Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
25. aug 2010

veď to je individuálne, podľa toho,aké je bábo veľké,dlhé, no a max. do 13kg. moji synovci sa do toho nášho vajka nevošli už ako sedemmesační ba aj skôr a 13kg nemali...

oacka
25. aug 2010

veď to je individuálne, podľa toho,aké je bábo veľké,dlhé, no a max. do 13kg. moji synovci sa do toho nášho vajka nevošli už ako sedemmesační ba aj skôr a 13kg nemali...

pepppe
25. aug 2010

@lutsine ja nemam,,,,kamaratka si vypoziciavala v nemocnici ,ale my nie,,,,

pepppe
25. aug 2010

@nina88 juj aj ja by som chela take ze by mi prespal celi den,ale tiez nemame to stastie ako vy 😉 nas spi tak od 21 do 24,mnieledy do 1....ako kedy sa mu cche a potom kazd etri hodky,,,zo zaciatku mi prespal aj 6 az 7hodin,kde su tie stare dobre casy 😀

mirka285
25. aug 2010

dobre ranko 😉 spali sme celu noc do osmej a uz viem po kom to mala ma 😉 vcera mi moja mamina povedala ze ja som bola taka ista,prespala som celu noc ale zato cez den som vraj bola velmi akcna 😀 dnes som dfinitivne predala moje auto,tak idem do servisu pre zimne gumy a je mi trochu smutno kolko penazi ma stalo a kolko som prerobila ...ale co uz ,taky je trh...Gabo ma zrusil ze ked chceme dom,nemozme ma 4 auta...asi prisiel cas kedy sa budem musiet uskromnit 😔

kafoditka
25. aug 2010

ahojte 🙂
tak ja som uplne nevyspata, maly bol kazde tri hodky hore.. ale dnes v noci to bude este viac ruzove, lebo musim malemu odobrat moc!! Dostala som skumavku so slovami : naplne aspon polovicu 😕 Takze od takej 4-5:00 rano musim stat nad malym s rozbalenou plienkou a cakat, kedy sa vycura, navyse musim zachytit co najviac mocu...
Od narodenia ma zvacseny pravy kanalik na oblicke, tak mu to musia pozorovat..

sarai
25. aug 2010

ahojte, mam na vas taku otazocku. co uz vase deti dokazu? moja ma dva mesiace a 1 tyzden a teraz sa akurat pregulala z bruska na chrbatik. kedy to vlastne byva? uz aj vnima okolie, smeje sa od zaciatku druheho mesiaca. ale este zatial nevnima, ked v ruke nieco drzi. chyti sice predmety, ale nevie asi o tom, ze su v jej ruke.
ako ste na tom vy?

kafoditka
25. aug 2010

@sarai moj maly ma 10tyzdnov a teda prekotulat sa s bruska na chrbatik nevie. Dviha krasne hlavicku, zapiera sa laktami a dviha sa vysoko, az brusko nadvihne. Vnima, usmieva sa ked sa mu prihovorim a zacina si džavotať, aj sam pre seba ked lezi postielke 😉 A ked ho mam polozeneho na prsiach a v posteli som v takom polosede- pololeže tak sa mi tak zaprie nožkami ze sa napne ako luk a na chvilu tak "stoji" 😉

sarai
25. aug 2010

@kafoditka moja uz tiez aj tak dzavota, hlavicku tiez pekne dviha. uz sa nebojim nosit ju bez drzania hlavicky. a tiez sa tak presne napne, akoby uz aj chodit chcela 🙂 a uz vie aj tak sediet? ja ju nosim uz dlhsie tak, ze sa chrbatikom o mna opiera a nozicky ma akoby v sede. taku polohu ma najradsej

sarai
25. aug 2010

@sarai a aj v zrkadle sa uz spoznava 😉

mirka285
25. aug 2010

moja Linda sa tiez nevie pretocit,predmety sice chyti ale neviem ci vie ze ten predmet drzi 😀 hlavicku zdvihne ale len na chvilu,nema to rada,strasne sa jeduje ked je na brusku..a teraz som dosla domov,nechala som ju 20 minut samu doma s Tomaskom,musela som vybehnut na urad,a dojdem domov,obidbaja spia,smrad v izbe jak hovado,mala sa asi posrala,ale nechcem ju budit na prebalovanie tak pekne spinka vo svojich hovienkach 😀

mirka285
25. aug 2010

a idem na pol desiatu ku koznej,chcem si dat odstranit niake znamienka na chrbte a taky cudny utvar co sa mi spravil pocas tehu na tvari,tak som zvedava kolko zacvakam ☹

merikac
25. aug 2010

@mirka285 😀 😀 😀 .......presny obraz ako u nas doma....si ma pobavila,,,,hlavna vec,ze nikto z nich neplace,co tam po smrade,,,,,,,moja dviha hlavu uz aj ked lezi na chrbate,,co chce ist stale hore,,ale predmety este neuchopuje,zato ju fascinuju sedivi muzi,,,,,taki co mali cierne vlasy a este im par ciernych pramenov zostalo 😀 😀

merikac
25. aug 2010

@kafoditka no tak to ti nezavidim s tym odobratim mocu,este ze mas chalana , si predstav, ze by to bola dievka 😀 ...dufam, ze uz budete mat lepsie vysledky,,, 😉

oacka
25. aug 2010

@kafoditka nevyspatá? moja bola dnes každučkú jednu hodinu a od 4:40 nespí.... s tým chytaním moču ti držím palce...nič mocc.

sarai
25. aug 2010

@oacka mne moja tiez dnes od 4.00 nespala. ale ja uz som si na to nevyspatie aj zvykla.

mirka285
25. aug 2010

@kafoditka v lekarni predavaju take sacky na moc pre male babatka..to sa tam niak prilepi ci co a nemusis nad nim stat a cakat kedy zacne cikat....no uz letim k tej koznej,pa zatial

vierkaha
25. aug 2010

Dobré ráno maminy,
@mirka285 včera Maxi spomínala, že máš skúsenosti s kamilkovým čajíkom pri zapekaní po UM. Ja som ho malému včera uvarila a zarobia UM do neho, ale asi bol silný lebo potom celý deň nespal a nevykakal sa aj tak. Večer som mu musela pomôcť rektálnou rúkou a dnes od rána zase tlačí chudáčik a nič. Čo robím zle? ☹

carrie84
25. aug 2010

Dobre raaaaano 🙂
Tak my sme sa dnes vyspali uplne super - od 9 do 2 a potom bol maly hore cca. o 7 🙂

Babule, chcem sa spytat, mozem jest broskyne, ked kojim?

sarai
25. aug 2010

@carrie84 ja som broskyne jedla. ale nektarinky som nemohla. podla mna mozes skusit a uvidis, co to spravi malemu.

sarai
25. aug 2010

nemate nahodou niekto nejaku dobru a jednoduchu tabulku, ako ma babo priberat?
napiste aj dalsie maminy, co uz vase babo vie. a neviete nahodou, kedy zacne spavat dlhsie? - celu noc. a kedy sa zacne hrat s hrackami - nacahovat sa za nimi...

mirka285
25. aug 2010

@vierkaha ja som to robila takto-obycajny kamilkovy caj som uvarila do 1,5 dcl vody,nehala vyluhovat dve minutky,potom som 60 ml naliala do flase,doliala prevarenou vodou a zarobila do toho mlieko...mala sa posrala bud vecer,alebo hned na druhy den 😉

mirka285
25. aug 2010

baby podla mna je kazde dieta individualne a netreba sa drzat niakych tabuliek...potom sa len zbytocne stresujeme ze a preco to nerobi moje dieta ked kamoskine dieta robi to a to a podobne ....nie su vsetky dedicky rovnako sikovne,alebo skor by som povedala ze kazde diet a ma iny vyvoj,niektore vie lepsie to,ine to...Linda spi celu noc 10 hodin vkuse bez krmenia a zobudenia,ale zase nedviha tak pekne hlavicku ako niektore vase deticky 😉 takze dufa ze ked si tu aj zacnete pisat co ktore dieta uz dokaze,nevznikne nikpanika 😒

adelaine
25. aug 2010

...ahojte maminky,
babenky, ja som konecne spokojna 🙂

som myslela, ze ma z mojho risiho odvezu na psychiatriu,
on vobec totiz nespinkaval :(
rezim asi takyto:
rano hore od 4.30 do 13.30... 😖
a to nie ze je tichucko, ale stale vresk, ked sa nenosi na rukach
poobede spi asi hodinku a to musi byt v kociku a drncat sa po
dlazbe, az mu hlava skace 😒
vecer od 19.00 do 22.00 hystrericky neutisitelny plac,
nechcel ani papat, ani sa nosit, nebolelo ho brusko, zabral iba
pusteny vysavac...fakt neskutocne dieta! 😠
takto sme fungovali 2 tyzdne, az dodnesnej noci,
kamoska mi poradila na noc Nutrilon extra a fakt,
zobudil sa 2x v noc, stiahol 160 ml a bol mrtvy...
a dnes som mu pustala uspavanky od Canakyho a
onoto funguje, som happy, lebo zaspal sam a uz po 10 minutach,
co on musel zaspavat iba na rukach...

😀 😀 😀 😀 😀 😀 nechcem to zakriknut, (klop klop)
len sa chcem podelit s info, ak ma niekto podobne trable,
aby mu to pomohlo... 😉

miki060707
25. aug 2010

ahojte
tak ja som už vynechala kvapočky, tabetočky na koliku a len čajik kamilkový používam /vdaka Miri/ 😉 a aj doktorka mi vravela na poradni, radšej skusiť masáže, teplo, čajik a potom ostatné, lebo niekedy aj to môže uškodiť, to je náš prípad, kym som dávala liečiky, tým sme viac plakali...
no predchvilkou som si vyliala vigantol, som ho nezavrela a išla som ho preniesť do kuchyne, ach jaj, musim isť po recept....

a niektorá ste tu spomínali chrápanie, jak keby deti mali nádchu, mi sme to tiež mali a aj máme aj sme odsali, a nešli sople a doki, že to ked malý odgrgni, niejak sa mu to mlieko môžer dostať do nošteka a tým pádom môže sliznica napuchnuť, či čo a preto sa nám zdá, že maju nádchu, ale to maju len takú sliznicu v nose, ale to hned pominie, to vidim aj na malom, teraz dýcha pekne a ráno jak starý chlap.....

no náš nemá rád vôbec polohu na brušku a vôôôbec nechce dvíhať hlavu, to sona dvíhala ako pár dnová a tento, je lenivý.... 🙂

miki060707
25. aug 2010

a inak ten nutrilon oranžový sa kedy môže dávať, ja dávam obyčajný, ale ako mne nikdy neprespal celú noc, Linda je teda supeeer dieťa, xi
on napr. papá okolo 11, potom o 2 a potom okolo 6tej, jak cez den, tak 3 hodky odstup.....

alllexa
25. aug 2010

@adelaine - no super, ze to zabralo... ja uz mam tiez niekedy nervy - to, ze je cez den hore, tak ok, to sa da vydrzat, ale v noci, ked zacne vymyslat a nechce spat, to uz je fakt moc - este celkom slusne spi medzi 22 a 1 hod., potom medzi 2 a 4-5 hod, potom uz je furt hore. Som permanentne nevyspata. Navyse, ked musim kojit kazde dve hodiny a hodinu trva, kym ho nakojim, prebalim a uspim, tak mi teda moc casu v noci na spanok neostava.
Ja mam CD od Koscovej, ale to v noci nemozem pustat🙂

oacka
25. aug 2010

ja sa tomu priberaniu intenzívne venujem 😅 😅 😅 psychopatka, že? a všade píšu inak. nejaká americká laktačná poradkkyňa tvrdí,že prvé 4 mesiace má zdravé dojčené bábo priberať 200g na týždeň min, no a teraz mi naša laktačná poradkyňa povedala,ža najnovšie vydala svetová zdrav. organizácia vyhlásenie, že bábo má priberať 116g na týždeň. mojej pediatričke zas stačí aj 100g týždenne.... tak asi tak. jasné,že to sú orientačné údaje, to nemusí každý týždeň byť tak,ale niekde okolo tej hodnoty...

adelaine
25. aug 2010

@miki060707
ja davam cez den klasicky Nutrilon 1, a na noc ten extra ten oranzovy,
to je tiez 1...len je trosku viac tucnejsi, je tam viac tuku a aj viac cukrov 🙂
hadam maly nebude z toho cvalik 🙂))))) ale dam mu len 2 davky pocas noci a
je klud.

oacka
25. aug 2010

@sarai a v mojej múdrej knižke som sa dočítala ako si vypočítaš očakávanú váhu tvojho bába,keďže všetky deti sú iné. od pôrodnej hmotnosti máš odčítať prvých 5 dní života po 40g. ďalších 5 dní pričítať po 40g, tak zistíš koľko by malo vážiť na 10. deň. a potom pripočítaš každý deň 30g. a keď sa reálne približuje tejto ideálnej hodnote,tak je to ok. moja mala vážiť na 2 mesiace 4960g, a vážila 4850g. no tak stresujem, šak čoby nie.... už sa neviem dočkať tých 5 kíl.

adelaine
25. aug 2010

@oacka kazde dieta je ine, nenasikujes ho do tabulky,
nas maly mal v 7 tyzdni v poradni 5.900 gr., a 62 cm
a moja kamoska ma malu, ktora ma 4 mesiace a ma
rovnake miery ako moj riso...
pediatricka nas vobec nesfukla, toho som sa bala, ze mi vynada, ze
vela pribral....ale vychadzala z porodnej hmotnosti
a inak, co mu nedam jest, ked place?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre