striekalo, takze mlieka mam asi dost...ja sa skor bojim toho aby nechytila odo mna chorobu, aby ju nebolelo hrdielko 😒

tinka349
19. aug 2010

caute kocky, ja som prvykrat odkedy je mala na svete vstavala za tuto noc 3 x 😖 malej sa nechcelo spat, ale nechapala som lebo ani cez den nespala....a dnes to iste....od 8mej je vkuse hore, sice podriemkuje, ale nespi... 😖

maxara
19. aug 2010

Ahojte babule, moj krasnik je dnes doma, pracuje z domu, tak mama ma volnooo, idem do mesta a do ba nieco si kupit, lebo moje veci su mi vsetky uz velmi velke.. mam dole 14kg od vahy pred tehu 🙂 😵 tesim sa, len sa bojim, ze je to na kratko..
No ale musim vam este pikosku napisat.. vcera boli u nas sesternice a jedna z nich s manzelom a oni cakaju teraz zachvilku babo, tak sme kecali a mm zacal nesoferov ponukat (sofer bola tehula, takze mal s kym pit). Mm sa setrel ako take teliatko a vecer v posteli uz skomiral, ze sa mu strasne toci hlava, ze asi sa ide radsej vyvracat dobrovolne ako neskor nasilu. Tak si isiel pichnut prsty. Zachvilku sa vratil, akurat som prebalovala Ninku, ze sa mu neda ani vracat a taky bol z toho nestastny, ze som mu navrhla, nech si ide pricuchnut k plienke, ze sa z toho dogrca zarucene.. a viete co? on prisiel nosom asi na 3 cm od otvorenej plienky po kamilkovom mliecku, mna krutilo a mm ze jeeeej, to voni, to super voni.. boze co mi to pripomina.. a ja ze kamilky? a on vykrik stastia, ze aaanooo kamilkyyy a to Ninka kaka kamilky? 😀 😀 😀 normalne som musela tu plienku nasilu zhabat a zahodit, by ju nuchal celu noc.. alebo aspon do vytriezvenia 😀

mirka285
19. aug 2010

@maxara 😀 😀 Peti ja ta snad ani nespoznam 😉

alllexa
19. aug 2010

@merikac - no presne - clovek si nie je isty, ci to, co citi, je normalne, a potom nechce byt otravny a panikarit. No dva mesiace, to uz je dost dlho - a nebola si este na kontrole?

merikac
19. aug 2010

@maxara maxi,,tak a teraz zblednu zavistou vsetky mminky, ktore sa nevratili este napovodnu hmotnost pred tehu a nie to este 14kg pod.........ja viem,,je to sice na ukor tvojho zdrvia,,ale dat dole kg navyse nikdy neuskodi,,hlavne ak je predpoklad,,ze casom budes fit ......teda dufam, ze operacia to vyriesi,,,,,,,,, 😉

merikac
19. aug 2010

@alllexa ale bola som na kontorle, v case ked som nekrvacala a doki skonstatoval,ze som fit, ze mozem do 40-tky este rodit kolko sa mi len ziada......tak preto teraz vaham co robit,,,ci este vyckat alebo, albo ,,,,,,

zuzanapp
19. aug 2010

@agika1982 no my máme ten istý problém skoro každý druhý deň nespíme skoro nič, niekedy za deň spíme len 2-3hodinky, ale aspoň noc spinkáme musím poklopať klop klop

meruska
19. aug 2010

ahojte maminky...ja sa musim pochvalit co sa mi podarilo....hadam to neurieknem, ale uz 4 tyzdne mi to funguje, tak hadam sa to uz nezmeni 😀

ja som Timka naucila na ritual, lebo niekde som citala ze dieta musi mat nieco zafixovane a potom to funguje a nestresuje ho to...

tak teda...ja ho kupen vzdy medzi 19:15 a 19:45 kedy ako stiham ...potom uz prechadzam do spalne kde mam iba tlmene svetlo, tam ho nakojim, dam grgnut, zabalim do perinky a sup do postielky...svetlo zhasnem, poprajem krasne snicky, dostane boztek a odchadzam z izby.... a maly takto krasne zaspinka..niekedy mu to sice trva i pol hodinky, obcas zaspi hned...ale nikdy neplace..len si tisko lezka v postielke .... ja s mm ho len tisko obcas mrkneme z chodby ci uz spi, ale do spalne uz nevchadzame...
ja ho teda niako neuspavam, nenosim na rukach, nekolisem ani nic,....teda od cca 20:00 20:30 mam volno 🙂 🙂

som straaaasne stasna ze sa naucil zaspavat sam 😉

meruska
19. aug 2010

a aby to nevyzeralo az tak uzasne, tak potom spi max 4 hodinky, teda okolo polnoci az jednej sa budi na papanie a potom uz taha len vzdy po 2 hodiny..takto spime do cca7 - 8, kedy vstavame a ideme sa obliect a zacina den

meruska
19. aug 2010

no a doobedu mame skoro vzdy spave a poobede je skôr hore..to sa rozpravame, sme na brusku, obcas mrncime, ideme von...ja si ho teda uzivam cca od 13:30 do 19:15....to sa mu musim venovat NAPLNO

merikac
19. aug 2010

@meruska toto iste funguje aj u nas,,,vecer ju vobec nemusim uspavat,,tiez kupem medzi 19,30a 20,00, dame kvapky, nakojim a polozim, popripade si o o 15min vypyta este papat,,ale to uz potom ked ju polozim do 10 min zaspinka,,,,ale cez den nam to takto krasne nefunguje

meruska
19. aug 2010

ufff somsa rozpisala 😀

meruska
19. aug 2010

@merikac ja mam zive poobedia, cakam co bude dnes 🙂

oacka
19. aug 2010

@meruska moja v nooci zaspí okamžite, zaspí na cicke,šupnem do postieľky a chrápe. netreba ju uspávať. a tiež tak ako ty, kúpem tak,aby do pol deviatej bola najedená, svetlo v spálni tlmené,ja nevypínam, svieti celú noc, dokonca aj telku pozerám pri kojení a ona aj tak zachrápe. len cez deň sa jej dakeddy nechce spať. napr. dnes spí. zbiera sily! 😀

oacka
19. aug 2010

@zuzanapp to nie je problém,to je proste tak. tak si povedz a bude dobre! 😉

meruska
19. aug 2010

@oacka aj moj dnes zatial spi..on oziva poobede..doobedu este nikdy nebol problem

oacka
19. aug 2010

@meruska u nás sa nespí hocikedy! 😀 ale momentálne sa menej reve, vydrží nespať a nerevať, to by jej mohlo zostať. 😀

meruska
19. aug 2010

@oacka moj bol doobedu hodinu a nieco hore ale ani len nemrnkal..len si hrkal hrkalkou, kukal na macika, rozrvala som mu, pustala pesnicky..proste veget a popritom zaspal

meruska
19. aug 2010

kazdy den je doobedu hore cca hodinu a nieco ale bez placu...poobede ked je hore, je aj plac ☹

oacka
19. aug 2010

@meruska idem spať k nej,kým spí... 😉

agika1982
19. aug 2010

@zuzanapp no my to mame tiez take..a v noci je hore kazde tri hodiny....kolkokrat nevie vecer tiez zaspat az kym si ju nedame k sebe....v noci spinka v postielke a nad ranom zas knuci.....

agika1982
19. aug 2010

a preco mi ukazuje ze mala ma jeden mesiac ked ma viac??

nina88
19. aug 2010

Ahojte... My sme boli hore vcera cely den a to nesrandujem... Pospal max 15 min medzi tym. Vobec neplakal, len bol hore, zato od vecera to dobieha... Stale spi od vcera od 21:00 sa budi len na papanie a spi dalej... 😕 om zvedava co bude v noci...
To vam vazne deti stale placu?? Moj maly snad ani nevie plakat... Cim to je?

agika1982
19. aug 2010

@nina88 presne aj moja dida...spi cez den mozno hodinu a v noci sa budi kazde tri na papanie, tak aspom vtedy to dobehne....moja ale malo placka, iba ak je hladna a pokakana...

tinka349
19. aug 2010

@nina88
@agika1982 moja place ked sa jej nevenujem 😀 a ked ju boli brusko, ale nikdy neplakala dlho - maximalne pol minuty a dost

agika1982
19. aug 2010

@tinka349 ja ju mam pri sebe aj ked varim ...stale na mna kuka..a ked odidem tak fnuka....len ten spanok cez den, asi mame zly rezim..ja neviem

miki060707
19. aug 2010

no pekne vam večer zaspávaju deti, ten náš, och booože pred pol 11 nezaspí....ale čo už

no maxi, to si pekne zhodila, fuuuuha, normálne zááávidim......

tinka349
19. aug 2010

@agika1982 inak ani moja nechce spat posledne dva dni cez den - enwem co sa jej stalo, ved ona stale prespala cely den.....a teraz nehrozi 😖 a ja som k tomu chora a ani polezat si nemozem nech ma to skor prejde 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre